Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Tygodniowy Przegląd Nowych Produktów - 13.10.2023 r.

Article Image
Przedstawiamy podsumowanie produktowych nowości, a także kluczowych wydarzeń mijającego tygodnia. Przegląd obejmuje m.in. czujniki gazów, obiektywy fotograficzne oraz rozdzielnice i wideodzwonki.

Propozycja od TP-Link - wideodzwonek Tapo D230S1

Firma TP-Link przygotowała wideodzwonek do drzwi - Tapo D230S1 z zasilaniem bateryjnym, umożliwiającym nieprzerwaną pracę, aż do 180 dni. Jest to dobre rozwiązanie dla tych, którzy, w praktyce, cenią sobie komfort, bezpieczeństwo oraz prosty montaż bez ingerencji w sprzęt. Wideodzwonek Tapo D230S1 łączy funkcjonalność oraz niezawodność, zapewniając ochronę i wygodę w codziennym życiu. Przetwornik Starlight, zintegrowana dioda doświetlająca LED i rozdzielczość 5 MPx sprawiają, że najdrobniejsze szczegóły zostają uchwycone - szczególnie w przypadku słabego oświetlenia. Wideodzwonek ma kąt widzenia kamery 160° oraz podgląd na żywo o proporcjach 4:3 w aplikacji Tapo, zapewniając użytkownikom możliwość oglądania gości "od stóp do głów" - w odległości 1 m od urządzenia. Dzięki wbudowanemu mikrofonowi i głośnikowi, Tapo D230S1 pozwala na dwukierunkową transmisję dźwięku, dobrze ułatwiając komunikację np. z dostarczającym paczkę kurierem. Oprócz tego aplikacja Tapo umożliwia, w praktyce, wcześniejsze nagranie i zapisy odpowiedzi, które też usprawnią rozmowę z gośćmi. Wideodzwonek wyposażono w zaawansowany system rozpoznawania osób i pojazdów.

Wideodzwonek Tapo D230S1

Gdy w pobliżu pojawi się intruz, właściciel otrzyma na własny telefon szybkie powiadomienie push, a w razie kradzieży dodatkowo uruchomi się alarm, co pozwoli na szybką reakcję w celu zabezpieczenia domostwa. Zestaw obejmuje wymienny akumulator o pojemności: 6700 mAh, który oferuje do 180 dni pracy, na jednym ładowaniu. Aby móc przechowywać zarejestrowane nagrania, urządzenie korzysta z karty microSD, która znajduje własne miejsce w dołączonym do zestawu hubie Tapo H200 lub z chmury Tapo Care. Dzięki temu, użytkownik ma pewność, że nagrania są zawsze dostępne i zabezpieczone. Montaż Tapo D230S1 jest niezwykle prosty i bezinwazyjny - nie wymaga okablowania, a co za tym idzie pozwala zaoszczędzić czas, obok pieniędzy. Oprócz tego wideodzwonek wyróżnia klasa szczelności IP64, dzięki której produkt sprawdza się w deszczowe dni, czy w wilgotnych środowiskach. Bez względu na pogodę Tapo D230S1 będzie działać sprawnie i niezawodnie, zapewniając posiadaczom komfort i spokój w każdych okolicznościach. Wideodzwonek objęto dwuletnią gwarancją producenta.

Wideodzwonek Tapo D230S1

NC1503L - lekki, laserowy projektor kinowy do elastycznych instalacji z firmy Sharp NEC

Ten kompaktowy, lekki i cichy projektor posiada tę samą sprawdzoną obudowę, co projektor NC1402L. Nowy model stosuje technologię laserową RB oferując jasność około 14 tysięcy lm. Projektor kinowy NC1503L cechuje elastyczna instalacja i stosowanie. Ponieważ nie jest tutaj potrzebny układ odprowadzania powietrza projektor nadaje się do instalacji podłogowych lub sufitowych. Te kluczowe zalety sprawiają, że jest wspaniałym rozwiązaniem dla: małych kabin projekcyjnych i mobilnych kin bez kabiny, gdzie stosowane są ekrany o podstawie do 17 m. Cyfrowy projektor kinowy NEC NC1503L jest preferowanym zamiennikiem dla wszelakich modeli opartych na lampach ksenonowych - obejmuje laserowe źródło światła zapewniające: jasność do 14 tysięcy lm oraz żywotność do 50 tysięcy godzin pracy. Laserowe źródło światła minimalizuje również: zużycie energii oraz liczbę wymaganych części zamiennych. Laserowy silnik jest uszczelniony, co pomniejsza wnikanie kurzu, a także zapewnia stałą wydajność bez konserwacji. W połączeniu z bezobsługową pracą, projektor NC1503L jest ekonomicznym czy też dopasowanym zamiennikiem dla obecnych modeli ksenonowych.

Cyfrowy projektor kinowy NC1503L

Znakomity w działaniu zestaw głośnikowy Pearl 25 firmy Pylon Audio

Zestaw głośnikowy Pearl 25 został wpisany w muzykalny klimat utytułowanych Pearl 20. Ten wyjątkowy zestaw oferuje liczne możliwości w aspektach technicznych reprodukcji dźwięku. Zastosowano zestaw głośników, który znajduje się w Pearl 20, uzupełniwszy całość o woofer. Zestaw głośnikowy Pearl 25 oferuje większą moc, większą dynamikę, większą skalę dźwięku, a także brak potrzeby wytłumiania głośnika wysokotonowego. Można spodziewać się jeszcze większej naturalności oraz rezolucji góry pasma. Zestaw dedykowany jest pomieszczeniom w wielu budynkach, o powierzchni 16-35 m2. Obowiązuje na niego trwająca 5 lat gwarancja - tj. 2 lata "standard" oraz 3 lata rejestracja produktu.

Jedna z kolumn zestawu głośnikowego Pearl 25

Specyfikacja techniczna zestawu głośnikowego Pearl 25:

 • Impedancja głośników: 4 Ω
 • Pasmo przenoszenia: 35Hz- 20kHz
 • Moc nominalna: 95 W
 • Moc maksymalna: 150 W
 • Efektywność: 89 dB
 • Wymiary: 20×98×28 cm
 • Waga: 15kg/sztuka
 • Głośnik niskotonowy: 2x Pylon Audio PSW 18.8 FGS
 • Głośnik wysokotonowy: Pylon Audio PST T-80/8
 • Kolce: Tak/opcja
 • Maskownica: Tak/opcja
 • Dostępne kolory:
  • czarny
  • orzech
  • wenge
  • biały HG
Zestaw głośnikowy Pearl 25

Rozszerzenie linii modułów pamięci DDR5 dla sektora przemysłowego

Firma Wilk Elektronik zaanonsowała poszerzenie linii modułów pamięci DDR5 dla przemysłu. Częstotliwość pracy 5600 MHz gwarantuje znaczną wydajność dla aplikacji przemysłowych, zwiększając ich moc obliczeniową, stabilność, a także wszystkie pozostałe, ważne parametry. Moduły pamięci Goodram Industrial DDR5, o częstotliwości pracy 5600 MHz, oferują aż 50% szybszy transfer danych, w porównaniu do wcześniejszej generacji pamięci. Poza prędkością, technologia DDR5 obsługuje moduły wyższej pojemności, co pozwala na montowanie o wiele większej ilości pamięci RAM w systemie. Jest to korzystne rozwiązanie w przypadku aplikacji, które wymagają multum pamięci, np. maszyny wirtualne czy bazy danych. Niezaprzeczalnym atutem nowej generacji pamięci jest energooszczędność poszerzona o 15% w porównaniu do starszych technologicznie rozwiązań. Moduły DDR5 pracują przy napięciu 1,1 V, co sprzyja, na dobrą sprawę, oszczędności energii oraz obniżeniu temperatury pracy urządzeń. Niski pobór mocy przekłada się na małe koszty operacyjne w wypadku dużych instalacji przemysłowych. Zastosowane w DDR5 technologie stanowią spore innowacje, mające niezaprzeczalny wpływ na podniesienie bezpieczeństwa i stabilności pamięci. Do najistotniejszych należy zaliczyć, w szczególności, rozwiązanie PMIC (ang. Power Management Integrated Circuit) które przenosi kontrolę zasilania z płyty głównej komputera do modułu, co pozwala na dogodne zarządzanie energią czy zmniejsza zakłócenia. Dodatkowo moduły pamięci stosują kodowanie korekcyjne ODECC (z ang. On-Die Error Correction Code), która umożliwia korekcję błędów, co rozszerza niezawodność modułu.

Jeden z modułów pamięci DDR5 dla branży przemysłowej

Progowe, systemowe detektory cyfrowe gazów DD firmy GAZEX

Cyfrowe detektory typu DD służą kontroli obecności wyspecyfikowanych gazów na obszarze pomieszczeń. Kontrola ta polega na cyklicznym pomiarze stężenia gazów w powietrzu. Mowa tu o: gazach toksycznych, wybuchowych i freonach (HFC) stosowanych w różnych miejscach. Z chwilą przekroczenia wybranych wartości stężenia włączona zostaje optyczna sygnalizacja alarmowa detektora. Następuje zmiana stanu wyjścia stykowego i, za pomocą standardu RS-485, zostaje przekazana informacja do modułu sterującego. Wszystkie detektory cyfrowe DD współpracują m.in. z Cyfrowym Systemem Detekcji Gazów. Obejmują one wymienne moduły sensora, co usprawnia konserwację i obniża koszty eksploatacji. Miejscami, w których można, z pewnością, użytkować detektory cyfrowe gazów DD to: hotele, biura i budynki użyteczności publicznej oraz rozległe budynki z pomieszczeniami zagrożonymi emisją gazów: toksycznych lub wybuchowych.

Logo firmy GAZEX

Specyfikacja cyfrowych detektorów gazów DD:

 • Wymienny sensor o wieloletniej trwałości - ponad 10 lat
 • skalibrowane 3 progi alarmowe - A1, A2 i A3
 • Cyfrowa komunikacja z systemem detekcji poprzez izolowany port RS-485
 • Wbudowany mikroprocesor sterujący - układ kompensacji termicznej, historia stanów alarmowych, uproszczona procedura adresowania
 • Wyjście stykowe typu NO i NC - niskonapięciowe
 • Przekaźnik bistabilny - standardowo reagujący przy alarmie A2 (opcja przypisania dla A1, A3 lub do stanu awaryjnego)
 • Wbudowana sygnalizacja akustyczna (wyłączana zworką) - zróżnicowana dla różnych progów alarmowych
 • Zdejmowalne, podwójne zaciski bezśrubowe - opcja wypięcia detektora z magistrali
 • Bardzo krótki czas przenikania gazów przez osłonę sensora
 • Estetyczna obudowa do montażu naściennego - biała, albo też czarna, matowa, z opcją wprowadzenia przewodu spod tynku lub montaż do podtynkowej puszki instalacyjnej o średnicy 6 cm (z wkrętami na obrzeżu)
 • Konfiguracja ustawień detektora poprzez oprogramowanie DETnet View
 • Wszystkie detektory wzorcowane są we własnym laboratorium wzorcującym, które z łatwością działa zgodnie z normą PN-EN ISO/IEC 17025 (akredytacja PCA nr AP150)
Cyfrowe detektory gazów DD

Czujnik zalania wodą CZP-103R firmy ELEKTROMONTEX z zasilaczem ZSP-CZP-102

Niespodziewany wyciek wody spowodowany nieszczelnościami instalacji, jak również zalanie pomieszczenia może spowodować sporo szkód. Dlatego tak kluczowe jest niezwykle szybkie, w praktyce, wykrywanie obecności wody w pomieszczeniu. Czujnik zalania wodą CZP-103R, z łatwością, reaguje na pojawienie się wody pomiędzy 2 elektrodami. Nawet nieduże jej ilości w mgnieniu oka powodują włączenie diody LED czy przekaz sygnału do zasilacza ZSP-CZP-102. Czujnik zalania wodą CZP-103R wyposażony jest w sygnalizację optyczną: zieloną i czerwoną diodę LED, które umożliwiają sprawdzenie na odległość stanu czujnika. Pierwsza z diod mówi o zasilaniu czujnika. Natomiast druga informuje o zalaniu pomieszczenia. Czujnik uwzględnia 2 pozłacane elektrody, na które podawane jest przemienne napięcie pomiarowe 10 V, którego częstotliwość równa się: 100 Hz. Wyjście półprzewodnikowe 0,1 A PNP, powiązane ze źródłem zasilania urządzenia, przewidziane jest dla systemów BMS, sterowników PLC, modułów GSM i sterowania cewkami elektrozaworów (o poborze prądu 0,1 A, przy napięciu stałym z zakresu: 12-24 V). Do czujnika CZP-103R poleca się zastosowanie zasilacza ZSP-CZP-102, z wyjściem przekaźnikowym 230 V/2 A. Posiada przycisk resetu alarmu powodowanego działaniem CZP-103R. Istnieje opcja podpięcia czujników z wyjściami: PNP lub NPN. Zasilacz ma wbudowany alarm dźwiękowy informujący o zalaniu oraz bezpotencjałowe wyjście przekaźnikowe, które z łatwością umożliwia połączenie go m.in. z: systemem BMS, systemem alarmowym i modułem GSM. Czujnik zalania wodą CZP-103R może być stosowany m.in. w: budynkach mieszkalnych (pomieszczenia z pralką, zmywarką itp.) piwnicach, garażach, budynkach przemysłowych czy serwerowniach i studzienkach wody opadowej.

Czujnik zalania wodą CZP-103R i zasilacz ZSP-CZP-102

Najnowszy obiektyw fotograficzny NIKKOR Z 135mm f/1.8 S Plena od Nikon

Co jakiś czas pojawia się obiektyw fotograficzny, który zmienia wszystko. Obiektyw NIKKOR Z 135mm f/1.8 S Plena zapewnia tak nieskazitelny efekt rozmycia bokeh i tak sprawny AF, że można próbować już wszystkiego. Wręcz idzie poznać tak cenioną aktualnie magię fotografii. Dzięki obiektywowi fotograficznemu Plena można osiągnąć nadzwyczaj okrągłe kręgi efektu bokeh - szczególnie w trakcie fotografowania z przysłoną f/1,8. Plamki efektu bokeh nie mają kształtu obwarzanka. Brak też widocznych kolorowych obwódek czy winietowania. Punktowe źródła światła "błyszczą" jako drobne i zaokrąglone punkty, po czym rozpływają się w płynnie stopniowanym efekcie rozmycia bokeh. Obiektyw Plena wykonano w całości z wytrzymałego, a także lekkiego metalu. Cechujący się ogniskową 135 mm obiektyw ma dwa programowalne przyciski funkcji - jeden na górze obiektywu oraz jeden z boku. Użytkownik ma sporo miejsca na poruszanie palcami wokół obiektywu. Teksturowane pierścienie, a także wypukłe, dobrze umieszczone przyciski upraszczają identyfikację elementów sterujących dotykiem. Ogromny, moletowany pierścień ustawiania ostrości działa płynnie z właściwym oporem i jest w całości pokryty gumą, co zapewnia pewny chwyt. Tryb ustawiania ostrości M/A pozwala na szybką, z punktu widzenia użytkownika, zmianę ustawienia z AF na MF poprzez obrót pierścienia.

Obiektyw fotograficzny NIKKOR Z 135mm f/1.8 S Plena

Do pierścienia sterującego można przypisać przeróżne ustawienia, takie jak: przysłona, ISO i kompensacja ekspozycji - w tym celu wystarczy obrócić pierścień, żeby powiększyć wartość. Prawie bezgłośna praca przyzwala na ciche nagrywanie scen, kiedy tego potrzeba. Rozległe uszczelnienie wokół złączy i przycisków, jak też gumowa uszczelka na mocowaniu obiektywu chronią doskonale przed: kurzem, brudem i wilgocią. Powłoka fluorowa firmy Nikon odpycha brud i ułatwia czyszczenie przedniej soczewki. Elektromagnetyczny mechanizm przysłony na dobrą sprawę zapewnia dogodne sterowanie segmentami przysłony obiektywu. Zapewnia się także stabilną ekspozycję podczas zdjęć seryjnych oraz piękne i naturalne przejścia jasności podczas filmowania. Kamerzyści mogą załączyć liniowe ustawianie ostrości, żeby dokładnie i w kontrolowany sposób ustawić ręcznie ostrość. Efekt "oddychania" obiektywu został w pełni wyeliminowany, dzięki czemu podczas ustawiania ostrości nie występują zauważalne zmiany kąta widzenia.

Obiektyw fotograficzny NIKKOR Z 135mm f/1.8 S Plena

Rozdzielnica średniego napięcia SM AirSeT zyskała prestiżowe wyróżnienie na targach Energetab 2023

Rozdzielnica SM AirSeT - unikatowe rozwiązanie w obszarze dystrybucji energii elektrycznej została nagrodzona w trakcie targów Energetab 2023 w dniach: 12-14 września 2023 roku, w Bielsku-Białej. Uzyskane wyróżnienie potwierdza, w całości, wkład firmy Schneider Electric w rozwój szeregu zrównoważonych technologii, gdy chodzi współczesny o sektor energetyczny. Rozwiązanie SM AirSeT to zaawansowana technologicznie rozdzielnica średniego napięcia w izolacji powietrznej, bez gazu SF6, do wtórnego rozdziału energii. Cechuje się ona znakomitą konstrukcją, która łączy: możliwości izolacyjne czystego powietrza oraz zdolność technologii próżniowej do przerywania łuku elektrycznego, eliminując potrzebę stosowania gazu SF6 lub gazów alternatywnych. To unikatowe rozwiązanie pozwala na eliminację substancji izolującej opartej na gazach fluorowanych na rzecz przyjaznej dla środowiska alternatywy, tj. czystego, nieskazitalnego powietrza. Jak przyznaje wiceprezes pionu Power Systems na klaster Europy Środkowo-Wschodniej w firmie Schneider Electric, Adam Lizończyk:

"Cieszymy się, że przyjazna środowisku technologia bez gazu SF6 pozyskała uznanie komisji konkursowej. Wierzymy, że nasze rozwiązanie to istotny krok naprzód w zakresie: dystrybucji energii elektrycznej i ochrony środowiska."

Rozdzielnica średniego napięcia SM AirSeT

Robot spawalniczy MPARC OPTIMA firmy MPLAB Prototypes

W świecie Przemysłu 4.0 automatyzacja i precyzja są istotnymi elementami sukcesu. Firma MPLAB Prototypes z dumą prezentuje swą najnowszą innowację - robot spawalniczy MPARC Optima. To połączenie technologii oraz możliwości, które przenosi spawanie na nowy poziom. Stworzony przez MPLAB Prototypes robot spawalniczy MPARC Optima jest komorą, która, na dobrą sprawę, łączy niespotykaną technologię z funkcjonalnością. Jej kluczowym elementem jest robot KR 8 R2100-2 arc HW firmy KUKA, o maksymalnym zasięgu działania: 2,1 m. Dzięki obciążeniu znamionowemu 8 kg oraz dokładności powtarzania pozycji ±0,04 mm, robot ten, z pewnością, zapewnia precyzję i niezawodność dla każdego procesu spawania. Jego 6 osi oraz opcja montażu w wielu konfiguracjach zapewniają elastyczność oraz wszechstronność pracy. Przewidziano również osprzęt spawalniczy firmy Fronius - TPS 400i. Urządzenie to zapewnia, kiedy potrzeba, spawanie przy prądzie poniżej 1 kA, w czasie włączania 100%, co daje: wysoką jakość i efektywności procesów spawania. Zastosowany ręczny nastawnik dwustanowiskowy KP1-V2T M od firmy KUKA umożliwia precyzyjne pozycjonowanie przedmiotów obrabianych z dużą powtarzalnością. Jego modułowa budowa i sposobność rozszerzeń gwarantują znaczną elastyczność zastosowania w dziedzinie zrobotyzowanego spawania.

Robot spawalniczy MPARC Optima

FEL firmy Schmalz - najbardziej płaski z chwytaków powierzchniowych

Firma Schmalz wymyśliła nowy chwytak do pionowej obsługi sit. Chwytak FEL oferuje jednak dużo więcej - jest on tak płaski, że sprawdza się także w innych zadaniach zautomatyzowanej obsługi w niedużych obszarach, przy krytycznych konturach kolidujących i innych miejscach. Moneta o nominale 1 centa jest średnicy 16,25 mm. Sekcja podstawowa nowego chwytaka od firmy Schmalz jest trochę wyższa. Do tego dochodzi pianka uszczelniająca o grubości 10 mm. Chwytak FEL imponuje wysokością, która sięga: 26,5 mm. Eksperci ds. podciśnienia w firmie Schmalz mieli także na uwadze efektywność energetyczną, czy koszty eksploatacji. Odzielili chwytak powierzchniowy na maksymalnie 4 strefy, które można indywidualnie: kontrolować i przełączać. By zachować jak najmniejsze kontury, poszczególne strefy zasysania są zasilane kanałami połączonymi z działem. Dogodne podciśnienie wytwarzają zewnętrzne generatory. Korpus wykonany z aluminium i modułowy ma wagę ok. 3 kg i zapewnia pojemność do 1400 N - w pionowej pozycji montażowej. Pozwala to nowemu chwytakowi zagłębiać się głęboko w skrzynie transportowe i półki, czy dynamicznie wyjmować lub odkładać przedmiot obrabiany. Pianka uszczelniająca jest szczególnie delikatna dla powierzchni przedmiotu obrabianego, a także ma długą żywotność i jest łatwa do wymiany dzięki folii szybkowymiennej.

Chwytak powierzchniowy FEL

Zestaw latarki i lamp roboczych Multi Light LED firmy Lena Lighting

Opisywany zestaw stanowi niezwykle dogodne rozwiązanie dla mechaników, rzemieślników i majsterkowiczów. Jest to dosyć nowoczesny system oświetlenia roboczego, który umożliwia - w każdej sytuacji, montowanie, i to na jednej bazie (z baterią), szeregu końcówek świecących. Profesjonalny zestaw lamp służy do prędkiego oświetlenia podczas wykonywania wielu prac. Jest on przydatny szczególnie w serwisach samochód osobowych, dostawczych i ciężarówek. Zestaw składa się z bazy oraz różnych końcówek mocowanych, z pomocą złącza typu bagnet. Wymienny akumulator można ładować oddzielnie - oprócz lampy, przy pomocy złącza typu C. W skład Multi Light LED wchodzą m.in. końcówka typu latarka, końcówka typu lampa ręczna SLIM, elastyczna końcówka ze źródłem światła, końcówka elastyczna typu Slim - ze źródłem światła, oraz bateria 3,6 V o pojemności: 2600 mAh - z wbudowanym gniazdem do ładowania (typ C) i przewód USB z końcówką typu C do ładowania lampy lub akumulatora.

Zestaw latarki i lamp roboczych Multi Light LED

Najważniejsze parametry zestawu latarki i lamp roboczych Multi Light LED:

   • Maksymalna jasność świecenia:
    • Końcówka typu latarka: 273 lm
    • Końcówka typu lampa ręczna SLIM: 385 lm
    • Elastyczna końcówka ze źródłem światła: 199 lm
    • Końcówka elastyczna typu Slim ze źródłem światła: 3 lm
   • Czas pracy na baterii:
    • Końcówka typu latarka:
     • Poziom LOW (139 lm): do 5 godzin
     • Poziom POWER (273 lm): do 2,5 godzin
    • Końcówka typu lampa ręczna SLIM:
     • Poziom LOW (192 lm): do 4 godzin
     • Poziom POWER (385 lm): do 1,5 godziny
    • Elastyczna końcówka ze źródłem światła:
     • Poziom LOW (99 lm): do 8 godzin
     • Poziom POWER (199 lm): do 5 godzin
    • Końcówka elastyczna typu Slim ze źródłem światła:
     • poziom LOW (1,5 lm): do 80 godzin
     • poziom POWER (3 lm): do 40 godzin
Latarka wchodząca w skład zestawu Multi Light LED

Zegar czasu rzeczywistego Real-time Clock MCB 117 firmy Danfoss

Zegar czasu rzeczywistego Real-time Clock MCB 117 pisany jest, od początku, przetwornicom częstotliwości VLT. Dzięki zapasowemu zasilaniu bateryjnemu, zegar ten pracuje cały czas. W rezultacie daje to mnóstwo korzyści dla: przetwornicy i firmy, w której jest ona zainstalowana. Podczas analizy alarmów, albo błędów istotna jest znajomość dokładnego czasu wystąpienia zdarzenia. Pomaga to lepiej zrozumieć pochodzenie problemu i w efekcie wyciągnąć wnioski, które zaradzają temu problemowi. Sygnatura czasowa ułatwia identyfikację przyczyn, jako że dane łatwo skorelować z wydarzeniami, które miały miejsce w urządzeniach. Najnowsze przetwornice częstotliwości VLT dostarczane są z opcją Real-Time Clock MCB 117 dostępną w napędach. Opcja ta zapewnia ciągłą pracę przez co najmniej 10 lat. Nie ma tutaj konieczności resetowania czasu, a także dostosowywania zadań między: sterownikiem PLC, a napędem, za każdym razem kiedy jest on uruchamiany. Zegar na karcie sterującej zsynchronizowany jest z zegarem w napędzie. Real-time Clock MCB 117 odczytuje czas: od razu po włączeniu zasilania przetwornicy, codziennie o godzinie 3:00 oraz po resecie urządzenia. Kiedy zbliża się moment rozładowania baterii zegar ostrzega o obniżeniu wydajności. Pozwala to wymieniać baterię na nową w tzw. slocie D znajdującym się na karcie sterującej urządzenia. Dzięki Real-time Clock MCB 117, zegary przetwornic VLT działają stale i są zsynchronizowane. Gwarantuje to szybszą czy dokładniejszą analizę zdarzeń krytycznych. Ułatwia to także uruchamianie i konserwację. Programowanie można przeprowadzić lokalnie za pomocą samej przetwornicy lub zdalnie, za pośrednictwem oprogramowania konfiguracyjnego VLT MCT 10.

Zegar czasu rzeczywistego Real-time Clock MCB 117

Zobacz również:

Dowiedz się więcej na temat:

AG TermoPasty, AVT Korporacja, Bosch, Cynel-Unipress (CYNEL), Danfoss, ELATEC, Emitel, ELEKTROMONTEX, Fronius, GAZEX, Harwin, HEUTHES, HUAWEI, KUKA, Lena Lighting, MPLAB Prototypes, Nikon, Pylon Audio, Samsung, Schmalz, Schneider Electric, Semicon, Sharp Electronics, Stäubli, Synology, Tenstorrent, TP-Link, Transfer Multisort Elektronik (TME), WAGO, Wilk Elektronik, Woltium Electronics

Firma: AVT Korporacja
Tematyka materiału: FEL, NC1503L, NIKKOR Z 135mm f/1.8 S Plena, SM AirSeT, Sprężony Gaz, Tapo D230S1
AUTOR
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"