Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Tygodniowy Przegląd Nowych Produktów - 29.09.2023 r.

Article Image
Przedstawiamy podsumowanie produktowych nowości, a także kluczowych wydarzeń mijającego tygodnia. Przegląd obejmuje m.in. aparaty fotograficzne, przełączniki sieci i komputerowy jednopłytkowe, obok lamp i oprogramowania.

Europejska premiera ekranu The Wall for Virtual Production firmy Samsung podczas targów IBC 2023

Firma Samsung następny już raz z rzędu potwierdza zaangażowanie w rozwój wirtualnej oraz filmowej produkcji. Najnowszy jej ekran, który to nosi nazwę: The Wall for Virtual Production, został zaprezentowany europejskiej publiczności, podczas targów IBC 2023 w Amsterdamie, które odbyły się w dniach 15-18 września. Były to jedne z bardziej udanych targów w ciągu lat. Wiodąca na rynku technologia emisji obrazu firmy Samsung gwarantuje znaczne możliwości produkcyjne. Opracowany przez firmę ekran The Wall for Virtual Production daje realistyczne poziomy szczegółów, tekstur, objętości i odcieni - w wirtualnych środowiskach budowy treści. Nowe opcje modeli ekranu: P1.68 i P2.1 oferują zakres krzywizny: 5800R, co sprawia, że pole widzenia jest bardziej realistyczne. Ekran posiada ulepszoną wersję genlock synchronizującą z sygnałami systemowymi. Dzięk niej żadna z klatek obrazu nie zostaje pominięta i powielona (absolutnie). Aby precyzyjnie oraz spójnie wyświetlać kolory, The Wall for Virtual Production posiada opcję tablicowania 3D (LUT), odpowiadającą za korektę barw oraz szerokogamutowe przetwarzanie kolorów w technologii HDR.

Ekran The Wall for Virtual Production

Występuje też funkcja dopasowania kolorów pomiędzy szafami, czy modułami. Zintegrowane oprogramowanie Virtual Production Manager (VPM) - z intuicyjnym interfejsem użytkownika, umożliwiają łatwe zarządzenie ekranem i przyczyniają się do uzyskania obrazu o najwyższej jakości w każdym wirtualnym środowisku produkcyjnym. Oprogramowanie VPM pozwala też wykrywać i rozwiązywać potencjalne problemy związane z diodami LED. The Wall for Virtual Production jest przeznaczony do każdego środowiska studyjnego - bez względu na wielkość budynku. Niezależnie od tego, czy jest to studio typu volume czy XR, opisany ekran umożliwia tworzenie immersyjnych treści.

Ekran The Wall for Virtual Production

INSTAX Pal firmy FUJIFILM - cyfrowy aparat fotograficzny, który mieści się w dłoni

Firma FUJIFILM z ogromną radością ogłasza wprowadzenie INSTAX Pal - pierwszego aparatu cyfrowego mieszczącego się w dłoni. Najnowszy aparat rodziny INSTAX pozwala, z łatwością, utrwalać w kadrach wszelkie chwile życia. We współpracy z drukarkami do smartfonów serii: INSTAX Link aparat INSTAX Pal to nowa, jak też i wprost ekscytująca metoda fotografowania. Za pośrednictwem interfejsu Bluetooth kompaktowy aparat cyfrowy INSTAX Pal może łatwo, w istocie, przesyłać zdjęcia bezpośrednio na smartfon do dedykowanej aplikacji INSTAX Pal - gdy wszystko jest gotowe, użytkownik może wydrukować własne ulubione zdjęcia za pomocą chociażby jednego z modeli drukarek do smartfonów rodziny INSTAX Link. Zdjęcia wykonane aparatem INSTAX Pal mogą być drukowane w formatach: mini, SQUARE i WIDE. Nowy aparat pozwala też tworzyć cyfrowe zdjęcia INSTAX, które można zapisać w smartfonie i udostępnić w mediach społecznościowych. Kieszonkowych rozmiarów aparat cyfrowy pozwala wykonać, kiedy trzeba, zdjęcia jedną ręką. Szerokokątny obiektyw sprawia, że doskonale nadaje się dla potrzeb robienia zdjęć grupowych. Istnieje również możliwość nagrania unikatowego sygnału audio, który można ustawić jako dźwięk odtwarzany tuż przed zwolnieniem migawki aparatu. Użytkownik może dzięki temu nadać urządzeniu swojego, osobistego charakteru. INSTAX Pal występuje w 5 kolorach: Milky White, Powder Pink, Pistachio Green, Lavender Blue, albo Gem Black.

Logo firmy FUJIFILM

Najważniejsze cechy cyfrowego aparatu fotograficznego INSTAX Pal:

 • Fotografowanie zdalne - przy użyciu specjalnej aplikacji na smartfon, która pozwala, z łatwością, na sprawdzenie kompozycji ujęcia przed zwolnieniem migawki aparatu.
 • Fotografowanie interwałowe - umożliwia wykonywanie serii zdjęć, z trzysekundowymi przerwami. Zdjęcia te można następnie: edytować z poziomu aplikacji i wybrać istotnie, wręcz kluczowo, ważny, najlepszy kadr.
 • Animacja INSTAX - łączy kilka ujęć w pojedynczy filmik wideo, na którym ta sekwencja ujęć zostanie przedstawiona w postaci zbliżonej do flipbooka. Jeżeli użytkownik zechce wydrukować animację INSTAX, stanie się ona wydrukiem INSTAX z kodem QR, który na dobrą sprawę będzie można zeskanować, by obejrzeć wygenerowany klip wideo.
 • Tryb L [Link] - gwarantuje połączenie aparatu INSTAX Pal z drukarką serii: INSTAX Link poprzez interfejs Bluetooth. Zdjęcia są drukowane automatycznie tuż po ich zrobieniu.
 • Odłączany pierścień wielofunkcyjny - można wykorzystywać go jako poręczny pasek z łatwością zakłady na nadgarstki, prosty wizjer lub statyw pod aparat podczas zdalnego fotografowania.
Cyfrowe aparaty fotograficzne INSTAX Pal

Condor AGX-IOX firmy EIZO - jednopłytkowy komputer 3U VPX opierający się na module SoM

Te wydajne, jednogniazdowe rozwiązanie łączy w sobie jednostkę centralną (CPU) i jednostkę przetwarzania grafiki (GPU). Powstało z myślą o wielu wymagających zastosowaniach C5ISR obejmujących obliczenia brzegowe. Dzięki umieszczeniu procesora, a także i karty graficznej, Condor AGX-IOX ma: rewelacyjny współczynnik SWaP oraz wydajność, w przeliczeniu na wat. Obecny w ofercie EIZO jednopłytkowy komputery Condor AGX-IOX korzysta z modułu Jetson AGX Orin 64 firmy NVIDIA wyposażonego w: kartę graficzną NVIDIA Ampere oraz w procesor AARM Cortex-A78AE. Systemowa pamięć LPDDR5 o pojemności 64 GB daje przepustowość: 205 GB/s, współdzieloną między: procesor, kartę graficzną i silniki akceleratorów. Przewiduje się dostępność interfejsu10GbE (Gigabit Ethernet), a także portów: USB 3.2, DisplayPort oraz RS-232. Wystepują również silniki HEVC (H.265)/AVC (H.264) - NVENC i NVDEC obsługujące rozdzielczość kodowania: 4K UHD. Jednopłytkowy komputer Condor AGX-IOX charakteryzuje modułowa konstrukcja zgodna z 2 standardami: VITA 46/65 i SOSA (profil 14.2.16). Jak mówi i wyjaśnia Senior Product Manager w firmie EIZO, John Payne:

"Condor AGX-IOX to nasza najnowsza propozycja (...). Jednolita architektura pamięci, która na dobrą sprawę łączy rdzenie procesora Arm Cortex z rdzeniami CUDA, wykazując zmniejszone opóźnienia względem tradycyjnych rozwiązań CPU-GPU stosujących interfejs PCIe."

Jednopłytkowy komputer Condor AGX-IOX

LGS105 firmy Linksys - pięcioportowy przełącznik gigabitowy do firmowych komputerów stacjonarnych

Ten niezarządzalny przełącznik oferuje łącznie 5 portów Gigabit Ethernet - z automatycznym wykrywaniem błędów, a także przepustowością połączenia przewodowego: do 1 Gb/s. Dzięki wygodzie Plug-and-Play, czy portom, które samodzielnie optymalizują prędkość dla każdego urządzenia, przełącznik sieciowy LGS105 to piękne rozwiązanie, do rozbudowy sieci biurowej. Pięcioportowy przełącznik Linksys LGS105 zmienia lokalną sieć przewodową w superszybką, stabilnie działającą autostradę informacyjną. Minimalizuje czas przesyłania dużych plików do komputerów, serwerów i dysków oraz poszerza możliwości przesyłania plików do urządzeń. Z łatwością zaprojektowano przełącznik gigabitowy LGS105 tak, by zmieniać szybkości portów oraz maksymalizować przepustowości w zależności od urządzenia klienckiego. Dzięki funkcji Plug-and-Play konfiguracja przełącznika gigabitowego jest tak prosta, jak podłączenie go do gniazdka lub podłączenie urządzeń sieciowych za pomocą kabli Ethernet.

Pięcioportowy przełącznik gigabitowy LGS105

Przełącznik LGS105 oferuje mnóstwo funkcji oszczędzania energii oraz spełnia standard EEE 802.3az, dzięki czemu zapewnia zarówno wysoką wydajność, jak i efektywność. Nieużywane porty są automatycznie wyłączane i zasilane, gdy nie są używane, a tryb uśpienia pomniejsza zużycie energii, gdy to przełącznik jest uśpiony. Przełącznik statusu portu LGS105 umożliwia, w praktyce, sterowanie diodami LED, czy wykorzystuje technologię Smart Power do zasilania krótkich kabli. Przełącznik sieciowy LGS105 oferuje również funkcje QoS, dzięki którym ruch sieciowy jest odpowiednio zarządzany, by dawać najlepsze wrażenia użytkownikom aplikacji, które działają w czasie rzeczywistym. Dla przykładu, jeśli priorytetem jest w określonej chwili czasu łączność telefoniczna IP oraz wideokonferencje, można nadać im pierwszeństwo przed działaniami potrzebującymi sporej przepustowości - takimi jak wysyłanie i pobieranie dużych plików graficznych lub wideo.

Pięcioportowy przełącznik gigabitowy LGS105

Najnowocześniejszy moduł fotowoltaiczny M10 Full Black zaprojektowany dla każdego przez Sharp Electronics, o mocy 420 W

Firma Sharp Electronics zademonstrowała najnowszy moduł fotowoltaiczny z ogniwami half-cut zwany NU-JC420B. Jest to w pełni czarny moduł fotowoltaiczny TOPCon typu N z krzemu monokrystalicznego, o mocy: 420 W. Moduł ma: czarną folię i czarną ramę. Doskonale nadaje się do mocowania wzdłuż długiego, jak też i krótkiego boku. Został zaprojektowany z myślą o wielu instalacjach dachowych, na budynkach: mieszkalnych, komercyjnych i przemysłowych. Oferujący wydajność na poziomie 21,51% moduł fotowoltaiczny NU-JC420B ma współczynnik temperaturowy -0,3%/°C. Gwarantowana jest wysoka wydajność działania w podwyższonych temperaturach otoczenia, jak również wykorzystanie okrągłych przewodów w obrębie 16 szyn typu "bus-bar" - dla przyrostu mocy w każdym ogniwie. Zapewniono znakomitą odporność na mikropęknięcia, a rolę ogniw spełniają płytki M10 182 mm. Każdy moduł fotowoltaiczny M10 Full Black posiada złącza MC4, dzięki czemu zachowana jest kompatybilność z większością dostępnych: optymalizatorów, falowników i systemów montażowych. Przewidziano również 3 skrzynki przyłączeniowe, które wyposażono w diody "bypass". Ma to miejsce przy rozmiarach NU-JC420B: 1,722×1,134 m. Rama modułu posiada szerokość: 3 cm. Waga modułu to: 20,7 kg. Można go zamontować na kilka sposobów: z pomocą klem, przykręcając, wsuwając pionowo i wsuwając poziomo. Obowiązuje trwająca 25 lat gwarancja producenta w Unii Europejskiej. W istocie wszystkie moduły zostały poddane testom: zgodności z międzynarodowymi normami i wytrzymałości w ekstremalnych warunkach, odznaczając się odpornością na amoniak, mgłę solną, piasek, PID oraz "reakcję na ogień" (EN 13501).

Moduł fotowoltaiczny M10 Full Black

Unikatowy system uKonn-X firmy Murrelektronik, który łączy cyfrowo istotne interfejsy automatyki

Jest to pierwszy system wspierany cyfrowo i wizualnie, z dwukierunkową komunikacją, która, w praktyce, ma miejsce pomiędzy projektem, opracowaniem, montażem czy uruchomieniem. Okablowanie maszyn z użyciem szaf sterowniczych, czy taśm zaciskowych to już przeszłość. W ramach systemu uKonn-X, operator sczytuje kod produktu na konektorach Murrelektronik. Następnie system rozpoznaje punkty połączeń uwzględnione na schemacie i przedstawia, na wyświetlaczu dotykowym, dobre połączenia na schemacie. Diody na odpowiednich modułach sieciowych wskazują port przypisany do danej operacji. Właściwe podłączenie konektora jest potwierdzane na wyświetlaczu dotykowym poprzez uKonn-X. Jednocześnie uruchamiana jest automatyczna dokumentacja. W wypadku potrzeby wprowadzenia zmian w instalacji można i wykonuje się: odpowiedni komentarz, poprawkę i przesłać komunikat bezpośrednio do działu projektowego. Po zidentyfikowaniu przewodu wyświetlane są różne instrukcje usprawniające instalację. Komponenty wykorzystane w instalacji można oznaczyć przy pomocy czytelnych z łatwością kodów, co pozwala na ich identyfikację - poprzez urządzenie mobilne. Całe procesy wyświetlane są w sposób czytelny w aplikacji. System uKonn-X umożliwia też i importowanie plików CAD, topologii oraz schematów elektrycznych. Możliwe jest przypisywanie ról, a także uprawnień indywidualnym użytkownikom w zgodzie z wymogami. Opisany system może być stosowany do wielu urządzeń końcowych, wspomagając integrację: skanerów i zewnętrznych urządzeń testujących oraz smartfonów. Drugiego takiego systemu na rynku nie ma.

System uKonn-X

Funkcjonalny sterownik dokręcania MicroTorque MTF6000 firmy Atlas Copco

Jest to nowy wymiar: wydajności, jakości i łączności na liniach produkcyjnych - obejmujących dokręcanie niskim momentem. Sterownik ten skraca do minimum czas konfiguracji i pomaga skracać czasy cykli, przy zachowaniu jakości. Pozwala dostosować strategię do każdego typu połączenia śrubowego i łączyć kilka programów dokręcania w zadanej kolejności, usuwając z miejsca najsurowsze, a nawet nieżyciowe wymagania na temat stosowania sterowników PLC. To co charakteryzuje sterownik dokręcania MicroTorque 6000 to np. gotowość do współpracy manualnej, prosty w obsłudze interfejs oprogramowania oraz funkcje analizy i konfiguracji. W całości gwarantowana jest wygodna integracja z robotami, a narzędzia o niskich momentach, rzecz jasna obrotowych, dostępne są dla wielu rodzajów standardów jakości (np. klasyfikacja połączeń: A, B i C). Łączność ze sterownikiem możliwa jest za pośrednictwem: wyprowadzeń cyfrowych, otwartego protokołu bądź interfejsu FieldBus. Sterownik dokręcania MicroTorque MTF6000 zintegrowany jest z rozwiązaniami do: gromadzenia danych, weryfikowania błędów i zapewniania jakości. Chodzi tu szczególnie o: zbieranie danych, analizę oraz powiadomienia, jeżeli chodzi o TN8, kontrolę procesu, wskazówki dla operatora i śledzenie napraw za pomocą SQS, kontrole narzędzi i planowanie testów przy użyciu platformy QA 4.0 i kompatybilności z licznymi akcesoriami z Atlas Copco. Sterownik dokręcania MicroTorque MTF6000 przyczynia się do wzrotu czasu nieprzerwanego działania, spadku liczby napraw, uproszczenia procesów wprowadzania nowych produktów na rynek, wzrostu wydajności, minimalizacji negatywnego wpływu człowieka oraz zmniejszenia zużycia energii i kosztów.

Sterownik dokręcania MicroTorque MTF6000

KZ320D: cyfrowy zegar LED firmy Nord Elektronik Kaźmierczak

Kluczowymi cechami cyfrowego zegara KZ320D są: nowoczesne wzornictwo oraz czytelność z dużej odległości. Jego zastosowania obejmują np. korytarze, poczekalnie, świetlice i baseny. Przytoczony zegar może być montowany zarówno: wewnątrz budynków, jak też i na zewnątrz. W przypadku stosowania cyfrowego zegara KZ320D na zewnątrz wymagane jest zadaszenie chroniące urządzenie przed bezpośrednimi wpływami warunków atmosferycznych i promieni słonecznych. Zegar ten może być wyposażony w skalibrowany czujnik pomiaru temperatury - sondę KX05. Automatyczna identyfikacja czujnika wzbogaca KZ320D o funkcje termometru i nie tylko. Rozwiązanie współpracuje z odbiornikiem sygnału GPS, dla potrzeb synchronizacji czasu, i jest przystosowane do prezentowania danych, które wysyła się linią dwuprzewodową RS485 między zegarami lub poprzez 3 sterowniki: KS15, KS29, a także KS32. Rozbudowane możliwości urządzenia sprawdzają się zwłaszcza w zastosowaniach przemysłowych. 

Cyfrowy zegar KZ320D

Specyfikacja cyfrowego zegara KZ320D:

 • Wysokość cyfr: 10,16 cm
 • Napięcie zasilania: 12/24 V
 • Dostępne gniazda:
  • zasilające - 5,5/2,5
  • GPS - Jack 3,5 mm
  • klawiatury - pięciopinowe
  • transmisji RS - Jack 3,5 mm (opcjonalne)
  • sondy temperatury - Jack 3,5 mm (opcjonalne)
 • Przełącznik Master/Slave
 • Długość przewodu: 2,5 m
 • Wymiary obudowy: 46×14,8×3 cm
 • Waga: 1,6 kg
Cyfrowy zegar KZ320D

Dedykowany kabel do ładowania pojazdów elektrycznych AK-SC-E12 od firmy Akyga

Jest to specjalnie zaprojektowany kabel przeznaczony do ładowania: pojazdów elektrycznych i motocykli. Wykonano go z dogodnej jakości materiałów, wliczając miedź i nietoksyczny TPE. Kabel AK-SC-E1 jest niezwykle trwały oraz odporny na tarcie, co sprzyja ładowaniu pojazdów. Opracowany przez Akyga kabel AK-SC-E12 stosuje 7 żył, w tym 2 żyły komunikacyjne mające zapewnić niezbędną komunikację pojazdu ze stacją zasilania. Jest to niesamowicie ważne, by zapewnić bezpieczne czy efektywne ładowanie. Kabel AK-SC-E12 sprzedawany jest na metry co czyni go uniwersalnym i kompatybilnym z różnymi standardami ładowania pojazdów EV. Z łatwością można do niego przymocować złącza przystosowane do konretnych marek i modeli pojazdu. To rozwiązanie pozwala na nieskrępowaną adaptację długości kabla - jeżeli chodzi o indywidualne potrzeby użytkownika. Kabel AK-SC-E12 sprawdza się doskonale, jeśli jest taka potrzeba, by wymienić uszkodzony kabel ładowania. Producent udziela dwuletniej gwarancji, nie inaczej, na kabel AK-SC-E12.

Kabel do ładowania pojazdów elektrycznych AK-SC-E12

Specyfikacja kabla AK-SC-E12:

 • Napięcia znamoniowe: 450/750 V
 • Ilość faz: 3
 • Ognioodporność: zgodnie z normą UL94V-0
 • Materiał przewodu: miedź
 • Przekrój przewodu: 5G6 mm2 + 2×0,5 mm2
 • Materiał izolacji: TPE
 • Kolor: czarny
 • Temperatura pracy: od -40 do 125 °C
Kabel do ładowania pojazdów elektrycznych AK-SC-E12

Dedykowana stacjom paliw lampa oświetleniowa SQUARE PETROL LED firmy Lumi Team

Ważnymi atutami SQUARE PETROL LED są: znaczna skuteczność świetlna i unikalna optyka, które precyzyjnie kieruje światłem. Przeznaczona jest ona do pracy np. w strefach zagrożenia wybuchami: gazów, par i mgieł cieczy palnych z powietrzem oraz też pyłów i włókien palnych. Oferowaną przez Lumi Team lampę oświetleniową obejmuje certyfikat OBAC 21 ATEX 0287X. Charakteryzuje ją: wysoka klasa szczelności i budowa, która sprawia, że radzi sobie wybornie w najbardziej ekstremalnych warunkach. Wyposażona w twardą szybę, ze szkła hartowanego z uszczelką silikonową, lampa skutecznie broni się przed wszelkimi zabrudzeniami. Elementy mocujące umożliwiają swobodną regulację ustawienia SQUARE PETROL LED. Maskownica w lampie została stworzona pod oczekiwane na rynku rozmiary. Stanowi ona najwyższy poziom estetyki i nowoczesny design, a możliwość zaadaptowania pod dowolny system sterowania w pełni przekłada się na większe oszczędności. Ta małych rozmiarów lampa o dużej wydajności jest oświetleniowym strzałem w dziesiątkę dla każdej stacji paliw.

Lampa oświetleniowa SQUARE PETROL LED

Microsoft Copilot - Twoje codzienne wsparcie AI

Obecnie powoli wkraczamy w nową erę sztucznej inteligencji, która w całości zmienia sposób w jaki postrzegamy technologię. Dzięki konwergencji interfejsów czatu, a też i dużych modeli językowych można wydawać polecenia w języku naturalnym. Technologia jest wystarczająco inteligentna, by odpowiedzieć na zapytanie, stworzyć to, o co została poproszona oraz podjąć różne działania. Rozwijając narzędzia AI, firma Microsoft ma na celu przekazanie w ręce ludzi pilota Microsoft Copilot, który pomoże im m.in. nawigować w każdej z czynności. Uwzględnia najczęściej używane produkty firmy oraz pozwala zwiększać wydajność kodowania z GitHub. Microsoft Copilot w wyjątkowy sposób uwzględnia: konteksty, źródła dostępne w sieci, dane i zadanie, które wykonywane jest na komputerze, aby udzielić użytkownikowi lepszej pomocy. Celem tego rozwiązania jest zapewnienie płynniejszego korzystania z systemu operacyjnego Windows 11. Działa ono jako aplikacja, ujawniając się na żądanie po użyciu prawego przycisku myszy. Microsoft Copilot będzie z sukcesem uzupełniany o nowe możliwości i integrowany, z łatwością, z kolejnymi aplikacjami, aby zapewnić użytkownikom jak najlepsze doświadczenie korzystania z technologii. Rozwiązanie zacznie być wprowadzane, do systemu Windows 11, od 26 września 2023 roku, łącznie z najnowszą aktualizacją dla tego systemu. Dodatkowo firma ogłosi wkrótce wiele nowości w całym portfolio swoich produktów, które pomogą zwiększyć i nieustannie ulepszać produktywność, pobudzić kreatywność i zaspokoić codzienne potrzeby ludzi oraz przedsiębiorstw.

Microsoft Copilot - Twoje codzienne wsparcie AI

Opracowany przez OMRON kalkulator zwrotu z inwestycji dla robotów mobilnych i współpracujących

Kalkulator ten zapewnia firmom, które rozważają inwestycję w roboty współpracujące jak też i mobilne, prosty wgląd w zwroty z inwestycji - na podstawie rzeczywistych danych. Pozwala użytkownikom oszacować trafioną liczbę miesięcy, po upływie których inwestycja się zwróci, uwzględniając inflację oraz stopy procentowe, zgodnie, rzecz jasna, z warunkami rynkowymi. Wiele małych i średnich przedsiębiorstw nie może sobie pozwolić na inwestycje kapitałowe w roboty. Z pomocną dłonią przychodzi do nich firma OMRON, która zapewnia opcje leasingu, z pewnością doskonałe dla chcących rozwijać flotę robotów mobilnych, albo współpracujących (kobotów) - i to przy zachowaniu niskiego poziomu nakładów kapitałowych. Po wprowadzeniu danych odnośnie bieżących operacji, a także zdefiniowaniu typów i liczby robotów, kalkulator zapewnia przejrzyste wglądy w: okres zwrotu, jego wartość procentową oraz wartość bieżącą netto, która wyraża aktualnie szacowaną wartość całkowitą przyszłych przepływów środków pieniężnych. Dość kluczową sprawą dla klienta jest sposób finansowania nowych inwestycji - pożądanych robotów. Kalkulator zwrotu z inwestycji firmy OMRON oferuje 2 opcje: CAPEX z pełną płatnością z góry, a także OPEX z leasingiem, w której płatności rozłożono na okres 3-5 lat.

Widok kalkulatora zwrotu z inwestycji dla robotów mobilnych i współpracujących

Jak mówi były już kierownik ds. strategicznego rozwoju działalności firmy OMRONEduardo de Robbio:

"W trakcie pandemii COVID-19 zaobserwowaliśmy przyrosty zapotrzebowania na produkcję o wysokim poziomie zróżnicowania (...) w połączeniu z niedoborami pracowników w branżach. Z pewnością doprowadziło to do powstania sporej liczby wakatów zarówno dla operatorów, jak i dla robotów. Oprócz elastycznych opcji leasingowych, chcemy zapewnić intuicyjne w użyciu narzędzie do obliczania zwrotu z inwestycji, które przyspieszy proces podejmowania decyzji i nie tylko. Roboty mogą przeprowadzać powtarzalne zadania, czy zapewniać elastyczność (...), pozwalając pracownikom skupić się na kwestiach o kluczowym znaczeniu dla firm (...). Jeżeli chodzi o podstawowy aspekt zwrotu z inwestycji, to ludzka praca przypisywana jest większej liczbie zadań z wartością dodaną, co jest istotne dla producentów, aby kontynuować rozwój, z prostotą, bez multum problemów. Ponadto automatyzacja eliminuje problem z niedostatkiem ekspertów na rynku pracy."

Opracowany przez OMRON kalkulator zwrotu z inwestycji dla robotów mobilnych i współpracujących

Zobacz również:

Dowiedz się więcej na temat:

Akyga, Apple, AVT Korporacja, Atlas Copco, Connector Tips, Dymax, EIZO, Electrolux Professional, Ewimar, FUJIFILM, KIOXIA, Linksys, Lumi Team, Microsoft, Murrelektronik, Nord Elektronik Kaźmierczak, NVIDIA, Orange, Politechnika Warszawska (PW), Samsung, Sharp Electronics, SiDLY, Texas Instruments (TI), Wilk Elektronik, Zamel

Firma: AVT Korporacja
Tematyka materiału: Condor AGX-IOX, INSTAX Pal, LGS105, Microsoft Copilot, SQUARE PETROL LED, The Wall for Virtual Production
AUTOR
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"