Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Produkcyjne wdrożenie serwera aplikacyjnego HDB 7.0

Article Image
Serwer aplikacyjny HDB to jedna z wielu własnych technologii firmy HEUTHES. Dzięki zastosowaniu uniwersalnego serwera aplikacyjnego aplikacje napisane w języku HDB po ich transkompilacji, do postaci binarnej, wykonywane są przez serwery aplikacyjne. HDB pozwala na budowę aplikacji współpracujących z relacyjnymi bazami danych, np. PostgreSQL i Oracle, pracujących na różnorodnych platformach sprzętowych.

Przełomem sierpnia i września 2023 roku nastąpiło produkcyjne wdrożenie serwera HDB 7.0 - nowe rozwiązanie będzie wykorzystywane przede wszystkim w rozwiązaniach bankowych, w przypadku których ok. 27 tysięcy użytkowników będzie mogło stosować tę technologię na co dzień. Prace nad rozwojem HDB trwają bez przerwy - w planach jest wersja 7.5 z: wdrożeniem HTTP/3 i rozwojem języka HDB rozszerzającym dostęp do wielu baz danych. Wersja 8.0 HDB jest z kolei "w drodze" - będzie wykorzystywała nowe możliwości języka programowania Java 21 w obszarze wątków wirtualnych, co znacząco przyspieszy przetwarzanie - przy mniejszym obciążeniu zasobów. Najważniejsza wprowadzone zmiany to:

  • Możliwość zapisywania danych sesyjnych w bazie danych - dzięki temu HDB 7.0 może współdzielić sesje z innymi instancjami HDB oraz można tworzyć środowiska wysokiej dostępności HA (High Availability).
  • Możliwość rezygnacji z identyfikatora sesji w ciasteczku.
  • Integracja najnowszej wersji Collabora Online z modułem DMS w ISOF.

Więcej informacji pod adresem: heuthes.pl

Wideo
Firma: HEUTHES
Tematyka materiału: HDB, HEUTHES, HTTP/3, Java, Oracle, PostgreSQL
AUTOR
Źródło
heuthes.pl
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"