Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Firma T-Mobile rozwija ochronę zagrożonych gatunków w Polsce dzięki zaawansowanym loggerom GPS-GSM

Article Image
Najnowsza inicjatywa firmy T-Mobile stanowi kontynuację szeregu działań w kierunku #greenmagenta, w które wpisuje się działania na rzecz ochrony środowiska. W ramach opisywanej inicjatywy stosowane są m.in. loggery GPS-GSM, które pozwalają: śledzić pozycje bielików oraz pomagają pozyskiwać wiedzę na temat ich funkcjonowania. To z kolei pozwala na coraz głębsze zrozumienie zwyczajów przytoczonych ptaków.

Pierwsze loggery GPS-GSM, w ramach wspierania ochrony zagrożonych gatunków w Polsce, znalazły własne zastosowanie jeszcze w czerwcu 2023 roku. Teraz przyszła pora na 2 kolejne GPS-GSM, które zostały zamontowane na dopiero co urodzonych, liczących ledwie 8 tygodni pisklętach. Dzięki nowym loggerom GPS-GSM, będzie można dużo lepiej poznać życie orłów, szczególnie od chwili gdy dopiero zaczynają się uczyć latać. Jak wyjaśnia dyrektor Sprzedaży Rynku Smart City & IoT z firmy T-Mobile, Piotr Biały:

"Nowoczesne technologie wspierają naukę, jak również pomagają przekraczać różne granice. Zbieranie tego typu danych jest dla naukowców okazją, żeby dokładnie poznać zwyczaje tych niezwykle wyjątkowych, rzadkich gatunków ptaków (...). Ten projekt jest realnym przykładem połączenia technologii z nauką - w duchu ochrony bioróżnorodności. Bo w T-Mobile zawsze działamy w trosce o naturę!"

Więcej informacji pod adresem: firma.t-mobile.pl

Pan Piotr Biały - dyrektor Sprzedaży Rynku Smart City & IoT
z firmy T-Mobile
Wideo
Firma: T-Mobile
Tematyka materiału: greenmagenta, GSM, loggery, Polska, T-Mobile, zagrożone gatunki zwierząt
AUTOR
Źródło
firma.t-mobile.pl
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"