Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Przyrząd pomiarowy Analog Discovery 3 firmy Digilent - krótka charakterystyka

Article Image
Niniejszy wpis dedykowany jest osobom, które nie mają czasu na czytanie przydługich opisów. Jest to zwięzła prezentacja przyrządu pomiarowego Analog Discovery 3, firmy Digilent.

Zaprojektowany przez Digilent przyrząd pomiarowy Analog Discovery 3 zapewnia ustawialną częstotliwość zegara systemowego z przedziału 50-125 MHz. Występuje w sumie aż 16 pinów cyfrowych I/O o standardzie napięciowym LVCMOS 3,3 V. Skonfigurowane w roli wejść mogą działać z napięciami 5 V. Do wszystkich pinów cyfrowych I/O można podłączyć rezystory pull (nie inaczej). Przewidziano 2 różnicowe wejścia analogowe o zakresach: ±2,5 V i ±25 V oraz 2 wyjścia analogowe ±5 V. Analogowe kanały pomiarowe wyróżnia: rozdzielczość próbkowania 14 bitów i szerokość pasma 9 MHz. Częstotliwość próbkowania sygnałów nie przekracza 125 MS/s. Jest to wartość, która dotyczy też, w istocie, cyfrowych kanałów pomiarowych. Każdy z przytoczonych kanałów implementuje bufor o długości: do 32 tysięcy próbek. Dla wszystkich wejść analogowych przewidziane zostały sprzętowe filtry FIR. Dwa bufory: FM/PM i AM/SUM przechowują przynajmniej 2 tysiące próbek o 16-bitowej rozdzielczości. Dostępne są również 2 piny wyzwalające, do których to można podłączyć rezystory pull. W celu obsługi przyrządu pomiarowego Analog Discovery 3 należy skorzystać ze złącza, czy kabla USB-C. Wbudowane źródła zasilania są programowalne i wyprowadzają dwa napięcia: 0,5-5 V oraz -(0,5-5) V, przy wydajności prądowej około 0,8 A. Gwarantowana jest wsteczna kompatybilność z projektami Analog Discovery 2 - o ile nie korzystają one z wejść cyfrowych 1,8 V. Obsługiwany jest także zintegrowany odczyt napięć. Istnieją 3 cyfrowe pętle zwrotne: Scope, Wavegen i zasilania. Do tego wszystkie instrumenty pomiarowe są zawsze dostępne w zadanej konfiguracji - koniec z utratą dostępu do pinów cyfrowych I/O po przydzieleniu o wiele większej długości bufora dla generatora Wavegen.

Więcej informacji pod adresami: link 1, link 2 i link 3

Galeria
Wideo
Firma: Digilent
Tematyka materiału: Analog Discovery 2, Analog Disocvery 3, Digilent, przyrządy pomiarowe, przystawki pomiarowe, urządzenia pomiarowe
AUTOR
Źródło
digilent.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"