Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Innowacyjna bojka analityczna T-Mobile zbada stan Wisły w Krakowie

Article Image
W odpowiedzi na potrzeby lokalnej społeczności firma T-Mobile zwodowała niewielką, specjalistyczną bojkę analityczną przy stopniu wodnym Dąbie na terenie Krakowa. Aż przez 3 miesiące urządzenie będzie dostarczać cenne dane na temat jakości wody, a w rezultacie na temat stanu ekosystemu kaskady Górnej Wisły.

Dostarczona przez firmę T-Mobile bojka analityczna będzie na bieżąco monitorować istotne z pewnością parametry wody w Wiśle, takie jak: stężenie zawiesiny (zmętnienie), rozpuszczony tlen, temperaturę, przewodność, czy wartość pH. W połączeniu z dedykowaną aplikacją, która służy do prezentacji wyników, pozwoli to na błyskawiczne wykrywanie wszelkich zdarzeń czy incydentów z zakresu zanieczyszczeń wody. Wspomniana aplikacja pozwala w szczególności ustawiać częstości wykonywania pomiarów i progi alarmowe, po przekroczeniu których słane są alerty za pośrednictwem wiadomości SMS. Sama bojka jest nadzwyczaj energooszczędna i wymaga ładowania tylko poprzez panel fotowoltaiczny. Rozwiązanie zostało opracowane po to, by odpowiedzieć na potrzebę zdalnego monitoringu parametrów środowiskowych w Wiśle (przynajmniej na terenie Krakowa). Inicjatywa ta wpisuje się w szeroki zakres działań firmy T-Mobile na rzecz ochrony środowiska.

Logo firmy T-Mobile

Jak wyjaśnia dyrektor sprzedaży Rynku Smart City & IoT w polskim oddziale firmy T-MobilePiotr Biały:

"Dzięki naszej bojce pomiarowej Kraków zyskuje dostęp do precyzyjnych danych, które są, na dobrą sprawę, ważne dla ochrony środowiska wodnego i (...) planowania (...) multum inicjatyw ekologicznych. Jesteśmy dumni, że możemy przyczynić się do podwyższenia bezpieczeństwa ekologicznego i poprawy jakości życia mieszkańców Krakowa."

Więcej informacji pod adresem: firma.t-mobile.pl

Pan Piotr Biały - dyrektor sprzedaży Rynku Smart City & IoT
w polskim oddziale firmy T-Mobile
Wideo
Firma: T-Mobile
Tematyka materiału: bojki analityczne, Dąbie, Kraków, stopnie wodne, T-Mobile, Wisła
AUTOR
Źródło
firma.t-mobile.pl
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"