Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Tygodniowy Przegląd Nowych Produktów - 15.09.2023 r.

Article Image
Przedstawiamy podsumowanie produktowych nowości, a także kluczowych wydarzeń mijającego tygodnia. Przegląd obejmuje m.in. kamery, pamięci, roboty, silniki, testery i wzmacniacze operacyjne.

Dla przemysłu i motoryzacji: precyzyjne wzmacniacze operacyjne TSZ181H1 i TSZ182H1 firmy STMicroelectronics (ST)

Obydwa wzmacniacze zapewniają bardzo dużą precyzję działania, w temperaturze: od -40 do 175°C. Zachęca ona do stosowania TSZ181H1 i TSZ182H1 w trudnych warunkach, w przemyśle i motoryzacji, a także w zastosowaniach o dużym cyklu życia, tam gdzie liczą się dokładności. Oferowane przez STMicroelectronics (ST) wzmacniacze operacyjne: TSZ181H1 oraz TSZ182H1 charakteryzują (typowo): napięcie niezrównoważenia 3,5 µV i prąd biasu 30 pA, które osiągać idzie w temperaturze 25°C. Gwarantowany jest nikły dryft temperaturowy, który w praktyce z łatwością przekłada się na napięcie niezrównoważenia do 100µV i maksymalny prąd biasu ok. 225 pA. W przypadku TSZ181H1 jest to jeden wzmacniacz scalony. W przypadku TSZ182H1 są to z kolei dwa. Oba wzmacniacze spełniają normę AEC-Q100. Zapewniają wysoką wydajność w czujnikach o sporej dokładności oraz przepustowości. Mogą być używane do precyzyjnego kondycjonowania sygnału bez kalibracji, zapewniając o wiele wyższą dokładność niż typowe i dostępne na rynku wzmacniacze operacyjne. Szerokość pasma wzmocnienia 3 MHz czy prąd roboczy 1 mA zapewniają adekwatny stosunek szybkości pracy do mocy. Zasilane napięciem: 2,2-5,5 V wzmacniacze operacyjne: TSZ181H1 i TSZ182H1 posiadają wyprowadzenia typu rail-to-rail, dla zwiększenia zakresu dynamicznego. Oba wzmacniacze dostępne są w obudowach: SOT23-5 i SO8.

Pisane przemysłowi i motoryzacji precyzyjne wzmacniacze operacyjne TSZ181H1 i TSZ182H1
firmy STMicroelectronics (ST)

Funkcjonalny wideorejestrator R980 4K firmy NAVITEL z innowacyjną optyką Sony

Zaawansowana optyka Sony STARVIS, rozdzielczość Ultra HD oraz 7 warstw szkła soczewki - to wszystko sprawia, że nagrania z wideorejestratora R980 4K są wyraźne bez względu na to, jakie są warunki pogodowe. Takie detale jak: znaki drogowe i numery rejestracyjne pojazdów są czytelne. Pole widzenia 140° pozwala śledzić drogę przed pojazdem, chodnik czy pobocze. Dzięki 7 warstwom szkła w soczewce, jak również wbudowanemu filtrowi podczerwieni (IR), z łatwością osiągana jest jakość nagrywania na najwyższym poziomie - szczególnie w słabych, albo zbyt jasnych warunkach oświetleniowych. Zintegrowana antena GPS pozwala kierowcy na otrzymywanie powiadomień choćby o: ponad 60 rodzajach fotoradarów, kamer mobilnych i atrap, wydzielonych pasach dla transportu publicznego czy innych, bardzo niebezpiecznych miejscach. Występuje wyświetlacz IPS o przekątnej 3" - czytelny pod każdym kątem oglądu i obserwacji. W trybie wykrywania czy ostrzegania wyświetlacz pokazuje wszystkie niezbędne informacje potrzebne do komfortowej i bezpiecznej jazdy. Superkondensator, który zastępuje baterię, znosi ekstremalne wahania temperatury i ma imponującą niezawodność. Odporny na ciepło i awarie zasilania eliminuje ryzyko strat w zapisie wideo na skutek braku zasilania.

Wideorejestrator R980 4K

Wideorejestrator R980 4K może być sterowany zdalnie za pomocą modułu Wi-Fi. Uwzględnia czujnik uderzenia, który chroni pliki wideo nagrane w sytuacjach awaryjnych. Przy nagłych, w praktyce, manewrach lub uderzeniach fizycznych system zapisuje bieżący plik w chronionym folderze na karcie pamięci. Wideorejestrator obsługuje też i tryb parkingowy, który rejestruje nietypowe zdarzenia, gdy samochód jest zaparkowany i ma wyłączony silnik. Obsługuje karty microSD o maksymalnej pojemności 128 GB. Zabezpieczone pliki nie ulegają nadpisaniu oraz usuwaniu. Konfigurację R980 4K można wykonać wprost na ekranie dotykowym, a intuicyjny interfejs użytkownika menu sprawia, że jest to tak proste i szybkie, jak to tylko możliwe.

Wideorejestrator R980 4K

Magnetyczny uchwyt wideorejestratora R980 4K pozwala na szybki montaż urządzenia - bez potrzeby odłączania przewodów schowanych pod listwą wewnętrzną. Po dołączeniu R980 4K do zasilania, wideorejestrator uruchomi się, a także rozpocznie nagrywanie samoczynnie. Po pobraniu i zainstalowaniu programu Navitel DVR Player na komputerze, użytkownik może nie tylko przeglądać i edytować zapisane pliki wideo, ale też zobaczyć trasę przejazdu na mapie.

Wideorejestrator R980 4K

Pamięć szyfrowana IronKey Keypad 200 od Kingston Technology ze złączem USB-C

Jest to rozwiązanie, które oferuje najnowsze zabezpieczenia danych, a także kompatybilność z urządzeniami wyposażonymi w gniazda USB-C - bez adapterów. Zapewniona jest zgodność ze standardem FIPS 140-3 Level 3, który stanowi o bezpieczeństwie klasy wojskowej, a także alfanumeryczna klawiatura, która pozwala na proste, czy przyjemne wprowadzanie kodu PIN. Opracowana przez Kingston Technology pamięć szyfrowana IronKey Keypad 200 obejmuje w istocie funkcję szyfrowania XTS-AES z kluczem 256-bitowym. Jest ona zabezpieczona przed atakami z użyciem hasła 2 metodami: Brute Force oraz BadUSB dzięki cyfrowo podpisanemu oprogramowaniu. Unikalna opcja Multi-PIN (są to kody PIN administratora i PIN użytkownika) umożliwia ustawienie łatwych do zapamiętania, a trudnych do odgadnięcia kodów PIN. Mogą zarówno administrator, jak i użytkownik ustawić tryb odczytu oparty na sesji, żeby ochraniać dysk przed złośliwym oprogramowaniem w niezaufanych systemach. Można również ustawić tryb Read-Only, który pozostawia napęd do momentu jego zresetowania. Tryb administratora może służyć do: przywrócenia kodu PIN użytkownika oraz zapewnienia dostępu do pamięci w razie zapomnienia kodu. Obwody IronKey Keypad 200 pokryte są warstwą specjalnej żywicy epoksydowej, która uniemożliwia usunięcie elementów pamięci bez ich uszkodzenia. Pamięć szyfrowana oferowana jest w pojemnościach: 8-256 GB i obejmuje ją aż trzyletnia gwarancja producenta. Nośnik można dołączać do niemal każdego systemu, który obsługuje urządzenie pamięci masowej USB-C. Daje to użytkownikom największą elastyczność w zakresie różnych typów platform i systemów operacyjnych.

Pamięć szyfrowana IronKey Keypad 200

Specyfikacja pamięci szyfrowanej IronKey Keypad 200:

 • Interfejs: USB 3.2 Gen 1 (typ C)
 • Dostępne pojemności:
  • 8 GB
  • 16 GB
  • 32 GB
  • 64 GB
  • 128 GB
  • 256 GB
 • Oferowane szybkości:
  • 145 MB/s odczyt, 115 MB/s zapis - dla pojemności: 8-32 GB
  • 280 MB/s odczyt, 200 MB/s zapis - dla pojemności: 64-256 GB
  • 30 MB/s odczyt, 12 MB/s zapis - dla pojemności: 8 GB
  • 30 MB/s odczyt, 20 MB/s zapis - dla pojemności: 16-256 GB
 • Wymiary:
  • z osłoną: 8×2×1,1 cm
  • bez osłony: 7,4×1,8×0,8 cm
 • Stopień ochrony: IP57
 • Temperatura pracy: od 0 do 50°C
 • Temperatura przechowywania: od -20 do 60°C
 • Kompatybilność: USB 3.0/USB 3.1/USB 3.2 Gen 1
 • Gwarancja: 3 lata
 • Zgodność z systemamy operacyjnymi: Windows, macOS, Linux, Chrome OS, Android i każdym innym systemem, który obsługuje urządzenie pamięci masowej USB
Pamięć szyfrowana IronKey Keypad 200

Oferowany przez Oehlbach nadajnik/odbiornik Bluetooth: BTR Innovation 5.2

Wyposażony w wyświetlacz OLED nadajnik/odbiornik (transceiver) zwany: BTR Innovation 5.2 stanowi istotną specjalność firmy Oehlbach. Produkt posiada układ QCC3040 od Qualcomm Technologies. Cechuje się znakomitą jakością dźwięku i zgodnością z wieloma urządzeniami. Do nadajnika/odbiornika BTR Innovation 5.2 można podłączać m.in. telefony komórkowe oraz komputery. Obsługiwany przez urządzenie standard Bluetooth 5.2 pozwala cieszyć się swoją, ulubioną muzyką w każdych okolicznościach. Sygnał audio z telewizorów, odtwarzaczy MP3 i innych urządzeń mogą być z łatwością przekazywane do słuchawek i głośników Bluetooth za pomocą BTR Innovation 5.2. Maksymalna szybkość transmisji osiąga: 50 Mb/s. Zasilanie BTR Innovation 5.2 zapewnia zintegrowana bateria litowo-jonowa (Li-ion) o napięciu roboczym 3,7 V. Gwarantuje się 20 godzin pracy na tej baterii, jak też nadawanie i odbiory danych w jednym rozwiązaniu. Obudowę nadajnika/odbiornika wykonano z trwałego tworzywa sztucznego. Dla prostoty jego wyglądu przyjęto kolor czarny. Znacząca jakość BTR Innovation 5.2 oraz czysta, stabilna transmisja dźwięku są wliczone.

Nadajnik/odbiornik Bluetooth zwany BTR Innovation 5.2

Kompaktowa kamera zewnętrzna Tapo C325WB firmy TP-Link

Firma TP-Link posiada w ofercie kamerę zewnętrzną Tapo C325WB, która rejestruje obrazy w rozdzielczości 2688×1520 px. Kamerę tą wyróżnia wytworna jakościowo rejestracja obrazów, i to w nocy. Dzięki technologii ColorPro, przetwornikowi 1/1.79" oraz obiektywowi F1.0, kamera zewnętrzna Tapo C325WB jest w stanie uchwycić żywe kolory chociażby w warunkach dosyć kiepskiego oświetlenia. Determinuje ją: kąt widzenia 127°, a także funkcje wykrywania ruchu, osób, zwierząt i pojazdów wraz z strefami aktywności, detekcją przekroczenia linii i alarmem. Dostępne w kamerze zewnętrznej Tapo C325WB pole widzenia gwarantuje ogromny zasięg z monitoringiem sporych przestrzeni. Obiektyw F1.0 jest w stanie uchwycić multum światła, a przetwornik 1/1.79'' ma: zwiększoną powierzchnię oraz czułość niż zwykłe przetworniki 1/2.7''. Obydwa parametry są kluczem do rejestracji kolorów w warunkach dość słabego oświetlenia. Gwarantowana jest profesjonalna ochrona dzięki rejestracji jasnych kolorów, bez stosowania reflektorów. Przewidziano opcje: wykrycia ruchu, osób, zwierząt i pojazdów oraz wyznaczania stref aktywności, czy też przekraczania linii. Po detekcji ruchu kamera może śledzić intruza w automatyczny sposób z dużą szybkością oraz emitować personalizowany alarm: dźwiękowy i świetlny. Klasa szczelności IP66 gwarantuje w pełni doskonałą ochronę Tapo C325WB przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Wszystko to dopełniają: wbudowany mikrofon i głośnik pozwalający skomunikować się np. z kurierem lub gośćmi. Zintegrowane rozwiązanie Smart SI zidentyfikuje m.in. ludzi, zwierzęta, a także pojazdy, powiadamiając użytkowników o nietypowym zdarzeniu, albo i zagrożeniu. Wszystkie te opcje dostępne są bezpłatnie. Kamera monitoringu Tapo C325WB rejestruje wideo na kartach microSD o pojemności do: 512 GB - to niemal 840 godzin nagrań. Zapewniona jest także obsługa łączności: przewodowej (Ethernet) i bezprzewodowej (Wi-Fi). Kamera może współpracować z aplikacją Tapo, dzięki której można niezwykle prosto dostosować wykrywanie osób i ruchu w wyznaczonych obszarach, jak też w praktyce monitorować wyznaczone strefy aktywności. Same nagrania można alternatywnie z łatwością przechowywać w odpłatnej chmurze TapoCare, z której wysyła się dodatkowo - nie inaczej, powiadomienia z migawkami. Oferuje ona szyfrowaną ochronę oraz tworzenie kopii z danymi (zapasową) i liczącą 30 dni historię klipów wideo.

Kamera zewnętrzna Tapo C325WB

Niezwykle przydatna kamera monitoringu Tapo C520WS firmy TP-Link

Kamera monitoringu Tapo C520WS nagrywa obraz w rozdzielczości: 2560×1440 px, w pełni dając wysoką jakość odczytu z monitoringu - również na przybliżeniach. Obiektyw F1.6 razem z przetwornikiem Starlight dopuszczają multum światła do kamery, czyniąc je światłoczułym, a także gwarantując  rejestrowanie nieskazitelnego, a także kolorowego obrazu, szczególnie w słabych warunkach oświetleniowych. W razie potrzeby, kamera umożliwia także rejestrację obrazu monochromatycznie - przy użyciu diody podczerwonej. Jest to znakomite rozwiązanie. Zaprojektowana przez TP-Link kamera monitoringu Tapo C520WS ma funkcje: obrotu o 360° i pochyłu o ponad 130°, co pozwala na monitoring sporych terenów. Przewidziano możliwości detekcji ruchu, osób, zwierząt i pojazdów, a także wyznaczania stref aktywności czy nawet, w rzeczy samej, przekraczania linii. Po detekcji ruchu kamera może śledzić intruza, korzystając z wysokiej prędkości obrotu oraz emitować personalizowany alarm dźwiękowy bądź świetlny. Posiada również tzw. tryb patrolu, który pozwala na stałe, wręcz nieprzerwane poruszanie się kamery między ustalonymi punktami. Wszystko to dopełniają: wbudowany mikrofon i głośnik pozwalający skomunikować się np. z kurierem lub gośćmi. Zintegrowane rozwiązanie Smart SI identyfikuje ludzi, zwierzęta, a także pojazdy, powiadamiając użytkowników o nietypowym zdarzeniu, albo i zagrożeniu. Wszystkie te opcje dostępne są bezpłatnie. Kamera monitoringu Tapo C520WS rejestruje wideo na kartach microSD o pojemności do 512 GB - jest to niemal z pewnością prawie 840 godzin nagrań. Zapewniona jest klasa szczelności IP66 oraz obsługa i implementacja łączności: przewodowej (Ethernet), czy bezprzewodowej (Wi-Fi). Kamera może współpracować z aplikacją Tapo, dzięki której można dostosować wykrywanie osób i ruchu w określonych obszarach, a także skutecznie monitorować określone strefy aktywności. Same nagrania można równoważnie przechowywać w odpłatnej chmurze TapoCare, z której wysyła się dodatkowo powiadomienia z migawkami. Oferuje ona szyfrowaną ochronę oraz tworzenie kopii zapasowych danych i liczącą 30 dni historię klipów wideo.

Kamera monitoringu Tapo C520WS

Stacjonarne testery akumulatorów z serii EA-BT 20000 produkcji EA Elektro-Automatik

Głównym przeznaczeniem testerów akumulatorów EA-BT 20000 są m.in. pojedyncze ogniwa, moduły akumulatorów oraz wielkie zestawy akumulatorów. Urządzenia mogą być stosowane: od etapu przedprodukcyjnego, po kontrolę, czy recykling każdego testowanego akumulatora. Stacjonarne testery akumulatorów EA-BT 20000 łączy sporo funkcji do testowania, symulacji i ładowania/rozładowywania ogniw, modułów, albo zestawów akumulatorów. Dzięki wyjściom przekaźnikowym testery mogą sterować: zewnętrznymi stycznikami oraz licznymi obwodami bezpieczeństwa. Przewidziano łącznie 3 kanały testowe, które umożliwiają sprawdzenie do: 3 ogniw, 3 modułów, albo 3 pakietów akumulatorów, o mocach: 4 kW/kanał, 6 kW/kanał oraz 10 kW/kanał. Aby przetestować akumulatory o mocy: 12 kW, 18 kW lub też 30 kW, kanały można równolegle połączyć. W celu przetestowania, jak też i rozładowania akumulatora, testery EA-BT 20000 mogą dostarczać do sieci ok. 96% otrzymanej energii. Zapewnia się: współczynnik mocy 0,99 oraz wysoce wydajny zasilacz impulsowy. W połączeniu z interfejsami: EtherCAT, CAN FD i Gigabit Ethernet, urządzenia oferują wysoką przepustowość. Testery akumulatorów EA-BT 20000 przetwarzają i odczytują polecenia z maksymalnym opóźnieniem: 1 ms. Pakiety oprogramowania EA-Power Control i EA-Battery Simulator umożliwiają automatyczne wprost sterowanie, rejestrowanie oraz sekwencjonowanie testów, bez konieczności używania języka programowania. Testery akumulatorów EA-BT 20000 można dołączać do komputerów, mając pod ręką polecenia SCPI, a także do sterowników PLC z pomocą poleceń ModBus. Wszystkie urządzenia mają identyczne interfejsy programowania, dzięki czemu można je szybko i łatwo dostosować. Seria produktów EA-BT 20000 składa się z 8 modeli o napięciach wyjściowych: 10-920 V, a także prądach wyjściowych: 40-600 A. W przeciwieństwie do zwykłych testerów, jednostki EA-BT 20000 mogą zapewnić 3 kanały 600 A lub jeden kanał 1,8 kA.

Jeden z testerów akumulatorów z serii EA-BT 20000

Wydajny silnik liniowy MG-166 produkcji FANINA

Jest to świetny serwosiłownik elektryczny, który służy do napędzania - w sposób bezpośredni i niezawodny, elementów maszyn oraz linii technologicznych - tam gdzie wymagane są spore prędkości ruchu, dynamika, precyzja i częsta czy dynamiczna rekonfiguracja trajektorii ruchu (online). W takich sytuacjach silnik liniowy jest niezwykle piękną alternatywą dla: siłowników pneumatycznych czy napędów elektrycznych, opartych na przekładniach śrubowych, a także paskach napędowych. Silnik liniowy MG-166 charakteryzuje: znacząca, jak również pożądana niezawodność pracy i niewielkie zużycie w czasie eksploatacji - nigdzie indziej niespotykane. Wypracowany przez firmę FANINA silnik liniowy MG-166 składa się ze stojana z uzwojeniami, przyłączami elektrycznymi oraz czujnikiem położenia, a także suwliwego wałka z magnesami trwałymi. Obciążenie robocze może być przyłączone do ruchomego wałka - stojan jest trwale, w istocie, przymocowany trwale do maszyny, albo do stojana, tzn. wałek jest nieruchomy oraz zapewnione jest prowadzenie przewodów poruszających się wraz ze stojanem (nie inaczej). Z łatwością użyto bezdotykowy enkoder liniowy, który dostarcza sygnał sprzężenia zwrotnego dla układów sterujących w standardzie sin/cos 1Vpp i zabezpieczenie termiczne, które chroni, w całości, przed przegrzaniem. Do zasilania i sterowania silnikiem wymagany jest adekwatny serwowzmacniacz, który zapewnia osiąganie parametrów wymaganych przez MG-166. Silnik nie wymaga smarowania, a zaangażowanie służb utrzymania ruchu jest o wiele mniejsze, gdy porówna się MG-166 z innymi rodzajami napędu liniowego.

Logo firmy FANINA

Specyfikacja silnika liniowego MG-166:

 • Maksymalna siła ciągła: 15,8 N - w zależności od sposobu odprowadzania ciepła
 • Maksymalna siła chwilowa: 142 N
 • Maksymalna prędkość ruchu: 6 m/s
 • Maksymalne przyspieszenie: 200 m/s2
 • Dokładność pozycjonowania: 350 μm
 • Powtarzalność pozycjonowania: 20 μm
 • Średnica wałka roboczego: 1,6 cm
 • Skok roboczy: od 4,5 cm
 • Długość wałka: od 22 cm
 • Temperatura pracy: od -20 do 40°C
Silnik liniowy MG-166

Najnowszy robot współpracujący UR20 firmy Universal Robots

UR20 to przykład niezwykle wymyślnej innowacyjności Universal Robots w zakresie robotów współpracujących. Robot ten wyróżnia nowa konstrukcja przegubów, która przyspiesza cykl i daje obsługę ciężkich ładunków. Zasięg 1,75 m wprowadzono z myślą o pracy z europaletami, do pełnej wysokości. Pozwala to przekształcać proces pakowania i paletyzacji, a optymalne i dobre rozmiary umożliwiają firmom osiągnięcie więcej w istniejącej przestrzeni produkcyjnej. Opracowany przez Universal Robots robot współpracujący UR20 charakteryzuje się autorską konstrukcją i stanowi najnowsze rozwiązanie w dziedzinie kobotów. Każdy z jego szczegółów, od oprogramowania do zaślepek, był poddany strategicznemu planowaniu, by zapewnić dużą wydajność i jakość na nowym poziomie. Opisywany robot opracowano z myślą o większych obciążeniach, wyższych prędkościach i lepszym sterowaniu ruchem, a to wszystko z użyciem lekkiego i małego systemu, który zapewnia wszechstronność w przestrzeni produkcyjnej. Nie wymaga elektrycznych przyłączy, ani drogich rozwiązań w zakresie okablowania. Niezależnie od wydajności, do zasilania UR20 wystarczy klasyczne gniazdko jednofazowe. W aplikacjach wymagających sięgania po długie łączenia części oraz komponentów niewielki rozmiar UR20 pozwala na zastosowanie multum robotów, w ramach tej samej komórki produkcyjnej. Nowa konstrukcja przegubu bardzo ulepsza powtarzalność ruchu, a geometria o większym zasięgu rozszerza obszar roboczy. Robot współpracujący UR20 zapewnia elastyczne podawanie wielu części o znaczących rozmiarach m.in. dla: maszyn do cięcia, wykrawania, wiercenia, obróbki i formowania. UR20 można zamontować w dowolnej pozycji, a on i tak z prostotą porusza się w całości wokół obiektów takich jak drzwiczki maszyny.

Najnowszy robot współpracujący UR20 firmy Universal Robots

Oprawa kasetonowa QUATTRO 2.0 SLIM K AW firmy MILOO ELECTRONICS

Oprawa kasetonowa QUATTRO 2.0 SLIM K AW stosuje moduł zasilania awaryjnego (zasilanie z akumulatora). Do wyboru są tryby pracy, które pozwalają dobrać poziomy natężenia światła. Przeciętny czas pracy oprawy kasetonowej QUATTRO 2.0 SLIM K AW sięga 6 godzin, w trybie awaryjnym. Gwarantowana jest znacząca skuteczność świetlna, która dochodzi do 150 lm/W. Zastosowania QUATTRO 2.0 SLIM K AW obejmują: wszelkie biura, sale konferencyjne, hotele, restauracje, pomieszczenia mieszkalne, obiekty użyteczności publicznej, korytarze i łazienki. Oprawa produkcji MILOO ELECTRONICS współpracuje z systemem sterowania DALI. Czujnik ruchu jest na zamówienie.

Specyfikacja oprawy kasetonowej QUATTRO 2.0 SLIM K AW:

 • Napięcie zasilania: 220-240 V / 50 Hz
 • Współczynnik mocy (PF): 0,99
 • Poziom zakłóceń harmonicznych (THD): poniżej 5%
 • Klasa ochronności: I
 • Wskaźnik oddawania barw (CRI): 80
 • Stopień ochrony: IK07
 • Stopień szczelności oprawy: IP40
 • Stopień szczelności przyłącza: IP20
 • Temperatura pracy: 0-35°C
 • Dopuszczalna wilgotność otoczenia: 20-80% RH
 • Trwałość:
  • L70B10: 100 tysięcy godzin
  • L80B10: 50 tysięcy godzin
 • Sposób montażu: w sufitach kasetonowych
 • Obudowa: blacha stalowa malowana proszkowo
 • Akumulator: LiFePO4 3000mAh / 6,4V
Oprawa kasetonowa QUATTRO 2.0 SLIM K AW

Wkrótce w sprzedaży: profesjonalna drukarka MAXIFY GX5540 firmy Canon

Jesienią 2023 roku dołączy do gamy innowacyjnych drukarek Canon profesjonalna drukarka MAXIFY GX5540 - dostosowana zwłaszcza do potrzeb małych firm. To nowe i wszechstronne urządzenie, wyposażone w: ulepszoną możliwość obsługi nośników, podajnik na 600 arkuszy papieru, kolorowy ekran dotykowy o przekątnej 2,7", a także w pasek stanu LED, jest w stanie z łatwością realizować wysokonakładowe wydruki, z zachowaniem niezmiennie dużej jakości. Dzięki zaawansowanym funkcjom bezpieczeństwa, drukarka MAXIFY GX5540 zapewnia, gdy trzeba, skuteczną ochronę poufnych dokumentów, stanowiąc: niezawodny wybór i opłacalną opcję dla takich sektorów jak: handel detaliczny, logistyka oraz farmacja. Jest to rozwiązanie wyposażone w doskonałe zabezpieczenia dla przedsiębiorstw, z obsługą: WPA3-Enterprise, a także TLS1.3. Zapewniono kompaktową konstrukcję z 2 kasetami o pojemności: 250 arkuszy każda oraz tylną tacą podajnika o pojemności: 100 arkuszy, która pozwala osiągnąć wysoką, z pewnością, produktywność bez ograniczania przestrzeni. Średnia wydajność drukarki osiąga 14 tysięcy stron - z zestawu zbiorników z kolorowym atramentem, albo 6 tysięcy stron, ale już ze zbiornika z czarnym atramentem. Przewidziano również tryb ekonomiczny, który dostarcza dodatkowych oszczędności. Gwarantowany jest wyrazisty druk dokumentów z prędkością 24 ipm - w czerni, a także 15,5 ipm - w kolorze. Atramenty pigmentowe zapewniają dokumentom odporność na: markery, tarcie i wodę. Możliwy jest druk na szerokiej gamie gramatur papieru, a także na błyszczących etykietach, kopertach czy dowodach dostaw, dzięki wszechstronnej obsłudze nośników. Ma to miejsce przy półprzezroczystej tacy, która oferuje łatwość obsługi, zarówno pod względem zmiany rodzaju papieru, jak i konserwacji.

Profesjonalna drukarka MAXIFY GX5540

Wszechstronna maszyna drukująca Revoria Press EC1100 firmy FUJIFILM

Revoria Press EC1100 potrafi drukować w wysokiej rozdzielczości, przy dużych prędkościach. Maszyna jest w stanie obsłużyć szeroki zakres zastosowań dzięki kreatywnym możliwościom wykończeniowym i obsłudze nośników w postaci m.in. długiego i ciężkiego papieru, do 400 g. Maszyna drukująca Revoria Press EC1100 osiąga imponujący poziom wydajności, drukując na dobrą sprawę z szybkością do 100 str./min na papierze powlekanym i niepowlekanym. Bardzo wszechstronna, może obsłużyć wszystko: od cienkich składanych ulotek po grube wizytówki, a także pomieścić dłuższy papier o większej gramaturze (350 g do 660 mm lub 300 g do 864 mm). Wydajna obsługa nośników jak też wszechstronność oznaczają możliwość zaspokojenia szerokiego zakresu potrzeb klientów, w tym szybkiego drukowania kopert, bez dodatkowego utrwalacza. W parze z wszechstronnością idzie system 10-bitowy, który daje 1024 półtonów w miejsce 256 w systemie 8-bitowym - to oznacza wyższą jakość reprodukcji. Na obrazach i w grafice wektorowej jest stosowana korekcja podziałki, wiernie odtwarzając: drobne odcienie i gradacje kolorów i subtelne przejścia między kolorami. Jest to przydatne zwłaszcza w trakcie drukowania gradientów kolorów, wielu odcieni skóry i przeróżnych cieni. Laser VCSEL-ROS w prosty sposób oferuje rozdzielczość druku 2400 dpi, a energooszczędny toner EA-Eco (z ang. Emulsion Aggregation Eco Toner) osiąga doskonałe rezultaty na papierze powlekanym, albo i niepowlekanym, dostarczając wysoką jakość druku porównywalną z drukiem offsetowym.

Maszyna drukująca Revoria Press EC1100

Zobacz również:

Dowiedz się więcej na temat:

Advanced Graphene Products (AGP), Alps Alpine, Ambiq Micro, Amphenol, AURATON, AVT Korporacja, Canon, EA Elektro-Automatik, ETISOFT, Digi-Key Electronics, element14, Fabryka Aparatury Elektromechanicznej FANINA, FUJIFILM, Helukabel, Jackery, Kingston Technology, LARS, LC Elektronik, Markel, Microchip Technology, MikroElektronika (MIKROE), MILOO ELECTRONICS, NAVITEL, Oehlbach, Orange, Qualcomm Technologies, Politechnika Śląska (PŚ), Politechnika Warszawska (PW), Roger, Sony, STMicroelectronics (ST), TP-Link, Universal Robots, Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE), WAGO, ZETTLER Magnetics

Firma: AVT Korporacja
Tematyka materiału: BTR Innovation 5.2, EA-BT 20000, MG-166, QUATTRO 2.0 SLIM K AW, R980 4K, Revoria Press EC1100
AUTOR
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"