Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Firma Emitel rozbuduje emisje cyfrowego radia dla rozgłośni Polskiego Radia

Article Image
Regularna emisja cyfrowa w standardzie DAB+ ruszyła w Polsce 1 października 2013 r. Na początku cyfrowy sygnał radiowy dostępny był jedynie w Warszawie i Katowicach. Obecnie największy zasięg emisji DAB+ posiada Polskie Radio.

Korzystając z odbiorników DAB+ można słuchać audycji emitowanych przez Jedynkę, Dwójkę, Trójkę i Czwórkę Polskiego Radia oraz Polskie Radio 24, Polskie Radio Chopin, Polskie Radio Dzieciom, Polskie Radio Kierowców, Polskie Radio dla Ukrainy, Radio Poland - m.in. w języku: angielskim, niemieckim i ukraińskim, oraz rozgłośnie lokalne i ich kanały tematyczne. Zasięgi emisji DAB+ Polskiego Radia obejmują obecnie nieomal 47% powierzchni Polski. Tym samym sygnał może odbierać ok. 67% słuchaczy, którzy posiadają odpowiednie odbiorniki radiowe w standardzie DAB+. Oferty firmy Emitel dotyczące multipleksacji ogólnopolskiej i regionalnej i emisji DAB+ zostały wyłonione przez Polskie Radio w 16 następujących miastach: Koszalinie, Olsztynie, Poznaniu, Rzeszowie, Warszawie, Zielonej Górze, Białymstoku, Gdańsku, Kielcach, Krakowie, Lublinie, Szczecinie, Wrocławiu, Katowicach, Łodzi i Opolu jak również w częściach województw, w których występują te miasta. Umowy, które zawarto, będą obowiązywać: od 1 października 2023 r. do 31 sierpnia 2027 r.

Logo firmy Emitel

Jak wyjaśnia wiceprezes zarządu firmy Emitel, Maciej Staszak:

"Jesteśmy dumni, że to właśnie Emitel będzie realizować kolejny etap powiększenia zasięgu - dla Polskiego Radia i rozgłośni regionalnych. Radio cyfrowe daje możliwość nadawania dużej liczby kanałów, zapewnia najlepszą jakość dźwięku i dodatkowe funkcje - choćby przesyłanie grafiki i tekstu, które mogą być wyświetlane na odbiorniku DAB+ w samochodzie lub domu."

Więcej informacji pod adresem: emitel.pl

Pan Maciej Staszak - wiceprezes zarządu firmy Emitel
Wideo
Firma: Emitel
Tematyka materiału: DAB+, Emitel, Maciej Staszak, Polskie Radio, radio, radiodyfuzja
AUTOR
Źródło
emitel.pl
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"