Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Tygodniowy Przegląd Nowych Produktów - 21.06.2024 r.

Article Image
Przedstawiamy podsumowanie produktowych nowości, a także kluczowych wydarzeń mijającego tygodnia. Przegląd obejmuje m.in. drukarki 3D i monitory, wraz z oprawami oświetleniowymi, panelami fotowoltaicznymi i zasilaczami komputerowymi.

Drukarka 3D zwana UBOT S320 - najnowsza odsłona drukarki biznesowej od UBOT Technologies

Drukarka UBOT S320 znakomicie nadaje się do zaawansowanego prototypowania, czy nawet do drukowania przeróżnych narzędzi, chwytaków, prostych części zamiennych oraz produkcji krótkoseryjnej podzespołów. Najnowsza odsłona flagowego modelu ma przestrzeń roboczą o wymiarach: 32×30×30 cm - na tym jednak dossier udoskonaleń w UBOT S320 się nie kończy. Producent drukarki UBOT S320 wprowadził dane rozwiązania znane z jego linii przemysłowej choćby system kompensacji wymiarowej, dzięki któremu po wpisaniu wartości wymiarowych wydruku testowego wdrożony algorytm kompensuje skurcz materiału, co w profesjonalnych i unikatowych zastosowaniach - z materiałami takimi jak: ABS, ASA i nylon, jest rozwiązaniem nieocenionym. Opisywana drukarka posiada: wbudowaną kamerę i łączność bezprzewodową, dzięki której modele dostępne w pamięci UBOT S320 można wydrukować z każdego miejsca, które idzie wyobrazić sobie na świecie. Jest to osiągane przy trwałym, magnetycznym stoliku, który pokryto warstwą PEI i umożliwia błyskawiczne zdejmowanie gotowych wydruków 3D.

Logo firmy UBOT Technologies

Ważnym aspektem, na który należy zwrócić uwagę w przypadku drukarki UBOT S320 jest jej rewelacyjny design. Jest to niezwykle ważne, jako że sporo firm zwraca coraz większą uwagę na estetykę swoich przestrzeni - a to zawsze podnosi komfort przebywania w swoim miejscu pracy. Eleganckie, nowoczesne rozwiązania sprawiają, że wnętrza wyglądają o wiele bardziej przystępnie i zachęcają do działania zarówno pracowników, jak i klientów. Taka jest właśnie, z wzorniczego punktu widzenia, drukarka UBOT S320 - prosta stylistyka o futurystycznej linii, i nie tylko, doskonale komponuje się z jej najważniejszą funkcją, tj. z drukiem 3D, o którym jest powiedziane, że jest technologią przyszłości. Dlatego też warto dysponować w miejscu pracy, kiedy zachodzi taka potrzeba, drukarkę UBOT S320 , która zarówno podnosi jakość pracy, jak i wpływa pozytywnie na nastroje przebywających tam osób.

Drukarki UBOT S320

Najnowszy obiektyw fotograficzny RF-S 3,9 mm F3,5 STM DUAL FISHEYE od firmy Canon umożliwiający tworzenie immersyjnych treści wysokiej jakości

Podwójny obiektyw typu "rybie oko" składa się z 2 oddzielnych, rozmieszczonych obok siebie soczewek, które idealnie symulują stereoskopowe widzenie. Każda soczewka rejestruje obraz z innej perspektywy, tworząc 2 obrazy odpowiadające lewemu, jak również prawemu oku. Ten stereoskopowy efekt umożliwia pełne postrzeganie głębi w VR, co sprawia, że doświadczenie odbiorcy staje się niepowtarzalne, bez względu na: okoliczności, miejsca, osoby, a także czas. Liczący blisko 144° kąt rejestracji zapewnia znacząco węższe pole widzenia w porównaniu do technologii VR180. Taki kąt, w połączeniu ze znaczącą głębią ostrości, ułatwia użytkownikom utrzymanie uwagi na filmowanej rzeczy. Nie ma już powodów do obaw, że użytkowany sprzęt pomocniczy (np. oświetlenie czy statywy) znajdzie się w kadrze. Pokrętło ostrości, do którego można przypisać inne funkcje (np. ustawienie przysłony lub ISO) pomaga operatorom w pełni skupić się na uwiecznianym materiale. RF-S 3,9 mm F3,5 STM DUAL FISHEYE to pierwszy na dobrą sprawę obiektyw 3D przygotowany przez Canon, który wyposażono w autofokus (AF) z funkcją One Shot Autofocus (AF) w dużym stopniu upraszczającą rejestrację obrazu.

Logo firmy Canon

Obiektyw fotograficzny RF-S 3,9 mm F3,5 STM DUAL FISHEYE jest pierwszym z obiektywów spoza rodziny L, z najwyższej jakości powłoką typu Air Sphere, która zapobiega zakłóceniom, takim jak: flary i efekt zjawy (z ang. ghosting). Każda z soczewek korzysta z 2 elementów UD, co pomaga uzyskać ostrzejszy obraz. Przysłona f/3,5 gwarantuje doskonałą jakość materiału filmowego przy jego rejestracji w różnych warunkach, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, o każdej porze dnia. W czasie opowiadania twórczych historii w 3D jakiekolwiek tło nie stanowi przeszkody, dzięki czemu można osiągnąć rewelacyjnej jakości nagrania, zwłaszcza w takich miejscach jak: słabo oświetlony las, albo pełen światła stadion. Kreatywności sprzyja również uchwyt na filtry (nakręcane lub żelatynowe) zamocowany z tyłu RF-S 3,9mm F3,5 STM DUAL FISHEYE. 

Obiektyw fotograficzny RF-S 3,9 mm F3,5 STM DUAL FISHEYE

Sterownik efektów świetlnych KE809 produkcji Nord Elektronik Kaźmierczak

Jest to rewelacyjne rozwiązanie, które generuje do 20 efektów świetlnych, przy czym w miarę potrzeby istnieją sposobności usunięcia oraz dodania nowych efektów. W ramach sterownika KE809 przewidziano łącznie 8 kanałów, które mogą sterować obciążeniami o poborach prądu do 0,5 A na kanał. Obciążeniami mogą być zarówno tradycyjne żarówki, jak też i diody, listwy, taśmy oraz moduły LED szczególnie te z przeróżnych sklepów online oraz portali aukcyjnych. Zakres napięć wyjściowych, a dokładniej napięcia zasilania żarówek i diod LED, można łatwo, a wręcz bezproblemowo, dopasowywać i mogą to być napięcia z przedziału wartości: 6-230 V (nie inaczej). W zależności od zastosowanego obciążenia, do sterownika KE809 doprowadzać należy osobne napięcie zasilania (przemienne z transformatora - np. 12 V, 24 V, albo sieciowe 230 V), odpowiadające temu obciążeniu. Jest to rozwiązanie, który sprawdza się idealnie m.in. z wężami świetlnymi i "sznurami-lampkami" oświetlenia choinkowego (może zastępować lub zamienić zepsute sterowniki dostarczane wraz z tego typu lampkami). Sam sterownik idzie, z łatwością, zasilać z poziomu wbudowanego transformatora sieciowego albo innego zasilacza stałoprądowego, który dostarcza napięcie wyjściowe: 9-15 V. Do przełączania sygnałów służy monostabilny przycisk zwierny, a z kolei do zmiany prędkości generacji efektów zastosowano dedykowany potencjometr obrotowy.

Sterownik efektów świetlnych KE809

Firma EIZO prezentuje nowy monitor DuraVision MDF2701W przeznaczony na statki żeglugi morskiej

Wyposażony w technologię "optical bonding" monitor DuraVision MDF2701W przewidziano w głównej mierze do zastosowań ECDIS/RADAR i systemów nawigacji morskiej. Występujący w tym monitorze ekran odznacza się przekątną 27", a całość rozwiązania jest wysokiej jakości - charakteryzuje je znacząca odporność na trudne warunki, które panują na "otwartym morzu". Stosowane w środowiskach morskich monitory, w szczególności te na statkach i w obiektach przybrzeżnych, muszą być wytrzymałe, a także zapewniać dobrą widoczność nawet w silnym blasku Słońca. Żeby spełnić obydwa te wymogi, monitor DuraVision MDF2701W oparty został na technologii "optical bonding", która polega na wypełnieniu żywicą szczeliny, którą znaleźć można między modułem LCD, a szkłem. Sklejenie ze sobą 2 warstw w rzeczy samej poprawia, na doskonały sposób, przepuszczalność światła pochodzącego z podświetlenia monitora, jak również ogranicza odblaski na ekranie spowodowane zewnętrznymi źródłami światła. Proces sklejania warstw odbywa się bezpośrednio w zakładach EIZO, co gwarantuje wyborną jakość, oczywiście w przypadku rozwiązania końcowego, którym jest monitor DuraVision MDF2701W (nie inaczej). Takie parametry monitora jak np. jasność podświetlenia, krzywa gamma, a także ustawienia barw RGB poddawane są kalibracji fabrycznej. Monitor DuraVision MDF2701W ma niewielki pobór mocy oraz zaprojektowano go tak, aby: odpowiednio rozprowadzał ciepło i nie nagrzewał się. Dzięki temu, nie ma ryzyka awarii sprzętu i pogorszenia jakości wbudowanych komponentów z tytułu powietrza, które zasysane jest z pomocą zintegrowanego wentylatora. Monitor DuraVision MDF2701W może pracować w pozycji poziomej bądź odchylonej do dołu - pod kątem maksymalnie 30°. Daje to znaczną swobodę instalacji i pozwala ulokować monitor również powyżej linii wzroku. Obudowę DuraVision MDF2701W da się przykręcić od przodu w celu podpięcia się do istniejących konsoli, co rozszerza funkcjonalności jachtowej elektroniki pokładowej.

Monitor DuraVision MDF2701W

Niezawodny zasilacz komputerowy AK-C1-800 firmy Akyga o mocy 800 W

Zasilacz komputerowy AK-C1-800 został zaprojektowany do efektywnego, a także stabilnego dostarczania mocy do różnych, rozbudowanych konfiguracji komputerowych. Charakteryzuje go wyjściowa moc nominalna 800 W, dlatego jest to rozwiązanie stworzone na miarę potrzeb tych, którzy oczekują wyższej efektywności oraz wyższej niezawodności od swojego sprzętu. Gwarantowana przez zasilacz komputerowy AK-C1-800 moc wyjściowa 800 W pozwala na to, aby nawet najbardziej wymagające komponenty komputerowe były stabilnie zasilane. Długie kable ułatwiają optymalne rozmieszczenie w każdej obudowie, a ich płaska konstrukcja ma w praktyce zapobiegać plątaniu oraz ułatwiać zarządzanie przestrzenią wewnątrz komputerów. Dostępny w opisywanym zasilaczu wentylator o średnicy: 12 cm oferuje skuteczną cyrkulację powietrza, minimalizując hałas i utrzymując małą temperaturę podzespołów, co przekłada się na ich znaczącą żywotność i wydajność. Jest to osiągane przy nadzwyczaj wysokim poziomie bezpieczeństwa użytkowania AK-C1-800. Wbudowane w zasilacz zabezpieczenia chronią AK-C1-800 przed: przepięciami, przeciążeniem, zbyt wysokim napięciem oraz przegrzaniem, co z pewnością jest ważne, żeby zapewnić długotrwałą, bezawaryjną pracę komputera. Dzięki tym funkcjom można być pewnym, że zarówno zasilacz, jak i podłączone do niego komponenty są bezpieczne w każdych warunkach. Zasilacz komputerowy AK-C1-800 oferuje znaczny zestaw złączy, w tym: P4+4, 2x PCI-E 6+2 pin, 6 złączy SATA i 3x Molex, co umożliwia dosyć sprawne podłączenie różnorodnych urządzeń. Niezależnie od tego, czy chodzi o: dyski twarde HDD czy SSD, karty graficzne albo inne urządzenia peryferyjne, zasilacz komputerowy AK-C1-800 ma, bez względu na okoliczności, zadanie obsłużyć je wszystkie z dużą łatwością. 

Zasilacz komputerowy AK-C1-800

Firma Sharp Electronics ma do zaoferowania dwustronny, prostokątny moduł fotowoltaiczny NB-JD585 o mocy 585 W

Najnowszy moduł fotowoltaiczny Sharp Electronics jest wymiarów: 2,278×1,134 m i obejmuje, w szczególności, aluminiową ramkę o grubości 3 cm. Zarówno przednia, jak i tylna warstwa, z wysokiej jakości szkła, mają grubość 2 mm, co przekłada się na wagę NB-JD585 równą blisko 32,5 kg. Specyfikacje mechaniczne NB-JD585 sprawiają, że jest to rozwiązanie nadające się do szeregu zastosowań - w tym komercyjnych i użytkowych instalacji, które są wolnostojące. Zarówno bezpieczeństwo, jak i jakość oraz trwałość modułu fotowoltaicznego NB-JD585 są z absolutną pewnością poświadczone certyfikatami: IEC 61215 i IEC 61730. Przeprowadzone, w zgodzie z międzynarodowymi standardami, testy NB-JD585 jednoznacznie potwierdziły dużą odporność tego modułu na trudne warunki pracy. Mowa tu o niewrażliwości np. na: amoniak, mgłę solną, piasek i degradację indukowanym napięciem (PID). Gwarantowana jest znacząca, aby nie powiedzieć najwyższa, sprawność pracy NB-JD585 w podwyższonych temperaturach otoczenia. Cecha ta nabiera szczególnego znaczenia w kontekście zmian klimatycznych, jako że wynika z nich rosnąca temperatura na Ziemi. Prostokątny moduł fotowoltaiczny NB-JD585 jest wolny od efektu LID, co zmniejsza ryzyko utraty mocy przez cały okres jego eksploatacji - niezależnie od okoliczności. Moduł ten objęto trwającą niemal 30 lat gwarancją liniowej mocy nominalnej. W krajach Unii Europejskiej (UE) i wielu innych obowiązuje też inna gwarancja, w czasie do 15 lat, która dotyczy modułów NB-JD585 w instalacjach wolnostojących. Jeżeli są to moduły obecne na dachu, to okres ten wydłuża się do 25 lat, licząc od momentu dostarczenia NB-JD585 do klienta końcowego.

Dwustronny, prostokątny moduł fotowoltaiczny NB-JD585

Oryginalne oprawy parkowo-miejskie Skver LED od Lena Lighting

Linia Skver LED obejmuje liczne modele: nasłupowe i zwieszane - o dookólnej i soczewkowej charakterystyce świecenia, z 2 wariantami kloszy, beznarzędziowym dostępem, jeżeli chodzi o komorę zasilacza i innowacyjnym modułem LED. Każdy z tych modeli można - w elastyczny sposób, modyfikować za pomocą akcesoriów, które dostosowują oprawy do różnych założeń projektowych, a także pozwalają skorygować bryłę światłości, i to bez wymiany całych opraw. Wszystkie oprawy z rodziny Skver LED zostały wykonane z niewrażliwych na wilgoć i wysoce trwałych materiałów, które są odporne na zwiększone promieniowanie słoneczne i uderzenia. W przypadku wersji C5+ gwarantowana jest także wysoka odporność na korozję, co oznacza, że tego typu oprawy mogą znajdować się w miejscach bezpośredniej styczności z wodą, czyli mniej lub bardziej zasoloną cieczą. Przekłada się to na: wysoką żywotność i niską awaryjność opraw oświetleniowych Skver LED, a każda z nich jest gotowa pod wyzwania przyszłości - nie inaczej, uwzględniwszy m.in. cykl życia infrastruktury miejskiej, w poszanowaniu środowiska naturalnego, przy zachowaniu modularnej elastyczności, która pozwala rozwijać dość spójny, funkcjonalny system inteligentnego i stylowego oświetlenia w przyszłości.

Przykładowe oprawy parkowo-miejskie z linii Skver LED

W wybranych modelach opraw Skver LED zastosowano system Tunable White, który pozwala na dynamiczną regulację barwy światła, a rozłącznik nożowy, dostępny w zadanych wersjach, odcina zasilanie w chwili otwarcia komory elektrycznej, pozwalając bezpiecznie zrealizować i doprowadzić do końca wszystkie niezbędne prace serwisowe. Dzięki temu, osoba dokonująca modyfikacji jest w całości chroniona i może beznarzędziowo otworzyć komorę każdej z opraw Skver LED, wyjąć płytę i wymienić ją na nową, a diagnozy awarii może dokonać w warsztacie i laboratorium.

Identyfikacja linii opraw Skver LED

Zobacz również:

Dowiedz się więcej na temat:

Akyga, AVT Korporacja, Canon, EIZO, Elsit, ELZAR Jarosław Zakrzewski, Grupa PCC, Micros, Microsoft, Nord Elektronik Kaźmierczak, OMRON, Politechnika Warszawska (PW), Sharp Electronics, Techno-Service, TELKOM-TELMOR, UBOT Technologies

Firma: AVT Korporacja
Tematyka materiału: DuraVision MDF2701W, KE809, NB-JD585, RF-S 3,9 mm F3,5 STM DUAL FISHEYE, Skver LED, UBOT S320
AUTOR
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"