Niezwykle miniaturowy moduł front-end PE562212 firmy pSemi dla urządzeń Internetu Rzeczy (IoT)
Zgodny ze standardami: Thread i Matter moduł PE562212 oferuje różnorodne opcje łączności dla urządzeń IoT. Wyposażony w 14 wyprowadzeń moduł odpowiada za stabilną komunikację z tymi urządzeniami za pośrednictwem interfejsów: Thread, Zigbee, Bluetooth BDR/EDR, BLE i Wi-Fi. Jest to rozwiązanie zbudowane z myślą o ograniczonych przestrzennie aplikacjach dla celów łączenia się ze wszystkim, z czym można - od inteligentnych głośników, inteligentnego oświetlenia, inteligentnych termostatów i urządzeń domowych smart, po: koncentratory IoT, wzmacniacze zasięgu, sensory i urządzenia przemysłowe. Na wyjściu modułu gwarantowana jest moc wyjściowa do 21 dBm, jak również cyfrowa kontrola wzmocnienia w krokach co 1 dB, w zakresie 0-15 dB. Wszystko to przy wymiarach: 1,8×1,8×0,7 mm, które cechują przewidzianą dla modułu PE562212 obudowę LGA.
Propozycja bezobsługowego ładowania pojazdów elektrycznych (EV) od EFI Automotive i GULPLUG
Chodzi o rozwiązanie przeznaczone do zastosowań domowych (automatyczne ładowanie gdy jest noc), korporacyjnych (błyskawiczne ładowanie w pracy) oraz flot samochodowych. Celem tego rozwiązania jest zapewnienia przenośnego źródła energii dla pojazdów elektrycznych w razie potrzeby. Oferowana przez EFI Automotive strategia biznesowa dąży do stawienia czoła kluczowym wyzwaniom mobilności elektrycznej. Jest ona realizowana zarówno poprzez dział badawczo-rozwojowy tej firmy, jak też i przez 2 podmioty: Axandus - akcelerator start-up'ów przemysłowych oraz Akeoplus - firmę inżynierii przemysłowej, która specjalizuje się w takich obszarach jak budowa oraz wdrażanie rozwiązań cyfrowych - w celu usprawnienia procesów produkcyjnych, produktów i usług dla klientów.
Innowacyjny system lidarowy Eyeonic Vision System Mini firmy SiLC Technologies
Zasadniczą punktem wyjściowym systemu lidarowego Eyeonic Vision System Mini jest układ iND83301 firmy indie Technologies, który gwarantuje zwiększoną precyzję działania systemu względem alternatywnych rozwiązań. Zaprojektowany z myślą o zastosowaniach związanych z widzeniem maszynowym, system lidarowy Eyeonic Vision System Mini łączy w sobie zalety czterokanałowego czujnika LiDAR FMCW, a także krzemowego układu fotonicznego. Oferuje submilimetrową precyzję pomiarów odległości powyżej 10 m, umożliwiając tworzenie wysoce wszechstronnych oraz skalowalnych aplikacji. Użytkowana przez system technologia FMCW, z łatwością, otwiera drzwi do nowej generacji rozwiązań obrazowania, w tym np. dla robotów fabrycznych, bezpieczeństwa domu, pojazdów autonomicznych czy aplikacji bezpieczeństwa obwodowego.
InvenSense SmartEdgeML firmy TDK: zaawansowane rozwiązanie do uczenia maszynowego (ML)
Rozwiązanie InvenSense SartEdgeML przeznaczone jest głównie dla rozwiązań noszonych (z ang. wearables), okularów AR i urządzeń IoT, które korzystają z uczenia maszynowego. Dzięki niemu, można, z łatwością, budować, testować, dostrajać, a nawet wdrażać przeróżne modele wspomnianego uczenia, pozwalając na szybką implementację wybranych algorytmów pracy i innych metod postępowania m.in. dla energooszczędnych układów IMU (jest to dla przykładu SmartMotion ICM-45686-S firmy TDK). Jest to możliwe dzięki dedykowanemu frameworkowi SIF (ang. Sensor Inference Framework), który pozwala: zbierać dane z układów IMU i tworzyć różne modele uczenia maszynowego - w celu ich implementacji w tych układach. Framework ten stanowi zasadniczą część rozwiązanai InvenSense SartEdgeML.
Zintegrowany z ChatGPT pojazdowy asystent głosowy firmy Volkswagen
Pachnący świeżą nowością asystent głosowy firmy Volkswagen ma być oferowany w autach takich jak: Golf, ID, Passat oraz Tiguan. Zgodnie z planami producenta asystent ten będzie na dobrą sprawę sprzedawany w połączeniu z systemami informacyjno-rozrywkowymi w autach (nie inaczej). Zastosowany w systemie chatbot ChatGPT pozwala z dużą prostotą na głosowe odczytywanie treści i sterowanie przywołanymi systemami, bez odrywania rąk od kierownicy. Docelowo asystent głosowy ma wzbogacać rozmowy w samochodzie, odpowiadać na pytania kierowcy i pasażerów, wchodzić w interakcje w intuicyjnym języku, czy dostarczać określone informacje na temat pojazdu. Jego dystrybucja rozpocznie się w drugim kwartale 2024 roku i już teraz jest z niecierpliwością wyczekiwany przez wielu kierowców, szczególnie w Stanach Zjednoczonych.
OP03050: energooszczędny, kompaktowy panel LCOS firmy OMNIVISION
Korzystający z podłoża krzemowego panel OP03050 stanowi ciekłokrystaliczne rozwiązanie FPCA, które łączy w sobie matrycę LCOS, bufor ramki i czterokanałowy interfejs MIPI-DSI. Tym panelem można w efektywny sposób prezentować wysokiej rozdzielczości obrazy m.in. w okularach rzeczywistości rozszerzonej (AR), rzeczywistości rozszerzonej (XR) i rzeczywistości mieszanej (MR) oraz na wyświetlaczach mocowanych na głowie człowieka. Wszystko to gwarantuje wciągające wrażenia podczas wideokonferencji i przesyłania strumieniowego w czasie rzeczywistym. Oferowany przez OMNIVISON panel OP03050 dostępny jest w formacie optycznym 0,23" i obsługuje rozdzielczość 1560×1200 px przy częstotliwości odświeżania 120 Hz.
Proste tworzenie modeli generatywnej sztucznej inteligencji dzięki Amazon Bedrock i platformie niskopoziomowej Mendix firmy Samsung
Integracja Amazon Bedrock z niskopoziomową platformą Mendix pozwala na błyskawiczny w zupełności wybór generatywnego modelu sztucznej inteligencji (AI), który najlepiej pasuje do aplikacji. Zamiast przygotowywać modele generatywnej sztucznej inteligencji przez długie w czasie pisanie dedykowanego kodu programistycznego, integracja Amazon Bedrock i Mendix pozwala to zrobić natychmiast - przy pomocy niewielu kliknięć myszy. Tym sposobem można tworzyć inteligentne, odporne na brak dedykowanej wiedzy programistycznej rozwiązania, na dobrą sprawę sprawdzające się w dowolnej sytuacji. Jest to, bez wątpienia, demokratyzacja technologii generatywnej sztucznej inteligencji, która pozwala na budowę konkurencyjnych i zrównoważonych aplikacji.