Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Tygodniowy Przegląd Nowych Produktów - 14.06.2024 r.

Article Image
Przedstawiamy podsumowanie produktowych nowości, a także kluczowych wydarzeń mijającego tygodnia. Przegląd obejmuje m.in. rowery elektryczne i testery baterii oraz wentylatory komputerowe, czujniki obecności człowieka i routery.

Korzystaj z sieci 5G w całym domu z dwuzakresowym routerem Deco X50-5G od firmy TP-Link

Dwuzakresowy router Deco X50-5G operuje w standardzie Wi-Fi 6, oferując bardzo znaczące przepustowości dochodzące do 3000 Mb/s w 2 pasmach transmisji: do 2402 Mb/s - w paśmie 5 GHz, i do 574 Mb/s - w paśmie 2,4 GHz. Urządzenie to dedykowane jest tym, którzy nie są w zasięgu infrastruktury przewodowej, tam, gdzie szybki internet stacjonarny nie jest dostępny. Wbudowany w router Deco X50-5G modem 5G/LTE umożliwia pobieranie dowolnych danych, które przesyła się poprzez sieci komórkowe, z szybkością 3,4 Gb/s - w przypadku 5G, oraz do 1,6 Gb/s - w przypadku LTE. Wystarczy włożyć do, występującego w routerze, slotu kartę SIM, żeby móc w dowolnym miejscu: streamować filmy w jakości Ultra HD, pobierać spore pliki czy zagrać online. Za wysoką stabilność i wydajność połączeń odpowiadają 4 wbudowane anteny 5G/LTE, które w razie potrzeby można zastąpić np. zewnętrzną anteną dachową. Wszystko to przy obecności takich rozwiązań jak: modulacja 1024-QAM, technika OFDMA i technika MU-MIMO łącznie z technologią Beamforming. Oprócz tego występują również 3 wymienne porty WAN/LAN (jeden 2,5G i 2 gigabitowe) umożliwiające podłączenie do sieci urządzeń bez karty sieciowej Wi-Fi.

Dwuzakresowy router Deco X50-5G

Sprzedawany przez TP-Link dwuzakresowy router Deco X50-5G jest w pełni zgodny z innymi urządzeniami z serii Deco, dzięki czemu umożliwia budowę elastycznej sieci mesh w domach. Wbudowana technologia Deco Mesh, dzięki płynnemu roamingowi wspieranemu przez różne, w gruncie rzeczy, algorytmy sztucznej inteligencji (AI), zapewnia ciągłą transmisję danych po przemieszczeniu się z jednego miejsca na drugie w budynku. Telefony bądź inne urządzenia - oczywiście mobilne, które są w sieci Wi-Fi, są automatycznie podłączane do jednostek Deco o najsilniejszej - w danym momencie, sile sygnału. Proces ten jest, w istocie, niezauważalny dla użytkownika, dzięki czemu korzystanie z internetu jest bardzo wygodne i bardzo swobodne.

Dwuzakresowy router Deco X50-5G

Dwuzakresowy router Deco X50-5G zapewnia kompleksową ochronę, dzięki np. szyfrowaniu WPA3 oraz funkcjom bezpieczeństwa oferowanym przez TP-Link HomeShield. Specjalnie dla rodziców przewidziano możliwość personalizacji danych funkcji kontroli rodzicielskiej, w tym tworzenie oddzielnych profili dla każdego z domowników oraz ustawianie limitów czasowych. Sama konfiguracja routera jest banalnie prosta dzięki dedykowanej aplikacji, umożliwiającej, bez najmniejszego kłopotu, szybkie i wygodne zarządzanie siecią, do której należy Deco X50-5G. Tylko z tym routerem ustanawianie sieci Wi-Fi jest niesłychanie proste. Jest to produkt na dobrą sprawę objęty trzyletnią gwarancją od producenta. Wszędzie tam, gdzie brak internetu, oczywiście stacjonarnego, tam z odsieczą przychodzi Deco X50-5G - warto o tym pamiętać w "podbramkowych" sytuacjach, kiedy trzeba coś sprawdzić bądź załatwić coś pilnego online.

Dwuzakresowy router Deco X50-5G

Niezwykle kolorowy wentylator komputerowy BLAST firmy Savio

Wentylator BLAST charakteryzuje: "standardowa" średnica 12 cm oraz maksymalna prędkość obrotowa 1800 RPM. Gwarantuje to odpowiednie chłodzenie dostępnych w sprzedaży czy też już posiadanych komputerów, a unikalna budowa obręczy wentylatora pozwala w prosty oraz szybki i bezproblemowy sposób zapewnić zdumiewające efekty świetlne wewnątrz obudowy. W każdym wentylatorze BLAST znajduje się 9 diod ARGB, dzięki którym można dobierać to w jaki sposób ma on świecić - według osobistych preferencji. Szeroka różnorodność kolorów na dobrą sprawę zwiększa doznania z gier, co: przekłada się na większą satysfakcję z rozgrywek i buduje nastrój w pokoju gracza. Sterowanie podświetleniem wentylatora BLAST odbywa się przy pomocy 3-pinowego złącza 5 V ARGB. Po jego dołączeniu do płyty głównej, możliwe jest adresowanie poszczególnych diod ARGB - w celu uzyskania doskonałych efektów świetlnych (i nie tylko). Prezentowany wentylator uwzględnia przejściówkę, która pozwala na szeregowe łączenie kilku wentylatorów - w przypadku gdy płyta główna posiada niewystarczającą liczbę złącz wymaganych do ich dołączenia. Sterowanie szybkością pracy wentylatora BLAST może być realizowane, korzystając z: UEFI/BIOS bądź dedykowanego oprogramowania. Wentylator BLAST zapewnia optymalny przepływ strumienia powietrza, dzięki konstrukcji liczącej razem 9 łopatek. Zastosowane podkładki antywibracyjne znacząco minimalizują wytwarzany szum i niepożądane drgania, a do łatwej instalacji wentylatora BLAST przewidziane zostały 4 śrubki montażowe, dołączone do zestawu. 

Wentylator komputerowy BLAST

Czujnik obecności człowieka FS2OS firmy Ferguson Digital

Jest to zaawansowane urządzenie, które ujmuje w sobie funkcje: detekowania oddechu i bicia serca, a przy tyi łączność ZigBee. Dzięki temu, pozwala na zdalne monitorowanie obecności ludzi w pomieszczeniach, niezależnie od: budynku, w którym przebywają i pory kiedy to robią. Czujnik obecności człowieka FS2OS wnosi o obecności człowieka w pomieszczeniu, mając, w swoim środku, czułe sensory monitorujące oddech i bicie serca u człowieka. Bezprzewodowa transmisja danych z wykorzystaniem łączności ZigBee zapewnia stabilne i przede wszystkim szybkie przesyłanie informacji do centrali. Dzięki temu użytkownicy mogą zdalnie sprawdzić obecność osób za pomocą aplikacji mobilnej Ferguson Home, dostępnej na systemy: Android i iOS. Jedną z kluczowych zalet czujnika FS2SO jest możliwość budowania zaawansowanych scenariuszy działania. Dla przykładu FS2OS może automatycznie uruchomić oświetlenie, czy nawet aktywować ogrzewanie gdy wykryje obecność osoby w pomieszczeniu. To inteligentne zarządzanie domem nie tylko zwiększa komfort użytkowników, ale również przyczynia się do oszczędności energii, dostosowując pracę urządzeń do faktycznej obecności ludzi w domu.

Czujnik obecności człowieka FS2OS
Czujnik obecności człowieka FS2OS

Specyfikacja czujnika obecności człowieka FS2OS:

 • Nominalne napięcie zasilania: 100-240 V (50/60 Hz)
 • Łączność ZigBee
 • Zasięg działania: do 70 m (otwarta przestrzeń bez przeszkód)
 • Zasięg detekcji: do 7 m
 • Zakres pomiaru natężenia oświetlenia: 0-1200 lx
 • Kąt detekcji: 360°
 • Zalecana wysokość instalacji: 3 m
 • Metoda instalacji: osadzenie w suficie lub na powierzchni sufitu
 • Dopuszczalna temperatura pracy: od -10 do 55°C
 • Dopuszczalna wilgotność pracy: do 95% (bez kondensacji)
 • Otwór o średnicy: 6-6,5 cm
 • Wymiary:
  • Średnica: 7,6 cm
  • Wysokość: 5,1 cm
Czujnik obecności człowieka FS2OS
Czujnik obecności człowieka FS2OS
Czujnik obecności człowieka FS2OS
Czujnik obecności człowieka FS2OS

Górski rower elektryczny SX 4 polskiej firmy Ecobike

Górski rower elektryczny SX 4 wygląda jak namalowany jednym pociągnięciem, chociaż jego konstrukcja to efekt ciężkiej pracy. Rama roweru została przygotowana tak, żeby, zachowując optymalną ergonomię, pomieściła całą baterię, a jednocześnie była bardzo solidna. Uzyskano wytrzymałą konstrukcję, która znakomicie podtrzymuje akumulator, a jego wkładanie, czy też wyciąganie stało się obecnie dużo wygodniejsze niż to miało miejsce kiedykolwiek wcześniej. Za unikalne wrażenia z jazdy i niezawodne wspomaganie odpowiada sprawdzony, oryginalny, autorski system elektryczny firmy EcoBike, a mocny i bezobsługowany silnik Bafang, który, w rzeczy samej, przenosi napęd przez tylne koło, pozwala skutecznie pokonywać wzniesienia, a także inne, ciężkie uwarunkowania terenowe, w których iście łatwo nie odpuszcza. Za sprawą innowacyjnego kontrolera nie trzeba martwić się o jednostkę napędową w trakcie jazdy SX 4. Na łatwym w obsłudze panelu sterującym można odczytać najważniejsze parametry i dobrać najlepsze dla siebie ustawienia. Nie mogło również zabraknąć manetki gazu, którą można, na różne sposoby, ustawiać zgodnie z własnymi preferencjami i pozwala na aktywację wsparcia, które dotyczy prowadzenia roweru. Oprócz tego zastosowano m.in.: wysokiej klasy przerzutki Shimano Altus/Alivio, hamulce hydrauliczne Alhonga, widelec SunTour XCM i bardzo mocne opony TRC Dryjack na wzmocnionych obręczach ze szprychami SAPIM.

Wybierz najlepszy dla Ciebie jeden z 3 wariantów SX 4 i ruszaj w nieznane!

Górski rower elektryczny SX 4

Ponieważ puste nie zawsze jest puste - najnowszy tester baterii firmy VARTA

Każdego roku pozbywamy się szeregów ton połowicznie rozładowanych baterii. Średnio tylko 50% wszystkich wyrzucanych baterii faktycznie dobrnęło do swojego końca przydatności. By w dobry sposób przyczynić się do zminimalizowania tego niepokojąco sporego odsetka, firma VARTA wprowadza nową wersję autorskiego testera baterii. Nowe funkcje i kompatybilność z dostępnymi na rynku modelami ogniw obok nowoczesnego designu sprawiają, że tester ten z pewnością jest nieodzownym składnikiem wyposażenia w wielu gospodarstwach domowych. Dzięki najnowszemu testerowi baterii VARTA można sprawdzić stan naładowania ogniw, żeby zapewnić ich bardziej zrównoważone użytkowanie. Jest to wyjątkowo wszechstronny produkt imponujący łatwością obsługi, nadający się do wszystkich popularnych ogniw, m.in. AA, AAA, C, D i 9 V, jak również alkalicznych ogniw guzikowych. Prezentowany tester baterii pokazuje z łatwością na wbudowanym wyświetlaczu LCD poziomy napięć w szczególności dla: baterii Li-Ion i akumulatorów NiMH. Wyświetlane jest dokładne napięcie w woltach oraz trzystopniowa skala w formie baterii (3 paski - pełne ogniwo, 2 paski - ogniwo nadal nadające się do użytku, a także 1 pasek - ogniwo do wymiany) w celu zapewnienia kontroli nad tym czy ogniwo jest, w rzeczy samej, do wyrzucenia lub nie. Sprawia to, że tester baterii oferowany przez VARTA jest wspaniałym towarzyszem gospodarstwa domowego, pozwalając na ciut bardziej ekologiczny, ekonomiczny styl życia całkowicie wolny od nadmiaru niedoładowanych baterii.

Najnowsza wersja testera baterii od firmy VARTA

Niezwykle przydatne złącza Connectivity Heroes firmy Murrelektronik

Każdy superbohater ma cudowną moc, a złącza Connectivity Heroes od Murrelektronik także. Część z nich dba o dane, a reszta o sygnały lub zasilanie. Są to "wyborni bohaterowie", którzy oferują różnorodność wariantów i najwyższą jakość, i to przy byciu dokładnie wytestowanym. W ofercie firmy Murrelektronik znajdują się m.in. prefabrykowane złącza typów: M8 i M12 czy złącza zaworowe. Wiele z nich jest zintegrowanych z diodami LED bądź tłumikami przepięć, a także uzupełniają je akcesoria, takie jak: adaptery, trójniki i klucze dynamometryczne. Oprócz tego dostępne są również złącza sieciowe typów: M8, M12 i RJ45 obok złączy: M12 Power oraz MQ15. W przypadku złączy M12 Power mamy do czynienia z dosyć kompaktowymi, a zarazem wytrzymałymi elementami. Z kolei złącza MQ15 z systemem szybkiego łączenia pozwalają na sprawne podłączanie silników. Przed wysłaniem złączy z serii Connectivity Heroes do klienta, każde z nich jest wnikliwie sprawdzane. W szczególności przeprowadza się testy: zwarciowe, odwracania przewodów i wysokonapięciowe, jak również sprawdza się funkcjonalność złączy i poddaje się je finalnej kontroli wizualnej. Tym sposobem firma Murrelektronik ma zawsze tę pewność, że jej klienci otrzymują za każdym razem rozwiązania najwyższej klasy, wliczając w to opisane złącza.

Logo serii Connectivity Heroes

Firma ABB uruchamia robotyczną platformę sterowania OmniCore

Wiodąca w swojej klasie wydajność działania OmniCore zapewnia dokładności ścieżki robota poniżej 0,6 mm - z wieloma robotami działającymi z szybkością do 1,6 m/s. Daje to absolutnie nowe możliwości automatyzacji w precyzyjnych obszarach, takich jak m.in. spawanie łukowe, montaż wyświetlaczy telefonów komórkowych, klejenie, czy cięcie z zastosowaniem laserów. Robotyczna platforma sterowania OmniCore zbudowany jest w oparciu o skalowalną, jak też i modułową architekturę sterowania, która oferuje znaczny wachlarz funkcji do budowy prawie każdej aplikacji - jaką można sobie tylko wyobrazić. W rezultacie platforma ta jest właściwa z punktu widzenia firm zajmujących się automatyzacją w istniejących i nowych segmentach, w tym w biotechnologii oraz budownictwie. Dzięki ponad tysiącu funkcji programowych, jak też sprzętowych, użytkownicy platformy OmniCore mogą z łatwością wymyślać i obsługiwać czy docelowo optymalizować i realizować określone operacje. Jest to w szczególności możliwe za sprawą 2 funkcji programowych: Absolute Accuracy i PickMaster Twin oraz rozmaitych opcji i funkcji sprzętowych, które obejmują np. zewnętrzne osie, systemy wizyjne i liczne magistrale polowe. Robotyczna platforma sterowania OmniCore zastępuje kontroler IRC5, który, decyzją firmy ABB, zostanie wycofany ze sprzedaży w czerwcu 2026 roku. Jest to zarazem najnowsze osiągnięcie w całej historii tej firmy, począwszy od pierwszego w świecie robota sterowanego mikroprocesorem w 1974 roku, uruchomienia oprogramowania RobotStudio w 1998 roku oraz przejęcia Sevensense w 2024 roku, aby wprowadzić wiodącą w branży technologię nawigacji, którą oparto na sztucznej inteligencji (AI), do swoich robotów mobilnych.

Robotyczna platforma sterowania OmniCore

Zobacz również:

Dowiedz się więcej na temat:

ABB, AVT Korporacja, CERT Polska, Dell, Ferguson Digital, Kingston Technology, LOVATO Electric, Intel, LG Electronics, Mercedes-Benz, Murrelektronik, NASK PIB, Rochester Electronics, Savio, Sony, TAURON, TP-Link, VARTA

Firma: AVT Korporacja
Tematyka materiału: Connectivity Heroes, Deco X50-5G, BLAST, FS2OS, OmniCore, SX 4
AUTOR
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"