Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Praktyczny Kurs Arduino - przewodnik po artykułach składających się na kurs

Article Image
Od redakcji Elportalu: ten tekst pełni rolę przewodnika po kilkudziesięciu artykułach poradnikowych i projektach, które razem składają się na Praktyczny Kurs Arduino.
Toc left icon Poprzednia część
Spis treści
Następna część Toc right icon
1. Praktyczny Kurs Arduino - przewodnik po artykułach składających się na kurs 2. Czym jest Arduino? 3. Porównanie Arduino z Raspberry Pi 4. Instalacja sterownika Arduino w systemie Windows 5. Generowanie pliku hex w Arduino 6. Jak wgrać bootloader w Atmega328? 7. Rozpoczęcie pracy z oprogramowaniem Arduino 8. Rozpoczęcie programowania w Arduino 9. Programowe resetowanie Arduino 10. Wprowadzenie do Arduino UNO 11. Wprowadzenie do Arduino NANO 12. Wprowadzenie do Arduino Pro Mini 13. Wprowadzenie do Arduino Mega 2560 14. Wprowadzenie do Arduino Due 15. Wprowadzenie do Arduino Lilypad 16. Wprowadzenie do ATmega328 17. Biblioteka Arduino dla Proteusa 18. Projekt płytki drukowanej Arduino UNO dla Proteus ARES 19. Biblioteka Arduino Lilypad dla Proteusa 20. Odczyt z portu szeregowego Arduino 21. Projektowanie układów LCD z Arduino 22. Łączenie klawiatury z Arduino 23. Wartość ADC na LCD przy użyciu Arduino 24. Symulacja czujnika ultradźwiękowego w Proteusie 25. Połączenie czujnika ultradźwiękowego z Arduino 26. Wiele czujników ultradźwiękowych z Arduino 27. Czujnik temperatury 18B20 z Arduino 28. Jak używać 18B20 w Proteus ISIS? 29. Łączenie LM35 z Arduino w Proteusie 30. Współpraca siedmiosegmentowego wyświetlacza z Arduino w Proteusie 31. Łączenie czujnika PIR z Arduino 32. Współpraca czujnika płomienia z Arduino 33. Interfejs NRF24L01 z Arduino 34. NRF24L01+ i Arduino - Response Timed Out 35. Połączenie RFID RC522 z Arduino 36. Komunikacja Bluetooth z Arduino przy użyciu HC05 37. Sterowanie serwomotorem za pomocą Arduino w Proteusie 38. Projekt sterowania sygnalizacją świetlną przy użyciu Arduino 39. Przewijanie tekstu na matrycy LED 8×8 z użyciem Arduino 40. Inteligentny system oszczędzania energii 41. Komunikacja USB pomiędzy Androidem i Arduino 42. Automatyka domowa z użyciem XBee i Arduino 43. Domowy system bezpieczeństwa oparty na GSM 44. Wysyłanie SMS-ów za pomocą Arduino UNO i SIM900 45. Odbieranie SMS-ów za pomocą komend AT przy użyciu Arduino 46. Projekt rozpoznawania głosu przy użyciu EasyVR Shield 47. Rozpoczęcie pracy z programem EasyVR Commander 48. Połączenie EasyVR z Arduino UNO 49. Błąd szkolenia - niepowodzenie rozpoznawania w EasyVR 50. Połączenie XBee z komputerem 51. Wprowadzenie do modułu XBee 52. Interfejs XBee z Arduino 53. Rozpoczęcie pracy z kamerą Pixy 54. Jak zainstalować oprogramowanie kamery Pixy - PixyMon 55. Aktualizacja firmware kamery Pixy do najnowszej wersji 56. Jak wytrenować kamerę Pixy za pomocą komputera 57. Sterowanie kierunkiem obrotu silnika prądu stałego za pomocą Arduino 58. Sterowanie prędkością obrotów silnika prądu stałego za pomocą Arduino 59. Sterowanie kierunkiem obrotu silnika krokowego za pomocą Arduino 60. Sterowanie prędkością obrotów silnika krokowego za pomocą Arduino 61. Pobieranie danych z serwera internetowego za pomocą Arduino Wi-Fi 62. Wprowadzenie do Arduino YUN 63. Dostęp do serwera Linux Arduino YUN za pomocą Putty
Rozwiń cały spis treści Zwiń spis treści

Poniżej zamieszczam wszystkie projekty i poradniki Arduino w kolejności od łatwych do poziomu zawodowego, więc jeśli jesteś nowym użytkownikiem i chcesz opanować projekty Arduino, to przeczytaj je wszystkie jeden po drugim. Podczas wykonywania projektów Arduino, musisz być cierpliwy, nie tylko czytać wymienione artykuły, ale zawsze testować projekty i poradniki Arduino.

Kiedy praktycznie wykonujesz jakiś projekt, popełniasz błędy i masz szansę się na nich uczyć. Powinieneś również spojrzeć na projekty Arduino dla początkujących.

Poradniki wprowadzające do Arduino

Jeśli już uruchomiłeś swój pierwszy kod na Arduino, możesz pominąć tę sekcję. Ta sekcja jest dla początkujących, którzy nie wiedzą nic o Arduino. Szczegółowo wyjaśniam, jak zacząć z płytką Arduino i na koniec tej sekcji będziesz mieć pełne pojęcie jak Arduino działa i jak je zaprogramować. Warto odwiedzić oficjalną stronę Arduino i dołączyć do ich forum, ponieważ jest tam wiele projektów Arduino.

Poradniki Arduino - Podstawy

Co to jest Arduino?

Oto nasz pierwszy poradnik, w którym wyjaśniłem podstawy Arduino, czyli co to jest Arduino i jak go używać?

Arduino vs Raspberry Pi

W tym poradniku wyjaśniłem szczegółowo różnicę między Arduino a Raspberry Pi. Omówiłem w szczegółach ich plusy i minusy. Więc zerknij tam, jeśli jesteś zdezorientowany wyborem między nimi.

Instalacja sterownika Arduino w systemie Windows

Kiedy uruchamiasz swoją płytkę Arduino po raz pierwszy na swoim laptopie lub komputerze, musisz zainstalować sterowniki Arduino. Bez zainstalowania sterowników Arduino, nie możesz wgrać kodu Arduino na płytkę Arduino.

Jak uzyskać plik Hex z Arduino?

Kiedy używasz oprogramowania Proteus do symulacji projektów Arduino, konieczne jest wgranie pliku Hex.

Jak wgrać Bootloader do Atmega328?

Arduino UNO wykorzystuje mikrokontroler Atmega328, więc jeśli chcesz używać Arduino jako programatora i chcesz wgrać kod do mikrokontrolera Atmega328, musisz wgrać Bootloader, co jest wyjaśnione w tym poście.

Rozpoczęcie pracy z oprogramowaniem Arduino

Przypuszczam, że zainstalowałeś sterowniki Arduino w poprzednim poradniku, więc teraz jesteś gotów, aby zapoznać się z oprogramowaniem Arduino.

Rozpoczęcie programowania Arduino

W tym poradniku wspomniałem o podstawowych koncepcjach programowania Arduino, a także napisałem bardzo mały kod, aby zaznajomić cię z programowaniem Arduino.

Jak programowo zresetować Arduino?

W niektórych projektach Arduino musimy zresetować płytkę Arduino programowo zamiast ręcznie, więc w tym poradniku podzieliłem się tą małą sztuczką.

Płytki Arduino – wprowadzenie

Tutaj przedstawię podstawowe wprowadzenie do wszystkich płytek Arduino, jedna po drugiej. Sugerowałbym, abyś przynajmniej przeczytał o tej, nad którą pracujesz. Podzieliłem się szczegółowymi rozkładami pinów, opisem pinów i funkcjami.

Wprowadzenie do Arduino UNO

W tym poradniku omówiłem szczegółowy przegląd Arduino UNO wraz z jego rozkładem pinów. Jest to najczęściej używana płytka Arduino.

Wprowadzenie do Arduino NANO

W tym poradniku omówiłem szczegółowy przegląd Arduino NANO wraz z jego rozkładem pinów. Jest on stosowany z powodu jego niewielkich rozmiarów.

Wprowadzenie do Arduino Pro Mini

W tym poradniku omówiłem szczegółowy przegląd Arduino Pro Mini wraz z jego rozkładem pinów i konstrukcją. Jest to najmniejsza płytka z mikrokontrolerem Arduino.

Wprowadzenie do Arduino Mega 2560

W tym poradniku omówiłem szczegółowy przegląd Arduino Mega 2560 wraz z jego rozkładem pinów. Jest on znany z dużej ilości pinów I/O.

Wprowadzenie do Arduino DUE

W tym poradniku omówiłem szczegółowy przegląd Arduino DUE wraz z jego rozkładem pinów. Jeśli pracujesz na nim, to koniecznie przeczytaj ten poradnik.

Wprowadzenie do Arduino Lilypad

W tym poradniku omówiłem szczegółowy przegląd Arduino Lilypad wraz z jego rozkładem pinów. Jest to najbardziej stylowa płytka Arduino.  

Wprowadzenie do ATmega328

Atmega328 jest mikrokontrolerem zastosowanym w Arduino UNO, NANO i Pro Mini. Proponuję więc, aby również o tym poczytać.

Biblioteki Arduino

Zawsze radzę studentom, aby najpierw pracowali nad symulacją. Jeśli pracujesz nad projektami Arduino, to Proteus jest najlepszym oprogramowaniem do symulacji. Powinieneś rzucić okiem na nowe biblioteki Proteusa dla studentów inżynierii ale tutaj zamieściłem tylko biblioteki Arduino, które są darmowe do pobrania bezpośrednio z naszej strony.

Biblioteka Arduino dla Proteusa

Korzystając z tej biblioteki Arduino dla Proteusa, można łatwo symulować swoje płytki Arduino w oprogramowaniu Proteus i można łatwo zaprojektować dowolny projekt Arduino w Proteusie. Biblioteka ta zawiera pięć płytek Arduino.

Projekt płytki drukowanej Arduino UNO dla Proteus ARES

W tym poście, podzieliłem się projektem płytki drukowanej Arduino UNO w Proteus ARES, który można łatwo pobrać z tego posta a następnie importować w oprogramowaniu Proteus ISIS na swoim komputerze.

Biblioteka Arduino Lilypad dla Proteusa

Ta biblioteka zawiera bibliotekę Arduino Lilypad dla Proteusa. Używając tej biblioteki możesz łatwo symulować płytkę Arduino Lilypad w Proteus ISIS. Ta biblioteka zawiera tylko płytkę Arduino Lilypad.

Projekty Arduino

Teraz znasz już podstawy działania płytki Arduino, a także wiesz jak używać oprogramowania Arduino i pisać w nim kod. Zatem przejdźmy teraz do projektów Arduino. Podzieliłem ten rozdział na kilka części w zależności od tego, jakiej płytki Arduino używam w projekcie. Te projekty Arduino są zaprojektowane przez nasz zespół i włożono w nie dość dużo wysiłku, ale są dostępne tutaj za darmo dla czytelników, więc jeśli chcesz podzielić się nimi dalej, wspomnij o ich twórcach.

Jeśli jesteś początkującym użytkownikiem Arduino to przeczytaj jeszcze ten poradnik:

Jak używać portu szeregowego Arduino? ⇒ W tym poradniku omówiłem jak używać portu szeregowego w Arduino i pobierać przez niego dane.

Projekty Arduino UNO

Projektowanie obwodu LCD z Arduino w Proteusie ⇒ Zrozumiałeś już podstawy działania Arduino i zainstalowałeś bibliotekę Proteus dla Arduino, więc jesteś gotów do projektowania małych Projektów Arduino. W tym poradniku, połączyłem LCD z płytką Arduino i zrobiłem to w oprogramowaniu Proteus ISIS.

Podłączenie klawiatury do Arduino w Proteus ISIS ⇒ Po podłączeniu LCD, następną rzeczą jaką powinieneś połączyć z Arduino jest klawiatura, co zostało zrobione w tym poradniku. W tym poradniku połączyłem klawiaturę z Arduino, a następnie wyświetliłem znaki z klawiatury na wyświetlaczu ciekłokrystalicznym.

Wyświetlanie wartości ADC na LCD przy użyciu Arduino w Proteusie ⇒ Teraz, gdy już połączyliśmy LCD z Arduino, nadszedł czas, aby coś na nim wyświetlić. W tym celu wyświetliłem na LCD wartość ADC analogowego pinu Arduino. Projekt ten został również opracowany w oprogramowaniu Proteus ISIS.

Symulacja czujnika ultradźwiękowego z Arduino w Proteusie ⇒ W tym poradniku połączyłem czujnik ultradźwiękowy z płytką Arduino w programie Proteus ISIS. Pamiętajmy, że w poprzednim rozdziale zainstalowaliśmy bibliotekę czujnika ultradźwiękowego dla Proteusa. Tak więc, używając tej biblioteki połączyłem ten czujnik ultradźwiękowy z płytką Arduino.

Połączenie czujnika ultradźwiękowego z Arduino ⇒ W tym poradniku połączyłem sprzętowo czujnik ultradźwiękowy z Arduino. Zaprojektowałem układ na Vero Board i przetestowałem go. Odległość przeszkody od czujnika ultradźwiękowego jest wyświetlana na wyświetlaczu ciekłokrystalicznym w cm.

Połączenie wielu czujników ultradźwiękowych z Arduino ⇒ W poprzednim poradniku połączyłem pojedynczy czujnik ultradźwiękowy z Arduino, a w tym poście połączyłem wiele czujników ultradźwiękowych z płytką Arduino i wyświetliłem ich wartości poprzez terminal szeregowy w Proteus ISIS.

Podłączenie czujnika temperatury 18B20 do Arduino ⇒ W tym projekcie zintegrowałem czujnik temperatury 18B20 z Arduino i wyświetliłem temperaturę atmosferyczną na LCD. Jest to jednoprzewodowy czujnik temperatury i daje dość dokładne wartości.

Jak używać czujnika temperatury 18B20 z Arduino w Proteus ISIS ⇒ W tym projekcie połączyłem czujnik temperatury 18B20 z Arduino i wyświetliłem temperaturę atmosferyczną na LCD. Jest to jednoprzewodowy czujnik temperatury i daje dość dokładne wartości. Ten projekt Arduino został zaprojektowany w Proteus ISIS.

Połączenie czujnika temperatury LM35 z Arduino ⇒ W tym projekcie zintegrowałem czujnik temperatury LM35 z Arduino i wyświetliłem temperaturę atmosferyczną na LCD. Jest to analogowy czujnik temperatury i daje dość dokładne wartości. Ten projekt Arduino został zaprojektowany w Proteus ISIS.

Podłączenie wyświetlacza siedmiosegmentowego z Arduino w Proteusie ⇒ W tym projekcie połączyłem wyświetlacz siedmiosegmentowy z Arduino i wyświetlałem różne wartości alfanumeryczne na owym siedmiosegmentowym wyświetlaczu. Projekt ten został również opracowany w oprogramowaniu Proteus ISIS.

Połączenie czujnika PIR z Arduino ⇒ W tym projekcie połączyłem czujnik PIR z Arduino. Użyłem biblioteki czujników PIR dla Proteusa w celu opracowania tego projektu Arduino. Czujnik PIR służy do wykrywania ruchu i wyświetla wyniki na LCD.

Połączenie czujnika płomienia z Arduino ⇒ W tym projekcie połączyłem czujnik płomienia z Arduino i użyłem go do wykrywania pożarów. Jest to analogowy czujnik służący do wykrywania płomienia, na podstawie którego decydujemy czy mamy do czynienia z pożarem czy nie. Ten projekt Arduino został zaprojektowany w Proteus ISIS.

Połączenie NRF24L01 z Arduino ⇒ W tym projekcie zintegrowałem moduł RF NRF24L01 z Arduino i zaprojektowałem dwa węzły, pomiędzy którymi dane są przesyłane bezprzewodowo. Pierwszy węzeł pełnił rolę Nadajnika, natomiast drugi węzeł pełnił rolę Odbiornika. Był to jeden z najtrudniejszych projektów Arduino.

NRF24L01+ z Arduino - Response Timed Out ⇒ Podczas używania NR24L01, napotkałem problem nazwany Response timed out (pol. przekroczono limit czasu odpowiedzi) i w tym poście pokazałem małą sztuczkę, jak usunąć ten błąd i po tym wszystko działało idealnie. Jeśli pracujesz z NRF24L01 to musisz to sprawdzić.

Połączenie RFID RC522 z Arduino ⇒ W tym projekcie połączyłem RFID RC522 z Arduino i wykrywałem różne karty RFID za pomocą tego modułu. Zaprojektowałem go sprzętowo, ponieważ ten czujnik nie jest jeszcze dostępny w Proteus ISIS.

Komunikacja Bluetooth w Arduino przy użyciu HC-05 ⇒ W tym projekcie wykonałem komunikację Bluetooth przy użyciu modułu Bluetooth HC-05. Moduł Bluetooth został połączony z płytką Arduino, a następnie dane są przesyłane z Arduino do telefonu komórkowego poprzez Bluetooth.

Sterowanie serwomotorem za pomocą Arduino w Proteusie ⇒ W tym projekcie sterowałem serwomotorem za pomocą Arduino w Proteus ISIS. Jest to dość szybki poradnik, ale bardzo przydatny, jeśli pracujesz z serwomotorami. Serwomotory są sterowane przez pojedynczy pin i są używane w projektach Arduino, gdzie wymagana jest dokładność.

Projekt sterowania sygnalizacją świetlną przy użyciu Arduino ⇒ Jest to mały projekt Arduino, który jest zazwyczaj wykonywany przez studentów na pierwszym lub drugim semestrze. W tym projekcie wykonałem kompletny model systemu sterowania sygnalizacją świetlną. Ten projekt został wykonany w Proteus ISIS.

Przewijanie tekstu na matrycy LED 8×8 przy użyciu Arduino w Proteus ISIS ⇒ W tym projekcie połączyłem Matryce LED 8×8 z Arduino, a następnie wyświetliłem przewijany tekst na tych matrycach LED. Ten projekt został zaprojektowany w Proteus ISIS.

Inteligentny System Oszczędzania Energii ⇒ W tym projekcie Arduino, zaprojektowałem Inteligentny System Oszczędzania Energii. W tym projekcie system automatycznie włącza lub wyłącza światła i wentylatory w zależności od obecności osoby w pomieszczeniu. W poradniku jest również zawarte wideo na YouTube.

Komunikacja USB pomiędzy Androidem i Arduino ⇒ W tym projekcie komunikowałem się pomiędzy Arduino i Androidem poprzez USB. Telefon z systemem Android jest połączony z Arduino za pomocą przewodu USB, a następnie dane są przesyłane z telefonu z systemem Android do Arduino przez USB.

Projekt automatyki domowej przy użyciu XBee i Arduino ⇒ W tym projekcie stworzyłem kompletny układ automatyki domowej, w którym obciążenia pokoju są kontrolowane za pomocą pilota. Do bezprzewodowej komunikacji pomiędzy pilotem a odbiornikami wykorzystałem moduł XBee.

System bezpieczeństwa domowego oparty na GSM ⇒ W tym projekcie opracowałem system bezpieczeństwa domowego i użyłem siedmiu czujników do celów bezpieczeństwa. Kiedy którykolwiek z tych czujników daje ostrzeżenie, na telefon komórkowy użytkownika wysyłana jest wiadomość tekstowa.

Moduł GSM (SIM900) z Arduino

Wyślij SMS z Arduino UNO i Sim900D używając komend AT ⇒ W tym projekcie połączyłem moduł SIM900D z Arduino, a następnie wysłałem SMS z modułu SIM900D do telefonu komórkowego używając komend AT. Wykonałem ten projekt na sprzęcie.

Odbieranie wiadomości SMS za pomocą komend AT przy użyciu Sim900 i Arduino ⇒ W tym projekcie połączyłem moduł SIM900D z Arduino, a następnie odebrałem SMS z telefonu komórkowego do modułu SIM900D używając komend AT. Wykonałem ten projekt na sprzęcie.

EasyVR Shield z Arduino

Projekt rozpoznawania głosu przy użyciu EasyVR Shield ⇒ Jest to seria poradników na temat EasyVR shield (nakładki) i jest to pierwszy poradnik z tej serii. W tym poradniku dałem przegląd projektu nazwanego Voice Recognition Project (pol. projekt rozpoznawania głosu) używając EasyVR Shield.

Rozpoczęcie pracy z EasyVR Commander ⇒ Jest to drugi poradnik z serii EasyVR Shield. W tym poradniku wyjaśniłem jak rozpocząć pracę z EasyVR Commanderem, który jest programem do wgrywania głosów do nakładki EasyVR Shield.

Połączenie EasyVR Shield z Arduino UNO ⇒ Jest to trzeci poradnik z serii o EasyVR Shield. W tym poradniku połączyłem nakładkę EasyVR Shield z Arduino UNO, a następnie rozpoznałem komendy wypowiedziane przez użytkownika. Jest to całkiem ciekawy projekt Arduino.

Jak rozwiązać błąd szkolenia: Nieudane rozpoznawanie w EasyVR ⇒ To czwarty poradnik z serii EasyVR Shield. Podczas pracy z nakładką EasyVR natknąłem się na ten błąd, więc postanowiłem podzielić się z wami jego rozwiązaniem. Jeśli napotkałeś taki błąd, sprawdź ten poradnik.

Moduł XBee z Arduino

Połączenie modułu XBee z komputerem

Wprowadzenie do modułu XBee

Połączenie modułu XBee z Arduino

Kamera Pixy z Arduino

Rozpoczęcie pracy z kamerą Pixy

Jak zainstalować oprogramowanie kamery Pixy - PixyMon

Aktualizacja firmware kamery Pixy do najnowszej wersji

Jak wytrenować kamerę Pixy za pomocą komputera

Współpraca z silnikiem za pomocą Arduino

Sterowanie kierunkiem silnika prądu stałego za pomocą Arduino

Sterowanie prędkością silnika prądu stałego za pomocą Arduino

Sterowanie kierunkiem obrotu silnika krokowego za pomocą Arduino

Sterowanie prędkością obrotów silnika krokowego za pomocą Arduino

Projekty Wi-Fi Arduino

Pobieranie danych z serwera internetowego za pomocą Arduino Wi-Fi

Projekty Arduino YUN

Wprowadzenie do Arduino YUN

Dostęp do serwera Linux Arduino YUN za pomocą Putty

Mam nadzieję, że te projekty i poradniki Arduino, które już zamieściłem na moim blogu, pomogą Ci w jakiś sposób. Będę na bieżąco aktualizował ten post o kolejne projekty Arduino.

Artykuł Arduino Projects opracowano w wersji polskiej na podstawie współpracy z portalem www.theengineeringprojects.com.

Toc left icon Poprzednia część
Spis treści
Następna część Toc right icon
1. Praktyczny Kurs Arduino - przewodnik po artykułach składających się na kurs 2. Czym jest Arduino? 3. Porównanie Arduino z Raspberry Pi 4. Instalacja sterownika Arduino w systemie Windows 5. Generowanie pliku hex w Arduino 6. Jak wgrać bootloader w Atmega328? 7. Rozpoczęcie pracy z oprogramowaniem Arduino 8. Rozpoczęcie programowania w Arduino 9. Programowe resetowanie Arduino 10. Wprowadzenie do Arduino UNO 11. Wprowadzenie do Arduino NANO 12. Wprowadzenie do Arduino Pro Mini 13. Wprowadzenie do Arduino Mega 2560 14. Wprowadzenie do Arduino Due 15. Wprowadzenie do Arduino Lilypad 16. Wprowadzenie do ATmega328 17. Biblioteka Arduino dla Proteusa 18. Projekt płytki drukowanej Arduino UNO dla Proteus ARES 19. Biblioteka Arduino Lilypad dla Proteusa 20. Odczyt z portu szeregowego Arduino 21. Projektowanie układów LCD z Arduino 22. Łączenie klawiatury z Arduino 23. Wartość ADC na LCD przy użyciu Arduino 24. Symulacja czujnika ultradźwiękowego w Proteusie 25. Połączenie czujnika ultradźwiękowego z Arduino 26. Wiele czujników ultradźwiękowych z Arduino 27. Czujnik temperatury 18B20 z Arduino 28. Jak używać 18B20 w Proteus ISIS? 29. Łączenie LM35 z Arduino w Proteusie 30. Współpraca siedmiosegmentowego wyświetlacza z Arduino w Proteusie 31. Łączenie czujnika PIR z Arduino 32. Współpraca czujnika płomienia z Arduino 33. Interfejs NRF24L01 z Arduino 34. NRF24L01+ i Arduino - Response Timed Out 35. Połączenie RFID RC522 z Arduino 36. Komunikacja Bluetooth z Arduino przy użyciu HC05 37. Sterowanie serwomotorem za pomocą Arduino w Proteusie 38. Projekt sterowania sygnalizacją świetlną przy użyciu Arduino 39. Przewijanie tekstu na matrycy LED 8×8 z użyciem Arduino 40. Inteligentny system oszczędzania energii 41. Komunikacja USB pomiędzy Androidem i Arduino 42. Automatyka domowa z użyciem XBee i Arduino 43. Domowy system bezpieczeństwa oparty na GSM 44. Wysyłanie SMS-ów za pomocą Arduino UNO i SIM900 45. Odbieranie SMS-ów za pomocą komend AT przy użyciu Arduino 46. Projekt rozpoznawania głosu przy użyciu EasyVR Shield 47. Rozpoczęcie pracy z programem EasyVR Commander 48. Połączenie EasyVR z Arduino UNO 49. Błąd szkolenia - niepowodzenie rozpoznawania w EasyVR 50. Połączenie XBee z komputerem 51. Wprowadzenie do modułu XBee 52. Interfejs XBee z Arduino 53. Rozpoczęcie pracy z kamerą Pixy 54. Jak zainstalować oprogramowanie kamery Pixy - PixyMon 55. Aktualizacja firmware kamery Pixy do najnowszej wersji 56. Jak wytrenować kamerę Pixy za pomocą komputera 57. Sterowanie kierunkiem obrotu silnika prądu stałego za pomocą Arduino 58. Sterowanie prędkością obrotów silnika prądu stałego za pomocą Arduino 59. Sterowanie kierunkiem obrotu silnika krokowego za pomocą Arduino 60. Sterowanie prędkością obrotów silnika krokowego za pomocą Arduino 61. Pobieranie danych z serwera internetowego za pomocą Arduino Wi-Fi 62. Wprowadzenie do Arduino YUN 63. Dostęp do serwera Linux Arduino YUN za pomocą Putty
Rozwiń cały spis treści Zwiń spis treści
Firma:
Tematyka materiału: poradniki Arduino, podstawy Arduino, Raspberry Pi, sterowniki
AUTOR
Źródło
www.theengineeringprojects.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
Oceń najnowsze wydanie EdW
Wypełnij ankietę i odbierz prezent
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"