Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Bezprzewodowy system mikrofonowy WMAS firmy Sennheiser

Article Image
Jest to zaawansowane rozwiązanie, która powstało w celu sprostania tym wyzwaniom, które stawia się podczas bardzo wymagających występów na żywo i poprzez aplikacje studyjne. W porównaniu do klasycznych systemów mikrofonowych, WMAS oferuje np. wyższy poziom wydajności widmowej, który wyraża się sposobnością transmitowania wyższej liczby kanałów dźwięku w ograniczonym bloku widma częstotliwości radiowej (RF), a także ulepszonym zabezpieczeniem przed zakłóceniami ze strony innych usług łączności bezprzewodowej, które wykorzystują to samo widmo.

Prace nad bezprzewodowym systemem mikrofonowym WMAS firma Sennheiser podjęła, tak naprawdę, ponad dekadę temu. Dostępne na rynku bezprzewodowe systemy mikrofonowe są zazwyczaj wąskopasmowe, tzn. ograniczone do szerokości pasma RF, które wynosi 200 kHz - nie więcej. Każdy kanał dźwięku wykorzystuje dedykowaną, jednokierunkową parę nadajnik-odbiornik, która działa na jednej, unikalnej nośnej RF. Każdy nadajnik pracuje w sposób stały, emitując sygnał wyjściowy o mocy zazwyczaj 50 mW, co podwyższa poziom szumów tła RF z każdym, kolejnym kanałem dodanym do konfiguracji. Te liczne nośne powodują powstawanie produktów intermodulacji (IM), które mogą znacząco zakłócać właściwe sygnały.

Logo firmy Sennheiser

Korzyści stosowania technologii WMAS osiągane są m.in. poprzez multipleksowanie kanałów dźwięku na szerokopasmowy kanał RF o szerokości do 6-8 MHz. W tym znaczeniu przenośne transceivery dwukierunkowe mają możliwość komunikacji ze stacją bazową przy nadzwyczaj niskiej gęstości widmowej. Stanowi to właściwe zabezpieczenie zwłaszcza dla sąsiadujących ze sobą operatorów urządzeń bezprzewodowych. Jako że opisywany, bezprzewodowy system mikrofonowy WMAS wykorzystuje jedną nośną RF, eliminowane jest ryzyko tworzenia się, na dłuższą sprawę, produktów intermodulacji. Po raz pierwszy kanały monitorowania dousznego mogą równolegle wykorzystywać jednakowy blok widma RF, co mikrofony bezprzewodowe, a tym samym jeszcze bardziej zwiększać swoją wydajność widmową.

Więcej informacji pod adresem: sennheiser.pl

Wideo
Firma: Sennheiser
Tematyka materiału: bezprzewodowe systemy mikrofonowe, nadajniki, Sennheiser, systemy mikrofonowe, widmo częstotliwościowe, WMAS
AUTOR
Źródło
sennheiser.pl
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"