Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Wyświetlacze z rodziny GLYN TFT

Article Image
W ofercie firmy Glyn możemy znaleźć rodzinę wyświetlaczy TFT wyprodukowaną w ramach współpracy firmy Glyn i Emerging Display Technologies.

Rodzina wyświetlaczy GLYN TFT powstała prawie dekadę temu i nadal cieszy się popularnością. Wydaje się, że zawdzięcza to cechom które stanowiły założenia projektowe dla tej serii. 

Podstawowym wyzwaniem jakie postawili sobie jej twórcy było rozwiązanie problemów wynikających z faktu, że na rynku dostępnych jest wiele różnych wyświetlaczy różniących się interfejsem oraz długością gwarantowanej pracy. Jest to istotny problem zarówno dla twórców oraz producentów, jak i dla użytkowników urządzeń w nie wyposażonych. Ponieważ jak informuje producent, aktualnie pracuje pół miliona sztuk wyświetlaczy z rodziny GLYN TFT, to można przyjąć, że istotne problemy udało się pokonać. 

Seria obejmuje wyświetlacze o przekątnej od 3,5’’ do 7‘’; pełną listę znajdziemy na stronie dystrybutora.

Każdy wyświetlaczy z tej rodziny ma identyczny interfejs. Dołączamy go do systemu przy użyciu jednego przewodu z tanią, prostą wtyczką (przewód 40 żyłowy). Ten interfejs przesyła sygnały sterujące, steruje podświetleniem i przesyła dane z panelu dotykowego. Panel dotykowy jest na wyposażeniu większości urządzeń z tej serii; obsługują one technologię Multi Touch pozwalającą jednocześnie odczytywać kilka “dotyków”, jak na Ilustracji 1.

Technologia Multi Touch

W modelach o dużej przekątnej możliwy jest odczyt do pięciu położeń jednocześnie. 

Każdy model z tej rodziny potrzebuje tylko jednego napięcia zasilania 3,3 V. Wszystkie inne napięcia potrzebne do pracy podświetlenia i panelu dotykowego są wytwarzane wewnątrz wyświetlacza. Redukuje to ilość linii łączących z urządzeniem i upraszcza obwody zasilania urządzenia w którym wyświetlacz będzie pracował.

Wyświetlacze są  kompatybilne zarówno sprzętowo, jak i programowo. Są zamienne, można swobodnie zamieniać “miejscami” wyświetlacze, któe przedstawia Ilustracja 2. 

Zamienne wyświetlacze

Są one wymienne poprzez “przełożenie wtyczki”. Nawet dla różnych rozmiarów można po prostu przełożyć wtyczkę z mniejszego do większego. Wtyczka będzie pasować, oprogramowanie nie musi być w żaden sposób modyfikowane, system będzie działać.

Dzięki bliskiej współpracy dystrybutora z producentem, ta rodzina wyświetlaczy jest objęta programem bardzo długiej dostępności. Od prawie dekady wszystkie wyświetlacze są dostępne w sposób ciągły. Zapewnia to dogodne warunki dla projektantów i producentów, ale także dla obsługi serwisowej wyposażonych w nie urządzeń.

Są to interesujące, wysokiej jakości wyświetlacze, które sprawdzą się w urządzeniach komercyjnych. 

Firma: GLYN Poland
Tematyka materiału: Seria wyświetlaczy GLYN TFT
AUTOR
Źródło
www.glyn.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"