Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Tygodniowy Przegląd Nowych Produktów - 26.05.2023 r.

Article Image
Przedstawiamy podsumowanie produktowych nowości, a także kluczowych wydarzeń mijającego tygodnia. Przegląd obejmuje m.in. monitory, moduły fotowoltaiczne, stacje dokujące, głośniki i oprogramowanie.

SRS-XV800: unikatowy głośnik Sony, który rozkręca każdą imprezę

Głośnik SRS-XV800  przeznaczony został dla mrowia miłośników imprezowania. Nowy model sprawdza się m.in. podczas oglądania filmów i telewizji. Dzięki niemu dużo pomieszczeń dość dobrze wypełnia się wybornym dźwiękiem, niezależnie od: rodzaju muzyki i miejsca jej emisji. Dostępny w głośniku SRS-XV800 system wielokierunkowego dźwięku sprawia, że muzyka do wielu zakątków pomieszczenia dociera idealnie. Czystość brzmienia wokalu zapewnia m.in. 5 jednostek wysokotonowych, z przodu i tyłu głośnika. Zastosowano przetworniki X-Balanced z membranami w kształcie prostokąta. Taka konstrukcja zwiększa ciśnienie akustyczne, co doń przekłada się na obniżone zniekształcenia dźwięku. Gwarantowany jest głęboki i dynamiczny bas, a wbudowana bateria wystarcza na prawie 25 godzin ciągłej pracy. Już po 10 minutach, w dodatku szybkiego ładowania, głośnik działa przez 3 godziny. Transportowanie SRS-XV800 w istocie ułatwiają wbudowane kółka i uchwyty.

Głośnik SRS-XV800

Ukryte podświetlenie głośnika emituje nastrojowe światło, które pozwala rozświetlać pokój w niepowtarzalnym stylu. Dla zapewnienia intensywnych wrażeń starcza odtwarzanie muzyki z głośnika, tzn. światło automatycznie synchronizuje się z rytmem, tworząc ferię barw. Funkcja wzmacniania dźwięku z telewizora doskonale rozprzestrzenia dźwięk po pomieszczeniu, co w połączeniu z dosyć głębokim basem oddaje niezwykły realizm. Integracja 2 tylnych jednostek wysokotonowych i 2 jednostek X-Balanced Speaker Unit w głośniku SRS-XV800 zwiększa na doskonały sposób głębię basu oraz brzmienie tonów wysokich. Funkcja TV Booster uzupełnia dźwięk o przestrzeń i bas, wzbogacając wrażenia w czasie oglądania filmów lub występów na żywo.

Głośnik SRS-XV800
Głośnik SRS-XV800

Głośnik SRS-XV800 ułatwia słuchanie muzyki w każdym miejscu - ma np. wejścia do karaoke i gitary oraz spełnia doń wymagania klasy szczelności IPX4. Rozwiązanie Bluetooth Fast Pair, w praktyce, umożliwia dogodne podłączanie urządzeń z systemem Android. Występuje łatwy, intuicyjny w stosowaniu panel dotykowy. Opracowany przez Sony głośnik SRS-XV800 jest na pewno zgodny z 2 aplikacjami: Sony | Music Center i Fiestable. Pierwsza z aplikacji umożliwia m.in. wybór listy odtwarzania czy zmianę światła i trybów dźwięku, bez schodzenia z parkietu i przerywania tańca. Z kolei druga aplikacja zawiera funkcje, dzięki którym zabawa staje się, i to bardzo, niezapomniana - np. tworzenie listy odtwarzania, zmienianie głosu oraz dodawanie echa w trybie karaoke i efekty dźwiękowe DJ.

Głośnik SRS-XV800

ColorEdge CS2400R: najnowszy monitor firmy EIZO o przekątnej 24,1 cala

Wedle wizji EIZO najważniejszymi użytkownikami ColorEdge CS2400R mają być m.in. twórcy treści cyfrowych. Gwarantowana jest obsługa palety kolorów sRGB i obecność gniazd USB-C i DisplayPort oraz HDMI. Przytoczony monitor zapewnia wyglądy: stron internetowych, zdjęć i aplikacji zgodnie z przeznaczeniem. Wspiera go darmowe oprogramowanie kalibracyjne EIZO ColorNavigator 7, które pomaga w dogodnym odwzorowywaniu kolorów, na ekranie monitora. Dzięki obecności gniazda USB-C, można z łatwością podłączać laptopy bądź tablety zasilane mocą do 70 W. Eliminuje to konieczność stosowania nieporęcznych zasilaczy, zwalniając doń miejsca na biurku. Nie trzeba się martwić o nadmierną plątaninę kabli i ponowne podłączanie urządzeń peryferyjnych USB. Ten popularny standard komunikacji przydaje się m.in. podczas pracy zdalnej oraz w domowym studiu. Monitor ColorEdge CS2400R wyświetla ponad miliard barw. Zapewniono w nim płynne przejścia między kolorami. Parametr gamma monitora jest w rzeczywistości ustawiany fabrycznie. Przygotowano opatentowany przez firmę EIZO korektor cyfrowy, który redukuje odchylenia barw w monitorze. Elegancka obudowa monitora razem z zaokrąglonymi krawędziami pozwala na świetne dopasowanie ColorEdge CS2400R do wielu, w istocie, kreatywnych środowisk. Tylny chwyt do przenoszenia umożliwia proste przenosiny monitora pomiędzy lokalizacjami. 

Sposób użycia monitora ColorEdge CS2400R

Monitor ColorEdge CS2400R musi być kalibrowany w jednakowych odstępach czasu, w celu prawidłowej prezentacji kolorów. Autorskie oprogramowanie EIZO ColorNavigator 7 stanowi, w wielu przypadkach, niezwykle precyzyjne rozwiązanie do zarządzania barwami. Umożliwia ono jednoczesną kalibrację wszystkich trybów kolorów. Kluczowe informacje o kalibracji, dla monitora ColorEdge CS2400R zapisywane są w tym monitorze. Załącza się raport fabryczny, który zawiera wyniki pomiarów parametrów monitora w chwili produkcji. Dostępna jest także osłona antyodblaskowa, mocowana magnetycznie. Monitor ColorEdge CS2400R można m.in. ustawiać pod innymi kątami, zmieniając jego położenie. Monitor jest dostarczany z dogodną i wszechstronną podstawą, która oferuje regulację: wysokości, nachylenia i obrotu. Stojak ten wyposażono w szybkozłączkę, która pozwala łatwo zdjąć ekran za jednym dotknięciem.

Monitor ColorEdge CS2400R

Nowoczesna stacja dokująca Logi Dock Flex firmy Logitech

Oferująca dotykowy wyświetlacz LCD o przekątnej: 8" i 6 portów USB (3x USB-A i 3x USB-C) stacja dokująca Logi Dock Flex pozwala naładować laptopy, z mocą: do 100 W. Dostępne dwa złącza graficzne: HDMI 2.0, a także DisplayPort 1.4, przewidziano dla zewnętrznych ekranów. Zapewniono m.in. błyskawiczne połączenia sieciowe wraz z dość bezpiecznym podłączaniem urządzeń. Istnieje możność personalizacji Logi Dock Flex przy pomocy zdjęć czy wiadomości. Można z łatwością dołączać się do spotkań dzięki integracji kalendarza z aplikacją Logi Tune. Obecne w firmach zespoły IT mogą dogodnie obsługiwać Logi Dock Flex, na swoich biurkach. Uwzględniono gniazdo RJ45 dla celów transmisji Ethernet z przepustowościami: 10 Mb/s, 100 Mb/s i 1 Gb/s oraz 2 interfejsy bezprzewodowe: Wi-Fi (802.11a/b/g/n/ac) i Bluetooth 5.0. Jest z całą pewnością gwarantowana rozdzielczość 1200×800 px w dotykowym wyświetlaczu LCD - pojemnościowym podzespole typu "multi-touch" o: jasności 300 nit, kontraście 800:1, a także kącie widzenia 85°. W przypadku gniazd graficznych: HDMI 2.0 i DisplayPort 1.4 obowiązuje z zupełnością maksymalna rozdzielczość: 3840×2160 px przy 60 klatkach na sekundę. Istnieją także: czujnik natężenia światła oraz gniazdo Kensington Lock. Do zabezpieczania danych na dysku twardym stosowany jest algorytm szyfrujący AES-128. Stacja dokująca Logi Dock Flex pracuje w: temperaturze: 0-40°C oraz wilgotności względnej: 10-90% RH.

Stacja dokująca Logi Dock Flex firmy Logitech - widok z przodu

Każdą stację dokującą Logi Dock Flex można zdalnie nadzorować, dzięki narzędziu Logitech Sync. Wielousługowość Logi Dock Flex pozwala zespołom IT na dobory odpowiedniej usługi rezerwacji biurek. W pełni funkcjonalna stacji dokująca powstała z myślą o współdzielonych biurkach. Logi Dock Flex wykonano m.in. z recyklingowanych tworzyw sztucznych, a także z aluminium. Producent przyznał dwuletnią gwarancję na stację dokującą Logi Dock Flex.

Stacja dokująca Logi Dock Flex firmy Logitech - widok z tyłu

Jak wyjaśnia dyrektor generalny działu B2B w firmie Logitech, Scott Wharton:

"Przyjęliśmy wielowymiarowe podejście do realizacji stacji dokującej Logi Dock Flex, które to nie tylko rozwiązuje kwestię rezerwacji biurek i zarządzania nimi, ale też promuje współpracę społeczną (...)..

Stacja dokująca Logi Dock Flex firmy Logitech - widok z przodu

Czterokieszeniowy serwer DiskStation DS423 firmy Synology

Firma Synology opracowała czterokieszeniowy serwer DiskStation DS423 -  wielofunkcyjne i masowej pamięci rozwiązanie dla: domów oraz niewielkich firm. Dzięki obsłudze blisko 72 TB przestrzeni dyskowej, można skonsolidować dane na scentralizowanej platformie i zarządzać nimi w oparciu o aplikacje firmy Synology. Serwer DiskStation DS423 jest w pełni oryginalny. Wspierający system plików Btrfs czterokieszeniowy serwer DiskStation DS423 funkcjonuje i oferuje możliwości w ramach systemu operacyjnego Synology DiskStation Manager (DSM) z automatyczną naprawą plików oraz tworzeniem migawek, dla określonych punktów w czasie (pozwala to użytkownikom na wycofanie wszelkich niezamierzonych bądź złośliwych zmian). Przewidziano intuicyjne rozwiązania do organizowania i ochrony danych, współpracy między, każdorazowo, różnymi lokalizacjami oraz ochrony obiektów za pomocą nadzoru wideo. 

Czterokieszeniowy serwer DS423

Dzięki aplikacji Synology Drive, użytkownicy serwera DS423 mogą dobrze zarządzać danymi i udostępniać je, synchronizować oraz uzyskiwać dostęp za pośrednictwem: komputerów PC, komputerów Mac oraz urządzeń mobilnych niezależnie od tego, gdzie się one znajdują. Firmy zatrudniające pracowników zdalnych lub też wykonujących operacje w różnych lokalizacjach geograficznych mogą używać Drive ShareSync do synchronizacji danych między mnóstwem urządzeń Synology rozproszonych w różnych miejscach.

Czterokieszeniowy serwer DS423

Użytkownicy serwera DS423 mogą skonfigurować i zarządzać maksymalnie 30 kamerami za pomocą nowoczesnego oraz konfigurowalnego interfejsu. Zintegrowane funkcje umożliwiają: szyfrowanie, tworzenie kopii zapasowych i archiwizowanie nagrań, a także jednoczesne dość nagrywanie materiału w chmurze z pomocą dogodnego narzędzia: C2 Surveillance. Aplikacja Surveillance Station jest wysoce skalowalna i odpowiednia do wdrożeń o dowolnej wielkości: w małych firmach z kilkoma urządzeniami, czy na większą skalę z tysiącami kamer.

Czterokieszeniowy serwer DS423

Jak wyjaśnia menadżer ds. produktu w firmie Synology, Michael Wang:

Będący doskonałym rozwiązaniem do przechowywania danych serwer DS423 zawiera wszak potrzebne rzeczy. Od tworzenia kopii zapasowych danych i zarządzania ich nośnikami (...), po konfigurację systemu nadzoru, w celu ochrony zasobów fizycznych, serwer DS423 zapewnia wiele przydatnych funkcji gotowych do użycia bezpośrednio po rozpakowaniu urządzenia."

Czterokieszeniowy serwer DS423

Nowość marki GOODRAM: szybki w działaniu dysk SSD o oznaczeniu PX600

Należąca do firmy Wilk Elektronik marka GOODRAM wzbogaciła się o najnowszy dysk SSD, z interfejsem PCIe 4 x4 NVMe. Jest to model PX600, który stanowi wybór dla użytkowników na gospodarstwach domowych i rozwiązań firmowych. Przytoczony dysk stanowi autorskie oraz dobre rozwiązanie dla osób, które poszukują trwałej pamięci czy szybkiego transferu danych. Dzięki standardowi PCIe 4 x4 model PX600 działa z: maksymalną szybkością odczytu 5 GB/s oraz maksymalną szybkością zapisu 4,2 GB/s. Zastosowanie pamięci Flash w technologii: 3D NAND zapewniają wysoką wydajność oraz niezawodność przy optymalizacji zużycia pamięci. Współczynnik MTBF dla modelu PX600 wynosi: ok. 2 miliony godzin. Zastosowanie protokołu komunikacyjnego NVMe uwalnia potencjał pamięci, kontrolera i interfejsu czwartej generacji. Protokół ten zmniejsza opóźnienia oraz kolejkowanie, sprawiając, że PX600 działa szybciej, w porównaniu do dysków SSD opartych na protokole AHCI. Należący do marki GOODRAM dysk obejmuje 4 pojemności: 250 GB, 500 GB, 1000 GB i 2000 GB. Temperatura jego pracy wynosi: od -25 do 85°C. Dysk PX600 dostępny jest w formacie M.2 2280. Dysk posiada liczącą: 3 lata gwarancję producenta. Firma Wilk Elektronik zapewnia wsparcie techniczne, a także bieżącą aktualizację firmware do najnowszej wersji.

Dysk SSD o oznaczeniu PX600

Premierowy dysk GOODRAM oferuje aż 10 razy lepszą wydajność transferów sekwencyjnych lub losowych, względem dysków SSD ze starszymi interfejsami. Parametry PX600 doceniają przede wszystkim osoby chcące znacząco poprawić wydajność komputerów towarzyszących im w codziennej aktywności. Wysoka szybkość pracy dysku jest idealna dla profesjonalistów, których niezawodne komputery stanowią narzędzie pracy lub realizacji swojego hobby.

Dysk SSD o oznaczeniu PX600

Jak wyjaśnia prezes Wilk Elektronik, Wiesław Wilk:

"Jednym z kłopotów, który dotyczy dysków M.2 NVMe jest zjawisko thermal throttling, czyli ograniczenia wydajności ze względu na zbyt wysoką temperaturę pracy wielu komponentów. Kontroler, w który wyposażony jest PX600 skutecznie zarządza napięciami, co pozytywnie, w istocie, wpływa na emisję temperatury i znacząco ogranicza jej wzrost w trakcie użytkowania. To z kolei przekłada się na niezawodność pracy nawet przy dużym obciążeniu sprzętu."

Dysk SSD o oznaczeniu PX600

Monokrystaliczny moduł fotowoltaiczny EC460M-10-120S firmy Corab przeznaczony dla instalacji komercyjnych

Jest to ważny wybór dla przedsiębiorców, którzy chcą zainwestować w energię słoneczną czy osiągnąć oszczędności na rachunkach za prąd. Moduł: EC460M-10-120S cechuje duża jakość wykonania. Wymiary tego modułu: 1903×1134×30 mm ułatwiają jego instalowanie, zarówno w instalacjach fotowoltaicznych dachowych, jak i gruntowych, niezależnie od miejsc i pory dnia. Mający sprawność energetyczną 21,3% monokrystaliczny moduł fotowoltaiczny EC460M-10-120S posiada 120 ogniw typu half-cut, którymi generowana jest maksymalna moc wyjściowa: 460 W. Zintegrowano oryginalne złącza MC4 Stäubli oraz 3 diody bocznikujące. Temperatura pracy EC460M-10-120S wynosi od -40 do 85°C. Przewidziano wytrzymałą powłokę szklaną o grubości do: 3,2 mm. Współczynniki temperaturowe modułu są następujące: 0,045%/°C - dla parametru Isc, -0,28%/°C - dla parametru Voc oraz -0,35%/°C - dla parametru Pmax. Srebrną ramę EC460M-10-120S wykonano z anodowanego stopu aluminium. Opisywany moduł ma, w istocie, spełnione 2 klasy: bezpieczeństwa II i odporności ogniowej C. Współpraca z istotnymi na rynku systemami fotowoltaiki (PV) jest w całości gwarantowana. Monokrystaliczny moduł fotowoltaiczny EC460M-10-120S przeszedł potrójne testy EL, tj. został dokładnie sprawdzony pod kątem mikropęknięć. Producent przyznał 15 lat gwarancji na ten moduł. 

Monokrystaliczny moduł fotowoltaiczny EC460M-10-120S

Jak wyjaśnia menadżer produktu w firmie Corab, Michał Olszewski:

"Cieszymy się z tego, że możemy zaproponować moduł fotowoltaiczny, który łączy: wysoką jakość z atrakcyjną ceną. Nasz produkt oferuje moc 460Wp z relatywnie małej powierzchni panela, co pozwala na optymalizację kosztów montażu (...). Nasze moduły są dedykowane i pod komercyjne instalacje dachowe i pod gruntowe, oraz zostały zaprojektowane dla wielu, najpopularniejszych systemów pv, co zapewnia prostotę i wygodę montażu."

Podstawowe zastosowanie monokrystalicznego modułu fotowoltaicznego EC460M-10-120S

Firma FUJIFILM zapowiada nową drukarkę Acuity Prime Hybrid na targach FESPA 2023

Ta przełomowa drukarka zapewnia wszechstronność zastosowań, dzięki obsłudze sztywnych i elastycznych nośników. Wdrożono m.in.: intuicyjne funkcje konstrukcyjne dla operatora oraz zachowano równowagę pomiędzy szybkością wyjściową druku, a jego jakością oraz kosztem. Jako maszyna o płaskim stole, drukarka Acuity Prime Hybrid może operować na podłożach, w których szerokość wynosi: do 2 m. Przytoczona drukarka potrafi pracować na maksymalnie 4 arkuszach sztywnych nośników i obejmuje wyprowadzenia pozycjonujące podłoża. Szybkość druku Acuity Prime Hybrid, w jakości produkcyjnej, dosięga: 92 m2/h. Precyzyjne drukowanie od krawędzi do krawędzi jest gwarantowane. Występują przednie i tylne stoły manipulacyjne, które wspierają różne typy nośników. W konfiguracji rolowej można załadować 2 role, których szerokość nie przekracza liczby 0,9 m. Atrament z certyfikatem Greenguard Gold sprawia, że maszyna nadaje się m.in. do produkcji tapet. Drukarka Acuity Prime Hybrid w pełni zaspokaja potrzeby dostawców usług druku, którzy używają takich nośników jak np.: akryl i Dibond oraz płyta piankowa i poliester. Standardowo maszyna wyposażona jest w 4 atramenty o wysokiej pigmentacji (CMYK). Nikły rozmiar kropel atramentów i precyzyjne ich rozmieszczanie dodają wyjątkowej jakości bez utraty koloru, nawet podczas drukowania z dużymi szybkościami.

Drukarka Acuity Prime Hybrid

Dedykowany rozwiązaniom NB-IoT chipset transmisyjny RH1NS200 firmy Renesas Electronics

Ten obsługujący pasma częstotliwości LTE chipset powstał wszak z myślą o pracy w sieciach komórkowych 4G. Można go zastosować do śledzenia zasobów lub sterowania oświetleniem. Będąc w trybie głębokiego uśpienia, chipset transmisyjny RH1NS200 pobiera maksymalnie: 1 μA prądu. Zalecane napięcie zasilania tego chipsetu ma zakres wartości: od 2,2 do 5,5 V. Moc nadawcza sygnałów (Tx) nie przekracza 23 dBm. Minimalizowana jest ważko liczba ponowień transmisji. Występuje element bezpieczeństwa, który posiada certyfikat EAL5+. Wspierane w ramach chipsetu transmisyjnego RH1NS200 pasma częstotliwości LTE mają numery: 1,3,5 i 8 (nie inne). Cykle eDRX są wydłużone. Jest to sprawdzone rozwiązanie, które implementuje, na dobry sposób, oficjalny stos protokołów LTE i niezbędne pakiety oprogramowania.

Dedykowany rozwiązaniom NB-IoT chipset transmisyjny RH1NS200 firmy Renesas Electronics

Działająca w zakresie podczerwieni (IR) impulsowa dioda laserowa SPL PL90AT03 firmy ams OSRAM

Tworzona przez impulsową diodę laserową wiązka promieniowania podczerwonego wyróżnia się: nominalną długością fali 905 nm oraz widmową szerokością pasma: 5-7 nm. Równoległa rozbieżność tej wiązki to kąt: 9-12°. W wypadku prostopadłego odpowiednika wspomnianego parametru jest to wartość: 25°. Za precyzyjną generację wiązki odpowiada apertura laserowa o wymiarach: 200×10 µm. Najnowsza dioda jest od niedawna dostępna w oficjalnej sprzedaży. Przewidziana na wartości temperatury pracy: od -40 do 85°C, impulsowa dioda laserowa SPL PL90AT03 składa się z trzech ułożonych pionowo emiterów w pojedynczej matrycy laserowej wewnątrz plastikowej obudowy. Takie rozwiązanie prowadzi do uzyskania m.in. średniej mocy optycznej 75 W. Jest to osiągane przy prądzie przewodzenia: 25 A. Jego maksymalna wartość to 40 A. Impulsowa dioda laserowa SPL PL90AT03 może generować sobą impulsy laserowe o długości: 1-100 ns, przy współczynniku wypełnienia blisko 0,1 %. Temperatutory współczynnik długości fali nie przekracza 0,28 nm/K. Temperatury współczynnik mocy optycznej sięga -0,4 %/K. Nominalne napięcie zasilania SPL PL90AT03 stanowi wartość 9 V. Opracowana dioda w istocie nadaje się do zastosowań związanych z pomiarem odległości. Wysoka sprawność SPL PL90AT03 umożliwia tworzenie precyzyjnych optycznych czujników 3D oraz wielu systemów jednoczesnej lokalizacji i mapowania (SLAM). Jak krótko w punkt mówi menadżer ds. laserów przemysłowych w firmie ams OSRAM, Jouni Riihimäki:

"Stale rozwijane porttfolio ams OSRAM, które uwzględnia lasery emitujące promieniowanie podczerwone (IR) stanowi nową opcję dla klientów, którzy potrzebują dość tanich rozwiązań. Opracowana dioda laserowa charakteryzuje się wąską aperturą i wysoką mocą optyczną (...), jak również radialną plastikową obudową, która jest idealna do wielkoseryjnych zastosowań".

Impulsowa dioda laserowa SPL PL90AT03 

Rozszerzona oferta LUXEON diod LED CoB firmy Lumileds

Przez lata różni producenci oprawek oraz części optycznych nastawili się na diody LED CoB o rozmiarach: 13,5×13,5 mm, 19×19 mm bądź: 28×28 mm. Wraz z wprowadzeniem serii LUXEON CS, firma Lumileds zaczęła oferować kluczową gamę diod LED CoB, które w istocie dostępne są teraz w podanych rozmiarach. Jest to istotna nowość ze strony firmy Lumileds - jej zamysł. W przypadku serii LUXEON CS pojawiło się dużo ważkich udoskonaleń firmy Lumileds. Diody LED CoB z tej serii stanowią wysokowydajne elementy firmy. Dorównują one odpowiednikom, które pochodzą z 2 serii: LUXEON Core i LUXEON CX Plus. Seria LUXEON CS Pro obejmuje te diody LED CoB, które są przeznaczone do zastosowań sklepowych, gdzie jest wymagane doń jasne oświetlenie. Z kolei seria LUXEON CS HE kładzie nacisk na niezwykle sporą sprawność energetyczną diod LED CoB. Jak zwięźle mówi menadżer produktu w firmie Lumileds, Noman Rangwala:

"Producenci OEM decydują się na wdrażanie diod LED CoB, aby uzyskać lepszą skuteczność, stabilność kolorów i niezawodność - bez przebudowy aplikacji. Teraz dzięki serii LUXEON CS, twórcy oświetlenia (...) mogą z łatwością przejść na diody LED CoB z serii LUXEON".

Dostępne wymiary diod LED CoB z serii: LUXEON CS, LUXEON CS Pro i LUXEON CS HE

Firma JLCPCB daje możliwość wytwarzania płytek PCB wysokiej częstotliwości

Dostępnymi laminatami, z których produkuje się płytki PCB wysokiej częstotliwości, w firmie JLCPCB to: ZYF255DA, ZYF265D, ZYF300CA-C i ZYF300CA-P (PTFE - teflon), oraz RO4350B (firmy Rogers). Górny limit częstotliwości przewodzonych na tych płytkach sygnałów dosięga 100 GHz. Jest to doskonały wybór dla urządzeń z zakresu: mikrofal i komunikacji. Zapewnione są: niska stała dielektryczna, a także drobnawy tangens kąta strat we wszystkich laminatach. Kluczową cechą: ZYF255DA, ZYF265D, ZYF300CA-C i ZYF300CA-P jest znacząca odporność termiczna. Laminaty te wyróżnia idealne rozpraszanie ciepła, dobre właściwości elektryczne i dobra stabilność mechaniczna. Są one dosyć wytrzymałe i znoszą promieniowanie UV wraz z utlenianiem (patrz zdjęcie z końca). W przypadku laminatu RO4350B chodzi o wzmacniany w istocie włóknem szklanym materiał węglowodorowo-ceramiczny, ze stałą dielektryczną: 3,48 przy częstotliwości 10 GHz. Materiał ten charakteryzuje drobny współczynnik rozszerzalności cieplnej (CTE) w płaszczyźnie Z. Gwarantuje to wysoką stabilność obwodów elektrycznych, w wielowarstwowych płytkach PCB. Laminat RO4350B przydaje się m.in. w różnych projektach wzmacniaczy mocy RF. Opisane laminaty można wybierać podczas składania zamówienia na oficjalnej stronie internetowej JLCPCB.

Parametry laminatów: ZYF255DA, ZYF265D, ZYF300CA-C i ZYF300CA-P

Opracowany przez LG Electronics proszek ze szkła antybakteryjnego

Ostatni wynalazek LG Electronics charakteryzuje się ważną dla szkła stabilnością chemiczną i termiczną oraz odpornością na odbarwienia. Wyborne walory higieniczne są gwarantowane. Już od 2022 roku firma LG Electronics stosuje swój antybakteryjny proszek szklany. Ten dość ciekawy surowiec wykorzystywany jest do produkcji m.in. uchwytów lodówek oraz zmywarek, które mają ciągły kontakt z ludzką skórą. Gwarantowane są przeciwgrzybicze właściwości, co widać szczególnie w połączeniu z rozmaitymi materiałami, takimi jak: tworzywa sztuczne, czy włókna, farby i laminaty. Proszek ze szkła antybakteryjnego ma zastosowanie m.in. w nowych piekarnikach LG Electronics. Stanowi on dość kluczowy czynnik, który umożliwia korzystanie z funkcji EasyClean. Dzięki niej, urządzenia kuchenne LG Electronics można w szybki i prosty sposób utrzymywać w czystości. Pierwsze badania nad proszkiem ze szkła antybakteryjnego zostały zainicjowane w 1996 roku. Na chwilę obecną firma LG Electronics może się pochwalić 219 patentami, związanymi z proszkiem szklanym i jego aplikacjami. Miejscem produkcji tego proszku jest LG Smart Park w Changwon w Korei Południowej. W trakcie roku powstaje 4 500 ton przytoczonego proszku.

Różne warianty opracowanego przez LG Electronics proszku ze szkła antybakteryjnego

D-View 8: skalowalne narzędzie firmy D-Link do zarządzania siecią

Narzędzie D-View 8 oferuje pełną kontrolę nad infrastrukturą sieciową. Zaprojektowany, żeby sprostać zmieniającym się wielu potrzebom średnich bądź dużych przedsiębiorstw, D-View 8 zapewnia złożone możliwości: monitorowania, zarządzania i automatyzacji w wielu lokacjach. Dzięki narzędziu D-View 8 administratorzy sieci mogą z łatwością monitorować i kontrolować urządzenia sieciowe z jednej scentralizowanej lokalizacji. Dostępne w wersjach: Standard lub Enterprise narzędzie gwarantuje dużo możliwości zarządzania dla: przełączników sieciowych D-Link, bezprzewodowych punktów dostępowych czy urządzeń innych firm. Wersja Standard obejmuje m.in. wizualizację sieci w czasie rzeczywistym i proaktywne alerty, które doskonale umożliwiają szybką identyfikację czy rozwiązywanie problemów. Występują takie funkcje jak chociażby: automatyczne wykrywanie urządzeń, wytwarzanie kopii zapasowych konfiguracji, jak również aktualizacje oprogramowania układowego. Z kolei wersja Enterprise opiera się na możliwościach wersji Standard, zapewniając dodatkowe funkcje przeznaczone dla większych sieci. Obsługa 2 serwerów zapewnia redundancję i dostępność, podczas gdy analizator sFlow z wieloma sondami zapewnia: lepszą widoczność, lepsze rozwiązywanie problemów, szybszą analizę ruchu i skalowalność do: monitorowania oraz zarządzania siecią. Jak przyznaje prezes europejskiego oddziału firmy D-Link, Claude Chou:

"Narzędzie D-View 8 pokazuje nasze ważne zaangażowanie w dostarczanie kompleksowych rozwiązań sieciowych. Dzięki zaawansowanym funkcjom i intuicyjnemu interfejsowi, D-View 8 usprawnia zarządzanie siecią, umożliwiając firmom optymalizację sieci i znaczną poprawę wydajności operacyjnej."

Narzędzie do zarządzania siecią D-View 8

Rozwijany przez Raspberry Pi Foundation edytor kodu Code Editor przeznaczony szczególnie dla młodzieży

Te programowe narzędzie online wspomaga: tworzenie, a także uruchamianie kodu Python w przeglądarce. Jego prosty interfejs znacznie ułatwia rozpoczęcie kodowania opartego doń na tekście. Jest to unikalne rozwiązanie dla osób, które ukończyły 7 lat niezależnie od platformy. Obecność języka programistycznego Python w narzędziu Code Editor jest nieprzypadkowa - zdaniem nauczycieli występuje niesamowite podobieństwo między tym językiem, a językiem angielskim. Młodzi uczniowie z łatwością przyswajają Python. Wybierają przywołany język, w istocie, podczas stawiania pierwszych kroków poza środowiskami programowania z użyciem bloków (np. Scratch). Język programowania Python stosowany jest też przez profesjonalnych programistów i znajduje się na szczycie co najmniej jednego z indeksów branżowych, które z zasady klasyfikują istniejące języki programowania. W niedalekiej przyszłości Code Editor, w praktyce, zostanie rozszerzony o obsługę m.in. HTML, CSS i JavaScript. Planowane jest także dodanie funkcji udostępniania projektów. Narzędzie Code Editor ma działać na urządzeniach mobilnych i tabletach, a także komputerach SBC, w tym Raspberry Pi 4 2GB. Będzie wkrótce wspierana lokalizacja i tłumaczenie, by dostosować edytor kodu do potrzeb młodych ludzi na świecie. Opracowane narzędzie sprzyja tworzeniu szerokiej gamy projektów. Docelowo Code Editor będzie stanowić wolnoźródłowe oprogramowanie.

Edytor kodu Code Editor

Zobacz również:

Dowiedz się więcej na temat:

ams OSRAM, Apple, AVT Korporacja, Corab, Creaform, Cynel-Unipress (CYNEL), D-Link, DIATEST, EIZO, Emerging Display Technologies (EDT), FANUC, FUJIFILM, FTDI Chip, GLYN, ITAJLCPCB, LG Electronics, LNI Technologies, Logitech, Lumileds, NAVITEL, PCBWay, Politechnika Warszawska (PW), Raspberry Pi Foundation, Renesas Electronics, Rogers, Samsung, Seiko, Sony, Toyota, Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE), Wilk Elektronik, Zamel

Firma: AVT Korporacja
Tematyka materiału: Acuity Prime Hybrid, ColorEdge CS2400R, DiskStation DS423, D-View 8, Logi Dock Flex, SRS-XV800
AUTOR
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"