Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Elementy operatorskie PIToe firmy Pilz

Article Image
Elementy operatorskie PIToe zapewniają dużą wszechstronność podczas eksploatacji instalacji, umożliwiając przełączanie oraz wyświetlanie stanów cyfrowych wielu wejść i wyjść. Przeznaczone są do montażu we wnękach o średnicy 22,5 mm - według normy EN 60947-5-1, razem z zabezpieczeniem przed obrotem. Dzięki temu bezproblemowo wpasowują się w strukturę instalacji i maszyn oraz doskonale nadają się do instalacji i doposażania w konsolach czy panelach sterowania.

Elementy operatorskie PIT oe ETH - aktywowany port Ethernet

Jako przemysłowy interfejs Ethernet, element PIT oe ETH można aktywować i dezaktywować elektrycznie. Stanowi on rozszerzony interfejs Ethernet każdego komputera przemysłowego i daje możliwość tymczasowej aktywacji interfejsu, w celu zainstalowania nowych programów, wykonania konfiguracji i tworzenia kopii zapasowych. Elementy interfejsu można aktywować przy pomocy dowolnego sterownika, a w połączeniu z wyjściem czytnika PITreader aktywacja jest możliwa tylko w oparciu o odpowiednie zezwolenie, dzięki czemu dostęp do instalacji ma wyłącznie autoryzowany personel przemysłowy.

Dowiedz się więcej

Przykładowy element operatorski PIT oe ETH

Elementy operatorskie PIT oe USB - aktywowany interfejs USB dla instalacji i maszyn

Aktywowany interfejs hosta USB 2.0 elementu operatorskiego PIT oe USB umożliwia importy programów oraz usuwanie danych - bez zbędnych manipulacji. Można do niego bardzo łatwo, a zarazem szybko, dołączyć każdą klawiaturę albo mysz. Występuje port USB aktywowany za pośrednictwem napięcia 24 V, a stan gotowości do pracy jest sygnalizowany przez pierścień i obecne w nim diody LED. W połączeniu z czytnikiem PITreader aktywacja możliwa jest tylko z odpowiednim zezwoleniem. Dzięki temu dostęp do instalacji ma tylko autoryzowana załoga z zakładu pracy, a jeśli element operatorski nie jest stosowany, jego pokrywa zapewnia poziom ochrony IP65.

Dowiedz się więcej

Przykładowy element operatorski PIT oe USB
Wideo
Firma: Pilz
Tematyka materiału: elementy operatorskie, EN 60947-5-1, Pilz, PIToe, PIT oe ETH, PIT oe USB
AUTOR
Źródło
pilz.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"