Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Niedawno Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) skontrolował ozonatory

Article Image
Ozonatory to urządzenia, które oczyszczają powietrze, generując cząstki ozonu (O3) z łatwością neutralizujące i usuwające niepożądane zapachy, a także zanieczyszczenia. Rosnące zapotrzebowanie na tego rodzaju urządzenia, a także pojawiające się z rynku sygnały o produktach niezgodnych zdecydowały o podjęciu działań kontrolnych przez UKE. W ramach przeprowadzonej przez UKE kampanii pomiarowej zostało w detalach sprawdzonych pod kątem wymagań formalnych i technicznych 20 modeli ozonatorów.

W ramach wykonanej kontroli sprawdzono m.in. czy dla poszczególnych modeli ozonatorów z miejsca producenci wystawili deklaracje zgodności i dołączyli instrukcje obsługi, znajdują się wymagane oznakowania zgodności CE, występują na wyrobach, albo ich opakowaniach dane teleadresowe, jak również dane identyfikacyjne urządzeń oraz czy dołączono do testowanych wyrobów informację o ograniczeniach w ich użyciu. Na 20 skontrolowanych ozonatorów tylko 3 wypełniały wymagania techniczne, a 2 jednocześnie wymagania formalne oraz techniczne. W wyniku interwencji prezesa UKE 12 ozonatorów zostało wycofanych ze sprzedaży, a wobec 5 pozostałych, które nie spełniają wymogów technicznych, prowadzone są postępowania, i to administracyjne. W przypadku 1 urządzenia, które nie wypełniało tylko wymagań formalnych, wykryte niezgodności zostały natychmiast usunięte.

Więcej informacji na poniższym dokumencie.

DATA SHEET
Wideo
Do pobrania
Download icon Wyniki kampanii pomiarowej UKE dotyczące ozonatorów
Firma: Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE)
Tematyka materiału: kampanie pomiarowe, ozonatory, UKE, Urząd Komunikacji Elektronicznej, wymagania formalne, wymagania techniczne
AUTOR
Źródło
uke.gov.pl
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"