Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE) wziął udział w obradach rady Międzynarodowego Związku Telekomunikacyjnego (ITU)

Article Image
Obecny na zdjęciu prezes UKE - dr inż. Jacek Oko wystąpił na sesji wysokiego szczebla dotyczącej zapewnienia uniwersalnej łączności dla wszystkich. Sesja ta zadziała się w Genewie, w ramach rady Międzynarodowego Związku Telekomunikacyjnego (ITU), tzn. organizacji, której Polska jest członkiem od ponad 100 lat.

Wystąpienie prezesa UKE w Genewie koncentrowało się m.in. wokół odpowiedzi na pytania o: ewolucję cyfrowych podziałów, narzędzia niezbędne do ich ograniczania i rolę ITU w tym doń ważnym procesie. Prezes zaznaczył, że: podziały cyfrowe zmieniły własne znaczenie i dostęp do telekomunikacji przestał być już przywilejem. Dodał, że istotne technologie informacyjno-telekomunikacyjne odgrywają dzisiaj kluczową rolę i towarzyszą człowiekowi w codziennym i odświętnym życiu. Wspomniał również, że nowoczesne narzędzia ICT są głónym czynnikiem szybkiego i zrównoważonego rozwoju, zwłaszcza jeżeli dotyczy to takich obszarów jak: usługi publiczne, e-zdrowie, edukacja zdalna, szkolenia dla młodych i bezrobotnych czy też ochrona środowiska. Dzięki nabytemu doświadczeniu, można zaoferować pełne wsparcie w obszarach mapowania infrastruktury czy alokacji widma, e-usług publicznych, programów finansowania infrastruktury, czy badania jakości usług telekomunikacyjnych. Prezes UKE podkreślił, że ITU jest globalną organizacją wymiany wiedzy oraz jest wiodącą w rozwoju cyfrowym - widać to po krajach, które osiągnęły postępy telekomunikacyjne, dzięki wsparciu ITU. Powiedział przy tym, że:

"Jako członek ITU będziemy zawsze aktywnie uczestniczyć w działanich tej organizacji (...) jak też w kierowaniu, czy uczestniczeniu w pracach grup eksperckich."

Więcej informacji pod adresem: uke.gov.pl

Wideo
Firma: Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE)
Tematyka materiału: ITU, Jacek Oko, Międzynarodowy Związek Telekomunikacyjny, Polska, UKE, Urząd Komunikacji Elektronicznej
AUTOR
Źródło
uke.gov.pl
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"