Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

W planach produkcji: dedykowany pojazdom elektrycznym układ RAJ2930004AGM firmy Renesas Electronics

Article Image
Będzie to rozwiązanie służące obsłudze tranzystorów IGBT i MOSFET występujących w falownikach wielu pojazdów elektrycznych (EV). Nowy układ ma cechować napięcie przebicia: 3,75 kV(rms). Wszystko to przy parametrze CMTI powyżej 150 V/ns, a także prądzie wyjściowym do 10 A.

Przewidziany do pracy w temperaturach: od -40 do 125°C układ RAJ2930004AGM będzie się odznaczał się wysoką odpornością na zakłócenia. O jego prawidłowe działanie zatroszczą się 2 zabezpieczenia: podnapięciowe i przeciążeniowe. Miękki wyłączanie układu, czy eliminacja gwałtownych przyrostów napięcia, wskutek tranzystorowego efektu Millera, będą oferowane. Układ RAJ2930004AGM zostanie umieszczony w obudowie SOIC16. Ma on wypełniać normę: AEC-Q100. Układ produkcji Renesas Electronics będzie w szczególności pisany tranzystorom węglikowo-krzemowym (SiC). Oprócz falowników jego zastosowania obejmą także ładowarki pojazdów elektrycznych i przetwornice DC/DC. Układ RAJ2930004AGM wejdzie do produkcji w pierwszym kwartale 2024 roku.

Logo firmy Renesas Electronics

Jak mówi wicedyrektor działu "Automotive Analog Application Specific Business Division" w firmie Renesas Electronics, Akira Omichi:

"Firma Renesas Electronics z dumą przedstawia układ RAJ2930004AGM (...) dla zastosowań motoryzacyjnych, który charakteryzuje się: wysokim napięciem przebicia, a także dogodnym parametrem CMTI. Będziemy aktywnie wspierać rozwój (...) pojazdów elektrycznych, oferując rozwiązania, które obniżają straty mocy i spełniają wymogi bezpieczeństwa funkcjonalnego."

Więcej informacji pod adresami: link 1 i link 2

DATA SHEET
Wideo
Do pobrania
Download icon Dokumentacja RAJ2930004AGM
Firma: Renesas Electronics
Tematyka materiału: Akira Omichi, IGBT, MOSFET, RAJ2930004AGM, Renesas Electronics, SOIC16
AUTOR
Źródło
renesas.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"