Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Rusza wewnętrzna sieć kampusowa 5G na Politechnice Śląskiej (PŚ)

Article Image
Uruchomienie ultraszybkiej sieci 5G to przełomowy moment dla Centrum Testowania Technologii Przemysłu 4.0 na Politechnice Śląskiej (PŚ). Powstał cudowny showroom technologiczny, w którym można w praktyce przetestować innowacje na styku nauki i przemysłu 4.0.=

Zrealizowana inicjatywa oferuje rozszerzone sposobności rozwoju, zarówno dla społeczności uczelnianej, jak i dla różniastych przedsiębiorstw, które dążą do przyspieszenia transformacji cyfrowej, automatyzacji i robotyzacji. Studenci, wykładowcy oraz przedstawiciele przemysłu i automatyki mogą teraz prowadzić projekty przy użyciu komunikacji 5G opartej na paśmie 3,6 GHz. W ramach Centrum Testowania Technologii Przemysłu 4.0, mogą zarówno na miejscu, w murach uczelni, jak też w pełni zdalnie wybrać produkt, nadać mu cechy charakterystyczne, a następnie zrobić go, monitorując w czasie rzeczywistym każdy etap procesu produkcyjnego z zastosowaniem sztucznej inteligencji (AI), Big Data i uczenia maszynowego. Po zakończonym cyklu użytkownik zyskuje przyjazny raport z oznaczeniem: wskaźników jakości, wydajności, a także kosztów i zużycia energii. Dostępność ultraszybkiej sieci 5G zwielokratnia możliwości i opcje analizy danych oraz podejmowania szybkich i precyzyjnych decyzji.

Logo firmy Orange

Jak wskazuje dziekan Wydziału Mechanicznego Technologicznego Politechniki Śląskiej (PŚ), dr hab. inż. Anna Timofiejczuk:

"Dzięki uruchomionej sieci 5G, mamy możliwości nie tylko badać, ale również kształtować na dobrą sprawę trudne i złożone procesy w rzeczywistej strukturze produkcyjnej. Studenci oraz naukowcy mogą nawet teraz zdobywać praktyczne doświadczenie w technologiach, które są przyszłością nauki oraz przemysłu. To pozwala na kształcenie nowoczesnych kadr, doskonale wytrenowanych w używaniu technologii przyszłości"

Więcej informacji pod adresem: biuroprasowe.orange.pl

Pani dr hab. inż. Anna Timofiejczuk - dziekan Wydziału Mechanicznego Technologicznego
Politechniki Śląskiej (PŚ)
Firma: Orange
Tematyka materiału: Anna Timofiejczuk, Politechnika Śląska, PŚ, showroomy technologiczne, sieci 5G, sieci komórkowe
AUTOR
Źródło
biuroprasowe.orange.pl
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"