Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Automatyzacja to klucz do odblokowania efektywności

Article Image
Szacuje się, że pracownicy biurowi marnują 30% swojego czasu na czynności, które można bardzo łatwo zautomatyzować. Odbywa się to kosztem innych działań, które niejednokrotnie są dużo ważniejsze z perspektywy biznesowej firmy. Wpływa to też negatywnie na morale oraz zaangażowanie pracowników.

Wprowadzenie automatyzacji ma ogromne znaczenie nie tylko dla poprawienia efektywności pracy, ale także podnoszenia satysfakcji pracowników. Większość osób decyzyjnych świetnie rozumie, jak negatywne wpływy mają czasochłonne, powtarzalne zadania na zespoły oraz ich produktywność. Rośnie świadomość tego, jak innowacyjne technologie ulepszają tę sytuację. 64% pracowników uznaje, że dzięki dostępowi do nowoczesnych narzędzi, ich praca przynosi firmie znacznie więcej wartości. Z kolei 78% uważa, że dzięki automatyzacji można pożegnać czasochłonne zadania. Firmy, które wdrożyły oprogramowanie pozwalające na automatyzację odnotowały 14% wzrost produktywności, czy satysfakcji z pracy. Przekłada się to na mniejszy poziom rotacji kadr.

Logo firmy Ricoh

Jak wyjaśnia prezes europejskiego oddziału firmy Ricoh, Nicola Downing:

"Wprowadzenie inteligentnych technologii, a także wejście na ścieżkę cyfrowej transformacji pozwala na wyzwolenie potencjału, który drzemie w pracownikach (...). Bez inwestycji w nowe rozwiązania trudno będzie dogonić konkurentów, którzy już z nich korzystają."

Więcej informacji pod adresem: ricoh.pl

Pani Nicola Downing - prezes europejskiego oddziału firmy Ricoh
Wideo
Firma: Ricoh
Tematyka materiału: biura, cyfrowa transformacja, cyfryzacja, Nicola Downing, pracownicy biurowi, Ricoh
AUTOR
Źródło
ricoh.pl
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"