FlexScan EV3450XC z firmy EIZO - ultrapanoramiczny monitor z wbudowaną kamerą internetową i mikrofonem
Jest to pierwszy model biurowy EIZO z wbudowaną kamerą internetową razem z mikrofonem. Obecne w tym monitorze złącze USB-C z wbudowaną kartą sieciową ułatwia wprost łączenie się z istniejącą infrastrukturą, sprawiając że to adekwatne rozwiązanie dla biznesu i nie tylko. Zintegrowana kamera internetowa o rozdzielczości 5 MPx zapewnia wyborną jakość obrazu z punktu widzenia barw, a za sprawą funkcji Windows Hello, użytkownicy komputerów mogą, z niezwykłą łatwością, odblokowywać swoje urządzenia przez rozpoznawanie twarzy, mając na względzie znacząco szybszy dostęp, przy zachowaniu bezpieczeństwa. Wyposażony w ekran o przekątnej 34,1" monitor FlexScan EV3450XC pozwala na swobodne rozmieszczanie okien aplikacji na przestronnym ekranie, a nieco zakrzywiony design przybliża odległe krawędzie, z miejsca polepszając widoczność, skupienie i immersję podczas pracy z bliska.
Wbudowany w monitor FlexScan EV3450XC mikrofon uwzględnia funkcję redukcji szumów i jednoczesną eliminację echa, aby nie dochodziło do sprzężeń zwrotnych. Gwarantowana jest wysoce skuteczna eliminacja niepożądanych dźwięków tła - nie wspominając o uwydatnianiu mowy. Zintegrowanie głośników stereo w ramce monitora jest jak najbardziej wliczone. Firma EIZO opracowała rozwiązanie, które pozwoliło zachować smukłą ramkę i nieinwazyjny design monitora. Zadbała również o wyraźny dźwięk zarówno dla indywidualnych użytkowników, jak i podczas spotkań w salach konferencyjnych, stanowiąc dopełnienie proporcji obrazu 21:9, co oznacza 2,4 razy więcej przestrzeni niż w przypadku monitorów Full HD.
PoE12-3PD firmy Zyxel Networks - prosty w obsłudze przedłużacz PoE
Zarządzany w chmurze przedłużacz PoE12-3PD poszerza elastyczność sieci w wewnętrznych i zewnętrznych zastosowaniach. Za jego pomocą możliwa jest rozszerzona łączność sieciowa szczególnie na dużych dystansach, gdziej jest niedostateczna liczba gniazdek elektrycznych. Zapewniając właściwą łączność zarówno w scenariuszach wewnętrznych, jak i zewnętrznych, przedłużacz PoE12-3PD z łatwością zwiększa zasięg każdej sieci, przesyłając wszystkie dane i zasilanie do urządzeń z nią związanych. Dzięki zastosowaniu 3 wydajnych portów PoE+ przy funkcji nieprzerwanego zasilania, gwarantowana jest niezawodna obsługa m.in. kamer IP czy sensorów mocowanych na zewnątrz lub w trudno dostępnych miejscach. Każdemu tego typu rozwiązaniu przydzielana jest adekwatna moc, przy czym dla wszystkich z nich wynosi 45 W. Jest to tyle, ile wynosi sumaryczny budżet mocy PoE12-3PD. W połączeniu z solidną obudową o stopniu ochrony IP55 jest to rewelacyjna sprawa. Nie ma ryzyka, że nastąpią nieplanowane, trwające długo przestoje urządzeń sieciowych. Istnieje możliwość podłączania wielu klientów PoE choćby w środowiskach przemysłowych. Stanowiący wydajne, ekonomiczne rozwiązanie przedłużacz PoE12-3PD działa niezawodnie w temperaturze: od -20 do 50°C. Wliczona jest na jego poczet wypróbowana ochrona przeciwprzepięciowa 6 kV, jak również kabel uziemiający, plus ciągłe zasilanie (nawet podczas aktualizacji oprogramowania układowego podłączonych do PoE12-3PD urządzeń).
imageFORMULA DR-S350NW - znakomity model skanera od firmy Canon
Niezwykle prosty w obsłudze skaner imageFORMULA DR-S350NW może funkcjonować przy braku podłączenia do komputera bądź też instalacji sterowników z oprogramowaniem. Jest to rozwiązanie, które sprawdza się w np. biurach i szkołach oraz w placówkach ochrony zdrowia. Dzięki funkcji bezpośredniego skanowania, użytkownicy imageFORMULA DR-S350NW są na dobrą sprawę możni, by móc skonfigurować wcześniej zaprogramowane zadania, co pozwala, w łatwy sposób, przesyłać dokumenty do różnych miejsc docelowych, takich jak serwery FTP i foldery sieciowe. Za sprawą kolorowego ekranu dotykowego LCD, o przekątnej 4,3", istnieje możliwość personalizacji menu wraz z edycją i weryfikacją zadań skanowania obok podglądu zeskanowanych już obrazów. Jest to gwarantowane przy obsłudze następujących interfejsów komunikacji: USB, LAN i Wi-Fi, a wysoka zgodność ze standardem zabezpieczeń WPA3, który odpowiada za skuteczną ochronę wrażliwych informacji przed cyberzagrożeniami, stanowi, w praktyce, nadrzędny atut skanera imageFORMULA DR-S350NW. Oferowane są również inne, zaawansowane funkcje bezpieczeństwa, takie jak: kontrola dostępu użytkowników i autorska technologia szyfrowania dokumentów, która chroni dane podczas przesyłania, szczególnie w środowiskach współdzielonych.
Komputerowy zasilacz półmodularny ATX AK-C2-500 od firmy Akyga, o mocy wyjściowej 500 W
Przy użyciu komputerowego zasilacza półmodularnego ATX AK-C2-500 możliwe jest to, żeby każdy komputer PC otrzymał wymaganą moc w niezawodny sposób - wliczając w to jednostki użytku domowego i biurowe stacje robocze. Starannie dobrane podzespoły oraz przemyślana konstrukcja zasilacza przekładają się na jego wysoką trwałość i stabilność działania łącznie z niezawodnością podczas długotrwałego i intensywnego użytkowania - nawet po wielu latach. W ramach komputerowego zasilacza półmodularnego ATX AK-C2-500 obsługiwane są różne typy złączy, które z łatwością pasują np. do dysków twardych i kart graficznych. Przewidziana została możliwość prostego dołączania się do zasadniczych podzespołów komputera PC przy użyciu przewodów modularnych zakończonych wtykami: 8-pin (4+4-pin) i PCI-E (6+2-pin) lub też Molex i SATA. Przytwierdzony na stałe do zasilacza kabel z wtykiem 20+4-pin gwarantuje stabilność głównego połączenia z każdą płytą główną, a obecne w zestawie kable modularne są niezwykle płaskie, co ułatwia ich organizację wewnątrz obudowy komputera. Jest to dosyć istotna sprawa, jeżeli pragnie zapewnić się adekwatny przepływ powietrza, dbając przy tym o nieskomplikowany proces budowy lub modernizacji systemu. Za sprawą certyfikatu 80 PLUS komputerowy zasilacz półmodularny ATX AK-C2-500 pracuje z pomijalnymi stratami w mocy (nie inaczej). Wyposażono go w aktywne PFC, które optymalizuje współczynnik mocy, a także w wentylator o średnicy 12 cm, który odpowiada za płynną cyrkulację powietrza, utrzymując z łatwością optymalną temperaturę pracy AK-C2-500. Jest to rozwiązanie komponujące się bez problemu z różnymi typami obudów komputerowych, które dodaje im wysoce nowoczesnego, profesjonalnego wyglądu, szczególnie za sprawą malowania w kolorze czarnym.
Indukcyjne czujniki bezpieczeństwa firmy Pilz z serii PSENini
Indukcyjne czujniki bezpieczeństwa z serii PSENini służą do bezpiecznego detekowania tych oraz innych położeń, które związane są z obiektami w maszynach - powiadamiając zwłaszcza o pozycjach krańców. Gwarantowana jest, w znacznej mierze, bezstykowa detekcja obiektów, które są z metalu, a indukcyjna zasada działania oznacza redukcję zużycia i żywotność, którą indukcyjne czujniki bezpieczeństwa PSENini mają zapewnioną na dość właściwym poziomie. W przypadku zadań związanych ze zliczaniem indukcyjne czujniki bezpieczeństwa PSENini z łatwością mogą wysyłać pulsacyjny sygnał, dzięki czemu nie zachodzi potrzeba korzystania z aktuatorów kodowanych szczególnie dla potrzeb detekcji ruchów obrotowych. Mające postać sześcianów bądź cylindrów czujniki umożliwiają wysoce niezawodną detekcję przedmiotów z odległości 2-15 mm, a dzięki klasie ochrony IP68/IP69 nadają się do tych zastosowań, które z zasady są wymagające (np. w obszarze higieny). Istnieje możliwość prowadzenia bezpiecznej obserwacji szybkości ruchu przedmiotów w połączeniu z odpowiednim sterownikiem, którym może być np. PNOZmulti 2. Zapewniona jest stała, niezmącona praca indukcyjnych czujników bezpieczeństwa PSENini w temperaturze od -20 do 70°C. Gwarantowany jest również wysoki stopień integracji z maszynami, przy jednoczesnym zachowaniu kompaktowych wymiarów. Z pewnością jest to odpowiednia propozycja dla zastosowań związanych z precyzyjną obróbką, nie wspominając o dokładnym ustalaniu położeń stołów obrotowych. Dla czujników w postaci sześcianu stosowane jest tworzywo sztuczne w obudowie, podczas gdy czujniki cylindryczne powstają ze stali nierdzewnej. Tam gdzie spotykane są ograniczenia przestrzeni, tam czujniki PSENini stanowią świetne rozwiązanie zapewniające dużą oszczędność miejsca (i nie tylko).
MM-Z40 firmy MicroMade, czyli zamek autonomiczny RFID z czytnikiem kart Mifare i kolorowym ekranem dotykowym LCD
Jest to rozwiązanie przeznaczone do sterowania: zworami elektromagnetycznymi, bramami, a także kołowrotami. Opisywany zamek otwiera przejście dla uprawnionych kart, bez rejestracji zdarzeń. Może też stanowić znakomite uzupełnienie dla systemu kontroli dostępu i rejestracji czasu pracy "bibinet" lub dla innych, podobnego typu rozwiązań, które są dostępne na rynku. Standardowo zamek MM-Z40 służy do zabezpieczania pomieszczeń chronionych, do których ma dostęp niska liczba osób. Jednak przez wzgląd na wykorzystanie w nim grupowej metody, która dotyczy zapisu kart, może też z powodzeniem służyć do limitowania dostępu do: osiedli, budynków, parkingów, itp. Podczas wprowadzania do zamka uprawnionych kart są one dosyć sprawnie grupowane w celu łatwego kasowania kart zgubionych. Czytnik zamka MM-Z40 ma możliwość odczytu identyfikatora kart zbliżeniowych, pracujących na częstotliwości 125 kHz. Mający pojemność 2000 kart zamek MM-Z40 programowany i konfigurowany jest za pomocą kart MASTER. Zachowana jest wysoka odporność na warunki atmosferyczne, a sam zamek w prosty sposób można zainstalować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku.
Oferowany przez MicroMade zamek MM-Z40 posiada trwałą, estetyczną obudowę wykonaną z tworzywa ABS. Wszystkie elementy elektroniczne zamka zostały zalane masą wepuranową i istnieje możliwość jego montażu bezpośrednio na metalowej powierzchni, bez ryzyka utraty zasięgu odczytu kart. Konstrukcja obudowy MM-Z40 pozwala zamieszczać zamek zwłaszcza na powierzchniach ścian bądź na zagłębienie zamka bezpośrednio w ściany gipsowe i profile aluminiowe, czy też obudowy maszyn. W przypadku montażu nawierzchniowego można użyć podkładkę dystansową w kolorze zamka, jak również dostępna jest opcja instalacji MM-Z40 z wykorzystaniem kinkietowej puszki instalacyjnej o średnicy 3,2 cm. Wszystko to zapewnione jest przy 3 kolorach: czarnym, grafitowym lub kremowym, a dołączony do zamka MM-Z40 ma długość 0,5 m, którą można zwiększyć na zamówienie - maksymalnie do 5 m.
Obudowy Easy9 EU firmy Schneider Electric - wspaniałe połączenie trwałości i bezpieczeństwa w każdym biurze, domu czy hotelu
Najważniejszą cechą obudów Easy9 EU jest ich głębokość, która np. dla wersji z szerokością, która sięga 12 modułów, wynosi zaledwie 7,6 cm. Oznacza to, że tego rodzaju obudowy są - co by nie było, przeznaczone do montażu nawet przy stosunkowo cienkich ścianach, a znacząco spora sztywność kasety ułatwia z kolei jej montaż we wnękach. Wszystko to ma miejsce przy izolowanych blokach zaciskowych PE (ochronne) i N (neutralne), które montowane są prosto, tj. bez żadnych, najmniejszych problemów, zarówno na wierzchu, jak i na spodzie urządzenia.
Przy projektowaniu serii Easy9 EU zadbano o to, by spełnić wysokie wymogi bezpieczeństwa, zadane w szczególności przez normy: EN 60670-1 i EN 60670-24. Wszystkie obudowy Easy9 EU cechuje II klasa ochronności, tj. podwójna izolacja i dodatkowa ochrona przed porażeniem prądem, przy stopniu ochrony IP40, który chroni przed wnikaniem ciał stałych. Wszystko to w prosty sposób pozwala stosować opisywane obudowy zarówno w domach, jak i w niewielkich lokalach usługowych lub w hotelach. Minimalistyczny wygląd serii i możliwość wyboru liczby modułów pozwala dostosowywać obudowy do potrzeb klienta, a ich zaokrąglone krawędzie z jednej strony zapewniają estetyczny wygląd, a z drugiej minimalizują ryzyko podrażnień rąk z tytułu prowadzonych prac montażowych czy uszkodzenia przewodów.
Do najważniejszych atutów obudów z rodziny Easy9 EU można zaliczyć m.in. dużą przestrzeń roboczą i płaskie drzwi otwierane do 180° - wraz z możnością zmiany kierunku ich otwierania, a także wyprofilowane otwory do wprowadzania rurek instalacyjnych. Nowoczesny wygląd, w połączeniu z różnorodnością dostępnych wersji, np. podtynkowej i natynkowej z białymi bądź przezroczystymi (dymnymi) drzwiami, sprawiają, że opisywane obudowy doskonale łączą się i komponują z różnymi typami wnętrz. Gwarantowana jest przy tym wysoka niezawodność, a także bezpieczeństwo, niezależnie od tego gdzie obudowy Easy9 EU są stosowane.
Zobacz również:
- Czwarty sezon serii filmowej «Factory Tomorrow» skupiający się na innowacjach w automatyce przemysłowej
- Personalizacja inteligentnego oświetlenia w aplikacji Philips Hue
- Przełączniki wciskane ONPOW - niezawodne rozwiązania dla potrzeb motoryzacji i przemysłu
- Rekordowo niskie zużycie paliwa Toyoty Prius trafiło do Księgi Rekordów Guinnessa
- Rozszerzona rzeczywistość serwisu w wykonaniu ABB
- To już 10 lat ze SmartThings - rewolucyjną aplikacją Samsung zarządzającą inteligentnym domem
- Utrzymanie ciągłości działania stacji bazowej T-Mobile w Brzegu - relacja powodziowa
- W ofercie Grupy PCC znajduje się tlenochlorek fosforu SOLAR GRADE (POCl3)
Dowiedz się więcej na temat:
ABB, Akyga, AVT Korporacja, Banner Engineering, Canon, Digi-Key Electronics, EIZO, Grupa PCC, MicroMade Gałka i Drożdż, Microsoft, ONPOW, Pilz, Schneider Electric, Samsung, Siemens, Signify, T-Mobile, Toyota, Zyxel Networks