Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Nowe obudowy do alarmów firmy Hammond z oferty TME

Article Image
Chyba każdy hobbysta elektronik (czasem przemieniający się w poważnego profesjonalistę) ma na swoim koncie budowę alarmu. Jest to ten rodzaj układu, który ze względu na swoją funkcję, poza elektroniką wymaga także odpowiedniej warstwy mechaniczno-estetycznej. Po prostu odpowiedniej obudowy.

Firma Hammond została założona w 1917 roku w Guelph, Ontario, Kanada. Jako pierwsza firma w Kanadzie rozpoczęła produkcję szaf i obudów do urządzeń elektronicznych. Aktualnie ta marka jest wiodącym dostawcą wysokiej jakości obudów dla automatyki, elektroniki użytkowej oraz elektrotechniki. W ofercie TME znajdziemy od niedawna o dwie nowe serie obudów tej marki: 1551SNAP oraz 1551V, trzy obudowy z tej serii przedstawia ilustracja tytułowa. Ze względu na kształt znajdą one szerokie zastosowanie w produkcji wszelkiego rodzaju czujników, czujek ruchu, urządzeń alarmowych oraz wielu innych urządzeń przede wszystkim przeznaczonych do montażu naściennego i sufitowego. Część produktów posiada otwory wentylujące, umożliwiające odprowadzanie nadmiarowego ciepła z obudowy. Szczeliny ułatwiają także emisję sygnałów dźwiękowych (i świetlnych), a także implementację czujników analizujących skład powietrza. Obudowy wykonane są z wytrzymałego ABS w klasie palności UL94-HB. Podstawowe parametry opisywanych obudów przedstawia tabela 1. 

Tabela 1. Podstawowe parametry obudów

Wykonania w kolorze białym przedstawione są na ilustracji tytułowej. Dokładne parametry oraz karty katalogowe całej serii znajdziemy w odpowiedniej sekcji katalogu. Przykładowa karta katalogowa obudowy od średnicy 45 mm jest dołączona do materiałów dodatkowych artykułu. Znajdziemy w niej rysunki techniczne obudowy i oznaczenia wersji w zależności od koloru. 

Opisywane obudowy cechuje wysoka jakość wykonania oraz przemyślana konstrukcja i pełna, godna zaufania dokumentacja producenta. Nadają się do odpowiedzialnych zastosowań w systemach zabezpieczeń. Z drugiej strony, ich cena jest naprawdę przystępna. Nie ma przeszkód, aby posłużyły hobbyście do zbudowania „symulatora alarmu z pulsującą diodą LED”, albo aby stały się korpusem prostego linefollowera z wygodnym zamykaniem na zatrzask.

Do pobrania
Download icon Karta katalogowa obudowy
Firma: Transfer Multisort Elektronik (TME)
Tematyka materiału: Obudowy z tworzywa sztucznego do urządzeń naściennych i sufitowych
AUTOR
Źródło
www.tme.eu
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"