Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Biblioteka Arduino dla Proteusa

Article Image
Witajcie przyjaciele, mam nadzieję, że wszyscy macie się dobrze. W dzisiejszym poście, zamierzam podzielić się biblioteką Arduino dla Proteusa. Jestem dość podekscytowany tym postem, ponieważ jest to moja pierwsza kompletna biblioteka Arduino dla Proteusa. W moich poprzednich postach, udostępniałem płytki w oddzielnych bibliotekach, ale dzisiaj połączyłem wszystkie płytki razem w jednej bibliotece i podałem link do pobrania biblioteki Proteus. Zatem po prostu zainstaluj bibliotekę Arduino w oprogramowaniu Proteus i uzyskaj wszystkie płytki w swojej przestrzeni roboczej.
1. Praktyczny Kurs Arduino - przewodnik po artykułach składających się na kurs 2. Czym jest Arduino? 3. Porównanie Arduino z Raspberry Pi 4. Instalacja sterownika Arduino w systemie Windows 5. Generowanie pliku hex w Arduino 6. Jak wgrać bootloader w Atmega328? 7. Rozpoczęcie pracy z oprogramowaniem Arduino 8. Rozpoczęcie programowania w Arduino 9. Programowe resetowanie Arduino 10. Wprowadzenie do Arduino UNO 11. Wprowadzenie do Arduino NANO 12. Wprowadzenie do Arduino Pro Mini 13. Wprowadzenie do Arduino Mega 2560 14. Wprowadzenie do Arduino Due 15. Wprowadzenie do Arduino Lilypad 16. Wprowadzenie do ATmega328 17. Biblioteka Arduino dla Proteusa 18. Projekt płytki drukowanej Arduino UNO dla Proteus ARES 19. Biblioteka Arduino Lilypad dla Proteusa 20. Odczyt z portu szeregowego Arduino 21. Projektowanie układów LCD z Arduino 22. Łączenie klawiatury z Arduino 23. Wartość ADC na LCD przy użyciu Arduino 24. Symulacja czujnika ultradźwiękowego w Proteusie 25. Połączenie czujnika ultradźwiękowego z Arduino 26. Wiele czujników ultradźwiękowych z Arduino 27. Czujnik temperatury 18B20 z Arduino 28. Jak używać 18B20 w Proteus ISIS? 29. Łączenie LM35 z Arduino w Proteusie 30. Współpraca siedmiosegmentowego wyświetlacza z Arduino w Proteusie 31. Łączenie czujnika PIR z Arduino 32. Współpraca czujnika płomienia z Arduino 33. Interfejs NRF24L01 z Arduino 34. NRF24L01+ i Arduino - Response Timed Out 35. Połączenie RFID RC522 z Arduino 36. Komunikacja Bluetooth z Arduino przy użyciu HC05 37. Sterowanie serwomotorem za pomocą Arduino w Proteusie 38. Projekt sterowania sygnalizacją świetlną przy użyciu Arduino 39. Przewijanie tekstu na matrycy LED 8×8 z użyciem Arduino 40. Inteligentny system oszczędzania energii 41. Komunikacja USB pomiędzy Androidem i Arduino 42. Automatyka domowa z użyciem XBee i Arduino 43. Domowy system bezpieczeństwa oparty na GSM 44. Wysyłanie SMS-ów za pomocą Arduino UNO i SIM900 45. Odbieranie SMS-ów za pomocą komend AT przy użyciu Arduino 46. Projekt rozpoznawania głosu przy użyciu EasyVR Shield 47. Rozpoczęcie pracy z programem EasyVR Commander 48. Połączenie EasyVR z Arduino UNO 49. Błąd szkolenia - niepowodzenie rozpoznawania w EasyVR 50. Połączenie XBee z komputerem 51. Wprowadzenie do modułu XBee 52. Interfejs XBee z Arduino 53. Rozpoczęcie pracy z kamerą Pixy 54. Jak zainstalować oprogramowanie kamery Pixy - PixyMon 55. Aktualizacja firmware kamery Pixy do najnowszej wersji 56. Jak wytrenować kamerę Pixy za pomocą komputera 57. Sterowanie kierunkiem obrotu silnika prądu stałego za pomocą Arduino 58. Sterowanie prędkością obrotów silnika prądu stałego za pomocą Arduino 59. Sterowanie kierunkiem obrotu silnika krokowego za pomocą Arduino 60. Sterowanie prędkością obrotów silnika krokowego za pomocą Arduino 61. Pobieranie danych z serwera internetowego za pomocą Arduino Wi-Fi 62. Wprowadzenie do Arduino YUN 63. Dostęp do serwera Linux Arduino YUN za pomocą Putty
Rozwiń cały spis treści Zwiń spis treści

Powinieneś również spróbować z biblioteką Genuino dla Proteusa.

Opublikowałem już kilka innych bibliotek Arduino dla Proteusa na moim blogu, ale były to biblioteki stron trzecich. Dzieliliśmy się nimi tylko dla wiedzy, ale dzisiaj zamierzam podzielić się naszą własną biblioteką Arduino dla Proteusa, zaprojektowaną przez nasz zespół po ciężkiej pracy. Przetestowaliśmy wszystkie płytki z różnymi typami czujników. Tak więc, teraz możesz łatwo używać Arduino w Proteusie i symulować każdy rodzaj projektu. Jeśli masz jakieś problemy to możesz zapytać w komentarzach lub możesz użyć naszego forum do umieszczenia swoich pytań. Niniejsza Biblioteka Arduino dla Proteusa jest unikalna w swoim rodzaju, ponieważ nie ma takiej drugiej biblioteki, która ma obsługę tylu płytek.

Dodaliśmy w niej prawie wszystkie podstawowe płytki Arduino i pracujemy również nad zaawansowanymi płytkami tj. Arduino DUE i innymi obudowami Arduino, tj. Arduino Wifi i Ethernet, itp. Powinieneś również zajrzeć na Tutorial Arduino dla początkujących. Biblioteka Proteus Arduino składa się z następujących płytek:

Zacznijmy więc od biblioteki Arduino dla Proteusa.

Uwaga: Można również pobrać bibliotekę dla Proteusa, przeznaczoną dla innych czujników i modułów. Inne biblioteki Proteusa są następujące:

Biblioteka Genuino dla Proteusa.
Biblioteka GPS dla Proteusa.
Biblioteka XBee dla Proteusa.
Biblioteka czujników ultradźwiękowych dla Proteusa.
Biblioteka PIR dla Proteusa.
Biblioteka Bluetooth dla Proteusa.
Biblioteka czujnika płomienia dla Proteusa.

Biblioteka Arduino dla Proteusa

Po pierwsze, pobierz Bibliotekę Arduino dla Proteusa (link na końcu artykułu).

Po pobraniu pliku zip biblioteki Proteus, rozpakuj go, aby otrzymać dwa pliki.

Nazwy tych plików to:

  • ArduinoTEP.LIB
  • ArduinoTEP.IDX.

Skopiuj te dwa pliki i umieść je w folderze Library swojego oprogramowania Proteus.

Uwaga: Jeżeli nie jesteś w stanie dodać biblioteki w Proteus 7 lub 8 Professional, to powinieneś zajrzeć do „Jak dodać nową bibliotekę w Proteus 8”.

Teraz uruchom ponownie oprogramowanie Proteus i w sekcji komponentów wyszukaj ArduinoTEP, jak pokazano na poniższym rysunku:

Widać wszystkie płytki zaprojektowane przez nasz zespół w Bibliotece Arduino dla Proteusa.

W przestrzeni roboczej Proteusa płytki te będą wyglądały tak jak na poniższym rysunku:

Tak więc, są to płytki, które można wykorzystać w Bibliotece Arduino dla Proteusa.

Na tym rysunku brakuje jednej płytki, którą jest Arduino Mega 1280. Ponieważ jest ona taka sama jak Arduino Mega 2560, więc nie umieszczono jej tutaj, ale jest ona obsługiwana w bibliotece.

Tak więc, teraz masz wszystkie płytki Arduino w swoim oprogramowaniu Proteus i możesz je symulować tak, jak chcesz.

Zaprojektujmy prosty układ Arduino UNO migający led dla lepszego zrozumienia.

Tak więc, zbuduj układ jak pokazano na poniższym rysunku:

Uruchom oprogramowanie Arduino i z menu File/Examples otwórz „LED blinking” i uzyskaj swój plik hex.

Uwaga: Jeśli nic nie wiesz o pliku hex to przeczytaj „Jak uzyskać plik hex z Arduino”.

Teraz załaduj swój plik hex na płytkę Arduino.

Naciśnij przycisk Run na oprogramowaniu Proteus i otrzymasz wynik jak pokazano na poniższym rysunku:

W podobny sposób można łatwo symulować każdą z wyżej wymienionych płytek Arduino w oprogramowaniu Proteus za pomocą naszej biblioteki Arduino dla Proteus.

Poniżej znajduje się film, w którym szczegółowo omówiłem ten tutorial, abyś mógł go łatwo zrozumieć.

Jeśli jesteś początkującym użytkownikiem Arduino, powinieneś wypróbować projekty Arduino dla początkujących. Pomogą Ci one obsługiwać to cudowne dzieło.

To już wszystko na dzisiaj. Mam nadzieję, że spodobała Ci się Biblioteka Arduino dla Proteusa i skorzystasz z niej. Podziel się swoimi opiniami na jej temat w komentarzach poniżej i pomóż nam pomóc Tobie.

 

Aktualizacja: Stworzyliśmy nową wersję tej biblioteki, którą możesz sprawdzić tutaj: Biblioteka Arduino dla Proteusa V2.0.

Wideo
Do pobrania
Download icon Pobierz Bibliotekę Arduino dla Proteusa

Artykuł Arduino Library for Proteus opracowano w wersji polskiej na podstawie współpracy z portalem www.theengineeringprojects.com.

1. Praktyczny Kurs Arduino - przewodnik po artykułach składających się na kurs 2. Czym jest Arduino? 3. Porównanie Arduino z Raspberry Pi 4. Instalacja sterownika Arduino w systemie Windows 5. Generowanie pliku hex w Arduino 6. Jak wgrać bootloader w Atmega328? 7. Rozpoczęcie pracy z oprogramowaniem Arduino 8. Rozpoczęcie programowania w Arduino 9. Programowe resetowanie Arduino 10. Wprowadzenie do Arduino UNO 11. Wprowadzenie do Arduino NANO 12. Wprowadzenie do Arduino Pro Mini 13. Wprowadzenie do Arduino Mega 2560 14. Wprowadzenie do Arduino Due 15. Wprowadzenie do Arduino Lilypad 16. Wprowadzenie do ATmega328 17. Biblioteka Arduino dla Proteusa 18. Projekt płytki drukowanej Arduino UNO dla Proteus ARES 19. Biblioteka Arduino Lilypad dla Proteusa 20. Odczyt z portu szeregowego Arduino 21. Projektowanie układów LCD z Arduino 22. Łączenie klawiatury z Arduino 23. Wartość ADC na LCD przy użyciu Arduino 24. Symulacja czujnika ultradźwiękowego w Proteusie 25. Połączenie czujnika ultradźwiękowego z Arduino 26. Wiele czujników ultradźwiękowych z Arduino 27. Czujnik temperatury 18B20 z Arduino 28. Jak używać 18B20 w Proteus ISIS? 29. Łączenie LM35 z Arduino w Proteusie 30. Współpraca siedmiosegmentowego wyświetlacza z Arduino w Proteusie 31. Łączenie czujnika PIR z Arduino 32. Współpraca czujnika płomienia z Arduino 33. Interfejs NRF24L01 z Arduino 34. NRF24L01+ i Arduino - Response Timed Out 35. Połączenie RFID RC522 z Arduino 36. Komunikacja Bluetooth z Arduino przy użyciu HC05 37. Sterowanie serwomotorem za pomocą Arduino w Proteusie 38. Projekt sterowania sygnalizacją świetlną przy użyciu Arduino 39. Przewijanie tekstu na matrycy LED 8×8 z użyciem Arduino 40. Inteligentny system oszczędzania energii 41. Komunikacja USB pomiędzy Androidem i Arduino 42. Automatyka domowa z użyciem XBee i Arduino 43. Domowy system bezpieczeństwa oparty na GSM 44. Wysyłanie SMS-ów za pomocą Arduino UNO i SIM900 45. Odbieranie SMS-ów za pomocą komend AT przy użyciu Arduino 46. Projekt rozpoznawania głosu przy użyciu EasyVR Shield 47. Rozpoczęcie pracy z programem EasyVR Commander 48. Połączenie EasyVR z Arduino UNO 49. Błąd szkolenia - niepowodzenie rozpoznawania w EasyVR 50. Połączenie XBee z komputerem 51. Wprowadzenie do modułu XBee 52. Interfejs XBee z Arduino 53. Rozpoczęcie pracy z kamerą Pixy 54. Jak zainstalować oprogramowanie kamery Pixy - PixyMon 55. Aktualizacja firmware kamery Pixy do najnowszej wersji 56. Jak wytrenować kamerę Pixy za pomocą komputera 57. Sterowanie kierunkiem obrotu silnika prądu stałego za pomocą Arduino 58. Sterowanie prędkością obrotów silnika prądu stałego za pomocą Arduino 59. Sterowanie kierunkiem obrotu silnika krokowego za pomocą Arduino 60. Sterowanie prędkością obrotów silnika krokowego za pomocą Arduino 61. Pobieranie danych z serwera internetowego za pomocą Arduino Wi-Fi 62. Wprowadzenie do Arduino YUN 63. Dostęp do serwera Linux Arduino YUN za pomocą Putty
Rozwiń cały spis treści Zwiń spis treści
Firma:
Tematyka materiału: Symulator Arduino, Biblioteka Arduino Proteus
AUTOR
Źródło
www.theengineeringprojects.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
Oceń najnowsze wydanie EdW
Wypełnij ankietę i odbierz prezent
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"