Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Organizowane przez element14 wyzwanie projektowe «Upcycle IoT»

Article Image
Jest to pionierska inicjatywa mającą na celu zainspirowanie społeczności element14 - i nie tylko, do ponownego wykorzystania odpadów elektronicznych w projektach IoT - tj. projektów powiązanych z Internetem Rzeczy. Chodzi o tchnięcia nowego życia w stare, albo nieprawidłowo działające rozwiązania elektroniczne, poprzez zintegrowanie ich z przytoczonymi projektami.

W trakcie wyzwania projektowego "Upcycle IoT" 20 wybranych uczestników otrzyma moduły SAM E51 Curiosity Nano firmy Microchip Technology oraz wybory płytek MikroE Click Boards w celu nadania staremu sprzętowi aktualizacji IoT. Trzeba będzie napisać minimum 5 wpisów na dedykowanym blogu do 12 grudnia 2023 roku, które pokażą w jaki sposób budowane są, w istocie, projekty konkursowe. Będzie to przecudowna szansa na: poznanie piękna upcyklingu czy rywalizacji o nagrody. Do wygrania są: urządzenie Solar Generator 1000 i panel słoneczny SolarSaga 100 W - za zajęcie I. miejsca, stacja zasilania Explorer 550 - za zajęcie II. miejsca, a także ścienna zgniatarka do puszek - dla każdego, bez względu na zajęte miejsce. Zgłoszenia do wyzwania projektowego „Upcycle IoT” będą przyjmowane: od 8 do 29 września 2023 roku. Osoby biorące udział w wyzwaniu mogą puścić wodze fantazji, tworząc takie projekty jak:

  • Modernizacja wadliwie działającej pralki z funkcjami IoT, by powiadomić m.in. o końcu prania.
  • Dodanie systemu zdalnego powiadamiania do skutera elektrycznego dziecka, aby mu przypomnieć, kiedy nadszedł czas na powrót do domu.
  • Naprawa zepsutego sprzętu laboratoryjnego i umożliwienie mu przesyłania wyników na podstawie platformy IoT.
  • Przekształcenie przestarzałego klimatyzatora w inteligentne urządzenie podłączone do IoT, którym można sterować za pomocą aplikacji na smartfon.
Logo portalu element14

Jak wyjaśnia Global Head of Community & Social Media portalu element14, Dianne Kibbey:

"Przy ok. 50 milionach ton metrycznych odpadów elektronicznych - generowanych w świecie cieszymy się, że można rozpocząć wyzwanie, które edukuje na temat upcyklingu, redukując część odpadów elektronicznych. Z niecierpliwością czekamy na to, jak uczestnicy wyzwania - projektanci, ożywią urządzenia oraz przedstawią znakomite rozwiązania."

Więcej informacji pod adresem: element14.com

Pani Dianne Kibbey - Global Head of Community & Social Media portalu element14 
Wideo
Firma: element14
Tematyka materiału: element14, Microchip Technology, MIKROE, MikroE Click Boards, SAM E51 Curiosity Nano, wyzwania projektowe
AUTOR
Źródło
element14.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"