Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Tygodniowy Przegląd Nowych Produktów - 21.07.2023 r.

Article Image
Przedstawiamy podsumowanie produktowych nowości, a także kluczowych wydarzeń mijającego tygodnia. Przegląd obejmuje m.in. lampy, monitory, karty sieciowe i układy scalone.

ViewFinity S9 - wyjątkowy monitor firmy Samsung o rozdzielczości 5K

Firma Samsung zapowiedziała poszerzenie własnej oferty monitorów ViewFinity o 27-calowy model ViewFinity S9 tj. S90PC. Jest on zoptymalizowany pod kątem narzędzi potrzebnych do projektowania graficznego lub fotografii. Zapewnia też jakość i wysoką rozdzielczość obrazu. W najnowszym monitorze ViewFinity S9 powierzchnia ekranu jest o ponad połowę większa w porównaniu do innych monitorów UHD, dzięki czemu obrazy oraz tekst są niezwykle wyraźne. Urządzenie pozwala profesjonalistom pracować nad treściami o ultrawysokiej rozdzielczości, bez konieczności powiększania obrazu, dzięki czemu użytkownicy widzą jednocześnie: swoje projekty i wszystkie narzędzia edycyjne. ViewFinity S9 przedstawia żywe, a zarazem bardziej nasycone kolory z wyraźniejszymi szczegółami - idealne dla twórców, dla których istotne jest odwzorowanie wizualne. Średnia jasność 600 cd/m2 upraszcza pracę w każdych warunkach, rzecz jasna, oświetleniowych. Technologia kalibracji firmy Samsung pomaga użytkownikom, z łatwością, osiągnąć pożądaną gamę barw na ekranie.

Monitor ViewFinity S9

ViewFinity S9 wykorzystuje unikalną funkcję inteligentnej kalibracji sterowanej smartfonem. Użytkownik może wygodnie, precyzyjnie, a także w dowolnym czasie, dostosować parametry, bez drogiego i skomplikowanego sprzętu specjalistycznego. W aplikacji SmartThings istnieje opcja wyboru kalibracji w trybie podstawowym w celu szybkiego czy łatwego wyregulowania balansu bieli i ustawień gamma. Tryb zaawansowany z kolei pozwala na pełną kontrolę - jeśli chodzi o: temperaturę barw, luminancję, a także przestrzeń kolorów. Użytkownik rozpoczyna, a także realizuje kalibrację, z pomocą smartfonu, kierując aparat urządzenia w stronę ekranu. Następnie można wyświetlić raport o: wprowadzonych zmianach i wartościach kolorów.

Monitor ViewFinity S9

Najnowszy monitor ViewFinity S9 dba o wzrok użytkownika na multum ze sposobów - jest on wyposażony m.in. w inteligentną funkcję zmniejszającą zmęczenie oczu - nawet po dłuższym korzystaniu z monitora. Matowa powierzchnia redukuje odbicia światła, bardzo minimalizując rozproszenie uwagi, przy pracy. Dopełnieniem walorów wizualizacyjnych jest funkcjonalność, która stworzona została z myślą o profesjonalistach w celu uproszczenia im życia. ViewFinity S9 oferuje wszechstronną łączność i oprócz portów USB-C zawiera też gniazda: Thunderbolt 4 oraz mini DisplayPort. Kompatybilność ze standardem Thunderbolt 4 umożliwia ładowanie urządzeń mocą do 90 W i niezawodne przesyłanie danych z prędkością do 40 Gbps.

Monitor ViewFinity S9

Monitor jest wyposażony w kamerę SlimFit o rozdzielczości 4K, przyłączaną przez "pogo pin" bez dodatkowych kabli lub urządzeń. Właściwa rozdzielczość kamery zapewnia niesamowite jakości wideopołączeń. SlimFit można ustawiać odpowiednio do kąta nachylenia monitora, a funkcja automatycznego kadrowania zapewnia widoczność użytkownika w kadrze, nawet po zmianie pozycji. Smukła, a nawet metalowa konstrukcja monitora ViewFinity S9 sprawdza się w każdym otoczeniu. Dzięki ergonomicznej budowie produkt ten może zapewnić komfort, czy poprawiać wydajność pracy. Podstawę o regulowanej wysokości dopasowuje się do poziomu oczu użytkownika, natomiast przechylanie ekranu pozwala na dostosowanie kątów widzenia. Monitor można ustawiać w orientacji: poziomej i pionowej - w tym drugim przypadku czytanie grubszych z dokumentów nie wymaga częstego przewijania ekranu. Dzięki kompatybilności z uchwytem VESA użytkownicy mogą wygospodarować dodatkową przestrzeń czy utrzymać, z całą pewnością, porządek na biurkach.

Monitor ViewFinity S9
Monitor ViewFinity S9

Archer TX20UH firmy TP-Link - nowa karta sieciowa USB z Wi-Fi 6

Firma TP-Link przedstawiła kartę sieciową: Archer TX20UH - ze złączem USB pozwalającą na pozyskanie przepustowości transmisji Wi-Fi do 1800 Mb/s. Zewnętrzne, regulowane anteny, o sporym zysku, zapewniają ciągłą pracę. Jest to produkt przeznaczony dla tych, którym zależy na: szybkości oraz niezawodności transmisji, zwłaszcza w zupełnie trudniejszych warunkach. Gwarantowana przez TP-Link karta sieciowa Archer TX20UH pracuje w standardzie 802.11ax i oferuje: do 1800 Mb/s łącznej przepustowości w 2 pasmach transmisji: do 574 Mb/s w paśmie 2,4 GHz, a także do 1201 Mb/s w paśmie 5 GHz. Zgodność z technologią Wi-Fi 6 umożliwia, na dogodny sposób, swobodne korzystanie z wieloosobowych gier sieciowych, rozmów VoIP, czy też strumieniowej transmisji materiałów wideo. Protokół szyfrowania WPA3 oferuje znaczące bezpieczeństwo. Dzięki złączu USB 3.0, szybkości transferu są wyższe niż w przypadku USB 2.0. Podstawka i regulowane anteny pozwalają umiejscowić kartę w miejscu, w którym zasięg Wi-Fi jest najstabilniejszy.

Karta sieciowa Archer TX20UH

Technika MU-MIMO, którą implementuje karta sieciowa Archer TX20UH, pozwala idealnie na jednoczesną komunikację z kilkoma urządzeniami klienckimi, co poprawia wydajność sieci. Technologia Beamforming wspiera z kolei zasięgi i stabilności połączeń Wi-Fi, skierowując, w istocie, wiązki sygnału sieci bezprzewodowej, w stronę routera, albo też punktu dostępowego (AP). Technika OFDMA umożliwia transport multum paczek do wielu urządzeń, w tym samym, rzecz jasna, czasie. Znacznie poprawia to efektywność wymiany danych. Konfiguracja Archer TX20UH jest prosta - wystarczy podłączyć kartę do komputera, a system operacyjny dogra na dobre sterowniki. Urządzenie jest kompatybilne z systemami Windows i Mac OS. Produkt jest objęty trzyletnią gwarancją producenta.

Karta sieciowa Archer TX20UH

Firma Sony zapowiada nowy obiektyw FE 70–200 mm F4 Macro G OSS II łączący najwyższą jakość obrazu z szybkością systemu AF

Jest to pierwszy na świecie obiektyw umożliwiający odwzorowanie obrazu w skali 1:2 w całym zakresie ogniskowych. Najnowszy model pokrywa ogniskowe rzędu: 70-200 mm - przy stałej, maksymalnej przysłonie F4. Po podłączeniu sprzedawanego odrębnie telekonwertera można porobić makrofotografie, w skali 1:1 - a maksymalna ogniskowa wzrasta przeszło do: 400 mm. Zmiennoogniskowy obiektyw fotograficzny FE 70–200 mm F4 Macro G OSS II ma tylko 14,9 cm długości - a jego waga wynosi 794 g. Jest przeznaczony do fotografowania i filmowania różnorodnych scen sportu, krajobrazów, dzikiego ptactwa, albo też ujęć makro. Zastosowanie zaawansowanych soczewek asferycznych gwarantuje: spójną i wysoką rozdzielczość obrazu, czy kontrast w całym kadrze. Szkło ED, o dość małej dyspersji, idealnie kompensuje aberrację chromatyczną. Opisywany obiektyw pozwala szczegółowo ukazać odległe obiekty i pozyskać wyborny wygląd nieostrych fragmentów ujęcia. Dzięki silnikom liniowym XD, szybkość pracy systemu AF wzrosły nawet o 20%. Śledzenie poruszających się obiektów umożliwia dokładne utrzymywanie ostrości na danym obiekcie. Zasadniczo poprawiono efektywność śledzenia, w czasie regulacji zoomu. W połączeniu z flagowym korpusem α1 obiektyw umożliwia robienie i zapisywanie zdjęć seryjnych z szybkością do 30 klatek na sekundę.

Obiektyw fotograficzny FE 70–200 mm F4 Macro G OSS II

W obiektywie FE 70–200 mm F4 Macro G OSS II wprowadzono nowe ustawienie stabilizacji obrazu SteadyShot: MODE3. Optymalizuje ono algorytm korygowania drgań aparatu - w celu ustabilizowania kadru, w trakcie robienia zdjęć poruszających się obiektów. W sytuacji użycia zgodnego korpusu można rejestrować stabilniejsze filmy. Intuicyjna obsługa, czy niezawodne działanie ułatwią pracę zarówno: fotografom, jak i twórcom filmów. Obiektyw FE 70–200 mm F4 Macro G OSS II jest wyposażony w: ograniczniki zakresu ustawiania ostrości i przełącznik trybu Full-time DMF, który umożliwia przejście z trybu: AF do MF. Dostarczany w zestawie, a także zdejmowany uchwyt do statywu pomaga ustabilizować obiektyw, w celu robienia zdjęć makro lub przy dużych wartościach ogniskowej.

Obiektyw fotograficzny FE 70–200 mm F4 Macro G OSS II

Przednią soczewkę obiektywu zabezpieczono fluorową powłoką, która ułatwia usuwanie doń kurzu, tłuszczu, śladów po palcach czy też innych zanieczyszczeń. Odporna na pył i wilgoć konstrukcja zwiększa niezawodność podczas pracy w plenerze, w trudnych warunkach, i daje większą swobodę użytkowania. Nowy obiektyw trafi do sprzedaży w sierpniu 2023 roku.

Obiektyw fotograficzny FE 70–200 mm F4 Macro G OSS II

DS223j - proste rozwiązanie firmy Synology do zarządzania plikami i ich udostępniania

Firma Synology obwieściła wprowadzenie na rynek dwukieszeniowego serwera - DiskStation DS223j tj. najnowszego systemu przygotowanego z myślą o potrzebach: biura domowego lub małych zespołów. Dzięki oprogramowaniu DiskStation Manager (DSM), serwer DS223j daje, z całą pewnością, sporo opcji i aplikacji do codziennego przechowywania danych i zarządzania nimi - w tym udostępniania przeróżnych plików, tworzenia kopii zapasowych i nadzoru wideo. Najnowszy serwer DS223j obsługuje do 36 TB fizycznej pamięci masowej, przez co jest opcją dla małych. Jest on wyposażony w system operacyjny DSM obejmujący mnóstwo aplikacji dla szybkiego tworzenia kopii zapasowych, udostępniania plików czy synchronizacji. Aplikacje te można używać do usprawnienia zdalnej pracy, a także do współpracy. Plikami można zawsze bezpiecznie zarządzać z dowolnego miejsca na świecie, a dzięki aplikacji Synology Photos w istocie można: tworzyć kopie zapasowe, udostępniać i organizować swoje zdjęcia, za pomocą inteligentnych narzędzi zarządzania. W porównaniu z poprzednikami, serwer DS223j może, w praktyce, obsługiwać wymagające zadania, czy wyższą liczbę użytkowników. Serwer DS223j można zintegrować z dostawcami usług chmury publicznej, umożliwiając zapisywanie plików na dyskach w chmurach innych firm i zachowanie własności danych. Przeznaczono go też do zarządzania maksymalnie: 12 kamerami IP. Jak zwięźle mówi menadżer ds. produktu w firmie Synology, Michael Wang:

"Serwer DS223j to fantastyczny serwer NAS dla małych środowisk - niezależnie od tego, czy są to biura domowe, czy też większe biura. Dzięki DS223j, klienci otrzymują energooszczędny sprzęt w połączeniu ze wszystkimi narzędziami dla zarządzania danymi i ich ochrony, które, z pewnością, będą im potrzebne do efektywnego zarządzania plikami."

Dwukieszeniowy serwer DiskStation DS223j

Oczyszczanie żywicznych wydruków 3D łatwiejsze dzięki Zortrax Cleaning Station

Wystarczy włączyć urządzenie, uzupełnić je środkiem czyszczącym, rozmieścić modele 3D w koszu czyszczącym i ustalić optymalne parametry czyszczenia. Po zakończeniu czyszczenia modele 3D są w istocie usuwane z komory czyszczącej i gotowe do dalszych etapów obróbki. Drukowane z żywic fotopolimerowych modele 3D zwykle wymagają obróbki końcowej w celu zapewnienia właściwości zadeklarowanych przez producenta materiału. Pierwszym z kroków tego procesu jest wyczyszczenie modelu 3D tzn. szybkie usunięcie nadmiaru nieutwardzonej żywicy, która pozostała na jego powierzchni. Tym zadaniem może zająć się stacja czyszcząca Zortrax Cleaning Station, którą charakteryzuje powierzchnia robocza o wymiarach: 30×21×27 cm. Stacja ta wykorzystuje prawie 18 l rozpuszczalnika. Możliwe jest oczyszczanie modeli 3D, które zaistniały na zdecydowanej większości żywicowych drukarek 3D, w ramach jednej sesji czyszczenia. Na dnie komory czyszczącej występuje wirnik. Konstrukcja płatów i regulowana programowo prędkość obrotowa są zoptymalizowane tak, żeby zapewnić wydajne i delikatne czyszczenie, które pozwala zachować ważne szczegóły w modelach 3D.

Stacja czyszcząca Zortrax Cleaning Station

Użytkownik może korzystać zarówno ze środków czyszczących na bazie glikolu, jak i IPA, aby zrealizować dwuetapowy procesu czyszczenia. Stacja czyszcząca Zortrax Cleaning Station ma zaawansowany system filtrowania, zaprojektowany tak, aby rozpuszczalnik pozostawał w stanie użytkowym tak długo, jak to możliwe. Podczas procesu czyszczenia środek czyszczący przepuszczany jest przez wkład polipropylenowy 1 µm czy siatkę ze stali nierdzewnej 150 µm. System filtrowania naświetla rozpuszczalnik światłem UV, żeby utwardzić resztki żywicy, czy ułatwić ich odfiltrowanie. Tym sposobem możliwe jest prowadzenie wielu z sesji czyszczenia, bez zmiany rozpuszczalnika. Co pewien czas konieczna jest tylko wymiana wkładu i siatki, by stacja czyszcząca Zortrax Cleaning Station działała niezawodnie przez lata.

Stacja czyszcząca Zortrax Cleaning Station

Niewielki, dwuramienny robot współpracujący YuMi firmy ABB pomaga w zalesianiu Amazonii

Dwuramienny robot współpracujący YuMi osadowiony został na blacie - w zasilanym na bazie Słońca laboratorium, wprost w peruwiańskiej dżungli. Naprzeciwko niego ulokowano multum pojemników z ziemią. Robot jednym ramieniem pobiera nasiono, a drugim robi odpowiednią, i to jeszcze jak, dziurę w ziemi. Następnie wkłada tego typu nasiono do dziury i ugniata ziemię, zaznaczając, że ten konkretnie pojemnik jest już gotowy. Tym sposobem robot jest w stanie, z odpowiednią szybkością, przygotować przeszło 600 pojemników jednego ranka, albo i więcej. Szacuje się, że od 1985 roku z powierzchni Ziemi zniknęło aż 870 tysięcy km2 amazońskiego lasu deszczowego. Jest to obszar większy aniżeli sumaryczna powierzchnia Francji, Belgii czy Wielkiej Brytanii. Oczywiście realizowany jest bardzo wiele projektów ponownego zalesiania Amazonii. Jednak zazwyczaj są to oddolne inicjatywy o zasięgu lokalnym, którym brakuje, już na starcie, adekwatnych zasobów. W takim przypadku zawsze warto podpierać się robotami - a dokładniej robotami współpracującymi, tzn. kobotami. Jednym z nich jest YuMi z firmy ABB, który zamieszcza w ziemi nasiona, pochodzące w szczególności od trzystuletnich drzew. Jest on programowany zdalnie, w szwedzkim Vasteras. Specjaliści firmy, przy pomocy programu o nazwie: RobotStudio i chmury obliczeniowej symulują stanowisko pracy robota, a następnie, kiedy potrzeba, udostępniają odpowiednie rozwiązanie współpracownikom z Peru. Symulacja odbywa się z ogromną wiernością. Pozwala to zaoszczędzić czas, którego potrzeba na proces testowania aplikacji na miejscu. Ten pilotażowy projekt pokazuje, że roboty już dawno wyszły z murów fabryki i są w stanie wspierać człowieka w coraz to mniej oczywistych czynnościach włącznie z takimi ambitnymi projektami jak zachowanie ekosystemu Amazonii. Już w połowie 2023 roku firma ABB oceni jak jeszcze może wesprzeć strażników dżungli, ale już na większą skalę.

Dwuramienny robot współpracujący YuMi

Cezowy zegar atomowy 5071B firmy Microchip Technology

Jest to bezpośredni następca cezowego zegara atomowego 5071A, który, od prawie aż 30 lat, stanowi dogodne źródło czasu międzynarodowego. W zależności od modelu, zapewniona jest dokładność częstotliwości: 10-12 Hz czy też 5·10-13 Hz - przez cały okres użytkowania zegara. Wystarczy pół godziny, od momentu dołączenia zasilania, by zyskać tę dokładność. Działanie 5071B sprawdzane było przez 18 miesięcy. Zegar spełnia niezbędne specyfikacje wydajności. Oferowany przez Microchip Technology cezowy zegar atomowy 5071B został schowany w 19-calowej obudowie rack o wysokości 3 jednostek (3U). Zegar ten można, z łatwością, przenosić w różne miejsca. Nie nastręcza to istotnych problemów. Nie ma miejsca długoterminowy dryf częstotliwości. Istnieją sposobności wielomiesięcznej pracy 5071B bez synchronizacji GNSS. Przewidziano 3 wyjścia PPS, czy wbudowaną baterię. Współczynnik MTBF nie przekracza 160 tysięcy godzin. Dodano też 2 wejścia PPS i wyjścia, które wyprowadzają sygnały sinusoidalne o częstotliwościach: 100 kHz, 1 MHz, 5 MHz lub 10 MHz. Cezowy zegar atomowy 5071B potrafi być sterowany zdalnie. Można używać stałego, jak również przemiennego źródła zasilania dla przytoczonego zegara. Wyróżnia go poziom szumów: (1÷5)·10-13 Hz. Uwzględnione w zegarze rozwiązania ciągle monitorują parametry 5071B. Zapewnione są 3 stabilności częstotliwości: krótkoterminowa 5·10-12 Hz, długoterminowa 10-14 Hz oraz środowiskowa 8·10-14 Hz. Cezowy zegar atomowy 5071B obejmuje: wyświetlacz LCD o kolorze zielonym oraz wygodne przyciski sterowania. Może pracować w trudnych środowiskach. Jego zastosowania uwzględniają m.in.: komunikację satelitarną, radary, czy kontrolę ruchu lotniczego. W ostatnim przypadku chodzi o lepszą synchronizację komunikacji pomiędzy samolotami, a wieżą kontrolną.

Cezowy zegar atomowy 5071B

Dedykowane motoryzacji 3 kontrolery 10BASE-T1S firmy Microchip Technology: LAN8670, LAN8671 i LAN8672

Spełniające dwie normy AEC-Q100 i ISO 26262 kontrolery: LAN8670, LAN8671 i LAN8672 w pełni zapewniają znaczący poziom bezpieczeństwa funkcjonalnego. Umożliwiają, z łatwością gdy potrzeba, podłączanie rozwiązań sieciowych do jednej magistrali Ethernet, w aplikacjach motoryzacji. Mowa tu szczególnie o urządzeniach, które mają wyborne systemy komunikacji. Dzięki sposobności podłączania wielu rozwiązań sieciowych do wspólnej magistrali Ethernet obowiązuje szeroka redukcja ilości okablowania i liczby przełączników. Kontrolery LAN8670, LAN8671 i LAN8672 pozwalają sieciom brzegowym na proste korzystanie z sieci IP/Ethernet. Wbudowana funkcja diagnostyki odpowiada za błyskawiczną weryfikację źródła problemów i ich eliminację. Natywna funkcja uśpienia minimalizuje nadzwyczaj pobór mocy. Maksymalna przepustowość transmisji osiąga: 10 Mb/s. Obsługiwana jest komunikacja półdupleksowa czy topologie sieciowe: multidrop i punkt-punkt. Opisywane kontrolery charakteryzuje niezbędna kompatybilność elektromagnetyczna. Gwarantowana jest zgodność z zestawem standardów: Time-Sensitive Networking (TSN). Zapewniono też opcję synchronizacji czasu dla rozległych, wręcz niewyobrażalnych, sieci Ethernet - zwłaszcza, gdy chodzi o samochodowe architektury strefowe. Temperatura pracy: LAN8670, LAN8671 i LAN8672 wynosi: od -40 do 125°C. Każdy z 3 kontrolerów dostępny jest w obudowie VQFN.

Dedykowane motoryzacji 3 kontrolery 10BASE-T1S firmy Microchip Technology: LAN8670, LAN8671 i LAN8672

STGAP2GS firmy STMicroelectronics: jednokanałowy sterownik tranzystorów GaN FET z izolacją galwaniczną

Obfity w wyjścia "rail-to-rail" sterownik STGAP2GS gwarantuje maksymalne napięcie bramki 15 V. Zintegrowana izolacja galwaniczna została zawarta pomiędzy: kontrolerem sterownika i jego obwodami sterowania. Opisywany sterownik pozwala na przełączanie tranzystorów GaN FET z wysoką częstotliwością, szczególnia taką, która nie jest spotykana w innych miejscach. Dzięki propagacji wewnętrznej 45 ns, sterownik STGAP2GS wyróżnia znakomity czas reakcji. Gwarantowana jest odporność tego sterownika na szybkozmienne składowe napięciowe, tzn. takie, które charakteryzuje stopień narastania: poniżej 100 V/ns. Występują 3 zabezpieczenia: przeciwzwarciowe, termiczne i UVLO. Przewidziano 2 wyjścia: GON i GOFF, które pozwalają, z łatwością, sterować bramką tranzystora GaN FET. Powiązane z tymi wyjściami prądy osiągają wartości (kolejno): 2 A i 3 A. Dostępny jest tryb czuwania w celu zmniejszenia poboru mocy w trakcie spoczynku. Wejścia sterownika STGAP2GS zgodne są z 2 standardami napięciowymi: TTL i CMOS (3,3 V i 5 V). Uwzględniono pętle histerezy dla tych wejść. Sterownik STGAP2GS obsługuje napięcia do 1,2 kV - jest to stałe napięcie przebicia izolacji galwanicznej. Sterownik został zaprojektowany m.in. dla: falowników, zasilaczy komputerowych, urządzeń automatyki przemysłowej i ładowarek bezprzewodowych. Produkt jest dostępny w obudowie SO-8W. 

STGAP2GS: jednokanałowy sterownik tranzystorów GaN FET z izolacją galwaniczną

Programowalny wyłącznik zbliżeniowy SDBT-MSX firmy Festo

Wystarczy: zainstalować SDBT-MSX w przybliżonym położeniu końcowym, później podłączyć kabel do sterownika, a potem włączyć systemy. Funkcja automatycznego wykrywania punktu przełączania natychmiast gwarantuje niezawodną pracę. Jest to zapewnione już przy zasięgu detekcji na poziomie 2 cm. Wyłącznik zbliżeniowy firmy Festo pasuje do wszystkich napędów z rowkiem T. Działanie wyłącznika opiera się na zjawisku Halla. Jest to autorskie rozwiązanie. Wkładany od góry wyłącznik zbliżeniowy SDBT-MSX nie potrzebuje zasilacza, jeżeli chodzi o instalację. Jego montaż nie nastręcza problemów, zwłaszcza w trudno dostępnych miejscach. Istnieje możliwość ustawiania okna przełączania w zakresie: 2-15 s. Umożliwiono współpracę SDBT-MSX z 5 napędami: ADN, DFM, DGST, DSBC i DSNU. Wyjście przełączające SDBT-MSX może zostać skonfigurowane jako PNP/NPN, czy NO/NC. Występuje pojemnościowy przycisk sterujący oraz 2 diody statusowe LED. Gwarantowane są 2 klasy szczelności: IP65 i IP68. Jest przewidziana wytrzymała obudowa o długości 2,8 cm. Do mocowania SDBT-MSX wystarczają śruby. Nie trzeba każdorazowo konfigurować SDBT-MSX po uruchomieniu. Jest to produkt na każdą okazję, sprawdzający się m.in. w: automatyzacji fabryk oraz przemyśle elektronicznym. Długość dołączonego do wyłącznika kabla sięga: 0,3-5 m (w zależności od wersji).

Programowalny wyłącznik zbliżeniowy SDBT-MSX

ECM-M1 firmy Sony - pierwszy na świecie mikrofon typu shotgun z 8 trybami zapisu dźwięku wybieranymi pokrętłem

Dedykowana technologia kształtowania wiązki oraz zaawansowane przetwarzanie cyfrowe z całą pewnością pozwalają na swobodną pracę w przeróżnych trybach. Dla przykładu w trybie ultrakierunkowym mikrofon ECM-M1 zbiera dźwięki z przodu, a skutecznie tłumi resztę, po co zresztą dostosowuje się do otoczenia. Tryb ten wspaniale sprawdza się w trakcie nagrań, czy to wywiadów, czy to ujęć autoportretowych - kiedy obiekt znajduje się tuż przed mikrofonem. Do zmiany trybów przechwytywania dźwięku służy małe pokrętło trybu, z blokadą położenia i nie tylko. Mikrofon ECM-M1 posiada: filtr redukcji zakłóceń do osłabiania hałasu w tle, a także filtr dolnozaporowy, który tłumi: odgłosy wibracji i hałas niskiej częstotliwości. Działanie tych filtrów opiera się na cyfrowym przetwarzaniu sygnału. Podnoszą one jakość dźwięku gdy jest nagrywanie i ograniczają konieczność skomplikowanego przetwarzania na dalszych etapach. Mikrofon obsługuje nagrywanie czterokanałowe. W takim przypadku kanały nr 3 i 4 służą dla zapisu rezerwowego dźwięku w trybie wielokierunkowym, a w kanałach: 1 i 2 nagrywany jest dźwięk o określonej przez użytkownika charakterystyce kierunkowej. Kompaktowy mikrofon ECM‑M1 podwyższa swobodę ruchów i pomaga nagrywać dźwięk wysokiej jakości. Gdy tylko mikrofon zostanie podłączony do stopki akcesoriów Multi Interface, zasilanie i przesyłanie dla sygnału audio odbywa się bezpośrednio - bez dodatkowych przewodów, albo baterii. Jeśli stopka Multi Interface aparatu zawiera cyfrowe łącze audio, sygnał audio ma postać cyfrową, dzięki czemu nie istnieje ryzyko pogorszenia jakości dźwięku. Na mikrofonie ECM-M1 znaleźć można przełącznik zapewniający zgodność z aparatami i kamerami z łączem analogowym.

Mikrofon ECM-M1

Wyjątkowa lampa Terrano S/R firmy Lena Lighing zaskakuje możliwościami

Do oferowanej przez Lena Lighting linii produktów Terrano dołączył kolejny produkt, tj. lampa Terrano S/R na szynoprzewodach. Lampa ta imponuje możliwościami dostosowywania, jeżeli chodzi o obroty wokół własnej osi oraz zmiany położenia układu świetlnego - według potrzeb. Obecne w lampie Terrano S/R moduły LED wyróżnia: spora energooszczędność i rewelacyjne, w praktyce, parametry techniczne. Montowana w systemie szynoprzewodów lampa dostępna jest w 2 temperaturach barwowych: 3000 K i 4000 K. Wariant lampy o długości 63 cm oferuje obrót o 360° - wokół własnej osi, i obrót układu świetlnego o 45°. Z kolei jej wersja o długości: 1,18 m umożliwia tylko obroty układu świetlnego o 45°. Montaż na systemie szynoprzewodów powiększa zakres zastosowań lampy i umożliwia dokonywanie zmian aranżacyjnych, głównie po instalacji. Lampa Terrano S/R jest przyjazna dla wzroku i dosyć dogodnie redukuje stopień olśnienia (parametr UGR=12-19). Posiada soczewki skupiające, a także adapter wyposażony w mechaniczne zaczepy, które ułatwiają: wpinanie, wypinanie i przesuwanie lamp, gwarantując, w praktyce, pewne trzymanie w szynie. Przewidziano sufitową albo naścienną opcję montażu lampy. Lampa Terrano S/R sprawdza się idealnie jako źródło światła m.in. w pomieszczeniach biurowych, garderobach i ciągach komunikacyjnych. Lampę można nabyć w kolorach: białym lub czarnym.

Lampa Terrano S/R

Zobacz również:

Dowiedz się więcej na temat:

3M, ABB, AVT Korporacja, Festo, International Telecommunication Union (ITU), Kopel, KUKA, Lena Lighting, Microchip Technology, Milwaukee Electric Tool, Molex, Mouser Electronics, NAVITEL, Politechnika Warszawska (PW), Samsung, Semicon, Sharp Electronics, Sony, Synology, STMicroelectronics (ST), TAURON, Toyota, TP-Link, Transfer Multisort Elektronik (TME), Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE), Vicor, Zortrax

Firma: AVT Korporacja
Tematyka materiału: Archer TX20UH, FE 70–200 mm F4 Macro G OSS II, Terrano S/R, ViewFinity S9, YuMi, Zortrax Cleaning Station
AUTOR
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"