Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Tygodniowy Przegląd Nowych Produktów - 8.12.2023 r.

Article Image
Przedstawiamy podsumowanie produktowych nowości, a także kluczowych wydarzeń mijającego tygodnia. Przegląd obejmuje m.in. mikrokontrolery i monitory oraz roboty i smartfony.

Doskonały do fotografii i multimediów smartfon Redmi 13C od Xiaomi

Tym smartfonem firma Xiaomi pragnie zaspokoić coraz wyższe potrzeby pokolenia Z, którym wyjątkowej rozrywki czy wykonywania fotografii jest ciągle nadzwyczaj mało. Jest to produkt wyróżniający się: cienkim profilem 8,09 mm, stylową, płaską ramką, a nawet i wyświetlaczem o przekątnej 6,74" i częstotliwości odświeżania 90 Hz, który oferuje dobre wrażenia wizualne. Wyposażony w ośmiordzeniowy procesor Helio firmy MediaTek oraz w pełni dostosowany pod kątem systemu operacyjnego MIUI 14, smartfon Redmi 13C gwarantuje jedwabiście płynną w całej okazałości wydajność obliczeniową, która jest doskonała dla gier oraz oglądania filmów. Obsługiwana przez smartfon pamięć RAM ma, w zależności od modelu, pojemność: 4, 6 lub 8 GB, którą, w razie potrzeby, można rozszerzyć o następne 8 GB. Jest to osiągane przy pamięci masowej (tj. karcie microSD), której pojemność nie powinna przekraczać 1 TB. Za długotrwałe i efektywne użytkowanie Redmi 13C odpowiada wbudowana bateria o pojemności 5000 mAh wraz z portem USB-C wspierającym standard Power Delivery (PD). Występuje potrójny aparat 50 MPx oraz przedni aparat 8 MPx, który zapewnia tworzenie: portretów i selfie w warunkach słabego oświetlenia. Oferowanych jest razem 10 filtrów FilmCamera i opcje klatek filmowych, które dodają użytkownikom sporych możliwości wizualnych. Dostępny w sprzedaży smartfon Redmi 13C występuje w 4 kolorach: Midnight Black, Navy Blue, Clover Green i Glacier White - każdy z nich inspirowany naturą. Urządzenie dba pierwszorzędnie o wysoki komfort widzenia użytkownika, dzięki 2 rozwiązaniom: Low Blue Light i Flicker Free, które redukują zmęczenie oczu. Przewidziano 3 warianty smartfonu Redmi 13C, które różnią się pojemnościami pamięci RAM (pierwsza wartość) i pamięci wbudowanej (druga wartość): 4 GB+128 GB, 6 GB+128 GB i 8 GB+256 GB.

Smartfon Redmi 13C

QN800C firmy Samsung - telewizor linii premium, który w zasadzie wykracza ponad przeciętność

Telewizor QN800C uwzględnia zaawansowaną technologię wyświetlania Quantum Mini LED, dzięki której nie idzie przegapić każdego, kluczowego momentu wydarzenia. Dzięki głębokiej czerni i żywym światłom, wszystko widać w połączeniu z bardzo spektakularnym kontrastem. Dostępny w telewizorze procesor neuronowy AI Quantum 8K automatycznie polepsza jakości scen, niezależnie od pierwotnej zawartości. Dzięki temu widzowie mogą w pełni doświadczać rozdzielczości możliwie jak najbardziej zbliżonej do 8K. Prócz dobrej jakości obrazu, telewizor ten odznacza się również niesłychanym brzmieniem. Technologia Dolby Atmos współpracuje, z łatwością, z 8 zintegrowanymi głośnikami, tworząc realistyczne i wielowymiarowe odczucie dźwięku. Jak przystało na przedstawiciela najbardziej luksusowej linii telewizorów QN800C z pewnością odznacza się wybornym wyglądem. Jego cechą charakterystyczną jest absolutnie bezgraniczny design, który pozwala jeszcze bardziej zanurzyć się w sportowym świecie czy, z miejsca, przenieść wrażenia z oglądania na kompletnie nowy poziom. Dodatkowo moduł One Connect Pro - zewnętrzna skrzynka, pozwala podłączyć do telewizora opcjonalne urządzenia. Dzięki temu rozwiązaniu, można pousuwać nieestetyczną plątaninę kabli. Telewizor QN800C występuje w 3 wariantach różniących się przekątną ekranu: 65", 75" i 85". 

Telewizor QN800C

Firma Hikvision wprowadza na rynek nową serię monitorów interaktywnych

Dzięki procesowi technologicznemu 8 nm i inteligentnej kamerze konferencyjnej, najnowsza, w istocie, rodzina monitorów interaktywnych firmy Hikvision wyznacza rewelacyjne praktyki, które dotyczą współpracy w edukacji i biznesie. Niezwykle intuicyjny interfejs użytkownika, z dobrej jakości obrazem, pozwala użytkownikom wynieść współpracę na wymarzone poziomy. Poprzez redukcję emisji światła niebieskiego najnowsza seria monitorów interaktywnych jest w pełni przyjazna dla wzroku, pomniejszając negatywne efekty powodowane przez to światło (nie inaczej). Dostępna w wybranych modelach inteligentna kamera konferencyjna umożliwia śledzenia mówcy na bieżąco, a opcja ustawiania kierunku rejestracji mowy przez wbudowany mikrofon pozwala zwiększyć zaangażowanie osób, zwłaszcza w przypadku pracy zdalnej, czy nauki. Pisanie w trybie białej tablicy - w szczególności w kilka osób jednocześnie, jest płynne, a dostępne narzędzia pomagają w demonstracji zawartości i przyswajaniu wiedzy. Wszystkie monitory zostały zaprojektowane tak, by: były elastyczne w zastosowaniu, działały z wieloma sposobami bezprzewodowego udostępniania ekranu (m.in. Wi-Fi), czy zapewniały zgodność z różnymi typami plików (np. MP4, PDF i JPG). Opisywane urządzenia zapewniają również opcje zdalnej administracji, wyświetlania informacji, udostępniania wideo oraz szybkiej instalacji.

Firma Hikvision wprowadza na rynek nową serię monitorów interaktywnych

Podwyższone bezpieczeństwo kodu, dzięki rodzinie mikrokontrolerów PIC18-Q24 firmy Microchip Technology

Coraz więcej przedmiotów codziennego użytku jest dołączanych do internetu: od telefonów i pojazdów, po nowoczesne termostaty i urządzenia domowe. Aby skutecznie bronić się przed ciągle rosnącymi zagrożeniami bezpieczeństwa, firma Microchip Technology wprowadziła na rynek mikrokontrolery PIC18-Q24 - z funkcją Programming and Debugging Interface Disable. Po aktywacji funkcji Programming and Debugging Interface Disable (PDID), zapewnia się gdy trzeba nadzwyczaj efektywną ochronę kodu, w celu zablokowania prób dostępu do interfejsu programowania/debugowania i eliminacji nieautoryzowanych prób odczytu, modyfikacji bądź kasowania oprogramowania układowego. Ponieważ wiele rozwiązań często łączy się, albo też komunikuje z dość szeroką gamą: czujników, układów pamięci i procesorów, mikrokontrolery PIC18-Q24 obejmują wielonapięciowe wejścia/wyjścia (MVIO). Pozwalają one nie korzystać w wielu sytuacjach z konwerterów napięcia, umożliwiając dołączanie się do szeregu cyfrowych wejść/wyjść (I/O) - przy różnych napięciach. Oprócz zmniejszenia złożoności gamy rozwiązań mikrokontrolery PIC18-Q24 idealnie sprawdzają się jako układy do zarządzania systemami. Z pewnością występuje w nich bootloader dla aplikacji, które wymagają bezpiecznego sposobu aktualizacji oprogramowania układowego. Jak mówi wiceprezes ds. korporacyjnych - w dziale mikrokontrolerów ośmiobitowych firmy Microchip Technology, Greg Robinson:

"Bezpieczeństwo systemu jest ważne tak samo jak jego najsłabsze ogniwo. Każdy element, w praktyce dający się skonfigurować, może być podatny na ataki i dlatego konieczne jest pełne, wręcz całościowe, wdrożenie ulepszonych funkcji ochrony, ażeby zapobiec włamaniom. Seria mikrokontrolerów PIC18-Q24 powstała z myślą o zaawansowanych zabezpieczeniach, żeby w całości pomóc klientom w walce z zagrożeniami."

Mikrokontrolery z serii PIC18-Q24

Większy komfort dzięki robotom usługowym CLOi ServeBot z LG Electronics

Przewiduje się, że w bliskiej przyszłości roboty usługowe będą pomagać ludziom z wieloma z pewnością zadaniami: od produkcji i służby zdrowia, po budownictwo, czy też pomoc w domu. Roboty te powstają z myślą o wykonywaniu praktycznych zadań i przekazywaniu informacji z dużą szybkością. Potrafią także zwiększyć komfort, wydajność, jak również i bezpieczeństwo korzystających z nich osób. Idelanym tego przykładem jest CLOi ServeBot od LG Electronics, który ma swe zastosowanie choćby w bibliotece publicznej w Changwon - Korea Południowa. Robot CLOi ServeBot z chęcią pomaga dzieciom i osobom z problemami z poruszaniem się w transporcie książek do dowolnego miejsca w bibliotece. Użytkownicy mogą poprosić robota o wybraną pozycję na stanowisku wyszukiwania, po czym pracownik biblioteki wkłada książkę do szuflady robota LG CLOi ServeBot, który dostarcza zamówiony tytuł. Aby upewnić się, że książka trafi do odpowiedniej osoby, szuflada otwiera się dopiero po wpisaniu hasła , które na dobrą sprawę utworzono na stanowisku wyszukiwania. Dzięki temu, że roboty LG Electronics są w stanie korzystać z windy, mogą udawać się na określone piętra biblioteki. Jednocześnie robot CLOi ServeBot z półkami odciąża personel biblioteki w Changwon, przekazując oddane książki do zautomatyzowanych stanowisk zwrotu. Pracownicy biblioteki nie muszą już pchać i rozładowywać wózków z ciężkimi książkami, dzięki czemu mają więcej czasu, aby pomagać osobom odwiedzającym bibliotekę, służąc im poradami lub odpowiadając na ich pytania. 

Robot usługowy CLOi ServeBot

Przełącznica światłowodowa PSZ-12/E/SC firmy OPTOMER

Przełącznica światłowodowa PSZ-12/E/SC ma zastosowania w sieciach dostępowych FTTH, z łatwością spełniając funkcję przełącznicy rozdzielczej w budynku wielorodzinnym. Daje ona z miejsca możliwości w pełni bezproblemowego podłączania: pigtaili z gniazdka abonenckiego z włóknami kabla pionowego, współgrając z rurażem pionowym o średnicy maksimum 2,1 cm. Zamykana na zamek przełącznica światłowodowa PSZ-12/E/SC zawiera kasetę na 12 spawów (nie inaczej). Maksymalna długość zapasu modułów i włókien 0,9 mm wynosi do 3 m, a liczba przepustów pionowych o średnicy 2,1 cm sięga czterech. Jest to rozwiązanie mające obudowę wykonaną ze stali lakierowanej proszkowo, którą pokryto kolorem RAL 7035. Średnica kabla, który wprowadzany jest przez dławnice DP21, zawiera się w przedziale: 1,4-1,8 cm. Oferowane są 2 następujące stopnie ochrony: IK 08 oraz IP 40. Waga przełącznicy światłowodowej PSZ-12/E/SC dosięga ok. 2 kg. Jej wymiary są równe: 20×26×6 cm. W zestawie znajdują się: listwa komutacyjna, taśmy kablowe, duże taśmy kablowe małe opaski ochronne, dławnice DP21, czy też zestaw do montażu na ścianie.

Przełącznica światłowodowa PSZ-12/E/SC

Nowe wyłączniki silnikowe do ochrony transformatorów z serii SM1RT, które z łatwością wytwarza LOVATO Electric

Wyłączniki silnikowe z serii SM1RT charakteryzuje próg wyzwolenia zwarciowego wynoszący dwudziestokrotność prądu znamionowego. Dostępne dla zakresów prądu: 0,1-25A, posiadają: wysoką zdolność wyłączania zwarciowego do 100 kA oraz bardzo pożądany certyfikat cULus. Wprowadzenie przez LOVATO Electric serii SM1RT sprawia, iż oferta rozwiązań do sterowania i ochrony transformatorów uzyskuje nową, jak też ulepszoną funkcjonalność oraz cechuje się elastycznością zarządzania wyposażeniem i wszelkimi akcesoriami. W stosunku do zwykłych wyłączników nadprądowych gwarantowane jest dobre zabezpieczenie przed przeciążeniem - jest to zasługa regulacji progu wyzwalacza termicznego, jak również kompensacji termicznej. Temperatura otoczenia nie ma wpływu na pracę wyłączników silnikowych z serii SM1RT. Jest przewidziana możliwość weryfikacji typu usterki dzięki pozycji TRIP dźwigni, która wskazuje, gdy jest taka potrzeba, na wyzwalacz przeciążeniowy albo czerwony wskaźnik flagowy. Prócz tego przewidziana została opcja blokady dźwigni w pozycji OFF z użyciem kłódki. Opisywane wyłączniki wykorzystują wybrane akcesoria standardowej serii SM, w tym: styki pomocnicze, styki sygnalizacyjne, wyzwalacze, pokrętła do wersji ze sprzęgłem oraz obudowy z tworzywa o stopniu ochrony IP65.

Wyłączniki silnikowe z serii SM1RT

Zobacz również:

Dowiedz się więcej na temat:

ABB, Apple, AVT Korporacja, Corning, Hikvision, LG Electronics, LOVATO Electric, MediaTek, MG Chemicals, Microchip Technology, NASA, OPTOMER, Play, Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE), Samsung, Sharp Electronics, Transfer Multisort Elektronik (TME), Xiaomi

Firma: AVT Korporacja
Tematyka materiału: CLOi ServeBot, CQN800C, PIC18-Q24, PSZ-12/E/S, Redmi 13C, SM1RT
AUTOR
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"