Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Lodówka, która chłodzi i oszczędza energię jednocześnie. Firma Samsung przedstawia tryb AI Energy Mode

Dzięki trybowi AI Energy Mode, istnieje możliwość powiększenia energooszczędności nowych lodówek Samsung o 15%. Za pośrednictwem sieci Wi-Fi wystarczy podłączyć się do tych lodówek, korzystając z aplikacji mobilnej SmartThings, by się o tym ważko przekonać.
Article Image

W energooszczędnym trybie AI Energy Mode lodówka uczy się gamy wzorców użytkowania z zamiarem pełnej optymalizacji pracy kompresora czy cyklu rozmrażania. Sprawdzana jest np. częstotliwość otwierania urządzenia, gdy są wkładane całkiem nowe produkty. Można śledzić ciągle miesięczne, tygodniowe, dzienne i godzinowe pobory mocy lodówki. Aplikacja mobilna SmartThings oblicza przewidywane opłaty oraz wysyła alerty, jeśli zużycie energii jest bliskie przekroczeniu określonego celu. Pozwala to ustalić: kiedy lodówka użytkuje najwięcej mocy i ile tej mocy pobiera. Ma to na celu zmianę codziennych przyzwyczajeń - jednym z nich jest, w istocie, zapominanie o zamykaniu drzwi lodówki. Dzięki aplikacji SmartThings, informacja dla użytkownika na temat otwartych drzwi jest dostarczana na: smartfon, smartwatch i telewizor prosto, wygodnie oraz energooszczędnie.

Więcej informacji pod adresem: news.samsung.com

Wideo
Firma: Samsung
Tematyka materiału: AI Energy Mode, lodówki, oszczędzanie energii elektrycznej, Samsung, SmartThings, Wi-Fi
AUTOR
Źródło
news.samsung.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Wzmacniacz Fortissimo – 100 klasy Hi-End
1/8 Dlaczego tranzystory komplementarne zastosowane w stopniu wyjściowym wzmacniacza Fortissimo 100 noszą nazwę „Thermal Track”?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"