Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Wybór oryginalnych złączy MC4 firmy Stäubli gwarancją sukcesu instalacji fotowoltaicznej

Article Image
Złączom fotowoltaicznym stawia się właściwie duże wymagania ze względu na trudne warunki zewnętrzne, w których muszą pracować przez bardzo wiele lat. Ich parametry, rzecz jasna techniczne, powinny być stabilne przez cały okres pracy instalacji PV, a nie tylko w momencie uruchomienia. Muszą być odporne na: temperaturę, zawartość soli i amoniaku w powietrzu i inne zanieczyszczenie środowiska. Powinny być też: niepalne i w pełni wodoszczelne.

Żeby zapewnić bezpieczeństwo: elektryczne i pożarowe, złącza fotowoltaiczne powinny mieć zabezpieczenie przed rozłączeniem w czasie przewodzenia prądu oraz zapewnić dosyć dobry kontakt elektryczny, który przekłada się na: pomniejszone straty energii w postaci ciepła oraz idealny stan izolacji instalacji PV w ciągu dłuższego czasu. Oryginalne złącza MC4 od Stäubli zapewniają: bezpieczeństwo pożarowe i elektryczne, oczekiwaną niezawodność (brak przerw serwisowych w pracy instalacji), znaczną sprawność instalacji w długim przedziale czasu czy większy zysk całkowity inwestycji (mniejsze straty energii na rezystancji złączy i przewodów). Przytoczone złącza można poznać po:

  • czarnym oringu (+) - podróbki mogą mieć je czerwone,
  • literach MC - wytłoczonych na obudowie gniazda (+),
  • literach    wytłoczonych na obudowie gniazda (+) - informacja o certyfikacie UL,
  • białych napisach na obudowie wtyku (-): „STOP” i „ Do not disconnect under load”.

Więcej informacji pod adresem: semicon.com.pl

Firma: Semicon
Tematyka materiału: bezpieczeństwo energetyczne, instalacje fotowoltaiczne, PV, Semicon, Stäubli, warunki zewnętrzne, złącza MC4
AUTOR
Źródło
semicon.com.pl
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"