Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Czym się różnią serie ochronników LAN firmy Ewimar?

Article Image
Każda instalacja narażona jest na przepięcia i wyładowania atmosferyczne na różnym poziomie. Dlatego też firma Ewimar zaprojektowała trzy serie urządzeń ochronnych, o różnej skuteczności, tzn. ECONOMICAL, PROFESSIONAL oraz EXTREME. Pozwala to na elastyczny i indywidualny dobór produktów do poszczególnych punktów instalacji.

Seria ECONOMICAL stanowi zestawienie ekonomicznych rozwiązań mających za zadanie, w praktyce, ochraniać różne instalacje znajdujące się w strefie o niskim zagrożeniu wystąpienia impulsu elektromagnetycznego (strefa LPZ 1...n). Seria ta zapewnia skuteczną ochronę rzędu 100 A na żyłę przewodu. Chroni ona instalacje przed nagłym wzrostem napięcia na skrętkach UTP, jak też przed przepięciami elektrostatycznymi i paralizatorami elektronicznymi.

Seria PROFESSIONAL uwzględnia rozwiązania mające zastosowanie w szeregu instalacji na zewnątrz, z uwagi na wysoki poziom ochrony. Oferuje ona łącznie dwa poziomy ochrony i jest, w praktyce, dedykowana wszelakim instalacjom o średnim zagrożeniu wystąpienia impulsów elektromagnetycznych (strefa LPZ0B). Dzięki użyciu wytwornej klasy elementów ochronnych cechuje się skutecznością około 2,5 kA na żyłę przewodu. Starannie zaprojektowane obwody i komponenty o niskiej pojemności mają znikomy wpływ na przesyłany sygnał.

Seria EXTREME stosuje innowacyjną technologię w zakresie ochrony przeciwprzepięciowej i zalecana jest do ochrony wszelkich instalacji znajdujących się w strefie o sporym zagrożeniu, jeżeli chodzi o wystąpienie impulsu elektromagnetycznego (strefa LPZ0A). Oprócz typowych komponentów z serii PROFESSIONAL czy skuteczności na poziomie 2,5 kA na żyłę przewodu posiada też dodatkowy stopień ochronny w postaci superszybkich bezpieczników MOSFET z automatycznym resetem. Bezpiecznik MOSFET samoczynnie wykrywa wzrost prądu i odcina obwód chroniony w czasie zaledwie 1 µs. Po zdławieniu przepięcia przez elementy ochronne, połączenie jest natychmiast przywracane.

Więcej informacji pod adresem: ewimar.pl

Wideo
Firma: Ewimar
Tematyka materiału: ECONOMICAL, Ewimar, EXTREME, LAN, ochronniki LAN, PROFESSIONAL
AUTOR
Źródło
ewimar.pl
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"