Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Tygodniowy Przegląd Nowych Produktów - 22.12.2023 r.

Article Image
Przedstawiamy podsumowanie produktowych nowości, a także kluczowych wydarzeń mijającego tygodnia. Przegląd obejmuje m.in.: anteny, monitory, satelity oraz systemy mesh.

Firma iiyama poszerza swoje portfolio monitorów gamingowych G-Master o 5 nowych modeli Black Hawk

Najnowsze monitory gamingowe iiyama (GB2445HSU, G2745HSU, GB2745HSU, G2745QSU, a także GB2745QSU) odznaczają się czasem reakcji 1 ms, jak też częstotliwością odświeżania 100 Hz. Są one dostępne w różnych rozmiarach i rozdzielczościach, co dla szeregu graczy jest ważne, gdyż w pełni zaspokaja ich potrzeby, aby zwłaszcza lepiej dostrzegać detale w grach. Seria monitorów G-Master obejmuje najnowsze rozwiązania o przekątnej 27" i rozdzielczości Quad HD (G2745QSU, GB2745QSU) lub Full HD (G2745HSU, GB2745HSU) oraz urządzenie o przekątnej 24" i rozdzielczości Full HD o symbolu GB2445HSU. Urządzenia te wyposażono w najnowocześniejszą technologię paneli IPS, co daje nadzwyczaj płynne przejścia pomiędzy kontrastowymi kolorami, doskonałe oddanie dynamicznych scen ruchu - zarówno w filmach, jak i grach, a także redukcję migotania kursora myszy. Tym sposobem monitory zapewniają wolne od opóźnień oraz responsywne wrażenia gamingowe. Ma to miejsce przy rozwiązaniu FreeSync firmy AMD, która eliminuje rozdarcie ekranu oraz niestabilność rozgrywki, poprzez synchronizację częstotliwości odświeżania z liczbą klatek na sekundę. Zintegrowana funkcja Black Tuner bardzo dobrze poprawia jakość obrazu w zacienionych obszarach, a użytkownicy mają możliwość wyboru optymalnych ustawień oraz dostosowania ich do różnych typów gier. Dodatkowo monitory: GB2445HSU, GB2745HSU i GB2745QSU posiadają ergonomiczną, na dobrą sprawę, podstawę z regulacją wysokości, która gwarantuje: pochylanie, obracanie oraz ustawianie ekranu w pozycji portretowej. Dzięki wejściom: HDMI oraz DisplayPort, najnowsze monitory z serii G-Master można niezwykle prosto podłączyć zarówno do komputera PC, jak i konsoli do gier. Zintegrowane huby USB ułatwiają dostęp do urządzeń peryferyjnych, co daje, w istocie rzeczy, polepszoną, ogólną konfigurację.

Jeden z najnowszych monitorów gamingowych G-Master

Deco X10 - najnowszy system mesh w standardzie Wi-Fi 6 od TP-Link

Właściciele kilkupokojowych mieszkań, jak też jednorodzinnych domów, miewają problemy z: długim buforowaniem, albo zanikającym sygnałem sieci bezprzewodowej. Najnowszy system Deco X10 z firmy TP-Link pozwala w prosty sposób rozwiązać te, czy wiele innych problemów. Dzięki 2 gigabitowym portom WAN/LAN w jednostkach Deco X10, system ten gwarantuje, nie inaczej, szybkie połączenia przewodowe. Funkcjonuje w standardzie Wi-Fi 6, zapewniając dla każdego przepustowości dochodzące do 1500 Mb/s - w 2 pasmach transmisji: do 1201 Mb/s w paśmie 5 GHz, a także do 300 Mb/s w paśmie 2,4 GHz. Za ochronę transmisji odpowiadają, na dobrą sprawę: szyfrowanie WPA3 oraz usługa TP-Link HomeShield, które zapewniają dostęp do personalizowanych funkcji i pozwalają budować bezpieczne sieci bezprzewodowe. Oprócz tego użytkownik ma możliwość ustanawiania oddzielnych profili dla każdego domownika, jak też ustawiania, dla każdej z osób, limitów czasowych. Podczas przemieszczania się po domu, telefon albo tablet zawsze łączy się z jednostką Deco X10, która oferuje najlepsze połączenie, eliminując przerwy w transmisji oraz buforowanie danych. 2 technologie: OFDMA i MU-MIMO zwiększają wydajności sieci i dają możliwość transmisji danych na kilku strumieniach. Każda z jednostek systemu Deco X10 może nadawać priorytety aplikacjom i urządzeniom (QoS) przy kontroli rodzicielskiej (choćby blokowanie dostępu do niepożądanych treści), która zapewnia bezpieczeństwo młodym użytkownikom Internetu. Wszystko to osiągane jest przy trzyletniej, nie dłuższej, gwarancji producenta.

System mesh Deco X10

Przezroczysta antena samochodowa LG Electronics na targach CES 2024

Firma LG Electronics zaprezentuje na targach CES 2024 nową, przezroczystą, foliową antenę samochodową, która jest mocowana, z łatwością, na szybę pojazdu. To unikalne rozwiązanie jest kluczowym postępem w dziedzinie technologii telekomunikacyjnej i może mieć znaczny wpływ na szybko zmieniający się sektor mobilności. Oczekuje się również, że innowacja tego typu wzmocni pozycję LG Electronics na zmieniającym się przez cały czas rynku motoryzacji. Przezroczysta antena LG Electronics jest zgodna z przeróżnymi: typami szkła i konstrukcjami pojazdów. Użycie anteny foliowej na wielkiej powierzchni zapewnia niezawodną łączność, jak też pozwala na rozbudowę, w celu obsługi zwiększonego ruchu sieciowego. Jest to niezwykle doskonała propozycja, która opracowano z myślą o obsłudze komuniacji 5G, GNSS czy Wi-Fi. Opracowaną antenę można bez trudu zintegrować z: przednią szybą lub szklanym dachem przesuwnym. W rezultacie projektanci nowych modeli producenci pojazdów nie muszą iść na kompromisy, ponieważ nie są dłużej wymagane obudowy jak w przypadku konwencjonalnych anten. Oprócz tego antena zawiera ponad 80 opatento­wanych innowacji od LG Electronics, w tym możliwość projektowania przezroczystych wzorów anten i elektrod. Zwiększono również integralność produktu, opracowując metodę nakładania przezroczystej anteny na szkło.

Przezroczysta antena samochodowa LG Electronics na targach CES 2024

Satelita Intuition-1 gliwickiej firmy KP Labs jest już w kosmosie

W ramach misji Transporter-9, rakieta Falcon 9, firmy SpaceX, z sukcesem wyniosła na orbitę satelitę Intuition-1 gliwickiej firmy KP Labs. Jest to wspaniałe wydarzenie, które otwiera nowy etap w obserwacji Ziemi i analizie danych z kosmosu, umacniając pozycję Polski w kosmosie. Zrobiony przez KP Labs satelita Intuition-1 to, w praktyce, kompaktowy nanosatelita klasy 6U wyposażony w: hiperspektralny instrument optyczny i jednostkę przetwarzania danych (DPU) zwaną Leopard DPU, która przetwarza do 3 bilionów operacji na sekundę. Dzięki współpracy i niezawodnemu działaniu 2 komponentów, Intuition-1 będzie analizował uzyskane dane już na orbicie, co przyczyni się do zredukowania przesyłu danych z satelity na Ziemię i przełoży się z łatwością na zmniejszenie kosztów operacyjnych. Opisywany satelita wesprze rozwój w wielu dziedzinach: od rolnictwa, poprzez badania środowiska, po określanie deforestacji. Realizacja wystrzelenia satelity Intuition-1 stanowi rezultat skoordynowanych działań doświadczonych i wykwalifikowanych specjalistów KP Labs. Wśród nich znajdują się profesjonaliści z mnóstwa dziedzin, w tym informatyki, uczenia maszynowego, elektroniki, fizyki, mechaniki, termiki czy automatyki i robotyki.

Satelita Intuition-1

Dlaczego warto zarządzać farmą druku 3D za pomocą Zortrax inCloud?

Prowadzenie farmy druku 3D nie oznacza, że trzeba nadzorować każde urządzenie z osobna, choćby dzięki Zortrax inCloud - internetowej platformie chmurowej, która oferuje wspaniałe i rewelacyjne funkcje, które udoskonalają przepływ pracy farmy druku 3D. Jest to rozwiązanie dostępne dla każdego kto zarejestrował swą drukarkę za pośrednictwem systemu Zortrax ID. Kluczowe rozwiązania dostępne w Zortrax inCloud pozwalają na zdalne zarządzanie, a nawet szybką obsługę drukarek 3D. Po przygotowaniu urządzenia do pracy, proces druku 3D można rozpocząć jednym kliknięciem m.in. na komputerze, tablecie oraz smartfonie. Można wysyłać polecenia do podłączonych drukarek 3D w trakcie wykonywania masy zadań i mieć pewność, że cały proces przebiegnie jak trzeba. Jeżeli produkcja modeli dzielona jest na wiele maszyn i nie da się zrobić inaczej, można skorzystać z opcji Multiprint, dzięki której można rozpocząć z łatwością druk tego samego modelu na kilku urządzeniach jednocześnie. Dodatkowo Zortrax inCloud zawsze podaje informacje w czasie rzeczywistym oraz wysyła powiadomienia push o aktualnym stanie drukarki. Jeżeli więc druk zakończy się i urządzenie wymaga uwagi, Zortrax inCloud natychmiast o tym powiadamia.

Widok na platformę Zortrax inCloud

Firma Canon przedstawia nową aplikację Multi-Camera Control na smartfony z systemem iOS

Jest to bezpłatna rozwiązanie, które umożliwia płynne połączenie i sterowanie oraz wygodne monitorowanie do 4 kamer naraz. Oferowana przez Canon aplikacja zgodna jest chociażby na pewno z 4 modelami aparatów: XF605 i EOS C70 oraz EOS C300 Mark III i EOS C500 Mark II. Prosty oraz intuicyjny interfejs użytkownika zapewnia możliwość zdalnej obsługi szerokiego, w praktyce, zakresu funkcji, np. zoomu optycznego i kontroli ekspozycji, a także dotykowego autofokusa i profili obrazu. Pozwala również na równoległe monitorowanie do 4 kamer, razem z podglądem na żywo w wysokiej jakości obrazu - z niemalże zerowym opóźnieniem. Istnieje możliwość zmiany kluczowych ustawień w kamerach, które można wyświetlić na intuicyjnym pulpicie nawigacyjnym z często używanymi funkcjami. Ponadto przewidziano opcję łatwego i szybkiego tworzenia do 5 grup kamer z maksimum 4 modelami w każdej z nich. Rozpoczęcie albo zatrzymanie nagrywania dla wszystkich kamer można zainicjować w tym samym czasie, a podgląd na żywo można dostosować do wyświetlania większych, czy mniejszych obrazów z kamer, zgodnie z preferencjami.

Aplikacja Multi-Camera Control

Rozgałęźnik sieciowy LB0166-3 firmy Libox z 3 uziemionymi gniazdami

Jest to doskonale znany gadżet o nazwie "złodziejka", który wygląda estetycznie, a także jest wykonany z wysokiej jakości plastiku. Posiada ergonomiczny kształt, jak też i niepowtarzalny wygląd, a dwukolorowa obudowa sprawia, iż nie odstrasza swym surowym wyglądem, tak jak potrafią to zrobić rozgałęźniki starego typu i inne przedłużacze - niezależnie od liczby gniazd. Nadzwyczaj przydatny rozgałęźnik sieciowy LB0166-3 sprawdza się tam, gdzie brak jednego, albo też 2 gniazdek, a standardowy przedłużacz jest zbędnym zwojem kabla. Rozgałęźnik ten posiada uziemienie gniazd, a także dodatkowe zabezpieczenie przed dziećmi, w otworach dla wtyczek. Specjalne zapadki uniemożliwiają wciskanie przez dziecko licznych przedmiotów, a maksymalne obciążenie rozgałęźnika to: 250 V/16 A. Wszystko to przy stopniu ochrony IP20 i bardzo trwałej obudowie, niespotykanej w innych rozgałęźnikach sieciowych.

Rozgałęźnik sieciowy LB0166-3

Zobacz również:

Dowiedz się więcej na temat:

ABB, Advanced Micro Devices (AMD), Apple, AVT Korporacja, Canon, HEUTHES, iiyama, KP Labs, LG Electronics, Libox, Politechnika Śląska (PŚ), Polskie Sieci Elektroenergetyczne (PSE), Sony, SpaceX, Toyota, TP-Link, TAURON, Transfer Multisort Elektronik (TME), Zortrax

Zdrowych, wesołych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego, nowego 2024 roku!

Firma: AVT Korporacja
Tematyka materiału: Deco X10, GB2445HSU, G2745HSU, GB2745HSU, Intuition-1, Zortrax inCloud
AUTOR
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"