Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Firmy Digi-Key Electronics i LabsLand wprowadzają na rynek platformę sprzętową do budowania zdalnych, inżynieryjnych systemów sprzętowych

Article Image
Chodzi tutaj o system Prism4 firmy LabsLand, którego modułowa budowa pozwala na szybsze i sprawniejsze budowanie zdalnych, inżynieryjnych systemów sprzętowych, z założenia działających w czasie rzeczywistym. System ten obsługuje choćby kamery i lampy modułowe, jak również uwzględnia podstawy do stołów roboczych Phase Dock, na których można mocować urządzenia przy pomocy zatrzasków.

Znaczące możliwości rozbudowy systemu Prism4 pozwalają na stanowienie różnego rodzaju laboratoriów zdalnych, w szczególności dla potrzeb szkoleń z wykorzystaniem sprzętu, który działa w czasie rzeczywistym. Opisywany system uwzględnia w sobie choćby układy FPGA, a także mikroprocesory oraz mikrokontrolery, pozwalając na ich różnorodne wykorzystanie. Na dobrą sprawę system Prism4 przygotowany został dla placówek edukacyjnych, aby zapewnić inżynierom, studentom i nauczycielom dostęp do rozwiązań sprzętowych i programowych - z pewnością dla nich zaporowych. Dzięki wprowadzeniu na rynek - za pośrednictwem Digi-Key Electronics, systemu Prism4, inżynierowie, projektanci i dostawcy mają pełną możliwość, aby w ramach inżynierii zdalnej przeprowadzać demonstracje, ewaluacje czy testy. Dzięki Prism4 inżynierowie programiści mogą z łatwością pisać lub rozwijać kody, czy programować zdalne obiekty docelowe. System sprzętowy Prism4 umożliwia użytkownikom sterowanie obiektami i interakcję z nimi, co ma na celu zapewnienie informacji zwrotnych choćby w postaci wideo.

Logo firmy Digi-Key Electronics

Jak krótko mówi starszy dyrektor ds. marketingu technicznego w firmie Digi-Key Electronics, David Sandys:

"Firma LabsLand stworzyła (...) rozwiązanie, która umożliwia zdalne sterowanie platformami i sprzętami z dowolnego miejsca na świecie (...). Dzięki szerokiej współpracy z LabsLand (...) na dobrą sprawę możemy zaoferować system Prism4 szczególnie studentom i szkołom (...), żeby móc zagwarantować edukację na najwyższym poziomie."

Więcej informacji pod adresem: digikey.pl

Pan David Sandys - starszy dyrektor ds. marketingu technicznego
w firmie Digi-Key Electronics
Firma: Digi-Key Electronics
Tematyka materiału: David Sandys, Digi-Key Electronics, LabsLand, Prism4, systemy sprzętowe, wideo
AUTOR
Źródło
digikey.pl
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"