Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Tygodniowy Przegląd Nowych Produktów - 19.01.2024 r.

Article Image
Przedstawiamy podsumowanie produktowych nowości, a także kluczowych wydarzeń mijającego tygodnia. Przegląd obejmuje m.in. czujniki, dyski SSD, nadajniki i routery.

AQUILA PRO AI M30 firmy D-Link - najnowszy router mesh z algorytmami AI, który zapewnia szybkie i zoptymalizowane połączenia Wi-Fi

Przełomowa konstrukcja routera oferuje 5 anten wewnętrznych, zapewniając pełne pokrycie sygnałem sieci bezprzewodowej Wi-Fi, w wielu budynkach. Czyni to z routera AQUILA PRO AI M30 "pożądany" element każdego, inteligentnego domu. Jest to rozwiązanie zaprojektowane z myślą o rozwiązaniu 3 problemów w sieciach Wi-Fi: zasięgu, szybkości oraz niezawodności. Unikatowa konstrukcja macierzy antenowej routera zapewnia silniejszy sygnał Wi-Fi poprzez rozszerzenie zasięgu sferycznego oraz eliminację martwych stref. Pojedynczy router AQUILA PRO AI M30 pozwala objąć zasięgiem powierzchnię do 260 m², a jego zwiększenie wymaga z miejsca użycia następnych urządzeń AQUILA PRO AI. Działający w standardzie Wi-Fi 6 router gwarantuje maksymalną przepustowość danych 3 Gb/s, w połączeniu z gigabitowym portem WAN i 4 gigabitowymi portami LAN do podłączania m.in. inteligentnych telewizorów, konsol i komputerów. Jest to rozwiązanie korzystające z rozwiązań sztucznej inteligencji (AI), które na dobrą sprawę zapewniają znaczną wydajność sieci bezprzewodowej wszystkim urządzeniom w domu. Mowa tu przede wszystkim o narzędziach: AI Wi-Fi Optimiser, AI Mesh Optimiser jak też AI Traffic Optimiser, z czego pierwsze z nich wybiera najlepszy kanał, w celu redukowania zakłóceń, drugie oferuje niezawodne zasięgi sieci, dzięki automatycznemu wyborowi ścieżki i funkcji automatycznej naprawy, a trzecie, dzięki polityce QoS, gwarantuje płynne przesyłanie strumieniowe wideo 4K/8K i nieprzerwane połączenia wideo. Wszystko to przy intuicyjnym, w istocie, zarządzaniu głosowym przy użyciu Amazon Alexa i Asystenta Google.

Router AQUILA PRO AI M30

R35 firmy NAVITEL - designerski wideorejestrator pojazdowy z kolorowym wyświetlaczem IPS o przekątnej 1,47 cala

Wideorejestrator samochodowy R35 wyposażono w doskonałej rozdzielczości optykę - dzięki temu rejestrowane nagrania wideo są rozdzielczości Full HD, czyli 1920×1080 px. Niezwykle czuła matryca światłoczuła zapewnia maksymalną jakość obrazu zarówno w dzień, jak i nocą. Dostępny w wideorejestratorze pojazdowym R35 wyświetlacz prezentuje obrazy z kamery na żywo, pozwalając precyzyjnie dostosować jej położenie, kąt oraz przechylenie. Przewidziano i zastosowano wbudowany, regulowany czujnik wstrząsów (tj. G-sensor), który chroni nagrania wykonane w sytuacjach awaryjnych. W przypadku nagłego manewru czy uderzenia G-sensor uaktywnia procedurę zapisu aktualnego pliku w tzw. bezpiecznym folderze. Jest to produkt w praktyce wyposażony w sześciowarstwową soczewkę i filtr podczerwieni, które zapewniają w sumie kąt widzenia 135°. Obiektyw wideorejestratora pojazdowego R35 pozwala rejestrować drogę przed pojazdem, jak również znaczącą część pobocza i chodnika, z przechodniami oraz zaparkowanymi pojazdami. Uchwyca on każdy, liczący się szczegół na drogach, w tym tablice rejestracyjne, oznaczenia pasów ruchu, znaki i sygnalizację świetlną. Rejestrowane materiały nagrywane są w pętli, a starsze pliki wideo zastępowane są nowymi, co sprawia, że nie trzeba ręcznie usuwać filmów. Urządzenie zapewnia znaczącą jakość nagrań wideo, w połączeniu z ich kompaktowym rozmiarem, żeby zaoszczędzić miejsce na karcie microSD o pojemności do 128 GB. Dzięki modułowi Wi-Fi, rejestrator można połączyć ze smartfonem, który ma wgrany i obsługiwany systemy operacyjny Android, czy też iOS i oglądać nagrania z wideorejestratora w aplikacji Navitel DVR Center. Przyjazny dla użytkownika interfejs pomaga bardzo szybko, z łatwością wręcz, zsynchronizować się z wideorejestratorem i zarządzać jego ustawieniami na poziomie aplikacji mobilnej.

Wideorejestrator pojazdowy R35

Rewelacyjne fotografie przedmiotów wychodzą dzięki rozwiązaniu Alphashot Micro Pro v2 firmy ORBITVU

Alphashot Micro Pro v2 to w całości odświeżona wersja Alphashot Micro v2 z: drzwiami LED i dodatkową lampą punktową, która sprawia, że oświetlenie obiektów staje się lepsze i idzie na dobrą sprawę o wiele lepiej fotografować obiekty. To rewelacyjne studio do makrofotografii w rzeczy samej przeznaczone jest zarówno dla profesjonalistów, jak i osób, które dopiero chcą z łatwością zacząć własną przygodę z fotografowaniem przedmiotów, obiektów, produktów itd. Dzięki dogodnej integracji sprzętu, oprogramowania i sterowania aparatem, proces tworzenia treści cyfrowych jest znacznie płynniejszy, a użytkownicy mogą cieszyć się wyborną jakością obrazu, czy spójnością całego contentu. Dzięki Alphashot Micro Pro v2 żaden produkt nie jest zbyt błyszczący, a sam proces fotografowania staje się bezproblemowy jak to tylko możliwe - nie inaczej. Podświetlane drzwi LED, które są teraz standardowym wyposażeniem Alphashot Micro Pro v2, ułatwiają ekspozycję detali produktów, które są niełatwe do uchwycenia, takich jak: biżuteria, zegarki i klejnoty. Nowa wersja gwarantuje dużo bardziej wyższą jakość obrazu, charakteryzującą się nie tylko większą precyzją, ale również wyraźniejszymi szczegółami czy lepiej odwzorowywanymi kolorami. Kolejną zaletą jest o wiele lepsza dostępność do studiów, które zajmują się makrofotografią, co otwiera nowe możliwości dla tych, którzy dotychczas, z braku czasu, zlecali zewnętrznym firmom wykonywanie tego typu fotografii. Teraz każdy sam może podjąć się tego zadania, co gwarantuje większą swobodę oraz elastyczność w procesie tworzenia treści wizualnych.

Dzięki Alphashot Micro Pro v2 można:

  • bez wysiłku stwarzać zdjęcia, prezentacje 360º i filmy produktowe biżuterii, kamieni szlachetnych, zegarków i innych wysoce odblaskowych przedmiotów,
  • uzyskać czyste białe tło na filmach produktowych,
  • lepiej modelować produkty za pomocą światła, aby: wyeksponować różne szczegóły i stworzyć ciekawe efekty wizualne dzięki podświetlanym drzwiom LED,
  • przyspieszyć proces tworzenia contentu i tworzyć spójne treści dzięki kompleksowej integracji urządzenia z oprogramowaniem i aparatem fotograficznym,
  • zachować ostrość całości obiektów, bez względu na wartości przysłony, dzięki funkcji Superfocus,
  • wydobyć blask produktów i kontrolować ostrość odbicia za pomocą dwóch lamp spot v2,
  • zaprezentować produkty na wiele sposobów dzięki wymiennym, obrotowym stolikom w wersji: czarnej, satynowej i szklanej.
Rozwiązanie Alphashot Micro Pro v2

Nadajnik OMNEO firmy Bosch poszerza bezprzewodowy system dystrybucji tłumaczeń INTEGRUS

Bezprzewodowy system dystrybucji tłumaczeń INTEGRUS, spotykany m.in. w parlamentach i na międzynarodowych imprezach, powstał z myślą o prowadzeniu wielojęzycznych wydarzeń w celu umożliwienia słuchania prelegentów w ich ojczystych językach. Do jego niezakłóconej obsługi służy przede wszystkim nadajnik OMNEO z firmy Bosch, który gwarantuje znakomity komfort użytkownika, dosyć szeroki zestaw funkcji, a także w pełni bezproblemową obsługę. Dzięki zintegrowanej architekturze OMNEO IP, nadajnik OMNEO bezproblemowo komunikuje się z urządzeniami konferencyjnymi DICENTIS, które są oparte na protokole sieciowym IP. Na dobrą sprawę zapewnia doskonałą, jak też szybką integrację systemów INTEGRUS z opcjami rozszerzeń w przyszłości. Jest to również część przepływu pracy IP, co umożliwia korzystanie np. z rozwiązań Dante, AES67/70, nowoczesnego szyfrowania, zasilania PoE, redundancji itp. Oferowany przez firmę Bosch nadajnik OMNEO może przetwarzać do 32 cyfrowych kanałów audio, a ustawienia języka są automatycznie wykrywane i przesyłane do systemu DICENTIS - nie inaczej. Sygnał audio przekazywany jest do miniaturowych odbiorników i słuchawek, przy pomocy promiennika, który stosuje wyśmienitą technologię podczerwieni (IR) zabezpieczoną przed sabotażem. Niedrogi model licencji pozwala użytkownikom systemu dopasować liczbę wymaganych kanałów audio do liczby języków. Jest to osiągane przy wyjątkowo niezawodnej, nadmiarowej i bezpiecznej konfiguracji, która nie byłaby możliwa bez użycia podczerwieni.

Bezprzewodowy system dystrybucji tłumaczeń INTEGRUS w użyciu

HL200: funkcjonalny dysk przenośny SDD marki GOODRAM o pojemności do 1 TB

Dzięki dyskowi przenośnemu HL200, można szybko wykonywać kopie zapasowe, jak również przenosić i archiwizować dane w domu lub w biurze, a także rozszerzać pamięć w konsolach. Jest to produkt o kompaktowej obudowie, którego rozmiary z łatwością można porównać np. do popularnych kart płatniczych Tym sposobem dysk można bez kłopotu schować w kieszeni lub też w małej przegrodzie plecaka, torebki, itp. Drugiego takiego produktu na rynku nie ma! Obecna w dysku przenośnym HL200 pamięć NAND Flash jest nadzwyczaj wydajna i oferuje z miejsca kluczowe zastosowania. Dzięki wieloetapowym testom i dobrej jakości elementom, w całości dysk ten zapewnia wysokie prędkości odczytu, a także zapisu danych, nawet podczas intensywnego użytkowania. Jego aluminiowa, wytrzymała obudowa jest w praktyce odporna na wstrząsy, co zapewnia bezpieczeństwo danych podczas upadków HL200. Żeby zapewnić wygodę użytkowania, do dysku dołączone zostały 2 kable - z wtykami: USB-A i USB-C, oraz z wtykami USB-C. Umożliwia to połączenie dysku przenośnego HL200 z większością urządzeń wyposażonych w porty USB. Dzięki własnym parametrom, dysk umożliwia dogodne transfery dużych plików, np. filmów 4K i zdjęć o wysokiej jakości. Może również służyć jako doskonałe rozwiązanie do przechowywania gier, współpracując zarówno z konsolami, laptopami, jak też komputerami stacjonarnymi, dzięki interfejsowi USB 3.2 gen. 2. Kompaktowe rozmiary oraz w pełni prosta obsługa sprawiają, że dysk z sukcesem może zastępować pendrive’y o wyższych, w istocie, pojemnościach. Przenoszenie danych staje się znacznie szybsze i wygodniejsze dla użytkownika, gdy tylko korzysta z dysku przenośnego HL200.

Dysk przenośny HL200

35 nowych, szerokopasmowych czujników tlenu NTK Vehicle Electronics produkcji Niterra

Są to podzespoły pozwalające na usuwanie szkodliwych zanieczyszczeń w wielu dostępnych na rynku silnikach spalinowych. Te najnowsze produkty - obecne w ofercie Niterra, należą do, coraz to częściej występującej w sprzedaży, rodziny liniowych sensorów szerokopasmowych. Instalowane we współczesnych samochodach czujniki regulacyjne i diagnostyczne działają w zupełności poprzez stałe pomiary tlenu w spalinach, przekazując te informacje do komputera pokładowego pojazdu, który z kolei oblicza stosunek powietrza do paliwa w celu zapewnienia najlepszej wydajności silnika. W obliczu coraz surowszych przepisów odnośnie emisji spalin - rzecz jasna w samochodach, znaczenie tego rodzaju rozwiązań będzie tylko rosło. 35 nowych czujników tlenu marki NTK Vehicle Electronics jest już dostępnych w sprzedaży. Będą one na dobrą sprawę montowane w pojazdach takich producentów jak: Toyota, Nissan, Renault oraz Volvo i dostępne dla szerokiego grona pojazdów, w tym: popularnych crossover’ów Qashqai i RAV 4 Nissana i Toyoty, większego SUV-a XC60 Volvo i większego terenowego Land Cruisera Toyoty. Są one dostępne zarówno dla pojazdów z silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi, jak i hybrydowymi. Nowe czujniki tlenu odpowiadają aż 267 oznaczeniom OE i pasują do 162 modeli pojazdów. Dzięki temu, marka NTK Vehicle Electronics pokrywa jeden z największych zakresów na rynku IAM.

Nowe, szerokopasmowe czujniki tlenu NTK Vehicle Electronics

Wyjątkowy gadżet: reklamowy, plastikowy pendrive DS-1409 od MemoRabbit

Model DS-1409 plastikowego, reklamowego pendrive'a potrafi zaskoczyć każdego rodzica. W praktyce łączy on w sobie: pamięć USB, kartę kredytową i puzzle, które są nie lada gratką dla każdego malucha. Jest to przede wszystkim oryginalny i atrakcyjny sposób na reklamę firmy, ponieważ to właśnie jej logotyp może być układany z kolorowych i przesuwanych elementów. Oferowany przez MemoRabbit reklamowy pendrive DS-1409 o wymiarach: 8,5×5,5×0,3 cm w prosty sposób pozwala na wygodne przechowywanie wiele istotnych danych. Jego budowa, a także funkcjonalność umożliwiają noszenie go w bezpieczny sposób w portfelu, a dodatkowo dostarcza wiele przyjemnej zabawy. Produkt skierowany jest nie tylko do dzieci, ponieważ, na dobrą sprawę, może służyć także jako narzędzie do zabijania czasu dla dorosłych, gdy trzeba, nie ma wręcz innego wyjścia, na coś czekać. W tym momencie sprawdza się układanie puzzli, które tworzą logotyp danej firmy. Jest to zarazem niezwykle skuteczny chwyt marketingowy - bawiąc się i układając przesuwane elementy, klienci o wiele prędzej zapamiętują daną markę, aby zacząć się z nią utożsamiać.

Reklamowy, plastikowy pendrive DS-1409

Zobacz również:

Dowiedz się więcej na temat:

ABB, Amazon, Apple, AVT Korporacja, BASF, Bayerische Motoren Werke (BMW), Bosch, D-Link, EFI Automotive, Electronic Design, Farnell, Google, GULPLUG, LG Electronics, MemoRabbit, NAVITEL, Niterra, OMNIVISION, ORBITVU, Politechnika Warszawska (PW), pSemi, Siemens, SiLC Technologies, SOLIDWORKS, TDK, Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE), Volkswagen, Wilk Elektronik, Zortrax

Firma: AVT Korporacja
Tematyka materiału: Alphashot Micro Pro v2, AQUILA PRO AI M30, DS-1409, HL200, OMNEO, R35
AUTOR
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"