Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Tygodniowy Przegląd Nowych Produktów - 14.07.2023 r.

Article Image
Przedstawiamy podsumowanie produktowych nowości, a także kluczowych wydarzeń mijającego tygodnia. Przegląd obejmuje m.in. anteny, kamery, przekaźniki, routery czy układy scalone.

Archer AX12 - unikatowy router Wi-Fi 6 firmy TP-Link

Archer AX12 polecany jest użytkownikom, którzy potrzebują stabilnych i szybkich połączeń. Najnowszy router z firmy TP-Link zapewnia stabilne połączenie internetowe, względem wielu domowych urządzeń naraz. Tym produktem można dostarczać np. użyteczne usługi sieciowe. Dzięki implementacji standardu Wi-Fi 6 z obsługą wytwornych technologii wspomagających, sieć bezprzewodowa działa stabilnie i wydajnie. Router Archer AX12 gwarantuje maksymalną przepustowość 1501 Mb/s: do 1201 Mb/s w paśmie 5 GHz oraz do 300 Mb/s w paśmie 2,4 GHz. Za zasięg urządzenia odpowiadają 4 anteny o znacznym zysku - wspierane przez technologię kształtowania wiązki Beamforming. Urządzenie umożliwia też budowę dosyć wydajnych sieci przewodowych za sprawą gigabitowego portu WAN oraz 3 gigabitowych portów LAN. Oprócz tego Archer AX12 może być stosowany jako punkt dostępowy Wi-Fi.

Router Archer AX12

Najnowszy router firmy TP-Link stosuje technikę OFDMA, która umożliwia transmisję sporej i wystarczającej liczby pakietów do mnóstwa urządzeń naraz. Następne udogodnienie stanowi funkcja Smart Connect, dzięki której użytkownik: widzi wyłącznie jedną nazwę sieci (SSID), a router sam decyduje, czy w zadanym momencie czasu wykorzysta pasmo 2,4 GHz czy 5 GHz. Za optymalizację wydajności WiFi odpowiada z kolei funkcja Airtime Fairness, której praca, w istocie, polega na promowaniu wydajniejszych użytkowników bezprzewodowych, którzy są w stanie przesłać dużo większą liczbę danych w żądanym przedziale czasu. To dlatego starsze urządzenia, które są podłączone do Archer AX12 nie powodują zmniejszenia przepustowości sieci. Dodatkowo technologia Target Wake Time redukuje pobory mocy dopiętych do routera, sieiowych rozwiązań i wydłuża ich czas pracy na baterii.

Router Archer AX12

Szyfrowanie WPA3 zapewnia spore bezpieczeństwo sieciom domowym, dzięki: wzmocnionej ochronie przed atakami typu "brute force" i trudniejszemu do złamania kluczowi szyfrowania haseł Wi-Fi. Konfiguracja i obsługa routera Archer AX12 są niezwykle intuicyjne tj. wystarczy skorzystać z aplikacji mobilneh Tether lub interfejsu przeglądarkowego.

Router Archer AX12

Wideorejestrator AR202 NV firmy NAVITEL - rozdzielczość Full HD, tryb Night Vision i pole widzenia 140°

Firma NAVITEL wprowadziła na rynek wideorejestrator AR202 NV, którego zaiste możliwości zapowiadają realny hit sprzedaży. Zapewniono m.in.: optykę GC2053 - z trybem Night Vision, rozdzielczość obrazu Full HD, znaczące pole widzenia kamery 140°, kompresję nagrań wideo, bez utraty jakości i tryb parkingowy, aktywujący nagrywanie po wychwyceniu drgań pojazdu. Wideorejestrator AR202 NV rejestruje wysokiej jakości wideo - i to przy kiepskim oświetleniu. Efekt ten osiągnięto za sprawą: soczewki składającej się z 4 warstw szkła oraz zastosowania, w istocie, sensora optycznego z trybem nocnym. Szeroki kąt widzenia kamery 140° pozwala z wygodą nagrywać drogę przed pojazdem, sąsiednie pasy ruchu, a także pobocze. Urządzenie nagrywa nieprzerwanie w pętli - aż do momentu, kiedy skończy się miejsce na karcie pamięci microSD o maksymalnej pojemności 64 GB. Dzięki standardowi kompresji H.264, przywołana wartość w zupełności wystarcza do stałego użytkowania. Każdy plik wideo można na bieżąco, kiedy trzeba, podejrzeć na wyświetlaczu IPS o przekątnej 2". Kiedy zdarza się kolizja bądź też wypadek, nagranie wideo zostaje zabezpieczone i może być dowodem w procesie. Stworzony przez NAVITEL wideorejestrator AR202 NV ma kompaktowe wymiary, a jego stylowa, czarna i trwała obudowa doskonale komponuje się z wnętrzem każdego samochodu. Jest dołączona, z zasady, ładowarka samochodowa USB-C do wideorejestratora AR202 NV, jak również uchwyt typu przystawka oraz voucher na mapę Europy w prezencie na rok.

Wideorejestrator AR202 NV

Jak wyjaśnia CEO NAVITEL Europe, Tobiasz Jankowski:

"Rejestratory jazdy są obecne w naszej ofercie od dobrych kilku lat i wciąż doń obserwujemy bardzo spore zainteresowanie tą kategorią produktów. Dlaczego? Otóż: właściciele pojazdów i kierowcy chcą: zabezpieczyć się i wykluczyć swoją winę podczas potencjalnej kolizji oraz na swój sposób mieć dowód w postaci nagrania szkody parkingowej, o którą nietrudno dosyć np. na zatłoczonym parkingu pod blokiem, czy hipermarketem. Nasz najnowszy wideorejestrator AR202 NV odpowiada na obie te potrzeby, a ponadto jest przystępny cenowo (...)."

Wideorejestrator AR202 NV

Motoryzacyjny zestaw rozwojowy R-Car S4 Starter Kit firmy Renesas Electronics

Zestaw rozwojowy R-Car S4 Starter Kit uwzględnia sobą układ SoC - o oznaczeniu: R-Car S4. Gwarantowana jest znaczna wydajność obliczeniowa, a także szereg użytecznych funkcji dla: komunikacji w chmurze i bezpiecznego sterowania pojazdem. Przewidziano razem 3 pamięci: LPDDR4 o pojemności 4 GB, UFS o pojemności 128 GB i Flash Quad SPI o pojemności 64 MB. W obrębie zestawu rozwojowego R-Car S4 Starter Kit występują przełączniki Ethernet TSN w połączeniu z interfejsami CAN FD i LIN. Dostępne w tym zestawie złącza rozszerzeń dają, gdy trzeba, rozbudowę funkcjonalności R-Car S4 Starter Kit. Korzystający z zestawu inżynierowie mogą z łatwością sprawdzać np. serwery samochodowe i moduły łączności. Najważniejszymi elementami układu R-Car S4 są dwa procesory: ośmiordzeniowy Cortex A55 o częstotliwości taktowania 1,2 GHz, czy dwurdzeniowy Cortex R52 o częstotliwości taktowania 1 GHz, a także 2 dwurdzeniowe systemy mikrokontrolerowe RH850 G4MH, o częstotliwości taktowania: 400 MHz. Za niesłychanie sprawną obsługę R-Car S4 Starter Kit odpowiada darmowe środowisko programistyczne R-Car S4 Whitebox SDK, które zawiera przykładowe kody oraz narzędzia do takich rozwiązań jak: OTA (Over-The-Air software updates), IPS (Intrusion Prevention System) i IDS (Intrusion Detection System). Użytkownicy mogą, z łatwością, zastosować przykładowe, w istocie, oprogramowanie do tworzenia własnych aplikacji. 

Zestaw rozwojowy R-Car S4 Starter Kit

Jak zwięźle przyznaje szef działu marketingowo-biznesowego w firmie Renesas Electronics, Takeshi Fuse:

"Nasz układ SoC o oznaczeniu R-Car S4 został dobrze przyjęty przez naszych klientów (...). W istocie zostaliśmy poproszeni o środowisko programistyczne, które to może być stosowane w zespołach projektowych (...). Ten niedrogi zestaw rozwojowy spełnia różne oczekiwania rynku i jesteśmy przekonani, że znacząco przyspieszy rozwój pojazdów."

Zestaw rozwojowy R-Car S4 Starter Kit

Kamera Smart Cam firmy LG Electronics

Firma LG Electronics wyjawiła światowy debiut nowej kamery Smart Cam - modelu VC23GA. Jest to dosyć unikalna kamera Full HD z: dwoma wbudowanymi mikrofonami i funkcją multi-view, która: współpracuje z inteligentnymi telewizorami LG Electronics oraz zapewnia lepszą interakcję z wieloma aplikacjami czy usługami klasy premium. Jest to oryginalne rozwiązanie. Wypracowana przez LG Electronics kamera Smart Cam współpracuje z usługami dostępnymi na platformie webOS, dzięki czemu oferuje szereg interaktywnych możliwości. Użytkownicy mogą m.in. wygodnie łączyć się ze współpracownikami, klientami, rodziną lub przyjaciółmi za pośrednictwem RemoteMeeting - uniwersalnej doń, internetowej usługi wideokonferencyjnej dostepnej też na: komputery i rozwiązania mobilne. Dzięki rozdzielczości Full HD - 1920×1080 px, kamera Smart Cam zapewnia płynny, czysty obraz. Za sprawą wbudowanych mikrofonów Smart Cam, nie są potrzebne żadne dodatkowe urządzenia. Aby chronić użytkowników przed naruszeniami bezpieczeństwa, zintegrowana osłona Smart Cam skutecznie blokuje obiektyw kamery, gdy nie jest ona używana. Stylowa, czy funkcjonalna kamera Smart Cam ma smukłą konstrukcję, która pasuje do wyszukanego wzornictwa telewizorów LG Smart TV. Mocowana za pomocą magnetycznych złączy kamera LG Electronics dyskretnie łączy się z telewizorem, a dzięki podwójnemu mikrofonowi zapewnia czyste brzmienie głosu.

Najnowsza kamera Smart Cam firmy LG Electronics

Nowoczesna kamera bezpieczeństwa WiZ Indoor od Signify

Kamera WiZ Indoor pomaga wybudować bezpieczne środowisko w domu. Gwarantowana jest kontrola i monitoring domu przez cały czas, a także powiadomienia o podejrzanym ruchu albo dźwięku. Żeby zobaczyć na żywo, co się dzieje wewnątrz domu, wystarczy otworzyć aplikację WiZ natychmiast po otrzymaniu powiadomienia o podejrzanym tj. niebezpiecznym zdarzeniu. Wyposażona w noktowizję kamera WiZ Indoor pozwala cały czas obserwować pomieszczenia znajdujące się w ciemnościach. Jeśli poziom oświetlenia jest niski, funkcja noktowizji załącza się automatycznie, emitując promieniowanie podczerwone (IR) w przestrzeń. Zaprojektowana przez Signify kamera jest w stanie wykryć określone dźwięki, np.: odgłosy wybijanych szyb w oknach oraz alarm przeciwpożarowy. Jest to produkt skutecznie zabezpieczający każdy dom i inną nieruchomość, dzięki takim funkcjom jak: dwukierunkowa komunikacja audio i bazująca na obrazie detekcja ruchów, szerokokątny obiektyw (kąt widzenia 120°), rozdzielczość obrazu Full HD i slot na karty SD. Kamera bezpieczeństwa WiZ Indoor wchodzi w skład systemu WiZ Home Monitoring, który to umożliwia rozpoczęcie przygody z inteligentnym domem. Długość dołączanego do kamery kabla wynosi 2,5 m. Jest to produkt z trwałą, plastikową obudową.

Kamera bezpieczeństwa WiZ Indoor

Dedykowane rozwiązaniom Wi-Fi 7 moduły scalone FiFEM firmy Broadcom z wbudowanymi filtrami FBAR

Mowa tu o dwóch podzespołach: AFEM-W750 i AFEM-W760, które zapewniają niezakłóconą, stabilną koegzystencję pasm Wi-Fi: 5 GHz i 6 GHz, a także niskie straty wtrąceniowe. Każdy z tych podzespołów ma wzmacniacz mocy, który to stosuje technikę kompensacji nieliniowości Digital Pre-Distortion (DPD). Gwarantowane są tutaj dwie moce wyjściowe: 23 dBm i 25 dBm. Przeznaczone do montażu powierzchniowego (SMT) podzespoły: AFEM-W750 i AFEM-W760, niezależnie od zastosowań, zgodne są z rozwiązaniem Dynamic Bias Handling Technology. W ich konstrukcji uwzględniono obwody dopasowania impedancji 50 Ω przeznaczone dla wejść i wyjść obu podzespołów. Dzięki technice DPD, występują sposobności redukcji niezbędnego poziomu mocy wyjściowej: AFEM-W750 i AFEM-W760 o niemal 40%. Oznacza to zwiekszoną oszczędność energii we wspomnianych podzespołach. Moduł scalony AFEM-W750 operuje w paśmie częstotliwości 5 GHz, natomiast AFEM-W760 w paśmie częstotliwości 6 GHz (są to w całości pasma Wi-Fi). Dla pierwszego z modułów filtrowany jest zakres częstotliwości: 5945-7125 MHz. Dla drugiego modułu jest to zakres częstotliwości: 5170-5835 MHz. Gwarantują to wbudowane filtry FBAR. Wymiary AFEM-W750 i AFEM-W760 wynoszą: 3×5×0,8 mm.

Moduł scalony AFEM-W750
Moduł scalony AFEM-W750

Jak zwięźle mówi dyrektor generalny działu rozwiązań bezprzewodowych w firmie Broadcom, Youngwoo Kwon:

"Firma Broadcom wytwarza aż miliardy zintegrowanych modułów RFFE dla potrzeb łączności komórkowej. Nasze moduły scalone FiFEM wykorzystują szeroką wiedzę z obszaru (...) filtrów FBAR (...). Cieszymy się, że możemy przyczynić się do implementacji standardu Wi-Fi 7, dzięki przytoczonym modułom (...)."

Moduł scalony AFEM-W760
Moduł scalony AFEM-W760

OP03011: jednoukładowy panel LCOS firmy OMNIVISION dla okularów AR/XR/MR nowej generacji

Oferujący rozdzielczość 648×648 px jednoukładowy panel OP03011 ma matrycę obok buforu ramki. Jest to ultrakompaktowe oraz energooszczędne rozwiązanie, które powstało z myślą o: nowej generacji okularach dla rzeczywistości rozszerzonej (AR) i rzeczywistości rozszerzonej (XR) oraz rzeczywistości mieszanej (MR), a także o wyświetlaczach na głowach. Generowany, w praktyce, przez OP03011 obraz charakteryzuje częstotliwość odświeżania prawie aż 120 Hz. Jednoukładowy panel OP03011 obejmuje piksele o wielkości: 3,8 µm, w matrycy o przekątnej: 0,14". Lekka konstrukcja panelu o niskim poborze mocy sprawdza się doskonale dla okularów AR/XR/MR nowej generacji, które można nosić 24 godziny w ciągu doby lub 7 dni w tygodniu. Obsługiwane są takie aplikacje jak: wyświetlanie powiadomień w polu widzenia użytkownika wraz z dostępem do map, nawigacji GPS i wskazówek dojazdu bezpośrednio z okularów. Tym sposobem użytkownik nigdy nie musi wyciągać smartfona. Jednoukładowy panel OP03011, w zasadzie, współpracuje z interfejsem MIPI-DSI. Produkt dostarczany jest w obudowie FPCA. Z całą pewnością jest to rozwiązanie, które zaprojektowano dla zastosowań, które wymagają, w praktyce, mniejszego pola widzenia i niższej rozdzielczości obrazu. W rezultacie OP03011 jest dedykowany najbardziej eleganckim i zadanym okularom AR. Jednoukładowy panel OP03011 trafi do masowej produkcji w czwartym kwartale 2023 roku. Będzie pracował w temperaturze 10-70°C. Jego wymiary to: 6,85×20×1,99 mm.

Jednoukładowy panel LCOS o oznaczeniu OP03011

Okrągła, szerokopasmowa antena dookólna YEMN926J1A firmy Quectel Wireless Solutions

Obecna w ofercie Quectel Wireless Solutions antena YEMN926J1A oferuje idealne parametry m.in. dla komunikacji 5G, a także zapewnia mocowanie śrubowe dla łatwej instalacji. Zakresy częstotliwości, w których funkcjonuje antena, są następujące: 600-960 MHz, 1164-1189 MHz i 1400-6000 MHz. Jej średnica wynosi: 16,7 cm, a wysokość to: 5,7 cm. Jest to unikalny produkt. Wyposażona w męskie złącze SMA szerokopasmowa antena dookólna YEMN926J1A służy do pracy z różnego rozmiaru płaszczyznami uziemienia lub w wolnej przestrzeni. Żeby zapewnić właściwe działanie YEMN926J1A, należy podłączyć kabel o długości: 0,3-5 m. Jest to element, który charakteryzują 2 klasy szczelności: IP67 i IP69K. Oznacza to dość dobrą ochronę przed: pyłem, cząstkami stałymi oraz wodą i pozostałymi cieczami. Istnieje sposobność zanurzania z głębokością nie większą niż: 1 m stworzonej przez Quectel Wireless Solutions anteny. Antena YEMN926J1A znosi ciśnienie: 80-100 bar, w fazach zmywania: 14-16 l/min, przy temperaturze: do 80°C. Opisywana antena kompatybilna jest z modułami Quectel Wireless Solutions z serii RM520x. Można ją zastosować m.in. do obsługi sieci 2G i 3G czy komunikacji Cat-M i NB-IoT.

Szerokopasmowa antena dookólna YEMN926J1A

FW-R1P-NN: jednokanałowy przekaźnik F&F do tradycyjnych instalacji elektrycznych

Najnowszy przełącznik z firmy F&F oferuje zdalne sterowanie oświetleniem z zastosowaniem instalacji elektrycznych starszego typu. Jednokanałowy przekaźnik FW-R1P-NN jest istotnym w praktyce elementem składowym systemu radiowego: F&Wave. Charakteryzują go: stopień ochrony: IP20, moment dokręcający: 0,4 Nm i zaciski śrubowe: 2,5 mm. Do zasilania FW-R1P-NN potrzeba wyłącznie napięcia przemiennego: 85-265 V. Jest to produkt w pełni oryginalny. Tradycyjnie prowadzone instalacje elektryczne nie oznaczają konieczności rezygnacji z tego i reszty, co daje zdalne sterowanie oświetleniem. Wielofunkcyjne przekaźniki jednokanałowe o symbolu: FW-R1P-NN montuje się w puszkach podtynkowych Ø60. Przekaźniki te łączy się, w sposób szeregowy, ze sterowanym obciążeniem - to oznacza, że nie wymaga się tu przewodu neutralnego (N). Przekaźniki jednokanałowe FW-R1P-NN współpracują choćby z: nadajnikami sterowania radiowego - w systemie F&Wave, i przyciskami lokalnymi. Umożliwiają sterowanie odbiornikami o mocach: 5-1000 W. Oferowane przez jednokanałowe przekaźniki FW-R1P-NN funkcje to: bistabilna, czasowa (od 1 sekundy do 48 godzin), monostabilna, "włącz sterowanie centralne" i "wyłącz sterowanie centralne". Przywołane przekaźniki pracują na częstotliwości radiowej 868 MHz. Podczas pracy FW-R1P-NN pobierają 0,6 W mocy, a w trybie czuwania jest to 0,25 W. Temperatura pracy przekaźników F&F to przedział: od -25 do 65°C. Rozmiary FW-R1P-NN wynoszą: 4,9×4,9×2 cm.

 Jednokanałowy przekaźnik FW-R1P-NN

Zintegrowane, globalne rozwiązanie M1 firmy OMRON przeznaczone dla napędów AC

Firma OMRON wprowadziła na rynek zintegrowane, globalne rozwiązanie M1, które zapewnia unikalne możliwości, gwarantując projektowanie maszyn z: elastycznością, wydajnością oraz oszczędnością - pod względem zajmowanego miejsca. Rozszerza to wybór silników AC, które można zastosować w układach napędowych. Drugiego, takiego rozwiązania nie ma na rynku. Zintegrowane, globalne rozwiązanie M1 wyposażono m.in. w szereg funkcji, które wyznaczają ważne standardy sterowania silnikami i technologii napędów. Obsługiwane są: standardowe silniki indukcyjne (IM), silniki z magnesami trwałymi (PM), silniki napędu bezpośredniego PM (do 128 biegunów) i silniki specjalne (np. silniki bębnowe). Parametry przytoczonych silników można z łatwością wyregulować za pomocą funkcji automatycznego dostrajania, dostępnej w oprogramowaniu Sysmac Studio, które zapewnia przyjazne dla użytkownika narzędzie, dla celów: konfiguracji, monitorowania systemu, a także zarządzania nim. Zaprojektowane przez OMRON rozwiązanie oferuje doskonałe możliwości w zakresie momentu obrotowego - niemal 200% momentu, przy 0 Hz. Przewidziano 10 lat bezobsługowej eksploatacji rozwiązania M1 w wymagających warunkach przemysłowych.

Charakterystyka zintegrowanego, globalnego rozwiązania M1:

  • Wbudowana obsługa protokołów komunikacyjnych Modbus i EtherCAT zapewniająca bezproblemową łączność i współpracę z systemami automatyki przemysłowej.
  • Elastyczne opcje konfiguracji EtherCAT - dzięki obsłudze topologii pierścienia istnieje opcja bezproblemowej integracji i wydajnej transmisji danych.
  • Wszechstronne możliwości sterowania silnikiem, w tym kontrola prędkości i momentu obrotowego, precyzyjne sterowanie położeniem oraz funkcja „główny-nadążający”.
  • Silniki indukcyjne oraz synchroniczne z magnesem trwałym obsługiwane zarówno w: trybie sterowania wektorem w otwartej pętli (OLV), jak i zamkniętej (CLV) - oferuje się wydajną pracę w szerokim zakresie zastosowań silników.
  • Wbudowany enkoder i wejście licznika impulsów z szybkim rejestrowaniem położeń, w oparciu o wejście cyfrowe, co zapewnia precyzyjne sterowanie ruchem.
  • Funkcja bezpiecznego zatrzymania z możliwością wyłączania momentu obrotowego i dalszego sterowania silnikiem - zapewnia opcje bezpieczeństwa zarówno dla połączeń przewodowych, jak protokołu Fail-Safe over EtherCAT (FSoE).
  • Specjalna funkcja oszczędzania energii oferująca optymalne zużycie energii i niskawe koszty eksploatacji.
  • Powlekana płytka drukowana (PCB), która zwiększa trwałość i zapewnia niezawodne z całą pewnością działanie w trudnych warunkach przemysłowych, dając odporność m.in. na kurz i wilgoć.
Zintegrowane, globalne rozwiązanie M1

Seria RSR95 przekaźników półprzewodnikowych firmy Relpol przeznaczona dla dużych prądów stałych

Przekaźniki półprzewodnikowe RSR95 obsługują prądy stałe poniżej: 100 A. Oparte są one na nowoczesnych podzespołach półprzewodnikowych, wliczając tranzystory: MOSFET czy IGBT. Przytoczone przekaźniki znajdują zastosowania w sporej liczbie branż, takich jak: EV oraz PV. Opracowane przez Relpol przekaźniki półprzewodnikowe RSR95 zapewniają stabilną pracę z systemami kolejnictwa (chodzi tu z zasady o obwody zasilania: 24 V, 48 V i 110 V, w wagonach kolejowych). Gwarantują one bardzo szybkie załączanie i rozłączanie obwodów prądu stałego bez powstawania łuków elektrycznych. Pracują też w: przemysłowych źródłach zasilania oraz systemach magazynowania energii. Wszystkie przekaźniki półprzewodnikowe RSR95 mają, z całą pewnością, zabezpieczenie warystorowe wyjść sterowania. Aplikacjami przekaźników są choćby zasilacze prądu stałego, silniki, wentylatory, grzałki, zawory elektromagnetyczne, czy źródła akumulatorowe. Przewidziano następujące napięcia obciążenia: 24 V, 36 V, 48 V, 75 V, 120 V, 300 V, 500 V i 700 V. Prądy obciążenia dla przekaźników półprzewodnikowych RSR95 wynoszą: 7 A, 20 A, 25 A, 40 A, 50 A, 80 A i 100 A.

Jeden z przekaźników półprzewodnikowych z serii RSR95

Wizyjny system bezpieczeństwa PSENvip 2 firmy Pilz przeznaczony do realizacji dynamicznego mutingu w prasach krawędziowych

Dzięki wizyjnemu systemowi bezpieczeństwa PSENvip 2, firma Pilz zapewnia doskonały blok funkcyjny do realizacji dynamicznego mutingu. Ułatwia to konfigurowanie i wdrażanie funkcji podanego mutingu w prasach krawędziowych. Tym sposobem PSENvip 2 przyspiesza proces uruchamiania tego typu pras, zwiększając znacząco produktywność technologii formowania. Wizyjny system bezpieczeństwa PSENvip 2 zapewnia maksymalne bezpieczeństwo katalogu pras krawędziowych zgodnie z normą ISO 12622. W połączeniu z modułem FAU możliwa jest szybka konfiguracja: klasy narzędzia, punktu końcowego mutingu i trybów pola chronionego. Takie parametry jak: położenie, prędkość, rampa hamowania i odległości wybiegu mogą być z całą pewnością monitorowane. Nowy system bezpieczeństwa pozwala inicjować dynamiczny muting po zakończeniu kontroli. Każda prasa krawędziowa może zostać uruchomiona szybko i bezpiecznie, co pozwala oszczędzać czas oraz uniknąć kosztów. System PSENvip 2 stanowi gwarancję, że ciała obce w optycznie chronionym polu zostaną natychmiast wykryte, a praca prasy zostanie bezpiecznie zatrzymana, bez uszczerbku dla wydajności pracy. Rozwiązanie pozwala na dopasowanie prędkości roboczych do potrzeb, co przekłada się na większą liczbę cykli. Dzięki dynamicznemu procesowi mutingu, prędkość górnego narzędzia może być kiedy zachodzi taka potrzeba dostosowywana do dynamicznie zmieniającego się pola chronionego. Dopiero od strefy detekcji następuje pełna redukcja do najniższego poziomu. W połączeniu z przyjazną dla użytkownika diagnostyką, rozwiązanie zwiększa dostępność, czy efektywność kosztową wykorzystania pras w technologii formowania. Wizyjny system bezpieczeństwa dla dynamicznego mutingu gwarantuje szybkie przetwarzanie, a co za tym idzie jeszcze szybsze zatrzymanie procesu gięcia. Rozwiązanie firmy Pilz zapewnia sporą wydajność, w połączeniu z prostą obsługą, co przekłada się na wydajny proces gięcia.

Wizyjny system bezpieczeństwa PSENvip 2

Firma Canon wprowadziła na rynek kompaktowy skaner imageFORMULA R30

Jest to dobre rozwiązanie dla biur domowych, czy małych firm. Urządzenie charakteryzuje się krótkim czasem konfiguracji, umożliwiając: podłączenie, ustawienie i pracę jedynie w minutę. Oprócz szybkiej konfiguracji, skaner imageFORMULA R30 oferuje zgodności z urządzeniami, które obsługują dwa systemy operacyjne: Windows i Mac. Skaner ten oferuje trafione zakresy funkcji oraz możliwości obsługi dokumentów w różnych rozmiarach, w tym wizytówek, faktur, zdjęć oraz dokumentacji. Żeby zwiększyć produktywność, nie ma potrzeby rozdzielania tych dokumentów, ponieważ urządzenie może skanować dwustronnie aż 60 arkuszy dokumentów mieszanych i automatycznie dobierać optymalne ustawienia do ich rodzaju. Nowe urządzenie obejmuje pożyteczne funkcje automatycznej korekcji obrazu, które: usuwają przekrzywienia i korygują orientację dokumentów, pomagając zapewnić znaczną jakość bez potrzeby stałego, w rzeczywistości, dostosowywania ustawień. Dzięki  oprogramowaniu CaptureOnTouch Lite z całą pewnością można sprawnie konwertować do różnych formatów plików, w tym: PDF, TIFF, JPEG i PNG, a także przeszukiwać za pomocą słów kluczowych. Skaner imageFORMULA R30 został skonstruowany z myślą o znacznej żywotności, a jego części zostały zaprojektowane z zamysłem dłuższego czasu eksploatacji. W trakcie pracy urządzenie pobiera: 10 W mocy. Jego waga poniżej 3 kg pozwala na efektywny transport urządzenia.

Kompaktowy skaner imageFORMULA R30

Zobacz również:

Dowiedz się więcej na temat:

Arduino, AVT Korporacja, Broadcom, Canon, Digilent, Energa, Farnell, F&F, Institute of Electrical and Electronics Engineers (IEEE), Lena Lighting, LG Electronics, NASK PIB, NAVITEL, OMNIVISION, OMRON, PCBWay, Pilz, Politechnika Poznańska (PP), Printor Electronic Manufacturing, Raspberry Pi Foundation, Relpol, Renesas Electronics, Rohde & Schwarz, Quectel Wireless Solutions, Samsung, Samtec, Signify, Texas Instruments (TI), TP-Link

Firma: AVT Korporacja
Tematyka materiału: AR202 NV, Archer AX12, FW-R1P-NN, PSENvip 2, Smart Cam, YEMN926J1A
AUTOR
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Theremin
1/10 Lew Termen i Leon Theremin to ta sama osoba. Które nazwisko pojawiło się później?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"