Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Roboty KMR iisy i KMP 1500P rozszerzają portfolio KUKA

Article Image
Roboty KMR iisy stanowią zintegrowane połączenie kobota i platformy transportowej. Natomiast roboty KMP 1500P są innowacyjną platformą mobilną, która łączy w sobie: elastyczność, a także niezawodność - w krytycznych środowiskach. Wszystkie roboty przeznaczono do pracy w halach: produkcyjnych oraz magazynowych. Ich docelowym miejscem działań jest Przemysł 4.0.

Opracowany przez KUKA robot KMR issy szybko, a zarazem bezpiecznie przemieszcza się po przestrzeni. Przytoczony robot jest elastyczny w użyciu, w wielu stacjach roboczych dla m.in.: montażu, intralogistyki i jako systemy serwisowe robota. Niskocząsteczkowy i niskoemisyjny charakter oraz certyfikat ESD pozwalają bez wahania stosować KMR issy w pomieszczeniach sterylnych. Jego inteligentna obsługa oparta jest na programatorze: smartPAD pro. Platforma mobilna KMP 1500P postrzegana jest jako przełomowe rozwiązanie automatyzacyjne, które z całą pewnością może transportować do półtorej tony szerokiej gamy: materiałów i elementów obrabianych, z imponującym skokiem 60 mm i precyzyjną dokładnością pozycjonowania. Jest ona nieodzownym partnerem w zakresie: komisjonowania towarów, dostarczania materiałów do linii i modułów oraz transportu elementów obrabianych, w ramach połączeń procesowych.

Robot KMR issy

Montaż kamer 3D, zabezpieczający skaner laserowy oraz klasa IP 54 niezawodnie chronią, na własny sposób, roboty, ładunki czy otoczenie. Dzięki napędowi różnicowemu oraz elastycznej mobilności, opisywane roboty odnajdują się w dynamicznych, złożonych środowiskach. Same również dostosowują swoją trasę. Indukcyjne i inteligentne zarządzanie ładowaniem sprawia, że roboty można ładować: zarówno na stacji ładującej, jak i podczas procesu roboczego. Jeśli wymagane są prace konserwacyjne, można je przeprowadzić szybko i prosto, dzięki: włazom dostępowym w KMR issy oraz łatwo wymienialnej elektronice sterującej i przełączającej KMP 1500P. Inteligentny menadżer floty KMReS znacząco upraszcza integrację robotów KMR issy i KMP 1500P. Dogodna obsługa robotów umożliwia usprawnienie procesów w logistyce, obok: skrócenia czasu i obniżenia kosztów. Oprócz dużych koncernów zyskują na tym również małe i średnie przedsiębiorstwa, którym rozwiązania KUKA przygotowują drogę do konkurencyjnej przyszłości.

Więcej informacji pod adresem: kuka.com

Robot KMP 1500
Wideo
Firma: KUKA
Tematyka materiału: KMP 1500P, KMR iisy, koboty, KUKA, roboty, roboty mobilne
AUTOR
Źródło
kuka.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"