Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Tygodniowy Przegląd Nowych Produktów - 31.12.2022 r.

Article Image
Przedstawiamy podsumowanie produktowych nowości oraz kluczowych wydarzeń mijającego tygodnia. Przegląd obejmuje m.in. elektrozaczepy, ładowarki pojazdów elektrycznych, moduły bezpiecznikowe i oprogramowanie.

Wyjątkowy sposób firmy Samsung na perfekcyjny wygląd kreacji, na co dzień i od święta

Nowy Rok to dobry pretekst do tego, aby dać się ponieść fantazji i szaleć z garderobą. Stawia się wtedy na wygodne płaszcze i swetry, eleganckie garnitury, gniotliwe sukienki i marynarki, czy bluzki i sukienki z misternymi zdobieniami. Jak sprawić, aby po wyjęciu z szafy wyglądały one jak trzeba? Odpowiedź: wykorzystać AirDresser firmy Samsung - unikatowe rozwiązanie, które odświeża ubrania za pośrednictwem skondensowanej i idealnie nasyconej pary wodnej. Dzięki szafie parowej AirDresser, można delikatnie odświeżać ubrania przed lub po założeniu, co jest szczególną zasługą podmuchu powietrza JetAir, który usuwa różne pyłki kurzu. Jest to piękne rozwiązanie wygładzające zagniecenia, suszące ubrania po opadach deszczu i śniegu. Wszystko to przy lampie UV oraz filtrze ceramicznym wywabiającymi nieprzyjemne zapachy i zapewniającymi nieskazitelną świeżość. Przewidzianych jest 20 programów pisanych różnym rodzajom odzieży. Dostępny w szafie parowej AirDresser wieszak AirHanger pozwala na wniki pary w materiał ubrań, od wewnątrz i zewnątrz. Z kolei specjalna półka to dobre miejsce, żeby składować m.in. czapki i rękawiczki. Jeśli naniesie się kilka kropel perfum na chusteczkę oraz umieści się ją w filtrze FreshFinish, przenikną one ubrania, towarzysząc ich noszeniu. Gdy nie wiadomo jaki program w szafie wybrać, z pomocą przychodzi łatwy tryb "Moja szafa", obecny w aplikacji SmartThings, która prezentuje zalecenia co do jej pielęgnacji. Dla wygody obsługi, szafę parową AirDresser można obsługiwać zdalnie.

Szafa parowa AirDresser

Wyścigi Formuły E na ładowarkach ABB zaprojektowanych w Polsce

Firma ABB opracowała ładowarkę, która będzie wykorzystywana przez zespoły Formuły E od najbliższego sezonu. Jest to rozwiązanie, które w całości wyrobili inżynierowie ABB w Polsce. W nowym sezonie Formuły E, od stycznia 2023 roku, ma debiutować elektryczny bolid Gen3. Jednak nie tylko bolidy wyścigowe będą nowych generacji. Władze FIA podjęły decyzję, żeby wprowadzić nowe rozwiązania, w zakresie ich ładowania. Odpowiada za to przede wszystkim firma ABB. Jej najnowsze rozwiązanie: ładowarka bolidów Formuły E, powstała dzięki wiernej pracy Korporacyjnego Centrum Technologicznego ABB w Krakowie. Urządzenie jest w stanie ładować dwa pojazdy wyścigowe naraz mocą 80 kW. Ładowarka przeszła pomyślnie badania wibracyjne na dedykowanej platformie testowej. Dzięki temu jest pewne, że funkcjonuje ona, w sposób niezawodny, w niesprzyjających warunkach. Rozwiązanie miało już własny, owocny debiut w trakcie grudniowych, przedsezonowych testów na torze w Walencji, w których brały udział 22 bolidy z 11 zespołów. Jak przyznaje członek zespołu odpowiedzialnego za ładowarki elektrycznych pojazdów wyścigowych, Paweł Błaszczyk:

"Wykorzystaliśmy design znanej ładowarki Terra, zmieniając jej wygląd, gabaryty i dodając nowe funkcjonalności. Efektem jest mobilna ładowarka wysokich mocy, z rozwiązaniem do łatwiejszego przenoszenia, a także oprogramowaniem monitorującym i kilkoma autorskimi rozwiązaniami."

Specyfikacja opracowanej przez firmę ABB ładowarki bolidów wyścigowych Formuły E

Trójfazowy moduł bezpiecznikowy BZM-03 firmy Zamel

Jest to ważkie rozwiązanie umożliwiające ubezpieczenie elementów automatyki budynkowej i aparatury kontrolno-pomiarowej. Moduł BZM-03 ma obudowę mocowaną w rozdzielnicy na standardowej szynie TH-35. Wewnątrz obudowy występują 3 gniazda bezpiecznikowe, które pozwalają zabudować bezpiecznik topikowy o prądzie znamionowym dochodzącym do 6,3 A. Opracowany przez Zamel moduł bezpiecznikowy BZM-03 może zabezpieczać m.in. wskaźnik zasilania LKM-01-40 w wypadku gdy przed punktem podłączenia lampki do sieci podłączony został wyłącznik nadprądowy o prądzie znamionowym minimum 25 A. Moduł jest oferowany z trzema bezpiecznikami o prądach znamionowych 500 mA. Dzięki małym rozmiarom, moduł bezpiecznikowy BZM-03 sprawdza się wybornie jako zabezpieczenie np. czujników asymetrii napięcia oraz kolejności faz zasilania. Moduł ten można stosować z monitorami energii. BZM-03 zabezpiecza zasilanie monitora energii MEM-21 na 3 fazach. Moduł może ochraniać cewki styczników serii STM. Wraz z przekaźnikiem czasowym PCM-08 pełniącego rolę przełącznika "gwiazda-trójkąt" można sprawnie zrealizować sterowanie rozruchem napędu.

Trójfazowy moduł bezpiecznikowy BZM-03

Wykonana dzięki Konica Minolta budowa i uruchomienie wizyjnego systemu monitoringu w Bogatyni

Firma Konica Minolta wygrała przetarg na: budowę i rozruch wizyjnego systemu monitoringu w Bogatyni. System ten ma usprawnić interwencje wielu służb mundurowych, pozwalając na lokalizację np. niebezpiecznych miejsc, czy zdarzeń komunikacyjnych w powyższym mieście. W ramach przedsięwzięcia Konica Minolta wykona pełną dokumentację projektową systemu i wykona kluczowe prace budowlano-montażowe, do których zaliczają się: demontaż starego systemu monitorowania oraz instalacja 14 stałopozycyjnych i 18 obrotowych kamer wraz z 17 głośnikami. Firma pobuduje 2 stacje operatorskie w siedzibach straży miejskiej i komisariatu policji, zapewniając kompleksowy osprzęt systemu - rejestratory, serwery itp. Będzie to mieć miejsce przy adaptacji zajmowanych przez straż miejską pomieszczeń na nową serwerownię systemu. Uruchomienie wizyjnego systemu monitoringu przewidziane jest na połowę 2023 r. To kolejna realizacja Konica Minolta dla sektora publicznego, która przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa. Jak mawia dyrektor handlowy sprzedaży bezpośredniej w polskim oddziale firmy Konica Minolta, Rafał Torz:

"Firma Konica Minolta nie po raz pierwszy dostarcza przedstawicielom sektora publicznego kompleksowe rozwiązania z zakresu systemu wideomonitoringu. Zapewniając czyste wideo, zapis 360° i odczyt termowizyjny, pozwalamy na szybkie określanie zagrożeń (...). Cieszymy się, że w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców, Bogatynia docenia naszą współpracę."

Wykonana dzięki Konica Minolta budowa i uruchomienie wizyjnego systemu monitoringu w Bogatyni

Trafna instalacja elektrozaczepów firmy Euro-Locks w szafkach na basenie w Bydgoszczy

Kiedy już w V Liceum Ogólnokształcącym w Bydgoszczy powstał nowy basen, najpilniejszym wymaganiem było uwzględnienie w szafkach zamków RFID, które wspierałyby opaski ręczne. Opaski służą nie tylko zyskaniu dostępu do szafek, ale też: wejściu na basen i monitorowaniu spędzonego tam czasu, by w odpowiedni i szybki sposób rozliczyć kwotowo osoby pływające. Jako najkorzystniejsze rozwiązanie dla szafek wybrano elektrozaczep 3770. Zamontowany w szafkach zamek, w celu otwarcia drzwiczek, wymaga tylko impulsu elektronicznego z opaski i czytnika RFID. Użycie opaski, która obsługuje elektrozaczep, umożliwia również integrację z systemem kontroli dostępu, czy systemami pomiaru i rejestracji czasu. W wypadku awarii lub gdy konieczny jest natychmiastowy dostęp osób nadzorujących, zamek można otworzyć przy użyciu stalowego klucza serwisowego. Dzięki doborowej obudowie z formowanego tworzywa ABS, elektrozaczep 3770 jest dobrym uzupełnieniem wielu systemów kontroli dostępu.

Trafna instalacja elektrozaczepów firmy Euro-Locks w szafkach na basenie w Bydgoszczy

Mosiężny domofon cyfrowy do zabytkowej kamienicy od Radbit

W ostatnich dniach portfolio firmy Radbit wzbogaciło się o niepowtarzalny, cyfrowy domofon wielorodzinny w stylu retro. Domofon ten zdobi klarowny front jednej z kamienic w Krakowie. Opracowany przez Radbit domofon (patrz galeria) został wykonany na zamówienie zgodnie z własnym projektem. Każdy abonent ma do dyspozycji przycisk wywoławczy z podświetlanym szyldzikiem na nazwę firmy albo nazwisko. Wszystko to przy czytniku pastylek Dallas (kluczy elektronicznych). Płyta czołowa domofonu jest polerowana - stworzono ją z blachy mosiężnej o grubości 2 mm. Jego przyciski są toczone z pręta mosiężnego. Obudowa domofonu to frez z aluminium. Część elementów domofonu to moduły domocowane do jego obudowy. Wszystkie unifony są podłączone równolegle instalacją trójżyłową.

Mosiężny domofon cyfrowy do zabytkowej kamienicy od Radbit

Bezzałogowy system poszukiwawczo-uderzeniowy GLADIUS dla polskiej artylerii

GRUPA WB od razu dostarczyła pierwsze elementy bezzałogowego systemu poszukiwawczo-uderzeniowego GLADIUS. Elementy te pojawiły się u wojskowych 18. Pułku Artylerii. Mowa tu np. o: wyrzutniach bezzałogowych statków powietrznych i tych statkach w wersji treningowej (BSP-UT). Pozwoli to przeszkolić operatorów przed dostawą następnych elementów systemu. Dostarczony żołnierzom 18. Pułku Artylerii pakiet szkoleniowy obejmuje poza szkoleniem dla artylerzystów symulatory systemu GLADIUS. Dostawy następnych elementów tego systemu, możliwe szybkie, zaplanowane są na drugą połowę 2023 r. Bateryjne moduły bezzałogowego systemu poszukiwawczo-uderzeniowego GLADIUS przeznaczone będą do atakowania celów w promieniu 100 km i do prowadzenia rozpoznania obrazowego z powietrza z zastosowaniem rozpoznawczych bezzałogowych statków powietrznych FT-5. Rolę efektorów systemu pełniły będą uderzeniowe bezzałogowe statki powietrzne (BSP-U) GLADIUS, podłączone do systemu zarządzania walką TOPAZ. Do bateryjnych modułów systemu GLADIUS mają przynależeć np.: wyrzutnie, wozy dowodzenia, wozy amunicyjne, wozy obsługi technicznej, a także zapas BSP-U GLADIUS.

Bezzałogowy system poszukiwawczo-uderzeniowy GLADIUS dla polskiej artylerii

Zobacz również:

Dowiedz się więcej na temat:

ABB, AVT Korporacja, Canon, Cynel-Unipress (CYNEL), Euro-Locks, HEUTHES, Konica Minolta, Markel, Mercedes-BenzPolskie Sieci Elektroenergetyczne (PSE), Radbit, Ricoh, Samsung, SiMS, T-Mobile, WB Group, Zamel, Zyxel Networks

Szczęśliwego, pogodnego i pomyślnego 2023 roku!

Firma: AVT Korporacja
Tematyka materiału: AirDresser, BZM-03, elektrozaczep 3770, Formuła E, GLADIUS, systemy monitoringu wizyjnego
AUTOR
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"