Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Tygodniowy Przegląd Nowych Produktów - 22.03.2024 r.

Article Image
Przedstawiamy podsumowanie produktowych nowości, a także kluczowych wydarzeń mijającego tygodnia. Przegląd obejmuje m.in. karty pamięci, monitory komputerowe, a także urządzenia pomiarowe i moduły referencyjne.

Monitor XCB4594DQSN-B1 firmy iiyama - niepowtarzalny monitor Dual QHD stworzony z myślą o płynnym łączeniu pracy i rozrywki na jednym ekranie

Opisywany monitor zapewnia ostry jak brzytwa obraz, tworząc niezwykle wyjątkowe centrum wielozadaniowości. Rozdzielczość Dual QHD (5120×1440 px) zapewnia piękny, jednoznacznie wyraźny obraz, spełniając surowe wymagania do realizacji profesjonalnych zadań biurowych oraz gwarantując w całości wciągające wrażenia wzrokowe. Od szczegółowych arkuszy, aż po branżę gier realistycznych - monitor XCB4594DQSN-B1 wyróżnia się pod każdym względem. Dostępny w monitorze XCB4594DQSN-B1 zakrzywiony panel VA 1500R zapewnia szerokie w rzeczywistości kąty widzenia, piękne kolory i jasność 450 cd/m², minimalizując w ten sposób zmęczenie oczu w czasie długich godzin pracy przed komputerem. Dzięki zintegrowanemu, w prosty sposób, przełącznikowi KVM, użytkownicy mogą dosyć łatwo przełączać się pomiędzy stacjami roboczymi, co przekształca opisywany monitor w uniwersalne centrum zarządzania i rozrywki. Monitor XCB4594DQSN-B1 pozwala na niezwykle łatwą nawigację między różnymi zadaniami, bez konieczności używania szeregu urządzeń peryferyjnych, gwarantując płynne przejście od projektów biurowych do rozrywki. Dostępna w monitorze stacja dokująca USB-C upraszcza zarządzanie kablami, oferując jedno rozwiązanie z jednym kablem do podłączania: laptopa, zasilania i ładowania. Pomaga także użytkownikom w zachowaniu porządku na stole i pozwala na zorganizowaną, a także wydajną konfigurację domowego biura. Za błyskawiczne połączenie się z internetem zapewnia port LAN, a podstawa o regulowanej wysokości, która pozwala użytkownikom wyregulować monitor do preferowanej wysokości, oferując właściwie dobre i wysoce ergonomiczne wrażenia zarówno podczas pracy, jak też rozrywki. Wszystko to ma miejsce przy czasie reakcji monitora poniżej 0,8 ms oraz jego kontraście ACR na poziomie 80M:1.

Monitor XCB4594DQSN-B1

Prosta analiza szumu fazowego i pomiary oscylatorów VCO do częstotliwości 50 GHz za pomocą urządzenia R&S FSPN50 firmy Rohde & Schwarz

Urządzenie R&S FSPN50 pozwala na weryfikowanie oscylatorów VCO, których częstotliwość wyjściowa pochodzi jest równa: od 1 MHz do 50 GHz. Tym sposobem jest w stanie obsługiwać rozwiązania operujące w 3 następujących pasmach: Ka (26,5-40 GHz), Q (33-50 GHz) oraz V (do 50 GHz). Jest to oryginalne rozwiązanie przeznaczone nie tylko do testów produkcyjnych, ale także do spełnienia różnych wymagań powiązanych w szczególności z oscylatorami VCO. Doskonała czułość urządzenia R&S FSPN50 na szumy fazowe wynika m.in. z zastosowania 2 oscylatorów lokalnych o adekwatnych parametrach. Za precyzyjne pomiary oscylatorów VCO odpowiadają 3 źródła prądu stałego, które cechuje niezwykle niski poziom szumów. Zarówno szum fazowy, jak i szum amplitudowy mierzone są oddzielnie. Polecenia SCPI, które przesyła się do urządzenia R&S FSPN50, mogą być rejestrowane automatycznie, a aktualne wartości parametru "cross-correlation sensitivity gain" pokazują się na ekranie bez przerwy. Istnieje, w praktyce, również możliwość zwiększania dokładności pomiarowej, albo jej zmniejszania, aby zmienić szybkość działania R&S FSPN50. Typowe zastosowania opisywanego urządzenia obejmują: komercyjne systemy komunikacji bezprzewodowej, wojskowe systemy satelitarne i radary bliskiego zasięgu. Jest to polecane infrastrukturze sieci 5G rozwiązanie, które cechuje doskonały stosunek ceny do wydajności oferowany przez każde urządzenie od firmy Rohde & Schwarz.

Urządzenie R&S FSPN50

Moduł referencyjny Microchip Technology, który wspiera standard ładowania bezprzewodowego Qi2

Przeznaczony do motoryzacyjnych aplikacji moduł referencyjny Microchip Technology jest, w praktyce, dwupadową ładowarką bezprzewodową, którą można - z łatwością instalować m.in. w ciasnych miejscach. Dostępny w tym module mikrokontroler dsPIC33 odpowiada za pełny i niezakłócony niczym proces ładowania urządzeń z pomocą prezentowanego modułu, a układ scalony CryptoAuthentication gwarantuje duży poziom bezpieczeństwa, który pozwala na to, by spełniać wszelkie, dość rygorystyczne wymogi uwierzytelniania, w ramach standardu Qi2. Żywotną cechą najnowszego standardu ładowania bezprzewodowego Qi2 jest wprowadzenie tzw. profilu mocy magnetycznej (ang. Magnetic Power Profile - MPP) ze szczególnym, aby nie powiedzieć największym, uwzględnieniem wyrównania magnetycznego między ładowarką, a urządzeniem, które się ładuje. Elastyczna architektura oprogramowania w mikrokontrolerze o symbolu dsPIC33 umożliwia pełnoprawną obsługę owego profilu, a także tzw. rozszerzonego profilu mocy (po ang. Extended Power Profile - EPP), który również obowiązuje w standardzie Qi2. W opisywanym module istnieje m.in. bezpieczna pamięć masowa TA100, transceiver CAN FD o symbolu: ATA6563, sterowniki bramek tranzystorów MOSFET o oznaczeniu: MCP14700, przetwornicę typu buck o nazwie: MCP16331 oraz stabilizator LDO zwany MCP1755. Użycie w module referencyjnym firmy Microchip Technology wyłącznie certyfikowanych podzespołów sprawia, że moduł ten wypełnia kluczowe standardy motoryzacyjne z zakresu niezawodności oraz bezpieczeństwa. Gwarantuje on również dogodną integrację z rozwiązaniami: AUTOSAR i AUTOSAR MCAL (ang. Microcontroller Abstraction Layer Architecture).

Schemat blokowy modułu referencyjnego Microchip Technology

Jak mówi wiceprezes działu cyfrowych kontrolerów sygnału w firmie Microchip Technology - Joe Thomsen:

"Nasz moduł referencyjny daje określonym producentom motoryzacyjnym elastyczność oraz niespotykaną dotąd programowalność (...). Konstrukcja klasy motoryzacyjnej, a także pełny w istocie zakres wsparcia sprzętowego, jak również programowego pomagają naszym klientom optymalizować ich rozwiązania końcowe i skrócić czas wprowadzania ich na rynek."

Moduł referencyjny Microchip Technology

Precyzyjny, podręczny miernik drgań RS Pro 3102

Zapewniany przez RS Components miernik drgań RS Pro 3102 służy do pomiarów, analiz oraz rejestrowania: przyspieszenia, prędkości i przemieszczenia, szczególnie w celu odpowiedniej oceny działania maszyn oraz urządzeń krytycznych. Wyposażony w 2 piezoelektryczne sondy akcelerometryczne miernik drgań RS Pro 3102 rejestruje, na dobrą sprawę, przyspieszenie w 2 zakresach: 100 m/s i 200 m/s, oferując opcje pomiaru, jak też i inne przydatne funkcje, które obejmują wyświetlanie wartości: RMS, EQ PEAK, czy EQ P-P, które nie są obce pomiarowcom. Precyzyjny, podręczny miernik drgań RS Pro 3102 posiada wbudowaną pamięć, która służy w celu przechowywania maksymalnie 99 wyników pomiarowych, a także: slot kart microSD dla kart pamięci o maksymalnej pojemności 32 GB i port USB - razem istotnie ułatwiające serwis urządzenia. Każdorazowa możliwość zapisywania, a także pobierania wszystkich kluczowych informacji, żeby następnie przesłać je do komputera, stanowi ważną, jeżeli nie najważniejszą, funkcjonalność prezentowanego miernika. Jego unikalna konstrukcja nastawiona jest przede wszystkim na prostotę obsługi i zapewnienie jasnych, precyzyjnych wyników pomiarowych. Z łatwością uwzględniono spory, czytelny wyświetlacz LCD i wyjście słuchawek, które przydaje się w hałaśliwych, rozpraszających umysły środowiskach. Wytrzymała i odporna na ścieranie obudowa jest niewrażliwa na wszelkie sporadyczne upadki i uderzenia, dzięki czemu miernik, od RS Components, w sam raz nadaje się do użytku w ciężkich warunkach. Właściwej jakości miernik sprawdza się doskonale w szerokiej gamie zastosowań, pomagając w przestrzeganiu norm bezpieczeństwa i zapobiegając awariom sprzętu w środowiskach produkcyjnych.

Specyfikacja miernika drgań RS Pro 3102:

 • 2 piezoelektryczne sondy akcelerometryczne
 • Pomiary przyspieszenia, prędkości i przemieszczenia
 • Rejestracja wartości: RMS, EQ PEAK i EQ P-P
 • Funkcja rejestracji maksymalnej/minimalnej wartości
 • Wbudowana pamięć na 99 wyników pomiarowych
 • Slot kart microSD o maksymalnej pojemności 32 GB
 • Wyjście słuchawek
 • Port USB do przesyłania danych do komputera
 • Zasilanie: 4 baterie AA (w zestawie)
 • Wymiary: 15,8×7,8×4 cm
 • Waga: 286 g
Precyzyjny, podręczny miernik drgań RS Pro 3102

2 szybkie karty pamięci CFexpress typu B: CEB‑G240T i CEB-G480T od firmy Sony

Firma Sony powiększa własną ofertę kart pamięci CFexpress typu B o 2 następujące modele: CEB-G240T i CEB-G480T. Te prędkie, a zarazem pojemne nośniki zapewniają twórcom dosyć znaczącą stabilność działania oraz sporą niezawodność pracy - w sam raz do pracy studyjnej. W przypadku karty pamięci CEB-G480T (480 GB) gwarantuje się odczyt danych z szybkością do 1850 MB/s i ich zapis z szybkością do 1750 MB/s. Z kolei karta CEB-G240T (240 GB) może poszczycić się następującymi, maksymalnymi szybkościami: 1850 MB/s - odczyt danych oraz 1600 MB/s - zapis danych. Dzięki wysokim szybkościom zapisu, karty te mogą współdziałać z korpusami o dużej rozdzielczości. Są to rozwiązania umożliwiające dosyć szybkie przesyłanie danych do komputera, do którego dołączono czytnik kart pamięci CFexpress typu B nazwany MRW-G1. Opisywane karty przystosowane są do współpracy z programami do sprawdzania, z łatwością, stanu nośników i odzyskiwania danych, co daje użytkownikom prawdziwy komfort. Jeżeli karta pamięci CFexpress typu B używana jest w czytniku kart MRW-G1, narzędzie Sony Media Scan Utility automatycznie analizuje nośnik i informuje o jego stanie i mającym tuż tuż nastąpić końcu zdolności do zapisu kolejnych danych. Użytkownicy kart pamięci Sony mogą, a nawet i powinni, ściągnąć narzędzie Memory Card File Rescue, które służy do odzyskiwania omyłkowo usuniętych plików i uszkodzonych filmów i zdjęć w najpopularniejszych formatach cyfrowych. Zarówno narzędzie Media Scan Utility, jak i narzędzie Memory Card File Rescue z łatwością można pobrać samodzielnie, a karty CEB-G240T i CEB-G480T wyróżniają wymiary: 29,6×38,5×3,8 mm, przy wadze niespełna 10 g.

Logo firmy Sony

Firma Sharp Electronics przedstawia moduł fotowoltaiczny o mocy 435 Wp - wydajna technologia TOPCon w połączeniu z czarną ramą

Mowa tu o module fotowoltaicznym NU-JC435, który wyróżnia: sprawność poziomu 22,28% i współczynnik temperaturowy -0,3%/°C. Zrobiony z wielu półogniw M10 moduł NU-JC435 ma wymiary: 1,722x1,134 m, a także ramę o szerokości 3 cm. Waży jedynie 20,7 kg, co sprawia, że można go z łatwością instalować w domowych, czy też komercyjnych systemach dachowych. Wykorzystanie okrągłych taśm w technologii 16 szyn zbiorczych (busbar) powiększa przyrost mocy dla każdego ogniwa M10 i zmniejsza podatność na mikropęknięcia, co przekłada się na sporą niezawodność NU-JC435. Każdy moduł fotowoltaiczny NU-JC435 wyposażony został w 3 małe puszki podłączeniowe, a  każda z nich za to w diodę bypass. Rozwiązanie to zmniejsza ilość ciepła przenoszonego do ogniw M10, co czyni moduł trwalszym, a cały system właściwie wydajnym. Jest to wyposażony w złącze MC4 produkt, dzięki czemu jest on kompatybilny czy to z optymalizatorami, czy to z falownikami.

Kompaktowa konstrukcja NU-JC435 pozwala na optymalną integrację modułu z systemem, a przez to na bezproblemową instalację czy wysoką wydajność. Opracowany przez firmę Sharp Electronics moduł można przymocować na wiele sposobów, np. z pomocą klem, przykręcając bądź wsuwając pionowo i poziomo. Zapewnia to elastyczny i bezproblemowy montaż, co daje, w konsekwencji, niższe koszty systemu i zmniejszone nakłady inwestycyjne. Jest to osiągane przy trwającej 25 lat gwarancji producenta dla użytkownika końcowego w UE i obowiązującej 30 lat gwarancji wydajności przy minimalnym poziomie sprawności 87,5%.

Logo firmy Sharp Electronics

Bezpieczeństwo, jakość oraz trwałość modułu fotowoltaicznego NU-JC435 zostały, w całości, docenione, a także wyróżnione certyfikatami IEC, tj. IEC 61215 i IEC 61730. Wszystkie moduły poddane zostały rygorystycznym testom pod kątem znaczącej wytrzymałości w krytycznych, wręcz ekstremalnych warunkach, z łatwością przechodząc egzamin odporności na: amoniak, mgłę solną, piasek i PID. Opisywany moduł przeszedł również rygorystyczne testy "reakcji na ogień" EN13501, w których wykazano wprost jego właściwe bezpieczeństwo i niezawodność - najważniejsze cechy każdego, profesjonalnego modułu fotowoltaicznego (PV). Potwierdzona w rygorystycznych testach klasa IV odporności na grad o średnicy 4 cm (HW4) umożliwiła, na dobrą sprawę, włączenie modułu do szwajcarskiego i austriackiego systemu energetycznego.

Moduł fotowoltaiczny NU-JC435

Nadeszła aktualizacja oprogramowania dla kamery EOS C500 Mark II z firmy Canon

Najnowsza aktualizacja oprogramowania oferuje np. obsługę 3 dwunastobitowych formatów, które pochodzą z rodziny Cinema RAW Light: LT (tj. wersja lekka), ST (tj. wersja standardowa), a także HQ (czyli wysoka jakość). Zmiana ta powiększa elastyczność przepływu pracy, jak też zapewnia dość sporo możliwości na etapie postprodukcji każdemu producentowi filmowemu. Wprowadzane przez najnowszą aktualizację oprogramowania możliwości mają za zadanie na dobrą sprawę zapewnić wybór skalowalnego zakresu szybkości transmisji danych, w ramach formatu RAW, co zmniejsza rozmiar plików - a wszystko to przy zachowaniu wysokiej jakości. Występująca w kamerze EOS C500 Mark II matryca światłoczuła cechuje się rozdzielczością natywną 5.9K, a konstrukcja kamery jest modułowa i można ją konfigurować na mnóstwo, by nie powiedzieć więcej, sposobów. Nie zapomnianio też o wymiennym mocowaniu obiektywu i innych udogodnieniach. Przez wzgląd na: jakość obrazu, rozbudowane funkcje łączności oraz kompaktowy korpus, profesjonaliści często wybierają kamerę EOS C500 Mark II do produkcji filmowych i telewizyjnych - stąd wynika aktualizacja oprogramowania.

Kamera EOS C500 Mark II

Jak mówi Senior Product Specialist w europejskim oddziale firmy Canon, Aron Randhawa:

"Formaty Cinema RAW Light stale się rozwijają. Ich przewaga nad mocno skompresowanymi formatami jest bezdyskusyjna - w szczególności kiedy chodzi o gradację kolorów oraz efekty wizualne. Wszystkie nowe formaty są dwunastobitowe, nawet przy większej liczbie klatek na sekundę i braku podpróbkowania chrominancji. Oznacza to, że operatorzy EOS C500 Mark II mogą cieszyć się pełnią możliwości tej kamery, oczywiście podczas kręcenia filmów."

Kamera EOS C500 Mark II

Zobacz również:

Dowiedz się więcej na temat:

Anritsu, ARBURG, AVT Korporacja, Canon, Dyson, element14, Infineon Technologies, Intel, iiyama, Microchip Technology, Phoenix Contact, Politechnika Warszawska (PW), Rohde & Schwarz, RS Components (RS), Sennheiser, Sharp Electronics, Sony

Firma: AVT Korporacja
Tematyka materiału: CEB-G240T, CEB-G480T, EOS C500 Mark II, R&S FSPN50, WMAS, XCB4594DQSN-B1
AUTOR
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"