Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Tysięczny, bezzałogowy statek powietrzny FlyEye wyprodukowany

Article Image
Jest to najbardziej zaawansowany na świecie system w całości skonstruowany, a także wytwarzany w Polsce. Jak dotąd FlyEye został sprawdzony bojowo w najtrudniejszych, najmniej sprzyjających warunkach - konfliktu o wysokiej intensywności.

Jeszcze w środku marca 2024 roku opuścił linie produkcyjne tysięczny bezzałogowiec FlyEye w odmianie 3.x. FlyEye może działać w najtrudniejszych warunkach w dzień i nocy, zwłaszcza przy blisko całkowitym zakłócaniu łączności lub systemów nawigacji satelitarnej. Opisywane rozwiązanie charakteryzuje się najwyższym wskaźnikiem przeżywalności czy ukończonych z powodzeniem misji ze wszystkich bezzałogowców użytych w czasie działań bojowych - licząc od 2015 roku. Zasilany cichym silnikiem elektrycznym bezzałogowiec może posłużyć m.in. do obserwacji pola walki, kierowania artylerią, retransmisji, patrolowania granic lub monitoringu infrastruktury krytycznej. Składane śmigła sprawiają, że charakteryzuje się niezwykle niskim poziomem odbicia radarowego, a sposobność startu pionowego z ręki usuwa potrzebę, ażeby stosować dodatkowe urządzenia wspomagające start i lądowanie.

Bezzałogowy statek powietrzny FlyEye

Opisywany bezzałogowiec może być transportowany w zaledwie 2 plecakach i niestraszne są jemu przygodne tereny, nawet o ograniczonej przestrzeni. FlyEye przenosi moduł zadaniowy, w najbardziej popularnej odmianie wyposażony w głowicę optoelektroniczną. Zastosowanie z łatwością kamery dziennej i termowizyjnej umożliwia szybką detekcję różnych celów, jak też i przekazywanie danych na temat ich położenia. Wszystko to ma miejsce np. przy opcjonalnym transponderze i module sztucznej inteligencji EYEQ Air, który gwarantuje analizę obrazów na pokładzie. Pozwala to wykonywać misje w środowisku, na które oddziałują różne środki walki radioelektronicznej. FlyEye może być użyty jako powietrzny retranslator z radiostacją PERAD w celu współtworzenia systemu komunikacji SILENT NETWORK.

Więcej informacji pod adresem: wbgroup.pl

Bezzałogowy statek powietrzny FlyEye
Wideo
Firma: WB Group
Tematyka materiału: bezzałogowe statki powietrzne, drony, FlyEye, statki bojowe, środki bojowe, wojsko
AUTOR
Źródło
wbgroup.pl
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"