Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Wprowadzenie oprogramowania FLOW Core 4.0 firmy OMRON do skalowalnego wdrażania robotów AMR

Article Image
Firma OMRON ma wysoki zaszczyt zaprezentować oprogramowanie Fleet Operations Workspace (FLOW) Core 4.0 - najnowszej generacji platformę znacząco rozszerzającą możliwości autonomicznych robotów mobilnych (czyli AMR) z serii: LD, MD i HD, która upraszcza proces integracji i usprawnia zarządzanie flotami. Jest to pojedynczy pakiet oprogramowania służący m.in. do koordynowania zadań i harmonogramów ładowania, obsługi zaawansowanej nawigacji i kontroli ruchu oraz zapewnienia bezproblemowej i błyskawicznej integracji z systemami IT i OT, takimi jak: MES, ERP i WMS.

Zaktualizowane oprogramowanie FLOW Core 4.0 - o którym jest mowa w tym wpisie, oferuje, w pierwszej kolejności, zwirtualizowaną wersję Fleet Manager - rozwiązania OMRON, które w praktyce służy do obsługi floty robotów AMR. Opisywane oprogramowanie obsługuje prosto i szybko lidar 3D występujący we wszystkich modelach robotów AMR, dzięki zaawansowanym opcjom wykrywania z firmy OMRON. Oprócz tego przewidziano narzędzia pozwalające na to, żeby dostosowywać strategie dokowania do procedur ładowania. Zapewniono również pakiet analizy danych FLOW iQ, który umożliwia wizualizację i monitorowanie układu infrastruktury bezprzewodowej widzianego przez robota. Wprowadzenie tzw. dynamicznej diagnostyki sieci bezprzewodowej pozwala na osiągnięcie zdecydowanej konwergencji IT i OT, przyspieszając i zapewniając szybkie wdrażanie floty robotów AMR. Z kolei za sprawą interfejsu użytkownika MobilePlanner 8 można zwiększyć wydajność dla inżynierów automatyzacji, w szczególności korzystając z edytora kształtów 2D, który oferuje m.in. możliwość obiektowego zdefiniowania kształtów docelowych CAPS i robotów - bez konieczności pisania kodu.

Więcej informacji pod adresem: industrial.omron.pl

Wideo
Firma: OMRON
Tematyka materiału: autonomiczne roboty mobilne, Fleet Operations Workspace Core 4.0, FLOW Core 4.0, lidary, OMRON, roboty AMR
AUTOR
Źródło
industrial.omron.pl
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"