Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Do portfolio produktów firmy Corning dołączył mikrokabel światłowodowy MiniXtend Plenum

Article Image
Najnowszy mikrokabel światłowodowy zapewnia operatorom sieci korporacyjnych np. stanowienie o wiele bardziej wydajnych połączeń albo modernizację istniejących sieci przy najmniejszych zakłóceniach, w takich miejscach jak: biura, szpitale, lotniska, czy kampusy uniwersyteckie.

W obliczu cały czas rosnącej potrzeby rozbudowy sieci światłowodowych, istnieje potrzeba w pełni przemyślanego dopasowania ich do technologii inteligentnych budynków, czy Internetu Rzeczy (IoT) szczególnie w miarę rozpowszechniania się łączności 5G oraz standardu Wi-Fi 7. Głównym wyzwaniem, przed którym stoją operatorzy wspomnianych sieci, to realizacja tegoż dostosowania bez zakłóceń i zagrożeń bezpieczeństwa powiązanych z wymianą okablowania (nie inaczej). Dzięki mikrokablowi MiniXtend Plenum, jest to w całości wykonalne zadanie. Na dobrą sprawę wystarczy przepuścić ten mikrokabel przez szereg wstępnie zainstalowanych i stabilnie utrzymywanych kanałów w ciągu kilku minut, aby zapewnić elastyczną i skalowalną sieć światłowodową nowej generacji. Dostępny w wariancie z: 12 lub 24 włóknami mikrokabel MiniXtend Plenum został zaprojektowany w celu stosowania w mikrokanalizacji wewnętrznej lub wewnętrzno-zewnętrznej, co ma na celu skuteczne rozwiązanie problemu wzrastającego, nie inaczej, zagęszczenia kabli światłowodowych.

Logo firmy Corning

Jak mówi dyrektor ds. rozwoju rynku sieci budynkowych w firmie Corning, Gayla Arrindell:

"Technologie inteligentnych budynków wymagają transformacji sieci, a światłowód jest tutaj, w rzeczy samej, kluczem do sukcesu. Dzięki kablowi MiniXtend Plenum, przedsiębiorstwa, na dobrą sprawę, mogą realizować modernizacje sieci bez zakłócania własnej działalności (...). W zupełności pozwala on na: integrację technologii inteligentnych budynków i przeniesienie ich działalności w przyszłość".

Więcej informacji pod adresami: link 1 i link 2

Pani Gayla Arrindell - dyrektor ds. rozwoju rynku sieci budynkowych w firmie Corning
Wideo
Firma: Corning
Tematyka materiału: Corning, Gayla Arrindell, kable światłowodowe, mikrokable światłowodowe, Wi-Fi 7, włókna optyczne
AUTOR
Źródło
corning.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"