Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Poznaj podstawy stabilizatorów LDO z Texas Instruments (TI)

Article Image
Firma Texas Instruments (TI) serdecznie zaprasza do obejrzenia razem 5 filmów, które dotyczą podstaw stabilizatorów LDO. Poruszono w nich takie zagadnienia jak definicja stabilizatora LDO, jego liczne ograniczenia prądowe, a także współczynnik odrzucenia wpływu zasilania (PSRR). Przedstawiono też najważniejsze cechy stabilizatorów LDO, ich udział w procesie zarządzania energią, podano przykładowe zastosowania, a także odpowiedziano na najczęściej zadawane pytania. Zadaniem filmów jest ułatwienie, na dobrą sprawę, stosowania stabilizatorów LDO w projektowanych rozwiązaniach.

Pierwszy z filmów zwany: "LDO basics: Dropout voltage" to wyjaśnienie czym jest stabilizator LDO, co warunkuje jego pracę oraz jak należy rozumieć pojęcie spadku napięcia. Wymienione zostały w nim różnice pomiędzy stabilizatorem LDO, który wykorzystuje tranzystory PMOS, a stabilizatorem LDO bazującym na tranzystorach NMOS. Drugi film pt. "LDO basics: Capacitor vs. capacitance" skupia się na wyborze konsedatora wyjściowego oraz jego wpływie na pracę stabilizatora LDO. W trzecim filmie pt. "LDO basics: Thermals" poświęcono uwagę obudowom stabilizatorów LDO. Wyjaśniono, że najmniejszy ich rozmiar wcale nie jest najważniejszy, jeśli chodzi o urządzenia. Natomiast czwarty film pt. "LDO basics: Quiescent current" to najlepszy dowód na to, że odpowiednio dobrany stabilizator LDO umożliwia wydłużenie czasu działania, który dotyczy rozwiązań zasilanych z baterii - o wiele godzin, a nawet dni. W piątym, ostatnim filmie nazwanym "LDO basics: Power Supply Rejection Ratio (PSRR)" omówiono zagadnienie współczynnika odrzucenia wpływu zasilania (PSRR) oraz rolę kondensatorów wyjściowych, a także napięć stabilizatorów LDO w kontekście tego współczynnika.

Wszystkie filmy dostępne są poniżej. Ich językiem jest angielski.

Firma: Texas Instruments (TI)
Tematyka materiału: PSRR, stabilizatory, stabilizatory LDO, Texas Instruments, TI, współczynnik odrzucenia wpływu zasilania
AUTOR
Źródło
ti.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"