Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Nowoczesny system zdalnego odczytu liczników wody z wykorzystaniem sieci LoRaWAN - jedna z kluczowych inwestycji firmy Emitel we Wrocławiu

Article Image
Jest to pierwszy tego rodzaju system w Polsce, który korzysta z sieci LoRaWAN w celu bezprzewodowej wymiany danych. Zaprojektowany od podstaw oraz zbudowany przez firmę Emitel system obejmuje własnym zasięgiem całe miasto Wrocław, pozwalając w łatwy sposób na niezawodny odczyt danych z liczników wody na terenie całego miasta (nie inaczej). Wdrożenie opisywanego systemu niewątpliwie przyczyniło się do dużego wzrostu efektywności zarządzania infrastrukturą wodociągową na terenie Wrocławia.

Dzięki właściwie zaplanowanemu i odpowiednio zbudowanemu systemowi zdalnego odczytu liczników wody, który swoim zasięgiem obejmuje cały Wrocław, firma Emitel z dużą łatwością dołączyła do grona pionierów technologii IoT przewidzianych do zarządzania infrastrukturą w miastach. Specjalne nakładki zamocowane przez specjalistów firmy Emitel na wodomierzach umożliwiają bezprzewodową komunikację LoRaWAN, wraz ze zdalnym odczytem danych, bez udziału człowieka. Jednym z kluczowych wyzwań, z którym należało się zmierzyć, projektując system zdalnego odczytu liczników wody, było pokonanie szeregu przeszkód wynikających w głównej mierze z charakterystyki zabudowy Wrocławia, tzn. z grubych murów budynków oraz głębokich studzienek i trudno dostępnych miejsc. Dzięki systemowi firmy Emitel, obserwacja zużycia wody we Wrocławiu stała się teraz nadzwyczaj wygodna i efektywna. Powstały dzięki specjalistom Emitel system umożliwia stabilne oraz niezawodne przesyłanie danych, nawet z najtrudniej dostępnych obszarów, gwarantując sporą dostępność wskaźników odczytu, który, bez względu na okoliczności, oczekiwany jest zawsze przez odbiorcę końcowego.

Więcej informacji pod adresem: emitel.pl

Wideo
Firma: Emitel
Tematyka materiału: Emitel, infrastruktura wodociągowa, liczniki wody, LoRaWAN, Polska, Wrocław
AUTOR
Źródło
emitel.pl
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"