Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Tygodniowy Przegląd Nowych Produktów - 5.04.2024 r.

Article Image
Przedstawiamy podsumowanie produktowych nowości, a także kluczowych wydarzeń mijającego tygodnia. Przegląd obejmuje m.in. kamery, tłumacze językowe, regulatory i wyzwalacze lamp błyskowych.

Inteligentny tłumacz językowy Vasco V4 znacząco ułatwia podróże

O dalekich podróżach marzy wielu z nas. Niestety jednak liczny szereg osób rezygnuje z tego rodzaju atrakcji - z powodu nieznajomości języków obcych. To z myślą o nich jest oferowany inteligentny tłumacz Vasco V4. Z tym rozwiązaniem zacierają się wszystkie dotychczasowe w praktyce granice, a komunikacja ze światem staje się niespotykanie ogromną przyjemnością. Wyposażeni w inteligentny tłumacz językowy Vasco V4 użytkownicy mogą mieć całki świat w zasięgu ręki. Te niedużych rozmiarów urządzenie operuje ze sprawnością aż na 108 językach. Potrafi tłumaczyć nie tylko pismo, lecz również mowę albo teksty ze zdjęć. O skuteczności tej ostatniej funkcji można się przekonać choćby w trakcie przeglądania menu w słynnej, skalnej restauracji Fangweng w Chinach. Na tle różnych przeglądarkowych translatorów inteligentny tłumacz językowy Vasco V4 wyróżnia fakt, że występuje w nim w sumie 10 złożonych silników tłumaczeniowych. Oznacza to, że każda para językowa translowana jest przy pomocy silnika, który daje znakomite efekty działania. Specjaliści z Vasco Electronics doskonale zdają sobie sprawę z tego, że z prezentowanego translatora będą korzystać również seniorzy. W związku z tym urządzenie zostało wyposażone w czytelny ekran o przekątnej 5" oraz bardzo wygodny w obsłudze interfejs, który nie sprawia problemów zwłaszcza osobom nieobytym z tego typu gadżetami. Całą tę długą paletę zalet Vasco V4 zamyka znacząca odporność sprzętu na pyły i zachlapania. Tylko z inteligentnym tłumaczem językowym Vasco V4 nie trzeba się martwić w trakcie wizyty u afrykańskiego plemienia Himba o przypadkowe, czy wręcz dosyć nieumyślne wyzwanie wodza na pojedynek. Jest to oczywiście żart, jednak telefoniczne translatory, które korzystają tylko z jednego silnika tłumaczeniowego niosą niezwykle spore ryzyko problemów komunikacyjnych - mniej lub bardziej poważnych.

Inteligentny tłumacz Vasco V4

Polimerowe kamery antykorozyjne firmy Hikvision o najwyższej trwałości, jak również wydajności

Są to istotnie wytrzymałe rozwiązania o lekkich obudowach polimerowych, dzięki czemu są z łatwością odporne na najtrudniejsze warunki przemysłowe i morskie. Oprócz niewrażliwości i wytrzymałości na chemikalia, sól i inne materiały korozyjne, nowe kamery zapewniają bardzo dobrą, wręcz fenomenalną jakość obrazu - i to szczególnie w warunkach słabego oświetlenia. Dzięki inteligentnym funkcjom rozróżniania osób, pojazdów i reszty ruchomych obiektów bez względu na rodzaj, polimerowe kamery antykorozyjne firmy Hikvision pomagają skutecznie z miejsca zmniejszać liczbę fałszywych alarmów. Polimerowe obudowy tych kamer eliminują w całości potrzebę stosowania ciężkich i drogich metali, np. stali nierdzewnej, czy powlekanego aluminium. Efektem tego są lżejsze, bardziej wytrzymałe kamery, które posiadają certyfikaty: C5-M i NEMA 4X. Trwałość każdego elementu opisywanych kamer jest w całości wliczona, od uchwytów kamer, po ich okablowanie. Polimerowe kamery antykorozyjne produkcji Hikvision oferują niezrównaną klarowność obrazu - nawet przy bardzo słabym oświetleniu. Dodatkowe, mocne oświetlenie umożliwia wyraźne obrazowanie z dosyć dużych odległości, a technologia AcuSense która rozróżnia aktywność ludzi, pojazdów i innych poruszających się obiektów, na dobrą sprawę pozwala minimalizować ilości fałszywych alarmów, ostrzegając zarazem przed potencjalnymi incydentami.

Polimerowe kamery antykorozyjne firmy Hikvision

Użytkownicy polimerowych kamer antykorozyjnych firmy Hikvision mogą zintegrować każdą inną funkcję deep learning'u - nie tylko od Hikvision, na podstawie aplikacji zwanej: Hikvision Embedded Open Platform (HEOP) 2.0. Mogą także wdrażać własne algorytmy w określonych modelach kamer za pomocą otwartej platformy: Hikvision AI Open Platform (AIOP). Warto do tego dodać, że polimerowe kamery antykorozyjne Hikvision wyposażone zostały w grzałki dla zapobiegania parowaniu obiektywów kamer przy wielu zmianach temperatury. Jednocześnie zmotoryzowana wycieraczka zapewnia stałą przejrzystość obrazu, nawet podczas ulewnego deszczu. Jest jeszcze wbudowana funkcja Smart Pan-Tilt Correction, która pozwala na to, aby samoczynnie skorygować położenie kamer lekko poruszonych przez silny wiatr. Wszystkie te środki zapewniają, że jakiekolwiek przeszkody środowiskowe nie zagrażają bezpieczeństwu i działaniu polimerowych kamer antykorozyjnych firmy Hikvision.

Polimerowe kamery antykorozyjne firmy Hikvision

Wyzwalacz lamp błyskowych SPEEDLITE TRANSMITTER ST-E3-RT produkcji firmy Canon

Wyzwalacz lamp błyskowych SPEEDLITE TRANSMITTER ST-E3-RT ułatwia zaawansowane, z pewnością, fotografowanie ze zdalnie sterowaną lampą błyskową, czy wyzwalanie kilku lamp błyskowych i sterowanie ustawieniami z odległości. Za jego pomocą można uruchamiać kilka aparatów z dużej odległości, przede wszystkim by dokonać fotografowania synchronicznego. W ramach wyzwalacza lamp błyskowych SPEEDLITE TRANSMITTER ST-E3-RT dostępne jest wyzwalanie radiowe na częstotliwości 2,4 GHz, które działa bezproblemowo choćby w trakcie wykonywania zdjęć na zewnątrz i zza rogu, nawet jeśli między urządzeniami występuje wiele przeszkód. Istnieje możliwość równoczesnego wyzwalania do 15 lamp błyskowych Speedlite, co pozwala stworzyć wyrafinowane oświetlenie z wieloma źródłami światła. Wyrafinowana, w rzeczy samej, automatyka błysku E-TTL II ułatwia regulację naświetlania, a całość wymaga, w celu zasilania, ledwie 2 baterii AA/LR6. W celu obsługi SPEEDLITE TRANSMITTER ST-E3-RT, przewidziany został czytelny wyświetlacz kontrolny LCD. Można wyzwolić w sumie niemal 15 aparatów, gdy chodzi o tzw. zsynchronizowane fotografowanie. Wyzwalacz lamp błyskowych SPEEDLITE TRANSMITTER ST-E3-RT zabezpieczony jest przed pyłami czy wilgocią tak samo jak profesjonalne aparaty EOS i obiektywy serii L. Obsługuje bezprzewodową synchronizację z drugą kurtyną - w przypadku modelu EL-1/EL-5 po zdalnym wyzwoleniu lampy, jak również niuanse oświetleniowe oraz pamięć ekspozycji lampy (FE).

Wyzwalacz lamp błyskowych SPEEDLITE TRANSMITTER ST-E3-RT

Kompaktowy zawór elektromagnetyczny LQE z firmy Schmalz - bezpieczne w pełni, szybkie, inteligentne rozwiązanie

Kompaktowy zawór elektromagnetyczny LQE znacząco zmniejsza czas zasysania i osadzania przedmiotów obrabianych. Jest tak nieduży i lekki, że można go zamocować bezpośrednio na chwytaku, w celu zapewnienia wymaganego do pracy podciśnienia w ledwo ułamek sekundy. W systemach z centralnym generowaniem podciśnienia kompaktowy zawór LQE umożliwia z dużą łatwością zdecentralizowane monitorowanie oraz kontrolę procesów, które związane są z chwytakami. Dzięki unikatowej konstrukcji z załącznikiem położenia krańcowego, zapewnia się nieprzerwane utrzymywanie wymaganego podciśnienia, a niezawodność procesów jest w pełni gwarantowana szczególnie w przypadku awarii zasilania. W połączeniu z elektrycznymi generatorami podciśnienia, np. Compact Pump GCPi, można projektować zautomatyzowane i niewymagające obsługi człowieka systemy zasysania i osadzania przedmiotów obrabianych - w każdym zakładzie produkcji. Opisywany zawór jest predestynowany do działania zwłaszcza w tzw. cyfrowych fabrykach. Przez cały czas dostarcza dane dotyczące procesów i stanów za pośrednictwem interfejsu IO-Link, dzięki czemu specjaliści mogą zdalnie monitorować pracę maszyn w czasie rzeczywistym, jak również sprawdzać podejrzane zmiany zachodzące zaraz przed nastąpieniem awarii.

Kompaktowy zawór elektromagnetyczny LQE

Regulator temperatury OMRON NX-HTC umożliwiający lepszą analizę stanu maszyny

Te mające 3 cm szerokości rozwiązanie powstało dla zapewnienia całkowicie optymalnej, jak również automatycznej regulacji - bez konieczności interwencji ze strony człowieka. Idealnie, w sam raz, nadaje się do przeróżnych zastosowań, takich jak np. uszczelnianie ekologicznych materiałów opakowaniowych, czy też "inteligentna" produkcja układów półprzewodnikowych. Wyposażone w opcję digitalizacji przebiegów temperatury urządzenie OMRON NX-HTC jest, z łatwością, w stanie zaoferować dokładność wskazań rzędu ±0,01°C, gwarantując dokładną i wierną kontrolę nad temperaturą. Zapewniona jest m.in. kompleksowa możliwość sterowania ogrzewaniem i chłodzeniem, a także obsługa alarmu, który zawiadamia o przepaleniu grzałki. Przewidziano również funkcję wstępnego wzmocnienia, która pomniejsza czas oczekiwania o 80%. Funkcja ta natychmiastowo reaguje na zatrzymania maszyny i wstępnie kompensuje na dobrą sprawę spadki temperatury synchronicznie z ruchem maszyny. Dostępne w wariantach 4- i 8-pętlowych rozwiązanie OMRON NX-HTC pozwala na pełną regulację wielopunktową, a jego szerokość wynosi zaledwie 3 cm, co optymalizuje wykorzystanie przestrzeni i upraszcza montaż. OMRON NX-HTC obsługuje uniwersalne wejście przeznaczone dla znaczącej rodziny czujników i jest kompatybilny m.in. z określonymi termoparami i sensorami podczerwieni (IR). Ma to miejsce przy wyjątkowo kompaktowym systemie okablowania, który usprawnia proces konfiguracji i zmniejsza złożoność połączeń.

Regulator temperatury OMRON NX-HTC

Nowy, hybrydowy system UV Flora X20 od Ricoh i Flora

Wyposażony w technologię głowic drukujących Ricoh system UV Flora X20 zapewnia dosyć sporą elastyczność produkcji i wszechstronność specjalistom druku produkcyjnego. System ten został opracowany na mocy umowy partnerskiej pomiędzy 2 firmami: Ricoh i Flora, którą zawarto w 2023 roku. Oryginalny system hybrydowy Flora X20 UV może obsługiwać sztywne i elastyczne nośniki o szerokości do 2 m i grubości do 5,1 cm - są to w szczególności podłoża do banerów PCV, winyl i wybrane płyty. Najważniejsze cechy opisywanego systemu to:

  • elastyczność stosowania atramentów dzięki 3 konfiguracjom: CMYK, CMYKWW oraz CMYKWClear, 
  • sprawna obsługa nośników dzięki automatycznej detekcji ich położenia i grubości, 
  • niskie koszty konserwacji i zużycie energii dzięki silnikowi liniowemu, który wspiera z łatwością dużą szybkość pracy i płynny ruch karetki,
  • precyzja i automatyzacja dzięki Select Ricoh Hybrid Edition ColorGATE Rip Server,  
  • podgląd jakości druku dzięki systemowi lightbox LED,
  • dedykowany portal profili ICC z Ricoh Colorbase. 

Jak mówi Senior Product & Business Development Manager w firmie Ricoh, Angelo Mandelli:

"Model X20 UV został opracowany w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku i poszukiwanie w pełni (...) elastycznych i wszechstronnych rozwiązań (...). Ten hybrydowy system w sam raz się wpisuje w naszą innowacyjną (...) ofertę, która obejmuje rozwiązania do druku: arkuszowego, atramentowego, wielkoformatowego oraz tekstylnego. Z niecierpliwością czekamy na dalsze rozszerzenie naszego portfolio produktów (...), które odpowie na pojawiające się wymagania i oczekiwania rynku grafiki artystycznej oraz dekoracji wnętrz i przemysłu."

Hybrydowy system UV Flora X20

Zobacz również:

Dowiedz się więcej na temat:

AVT Korporacja, BeagleBoard, Canon, Farnell, Finnotech, Flora, Hikvision, Mitsubishi Electric, OMRON, Ricoh, Schmalz, T-Mobile, Vasco Electronics, WAGO, WB Group

Firma: AVT Korporacja
Tematyka materiału: FlyeEye, LQE, OMRON NX-HTC, SPEEDLITE TRANSMITTER ST-E3-RT, UV Flora X20, Vasco V4
AUTOR
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"