Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Dwie najnowsze publikacje badawcze LG Electronics

Article Image
W dniach: 7-11 maja 2024 roku firma LG Electronics uczestniczyła w Międzynarodowej Konferencji ICLR 2024 (ang. International Conference on Learning Representations) w Wiedniu. Spośród wielu zgłoszeń prace badawcze tej firmy znalazły się wśród jednego procenta najlepszych, co podkreśla: wysiłek badawczy firmy LG Electronics oraz bycie liderem w rozwijaniu kluczowych technologii sztucznej inteligencji (AI).

Pierwszą z najnowszych publikacji badawczych od LG Electronics jest artykuł pt. "DiffMatch: Diffusion Model for Dense Matching", który dotyczy technologii sztucznej inteligencji (AI) dla potrzeb porównywania obrazów w celu określania podobieństw i różnic, by zapewnić w miarę precyzyjną identyfikację lokalizacji i kształtów obiektów. Tego rodzaju innowacja może łatwo zwiększyć szybkość i dokładność rozpoznawania przestrzennego w złożonych aplikacjach na gruncie robotyki, umożliwiając robotom efektywne poruszanie się po środowiskach nawet po zmianie pozycji obiektów bądź przy różnych warunkach oświetleniowych.

W przypadku drugiej publikacji badawczej z LG Electronics, czyli artykułu pt. "H2O-SDF Two-Phase Learning for 3D Indoor Reconstruction using Object Surface Fields", chodzi o proste, a zarazem skuteczne wykorzystanie sztucznej inteligencji (AI) do celów odtwarzania złożonych przestrzeni wewnętrznych, a także detali powierzchni obiektów - w wirtualnej przestrzeni 3D. Wykorzystując obrazy 2D jako materiał źródłowy, sztuczna inteligencja może zidentyfikować, albo zrenderować strukturę wnętrza w trójwymiarze. Wszelkie zdobyte informacje stosuje się w celu dodawania drobnych szczegółów do mebli, urządzeń domowych i innych przedmiotów gospodarstwa domowego, zapewniając spory stopień realizmu w wirtualnych przestrzeniach. Innowacyjna technologia od LG Electronics nadaje się do różnych zastosowań powiązanych z metaverse i może zostać potencjalnie wykorzystana do rozszerzenia pomysłu tzw. cyfrowych bliźniaków (z ang. digital twins), które stały się nieodzwonym rozwiązaniem w inteligentnych, przyszłościowych fabrykach Przemysłu 4.0.

Więcej informacji pod adresem: lgnews.pl

Wideo
Firma: LG Electronics
Tematyka materiału: artykuły, badania, LG, LG Electronics, publikacje badawcze, technologie sztucznej inteligencji
AUTOR
Źródło
lgnews.pl
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"