Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Tygodniowy Przegląd Nowych Produktów - 5.07.2024 r.

Article Image
Przedstawiamy podsumowanie produktowych nowości, a także kluczowych wydarzeń mijającego tygodnia. Przegląd obejmuje m.in. drukarki fiskalne i zasilacze UPS łącznie z wdmuchiwarkami światłowodów, modułami interfejsów i sterownikami.

Flagowa kolumna podstawkowa Diamond B-60 v.3 od TAGA Harmony

Kolumna podstawkowa Diamond B-60 v.3 charakteryzuje się dwudrożną konstrukcją, a także charakterystycznym, owalnym kształtem. Prezentowana kolumna odznacza się przecudowną obudową, którą wykonano z najwyższej jakości materiałów, a także wykończono luksusowym fornirem, dodając w ten sposób ociupinę nuty wyrafinowania każdej przestrzeni odsłuchowej. Zakrzywione kształty Diamond B-60 v.3 są nie tylko po to, aby wyglądać nowocześnie, ale też po to, żeby obniżyć wszelkie niepożądane zniekształcenia i wibracje. Cała obudowa kolumny jest lekko odchylona do tyłu dla zapewnienia wyrównania czasowego, gdy chodzi o obecne w kolumnie przetworniki. Magnetycznie mocowana maskownica pomaga zachować elegancki i nienaganny wygląd kolumny, a znakomitej jakości materiał wytłumiający pomaga: tłumić fale stojące, zmniejszać rezonanse, czy ograniczać zniekształcenia, co poprawia charakterystykę, a także płynność dźwięku we wszystkich pasmach częstotliwości.

Kolumna podstawkowa Diamond B-60 v.3
Kolumna podstawkowa Diamond B-60 v.3

Zawarta w kolumnie podstawkowej Diamond B-60 v.3 tytanowa, lekka kopułka O-TPTTD-I (po ang. Oversized Taga Pure Titanium Tweeter Dome) zapewnia przenoszenie wyższych mocy, w celu zapewnienia dokładniejszych, czystszych, gładszych, a także wysoce szczegółowych, na dobrą sprawę, dźwięków. Natomiast ferrofluidowe chłodzenie, unikatowa cewka ze srebrnym uzwojeniem oraz 2 magnesy pomagają niezawodnie generować te dźwięki.

Kolumna podstawkowa Diamond B-60 v.3
Kolumna podstawkowa Diamond B-60 v.3

Jest również dostępny przetwornik niskotonowy TNPPCD-I (po ang. Taga Non-pressed Paper Cone Driver), wyposażony w: 2 duże magnesy oraz aluminiową obudowę. Przetwornik ten jest niezwykle sztywny i wolny od wibracji. Wytrzymała, dwuwarstwowa cewka drgająca, którą na dobrą sprawę wykonano z aluminium platerowanego miedzią umożliwia obsługę dużej mocy, oferując fenomenalne, szczegółowe brzmienie. Spora powierzchnia tłoczy przy tym znaczące ilości powietrza, co pozwala na osiągnięcie wysokich poziomów głośności.

Kolumna podstawkowa Diamond B-60 v.3
Kolumna podstawkowa Diamond B-60 v.3

Ostatecznie wielożyłowe kable z miedzi beztlenowej - o grubości 14 AWG, wykorzystane są w celu łączenia przetworników ze zwrotnicami, dając gwarancję, że sygnał audio nie straci nic z kluczowych detali, na drodze od wzmacniacza audio, do głośników. Oprócz tego rewelacyjnej, czy wręcz najwyższej jakości terminale głośnikowe obsługują kable do grubości 10 AWG oraz większość popularnych typów złączy, co pozwala ustanowić połączenia typu: "bi-wiring" i "bi-amping" dla szerszej dyspersji, przestrzeni i precyzyjności dźwięku.

Kolumny podstawkowe Diamond B-60 v.3

Bezprzewodowa kamera zewnętrzna WB300 firmy ANNKE zasilana panelem fotowoltaicznym

Za sprawą jakości Full HD 2K/3MPx, bezprzewodowa kamera zewnętrzna WB300 pozwala na dostarczanie nieskazitelnie czystego obrazu zarówno w dzień, jak i w nocy. Jest to możliwe na dobrą sprawę dzięki np. technologii oferującej wierne przechwytywanie kolorów w ciemności przy zakresie widzenia: 7-10 m (w nocy), który jest w całości wystarczający dla wielu aplikacji. Dzięki wbudowanej w bezprzewodową kamerę zewnętrzną WB300 baterii o pojemności 9000 mAh i możliwości zasilania tej kamery poprzez panel fotowoltaiczny (PV), gwarantowana jest ciągła praca urządzenia bez konieczności częstego jego ładowania. Za sprawą wbudowanego czujnika PIR, prezentowana kamera może z łatwością dostarczać alertów i powiadomień typu push dotyczących wykrycia ruchów w terenie. Jest to zapewnione przy niezawodnej obsłudze syreny i alarmu świetlnego, których celem jest skuteczne odstraszanie intruzów. Wraz z nimi dostępne są także: niestandardowe strefy alertów oraz wbudowany mikrofon i głośnik dające razem możliwość prowadzenia właściwej, dwukierunkowej, komunikacji. Do przechowywania nagrań wideo z bezprzewodowej kamery zewnętrznej WB300 służą: chmura danych lub karta pamięci SD o maksymalnej pojemności 128 GB. Zapewniona jest również wysoka integracja z usługą Amazon Alexa, która pozwala korzystać z poleceń głosowych, w celu np. sprawdzenia ruchów kamery czy nawet aktywacji alarmu, co sprawia, że zabezpieczanie domu jest jeszcze łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej.

Bezprzewodowa kamera zewnętrzna WB300

Niedługo w sprzedaży: unikalna generacja sterowników SIMATIC S7-1200 G2 od firmy Siemens

Po raz pierwszy od 10 lat firma Siemens zapowiedziała nową serię sterowników: SIMATIC S7-1200 G2, która ma pojawić się w sprzedaży na koniec 2024 roku. Tym sposobem wspomniana firma rozszerza swą ofertę i pokazuje w jaki sposób innowacje mogą ułatwiać automatyzację. Najnowsza seria sterowników firmy Siemens łączy w sobie przydatne funkcje kontroli ruchu i oszczędzające miejsce, elastyczne rozwiązania z obszaru bezpieczeństwa maszyn. Chodzi tu o urządzenia umożliwiające w szczególności sterowanie wieloma skoordynowanymi osiami w połączeniu z prostą kinematyką. Za sprawą znaczącej mocy obliczeniowej, sporej pojemności pamięci i komunikacji NFC, użytkownicy sterowników SIMATIC S7-1200 G2 mogą być pewni i liczyć, z całą pewnością, na zwiększoną wydajność oraz dostęp do aplikacji diagnostycznych, albo operacyjnych. Tekstowa informacja diagnostyczna dotycząca opisywanych sterowników redukuje czasy przestoju maszyny, zapewniając użytkownikom adekwatny dostęp do danych. Z kolei wysoka skuteczność komunikacyjna sterowników SIMATIC S7-1200 G2 przekłada się, w rzeczy samej, na poszerzoną wydajność oraz elastyczność produkcji. Jest to gwarantowane przy możliwości integracji przytoczonych sterowników z systemami IT np. dla potrzeb bardzo zaawansowanej analizy danych w chmurze.

Przykładowy sterownik z serii SIMATIC S7-1200 G2

Moduł interfejsu KCD2-SCS firmy Pepperl+Fuchs: sterowanie pozycjonerami zaworów i ich monitorowanie przy pomocy jednego urządzenia

Stanowiący dwukanałową barierą iskrobezpieczną AI/AO moduł interfejsu KCD2-SCS można skonfigurować odrębnie dla analogowych sygnałów sterujących: wejściowych i wyjściowych. Dzięki kompaktowej obudowie 12,5 mm i gęstości upakowania równej 6 mm/kanał opisywany moduł umożliwia integrację, bez zajmowania sporej ilości miejsca w szafkach sterowniczych. Oferowana przez moduł interfejsu KCD2-SCS możliwość konfiguracji kanałów przeznaczona jest do sterowania pozycjonerami zaworów na jednym kanale (AO) oraz do monitorowania ich położenia na drugim kanale (AI). Przywołane pozycjonery pozwalają szybko ustawić siłowniki zaworów w wybranych położeniach, a do otrzymania sygnału wejściowego i wyjściowego jest już niepotrzebny moduł izolatora. Opisywany moduł można, z łatwością, stosować w strefach zagrożonych wybuchem (ATEX, IECEx albo UL), jak również w licznych strefach bezpiecznych (i nie tylko). W każdym wariancie modułu interfejsu KCD2-SCS dostępne są zaciski śrubowe i sprężynowe, w technologii połączenia wciskanego. Gwarantowana jest także pełna zgodność z normą IEC/EN 61508, co oznacza, że moduł interfejsu KCD2-SCS nadaje się do zastosowań związanych z bezpieczeństwem do poziomu SIL 2, a nawet SIL 3. Jego zastosowania, mając w rozwadze przemysł przetwórczy, obejmują: sterowanie procesami w instalacjach mających, w swojej strukturze, pętle sterowania z sygnałami analogowymi: wejściowymi lub wyjściowymi, systemy bezpieczeństwa SIS i ESD wymagające barier iskrobezpiecznych klasy SIL 2 lub SIL 3, a także pętle sterowania znajdujące się w strefach zagrożonych wybuchem. 

Moduł interfejsu KCD2-SCS

Firma Schneider Electric przedstawia pierwszy w swojej ofercie zasilacz UPS dla graczy

Przygotowany z myślą o wielu graczach, streamerach i twórcach internetowych zasilacz APC Back-UPS Pro Gaming zapewnia nieustającą ochronę, zwłaszcza w miejscach o niestabilnym zasilaniu. Jest to rozwiązanie szczególnie przydatne, gdy chodzi o sprzęt z bardzo wrażliwymi na przepięcia podzespołami, wliczając w to coraz bardziej nowoczesne karty graficzne (GPU). Żeby zapewnić niezawodną ochronę, zasilacz APC Back-UPS Pro Gaming wyposażony jest w bateryjne zasilanie rezerwowe, które zapewnia prąd bez zniekształceń, co jest bardzo istotne, a wręcz niezbędne, w przypadku miniaturowych podzespołów elektronicznych. Wspomagany przez funkcję AVR (ang. Automatic Voltage Regulation) zasilacz UPS skutecznie chroni przed szkodliwymi skokami napięcia, wydłużając żywotność sprzętu służącego do gier lub do pracy (nie inaczej). Jest to osiągane przy wbudowanym w APC Back-UPS Pro Gaming ekranie LED o kącie widzenia 160°, który pokazuje stan baterii, informując o występowaniu zmian napięcia i o awariach zasilania. Jest też przewidziana możliwość sygnalizowania usterek w okablowaniu budynku, a kiedy zasilacz pracuje na zasilaniu bateryjnym, na jego ekranie LED odliczany jest pozostały czas pracy. W przypadku wykrycia anomalii zasilania, APC Back-UPS Pro Gaming z łatwością powiadamia o niej pulsującym światłem. Znajdują się w nim: 4 gniazda awaryjne - z ochroną przeciwprzecięciową i 2 gniazda ochraniające przed "twardym resetem" urządzeń, w celu zapobiegnięcia poważnym uszkodzeniom. Oprócz tego można korzystać z 3 gniazd USB do ładowania urządzeń takich jak: słuchawki bądź telefony. Wszystko to przy unikalnej wersji kolorystycznej Midnight (BGM2200B-GR), którą cechuje 12 konfigurowalnych diod RGB LED.

APC Back-UPS Pro Gaming - pierwszy w ofercie Schneider Electric zasilacz UPS dla graczy

Wdmuchiwarka do światłowodów FTTH 2.0 dostępna w ofercie HyperVector

Jest to wysoce zalecane rozwiązanie, które pozwala na precyzyjne wdmuchiwanie cienkich, a zarazem podatnych na uszkodzenia światłowodów do przygotowanych wcześniej instalacji (z całą pewnością światłowodowych). Do obsługi opisywanej wdmuchiwarki nie jest wymagane, co by nie było, uprzednie doświadczenie i jest to rozwiązanie, które może być prosto używane (wręcz bez krzty problemów) zarówno przez osoby początkujące, jak i przez profesjonalistów. Sterowanie dostępną w ofercie HyperVector wdmuchiwarką do światłowodów FTTH 2.0 jest z całą pewnością wysoce intuicyjne - przy użyciu panelu HMI operator urządzenia może ustalić m.in. prędkość wdmuchiwania światłowodu, a także wartość siły go pchającej. Po osiągnięciu żądanej dystansu wdmuchiwania, opisywane urządzenie samoczynnie zatrzymuje swą pracę, jak również stale monitoruje siłę pchającą, aby zapobiec uszkodzeniom światłowodu w czasie jego wprowadzania do instalacji. Istnieje także możliwość przełączenia się na obroty do tyłu - inaczej: obroty wsteczne, w celu wycofania światłowodu z instalacji. Oprócz tego dostępne są wszystkie, niezbędne elementy umożliwiające szybką i wygodną realizację zleceń, a operator wdmuchiwarki ma zapewnioną właściwą kontrolę nad procesem wprowadzania światłowodu. W przypadku światłowodów o średnicy 0,1-3 mm głowice wdmuchiwarki należy wyposażyć w dodatkowy czujnik odgięcia. Nie zmienia to jednak faktu, że interfejs użytkownika jest prosty i intuicyjny, a natychmiastowe wykrycie przekroczenia maksymalnej wartości siły pchającej z pewnością jest wliczone.

Wdmuchiwarka do światłowodów FTTH 2.0
Wdmuchiwarka do światłowodów FTTH 2.0

Specyfikacja wdmuchiwarki do światłowodów FTTH 2.0:

  • Dopuszczalna średnica wdmuchiwanego światłowodu: 0,1-6 mm
  • Typowa prędkość wdmuchiwania: 98 m/min
  • Maksymalna siła pchająca: 100 N
  • Prosty w obsłudze panel HMI
  • Obudowa wykonana z lotniczego, anodyzowanego aluminium
  • Obsługa napędu za pośrednictwem grzybka bezpieczeństwa
  • Napięcie zasilające: 230 V
  • Źródło zasilania: sieć lub generatory ze stabilizacją napięcia
Wdmuchiwarka do światłowodów FTTH 2.0

Fawag box firmy POSNET - oryginalne rozwiązanie o małych gabarytach oraz minimalistycznym, eleganckim designie

Jest to pierwsza drukarka fiskalna POSNET sygnowana marką Fawag - intuicyjna w obsłudze i komfortowa w użytkowaniu zapewnia wszystkie niezbędne funkcje zwłaszcza w przypadku małych punktów handlowo-usługowych. Oferująca wysoce bogatą gamę wydruków drukarka Fawag box potrafi drukować grafiki na paragonach, faktury, kody jednowymiarowe i kody QR. W ramach drukarki Fawag box można natychmiast przesyłać e-paragony do klientów, a także skorzystać z mechanizmu drukującego "drop-in", który oferuje 80 znaków na nazwę towarów i drukuje 20 linii w ciągu sekundy. Prezentowana drukarka posiada klawiaturę membranową - o 4 przyciskach, dzięki której obsługa drukarki i wywoływanie funkcji jest nieskomplikowane. Drukarkę fiskalną Fawag box wyróżnia czytelny, zintegrowany z obudową wyświetlacz LCD o rozdzielczości 192×64 px zapewniający klarowność prowadzonych transakcji. Występująca w opisywanej drukarce bateria 6 V może być ładowana przy użyciu kabla USB. Drukarka Fawag box oferuje szeroki wybór połączeń, w tym połączeń Ethernet. Do drukarki Fawag box można podłączyć szufladę, a oferowana przez urządzenie baza towarowa odznacza się pojemnością aż 250 tysięcy pozycji. Dzięki temu, przedsiębiorca może korzystać z Fawag box zwłaszcza w przypadku kiedy jego asortyment towarowy jest niezwykle bogaty.

Drukarka fiskalna Fawag box

Zobacz również:

Dowiedz się więcej na temat:

Akademia Górniczo-Hutnicza (AGH), Amazon, ANNKE, AVT Korporacja, Emitel, HyperVector, KLUŚ, NASK PIB, Politechnika Warszawska (PW), Pepperl+Fuchs, POSNET, Roland, Rootsey, Schneider Electric, Siemens, TAGA Harmony, T-Mobile

Firma: AVT Korporacja
Tematyka materiału: APC Back-UPS Pro Gaming, Diamond B-60 v.3, Fawag box, KCD2-SCS, LIPOD, SIMATIC S7-1200 G2
AUTOR
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"