Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Tygodniowy Przegląd Nowych Produktów - 19.04.2024 r.

Article Image
Przedstawiamy podsumowanie produktowych nowości, a także kluczowych wydarzeń mijającego tygodnia. Przegląd obejmuje m.in. domofony retro i dyski modułowe wraz z drukarkami etykiet i obiektywami fotograficznymi.

Wspierający technikę pozycjonowania RTK moduł RAB4 produkcji Rutronik

Precyzyjne pozycjonowanie obiektów staje się coraz ważniejsze w wielu przypadkach. Jest to zasługa chociażby techniki pozycjonowania RTK (ang. Real Time Kinematics), która zaczyna sprawdzać się m.in w: dronach, maszynach rolniczych i pojazdach autonomicznych. Mając na względzie: dokładność pozycjonowania ok. 1-2 cm, którą zapewnia technika pozycjonowania RTK, i rosnącą jej popularność, firma Rutronik opracowała kompaktowy moduł RAB4, który w pełni pozwala konstruować różne aplikacje pozycjonowania RTK na niezwykle prosty sposób. To, co mozna odnaleźć w module pozycjonowania RAB4, to w szczególności układ UM980, od firmy Unicore Communications, który cechuje spora szybkość działania i obsługa wszystkich częstotliwości pozycjowania satelitarnego (GNSS). To właśnie za sprawą tegoż układu można niezawodnie realizować technikę pozycjonowania RTK, jak też zastosowano układ oznaczony symbolem LE910C1WX03T037100, który odpowiada za łączność 4G/LTE i jest wytwarzany za sprawą Telit Cinterion. Tego rodzaju kombinacja układów na module pozycjonowania RAB4 w pełni umożliwia obiektywną weryfikację wyników pozycjonowania - bez potrzeby korzystania z zestawów rozwojowych innych dostawców. Do opisywanego modułu dołączono kartę SIM w części przedpłaconą, dzięki czemu dane korekcyjne NTRIP mogą być pobierane z internetu w razie potrzeby. Oprócz tego nie jest konieczne posiadanie własnej stacji referencyjnej i są też, w rzeczy samej, przewidziane 2 złącza typu Arduino, które pozwalają na podłączanie modułu do popularnych zestawów uruchomieniowych.

Opis podzespołów modułu pozycjonowania RAB4

Jak wyjaśnia dyrektor ds. zarządzania innowacjami w firmie Rutronik, Stephan Menze:

"Technika pozycjonowania RTK nie jest wcale nową technologią i jest używana od dłuższego już czasu. Jednak do tej pory była ona bardzo droga. W chwili obecnej dostępne są tańsze, jak też bardziej wydajne moduły, które obsługują technikę pozycjonowania RTK. To sprawia, że, w praktyce, wspomniana technika oraz jej zalety stały się niezwykle interesujące, kiedy mowa o zastosowaniach. Dzięki najnowszemu modułowi pozycjonowania RAB4, oferujemy doskonałe rozwiązanie sprzętowe do szybkiego i ekonomicznego testowania techniki pozycjowania RTK w różnych zastosowaniach."

Moduł pozycjonowania RAB4

Modułowy dysk IRDM PRO SLIM marki GOODRAM dla konsoli PlayStation 5

Jest to w całości wydajne rozwiązanie, które powstało z myślą o najnowszej generacji konsol PlayStation 5, którym potrzeba stabilnie działającego dysku pracującego przy sporym, jeżeli nie największym obciążeniu. Należący do marki GOODRAM dysk sprawdza się doskonale w przypadku graczy, którzy cenią sobie: szybkość, płynność i stabilność pracy, a przy tym chcą doświadczać doskonałych doznań płynących z każdej rozgrywki, nieważne kiedy ma miejsce. Dostępny w 3 wariantach pojemności: 1, 2 i 4 TB modułowy dysk IRDM PRO SLIM korzysta na dobrą sprawę z interfejsu PCI 4 x4, który zapewnia dostatecznie wysokie prędkości transferu danych. Najwyższe prędkości odczytu danych - 7000 MB/s i zapisu tych danych - 6850 MB/s, w pełni pozwalają na błyskawiczne uruchamianie gier, aplikacji oraz systemów operacyjnych. Ciemna kolorystyka dysku IRDM PRO SLIM została przełamana jasnymi detalami, które są, w założeniu, nawiązaniem do pozostałych produktów z linii IRDM, a zarazem dobrze komponują się z designem konsoli PlayStation 5. Opisywany dysk wyposażony został w zaawansowane funkcje zarządzania pamięcią Flash, m.in. kodowanie korekcyjne (ECC) czy aktywny "thermal throttling", które ochraniają dysk przed uszkodzeniami i znacząco wydłużają jego żywotność. Dzięki zastosowaniu markowych komponentów, dysk IRDM PRO SLIM jest zgodny chociażby z komputerami, laptopami i, rzecz jasna, z konsolą PlayStation 5. Za prawidłową pracę dysku odpowiada kontroler Phison PS5018-E18, który oferują doskonałą wydajność i niezawodność. Wysoka prostota instalacji oraz wysoka kompatybilność z PlayStation 5 pozwala na szybkie i bezproblemowe ulepszanie tej konsoli, aby móc cieszyć się pojemnością do 4 TB dodatkowej przestrzeni dyskowej dla nowych gier i aplikacji.

Modułowy dysk IRDM PRO SLIM

Premiera obiektywu CJ27ex7.3B IASE T firmy Canon, który rejestruje obraz w jakości 4K HDR

Ten przenośny obiektyw zmiennoogniskowy zupełnie na nowo definiuje standardy z zakresu fotografii. Jest kompatybilny z kamerami transmisyjnymi 4K, które obejmują format optyczny 1/2/3" i zapewnia najlepszy, w swojej klasie, zakres ogniskowych 7,3-197 mm. Wyposażony w napęd e-Xs V obiektyw CJ27ex7.3B IASE T sprawdza się wybornie w przypadku zastosowań wymagających używania teleobiektywu jak również przy nagrywaniu szerokokątnym filmów. Oferowany przez obiektyw zmiennoogniskowy CJ27ex7.3B IASE T zoom optyczny 27x czyni z niego najbardziej uniwersalną opcję sprzętowa. Wraz z wbudowanym konwerterem optyki 2x, który podwaja wartość ogniskowej do 394 mm, obiektyw ten staje się wyznacznikiem wielu z istotnych możliwości, które oferują zadane obiektywy fotograficzne. Obiektyw, który powstał za sprawą firmy Canon sprawdza się doskonale w różnych zastosowaniach - od przybliżeń na osoby, po fotografowanie rozległych, majestatycznych krajobrazów. Zaawansowana korekcja aberracji chromatycznych oraz najnowocześniejsze technologie powlekania, które stworzono z myślą o standardach transmisyjnych, są gwarancją wyraźnego, a zarazem też i dokładnego, w rzeczy samej, odwzorowywania obiektów.

Obiektyw zmiennoogniskowy CJ27ex7.3B IASE T
Obiektyw zmiennoogniskowy CJ27ex7.3B IASE T

Dzięki zastosowaniu gniazda USB-C do zdalnego sterowania obiektywem CJ27ex7.3B IASE T oraz instalacji aktualizacji oprogramowania sprzętowego, jest to właściwy wybór szczególnie gdy chodzi o transmisje wideo realizowane "w ruchu". Wbudowana funkcja kompensacji tzw. "oddychania" ostrości zapewnia rewelacyjne, dobre ujęcia, w czym dopomaga automatyczna korekcja wahań (choć dotyczy ona tylko obiektywów rodziny UHDxs). Wytrzymały obiektyw stworzono z myślą o mobilności i komforcie użytkowników, a lekka i kompaktowa obudowa o wadze ok. 2,1 kg, a także przeprojektowana jednostka napędowa sprawiają, że ergonomiczna konstrukcja CJ27ex7.3B IASE T zapewnia doskonałą manewrowość, tak niezbędną w szeregu scenariuszy produkcyjnych.

Obiektyw zmiennoogniskowy CJ27ex7.3B IASE T
Obiektyw zmiennoogniskowy CJ27ex7.3B IASE T

VLMB2332T1U2-08 i VLMTG2332ABCA-08 - najnowsze diody LED produkcji Vishay Intertechnology

W przypadku diody VLMB2332T1U2-08 obowiązuje niebieski kolor świecenia, a z kolei diodę VLMTG2332ABCA-08 wyróżnia zielony kolor świecenia. Wymiary obydwu diod to: 2,2×1,4×1,3 mm. Przeznaczone do montażu powierzchniowego (SMT) bazują na azotku galowo-indowym, tj. InGaN pozwalającym na osiągnięcie poziomów jasności (kolejno): 440 mcd oraz 2300 mcd. Dostępne w postaci podzespołów MiniLED diody VLMB2332T1U2-08 i VLMTG2332ABCA-08 stanowią rewelacyjny wybór dla energooszczędnych aplikacji, które muszą działać stabilnie z powodu ciężkich warunków pracy. Wystarczy podać napięcie przewodzenia 2,9 V, albo więcej żeby diody te zaczęły świecić. Gwarantowany jest m.in. kąt wiązki 120° wraz z odpornością na wyładowania elektrostatyczne do 2 kV włącznie (standard JESD22-A114-B). Opisywane diody, które zgodne są ze standardem J-STD-020, można lutować rozpływowo. Zalecane jest, ażeby diody VLMB2332T1U2-08 i VLMTG2332ABCA-08 lutowane były tylko maszynami. Pierwsza z diod rekomendowana jest czujnikom dymu, które wykorzystują światło niebieskie z długością fali 465 nm. Z kolei druga z diod pozwala na m.in. monitorowania tętna w rozwiązaniach typu fitness i sprawdza się rewelacyjnie w urządzeniach, które detekują poziomy absorbcji światła zielonego - i to o długości fali 525 nm. Zarówno VLMB2332T1U2-08, jak i VLMTG2332ABCA-08 występują w białej obudowie z wytrzymałego tworzywa sztucznego. Prąd przewodzenia w obu diodach nie przekracza 20 mA (średnio), a zgodność ze standardem JEDEC Level 2a jest i będzie przez długi czas wliczona.

Diody VLMTG2332ABCA-08 i VLMB2332T1U2-08

Unikatowy domofon retro BRA-RT z firmy Radbit, który montuje się wyłącznie podtynkowo

Wykonany z mosiądzu domofon BRA-RT uwzględnia indywidualny grawer, który podkreśla, w praktyce, niepowtarzalność każdego hotelu, pensjonatu bądź kamienicy. Jest to również na pewno rewelacyjna wizytówka budynku, a wraz z upływem lat mosiądz nabiera oryginalnego charakteru, a nawet majestatu. Istnieje też możliwość zamawiania mosiężnych piktogramów i breloków, w celu podwyższenia wysokiej - już i tak na starcie, unikalności domofonu BRA-RT. Elegancki wzór z łagodnymi liniami tworzą jedyne w swym rodzaju rozwiązanie, które spełnia wysokie wymagania reprezentacyjne. Dostępny w domofonie BRA-RT przycisk wywoławczy z diodami LED o kolorze białym, które go podświetlają, umożliwia nieskrępowane korzystanie z tegoż domofonu - szczególnie w porze nocnej. Opisana wymiarami: 27×10,5 cm płyta czołowa domofonu BRA-RT zdobiona jest grawerem, o wyborze którego decydują klienci. Może to być: nazwa obiektu, nazwiska jego właścicieli, jak też jego logo. Wykonywany na zamówienie m.in. hoteli domofon BRA-RT podkreśla wyjątkowy charakter posesji, dodając jej nieco charakteru. Jest stylizowany tak, żeby z łatwością komponować się z budownictwem zabytkowym. Firma Radbit wykonuje tablice adresowe, piktogramy oraz breloki do kluczy w tym samym stylu, co domofon BRA-RT. Wszystko to składa się na niepowtarzalny klimat oraz elegancję budynków znanych z tego, że są wyjątkowe w swojej klasie. 

Domofon retro BRA-RT

Kompaktowa drukarka etykiet LabelWriter 5XL od firmy DYMO

Jest to idealny wybór m.in. dla sprzedawców internetowych, którym potrzeba szeregu etykiet wysyłkowych o wymiarach: 10,4×15,9 cm. Opisywana drukarka dostarczana jest w połączeniu z darmowym oprogramowaniem DYMO Connect, choć można ją prosto zintegrować również z oprogramowaniem od pozostałych firm. Bez żadnego problemu tworzy etykiety magazynowe z kodami kreskowymi, masowe etykiety pocztowe i inne określone etykiety wielkoformatowe. Unikalna funkcja automatycznego rozpoznawania etykiet pozwala zawsze szybko sprawdzić, które etykiety, tzn. jakiego rozmiaru, jakiego typu i jakiego koloru, są załadowane do drukarki. Znana jest również liczba pozostałych etykiet, dzięki czemu nigdy nie kończą się, kiedy praca LabelWriter 5XL wre. Technologia bezpośredniego druku termicznego eliminuje konieczności stosowania drogiego atramentu albo tonera. Dostarczana przez DYMO kompaktowa drukarka etykiet LabelWriter 5X stosuje wyłącznie oryginalne etykiety DYMO LabelWriter o doskonałej jakości, które nie mają BPA - etykiety papierowe wykonane są z materiału certyfikowanego w pełni przez FSC. Istnieje możliwość druku kodów kreskowych, tekstu, grafik oraz pozostałych elementów do rozdzielczości 300 dpi, a także tworzenia i personalizacji przeszło 60 rodzajów etykiet. Nie zapomniano również o możliwości druku etykiet wysyłkowych o wymiarach, które są następujące: 10,4×15,9 cm - bezpośrednio ze stron internetowych. Wyróżniona wymiarami: 17,8×18,7×13,4 cm drukarka etykiet LabelWriter 5XL skutecznie eliminuje koszty powiązane z zakupem atramentu i tonera. Sprawdza się doskonale szczególnie w branży gastronomicznej i handlu detalicznym. Jest to przede wszystkim zasługa: prostej obsługi LabelWriter 5XL oraz wysokiej jakości wykonania drukarki, o wiele lepszej od konkurencyjnych rozwiązań, które są dostępne w sprzedaży.

Drukarka etykiet LabelWriter 5XL

Wytrzymały przewód HELUCHAIN MULTISPEED 522-TPE UL/CSA produkcji Helukabel do prowadników łańcuchowych

Jest to następna wersja sprawdzonego już przewodu MULTISPEED 500-TPE UL/CSA, który w praktyce uwzględnia wyjątkową powłokę zewnętrzną z tworzywa TPE. Dzięki temu, przewód HELUCHAIN MULTISPEED 522-TPE UL/CSA wyróżnia się zmniejszoną średnicą - w stosunku do przewodów w powłokach poliuretanowych. Jego waga również jest zmniejszona, a wysoka wytrzymałość powłoki na ścieranie jest całkowicie wliczona i jest podpartym testami faktem. Zmniejszona waga przewodu HELUCHAIN MULTISPEED 522-TPE UL/CSA przekłada się m.in. na wysoką dynamikę ruchu wiązki kablowej, a rozszerzony zakres temperatury pracy wpływa na przedłużenie żywotności przewodu. Kluczową cechą przewodu HELUCHAIN MULTISPEED 522-TPE UL/CSA jest wbudowana linka do rozrywania powłok, która ułatwia odizolowanie go na długim odcinku, w szybki i bezpieczny sposób. Dzięki 2 atestom: UL oraz CSA, producenci maszyn i instalacji przeznaczonych na rynki eksportowe, mogą stosować opisywany przewód w dowolnych projektach dedykowanych odbiorcom na całym świecie. Najnowszy przewód od firmy Helukabel posiada mnóstwo cech, które sprawdziły się doskonale w przewodach z serii MULTISPEED. Są to np.: mały promień gięcia, powłoka z wypełnieniem plecionym ułatwiająca prowadzenie żył, czy splot 7 żył w wiązki, które rozkładają równomiernie siły oddziaływania w stronę przewodu. Przewód HELUCHAIN MULTISPEED 522-TPE UL/CSA dostępny jest w wielu wersjach, w tym w wersji ekranowanej o maksymalnej powierzchni krycia, która ogranicza do minimum wpływ zakłóceń elektromagnetycznych (EMC).

Przewody HELUCHAIN MULTISPEED 522-TPE UL/CSA

Zobacz również:

Dowiedz się więcej na temat:

Akademia Górniczo-Hutnicza (AGH), AVT Korporacja, Canon, Digi-Key Electronics, DYMO, FUJIFILM, Helukabel, Integrated Silicon Solution Inc. (ISSI), JBL, LabsLand, OPTOMER, Pilz, Polska Agencja Żeglugi Powietrznej (PAŻP), Radbit, Rochester Electronics, Rutronik, Samsung, SK hynix, SkyHigh Memory, Telit Cinterion, Unicore Communications, Vishay Intertechnology, Wilk Elektronik

Firma: AVT Korporacja
Tematyka materiału: BRA-RT, CJ27ex7.3B IASE T, HELUCHAIN MULTISPEED 522-TPE UL/CSA, JBL L100 Century, VLMTG2332ABCA-08, VLMB2332T1U2-08
AUTOR
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"