Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Tygodniowy Przegląd Nowych Produktów - 3.11.2023 r.

Article Image
Przedstawiamy podsumowanie produktowych nowości, a także kluczowych wydarzeń mijającego tygodnia. Przegląd obejmuje m.in. ekstendery zasięgu i pompy ciepła, albo routery i oprogramowanie.

Zapowiedź premiery routera XGB810v firmy TP-Link obsługującego standard Wi-Fi 7

Na drugą połowę 2024 roku przewidziano premierę routera XGB810v firmy TP-Link, opartego na platformie 10G Fiber Gateway Platform autorstwa Qualcomm Technologies. Wyposażony w terminal VoIP router XGB810v ma dać symetryczny dostęp do internetu światłowodowego z maksymalną przepustowością równą niemal 10 Gb/s oraz będzie miał 8 anten wewnętrznych. Zgodnie z zamiarami router XGB810v będzie stanowił połączenie niespotykanej wydajności z dyskretną i elegancką obudową. Umieszczone w routerze anteny wewnętrzne mają zapewnić dookólne pokrycie sygnałem o znacznym zysku oraz szerokiej wiązce. Będzie gwarantowana maksymalna przepustowość 19 Gb/s - w 3 pasmach transmisji Wi-Fi 7. Za wydajność routera i siłę jego sygnału oraz stabilności działania będzie odpowiadała platforma 10G Fiber Gateway Platform firmy Qualcomm Technologies obsługująca standard Wi-Fi 7, 2 techniki: MU-MIMO i OFDMA, czy technologię kształtowania wiązki (Beamforming). Taka konfiguracja zapewni np. streaming materiałów 8K/4K, rozgrywki online i pobieranie sporych plików bez opóźnień oraz przerw w transmisji w tym samym czasie. Oprócz tego, router XGB810v będzie kompatybilny ze standardem EasyMesh oraz umożliwi, w prosty sposób, stworzenie sieci Wi-Fi typu mesh o dużej elastyczności. Za połączenia kablowe w modelu XGB810v będzie odpowiadał port XGS-PON dający dostęp do internetu światłowodowego. Urządzenie zostanie wyposażone także w 2 porty telefoniczne, port WAN/LAN 10 GbE, 4 porty LAN 2,5 GbE i port USB 3.0.

Zapowiedź routera XGB810v

IMX900 firmy Sony - najnowsza matryca CMOS o rozdzielczości 3,2 Mpx oraz technologii Global Shutter

Zgodna z obiektywami typu 1/3 matryca IMX900 obejmuje strukturę pikseli, która powiększa efektywność skupiania światła i czułość w paśmie bliskim podczerwieni (IR). Nowy produkt ma umożliwić usprawnienie procesów przemysłowych, wliczając w to odczytywanie kodów w systemach logistycznych, a także sterowanie zautomatyzowanymi liniami produkcyjnymi, na których wykorzystywane są wszelkiego rodzaju, funkcjonalne, wydajne roboty kompletujące. Zastosowana w matrycy IMX900 technologia Global Shutter umożliwia szybką i precyzyjną z punktu widzenia użytkownika rejestrację obrazu bez deformacji obiektów w ruchu, co daje na dobrą sprawę znaczącą jakość rozpoznawania obrazu - przez kompaktowe urządzenia. Moduł pamięci, umieszczony wcześniej na tym samym podłożu co fotodioda, przeniesiony został do odrębnego obszaru obwodów przetwarzania sygnału. Zaowocowało to sporym rozszerzeniem apertury, a w rezultacie znaczącą poprawą wydajności kwantowej i właściwości, przy różnych kątach padania światła. Większa grubość obszaru fotodiody powiększa natomiast czułość na fale o długości bliskiej podczerwieni (850 nm). Wydajność kwantowa jest aż dwa razy wyższa niż w standardowych produktach. Jednocześnie zwiększono obszar fotodiod czy zmniejszono piksele (2,25 μm) - przy zachowaniu znaczącego poziomu nasycenia sygnału. Wykorzystano dosyć unikalną strukturę pikseli opartą na technologii Pregius S, a wymiary matrycy IMX900 zostały dostosowane do systemu mocowania S-mount (M12) - często obecnego w aplikacjach przemysłowych. Zastosowania najnowszej matrycy IMX900 obejmują takie rozwiązania jak w szczególności: nieduże kamery do czytników kodów kreskowych, a także kamery w robotach kompletujących na liniach produkcyjnych. Jednak są to także zautomatyzowane pojazdy typu AGV, czy autonomiczne roboty mobilne, które wyręczają pracowników w wykonywaniu zadań transportu.

Matryca światłoczuła IMX900

Wkrótce dostępny ekstender zasięgu LAN+PoE firmy ATTE Power o symbolu ETH-ETH500-SET

Będzie to urządzenie pozwalające rozszerzyć zasięg sieci do 800 m, przy użyciu klasycznego przewodu UTP. Będzie to możliwe przy instalacji między: dowolnym switchem PoE, a choćby kamerą IP zasilaną z PoE (w ogólności chodzi o wszelkie sieciowe urządzenia zasilane z PoE). Dzięki ekstenderowi zasięgu ETH-ETH500-SET będzie możliwy montaż kamer czy też innych urządzeń IP PoE w oddalonych miejscach, gdzie instalacja dodatkowego okablowania jest, na dobrą sprawę, niemożliwa albo też nieopłacalna. Ma to być atrakcyjna alternatywa względem okablowania opartego o światłowód, a także oddzielną linie zasilania. Ekstender sprawdzi się idealnie w instalacjach na rozległych terenach, jak też w miejscach gdzie system monitoringu ma charakter tymczasowy, w których koszt przygotowania okablowania odgrywa ważną rolę. W celu zasilania ETH-ETH500-SET potrzebny będzie switch PoE z portem RJ45. Maksymalna długość przewodów w torze LONG RANGE to 800 m. Kamerę bądź inny odbiornik PoE będzie można dołączyć do portu RJ45 modułu ETH-ETH500 na końcu linii. Urządzenie będzie można zasilać też ze złącz śrubowych POWER. Ekstender zasięgu ETH-ETH500-SET ma być małych, dogodnych rozmiarów, co pozwoli na szybką zabudowę w niewielkich przestrzeniach, a także w dowolnej obudowie. Dzięki dodatkowemu adapterowi będzie można pokusić się o montaż z poziomu szyny TH-35. Systemowe rozwiązanie pozwoli na pionowy, albo też poziomy montaż urządzenia w dowolnej, otworowanej części obudowy lub blachy montażowej.

Specyfikacja ekstendera zasięgu ETH-ETH500-SET:

 • Liczba portów LAN 10/100 Mbps: 1
 • Liczba portów LAN Long Range: 1
 • Długość przewodu toru LONG RANGE: do 800 m
 • Długość kabla sieciowego LAN: do 100 m
 • Sygnalizacja pracy: dioda PWR LED (obecność zasilania)
 • Złącza: 2 porty RJ45
 • Zakres temperatury pracy: od -25 do 65°C
 • Wymiary: 51 x 51 x 21 mm
 • Waga: 26 g
 • Stopień ochrony: IP20
 • Konstrukcja obudowy: uniwersalna podstawa montażowa
 • Sposób montażu:
  • Kołki montażowe
  • Dodatkowe adaptery do szyny TH-35 
  • RACK
Logo firmy ATTE Power

Kompaktowe pompy ciepła LG Therma V R32 Split

Chodzi o modele z mocami: 4 kW oraz 6 kW, które przeznaczone są dla dobrze ocieplonych budynków, które wymagają małego obciążenia cieplnego. Charakteryzują się: niedużą wagą i dogodnymi rozmiarami, co w połączeniu z niezwykle małą ilością czynnika chłodniczego oraz zmniejszonym poziomem głośności daje oczekiwaną, czy zwiększoną elastyczność instalacji. Najnowsze pompy ciepła LG Therma V R32 Split można łączyć z Hydroboxem, albo jednostką wewnętrzną ze zbiornikiem ciepłej wody użytkowej (IWT). Pompy te funkcjonują w oparciu o czynnik chłodniczy R32, a ich kompaktowy rozmiar czy niewielka waga sprawiają, że są łatwe w instalacji. Ciśnienie akustyczne, w odległości 3 m od jednostki zewnętrznej, dosięga: 39 dB - dla modelu 4 kW oraz 40 dB - dla wersji 6 kW. Kompaktowe pompy ciepła LG Therma V R32 Split pracują w temperaturze: od -20 do 35°C i grzeją wodę użytkową do temperatury 55°C - nie inaczej. Wyróżniają się znaczącą efektywnością energetyczną, tj. parametr SCOP dla tych modeli to: 4,65/3,12 (niska temperatura/średnia temperatura) i sprawnością grzewczą wody o wartości 133%. Dzięki parametrowi COP, który nie przekracza 5,1 (powietrze zewnętrzne 7°C i woda zasilająca 35°C) pompy ciepła zapewniają oszczędność energii, a taże wydajną pracę w istotnie zróżnicowanych warunkach. Dla aplikacji średniotemperaturowych mają one klasę efektywności energetycznej A++, czyli spełniają one kryteria do dofinansowań z programów rządowych lub lokalnych. Wszystkie pompy objęte są pięcioletnią gwarancją producenta.

Pompa ciepła LG Therma V R32 Split

Wkrótce dostępna: dekoracyjna oprawa typu downlight Tiunne Plus produkcji Lena Lighting

Przeznaczona do zabudowy w sufitach podwieszanych oprawa oświetleniowa Tiunne Plus na dobrą sprawę ma być energooszczędna czy trwała dzięki źródłu światła CoB LED. Jej okrągły kształt będzie doskonale komponował się z każdym rodzajem przestrzeni. Przewidziano kilka wersji oprawy Tiunne Plus - z różnymi kątami rozsyłu światła, a także i 4 kolorami odbłyśnika. Wykonana z aluminium obudowa Tiunne Plus zapewnia optymalne warunki pracy diod LED, a aluminiowy odbłyśnik daje gwarancję: idealnej efektywności świetlnej czy niedużego stopnia olśnienia. Jest to produkt przystosowany do montażu m.in. w sufitach gipsowo-kartonowych i modułowych. Przewidziano dwie następujące temperatury barwowe oprawy: 3000 K i 4000 K obok współczynnika CRI powyżej 80 bądź 90. Dekoracyjna oprawa Tiunne Plus przeznaczona jest do użytku wewnętrznego - jako oświetlenie ogólne. Sprawdza się doskonale w: ciągach komunikacyjnych, strefach wejściowych, witrynach i przymierzalniach ubrań.

Oprawa dekoracyjna Tiunne Plus

Zaburtowy silnik elektryczny Wicher 65 firmy VOLT Polska

Zaburtowy silnik elektryczny Wicher 65 przeznaczony jest do zasilania łodzi, tzn. do pracy na niegłębokiej wodzie. Dzięki kolumnie ze wzmocnionego kompozytu urządzenie jest, w istocie, wytrzymałe na uderzenia i deformacje, co czyni go dość nieodzownym narzędziem w wodzie. Zasilany napięciem 12 V zaburtowy silnik elektryczny Wicher 65 współgra z 2 następującymi, w istocie, typami akumulatorów: AGM i GEL, o właściwej pojemności i zdolności dostarczania minimum 50-60 A prądu do silnika. Wszystkie znamienne części silnika zostały umieszczone w zwartej jednostce. Osiągnięto to przy: niewielkiej masie, łatwym montażu oraz cichej pracy. Przygotowany przez VOLT Polska silnik obejmuje drążek sterujący z regulacją prędkości oraz kierunku płynięcia. Przewidziano w nim 5 biegów w przód oraz 3 biegi w tył. Zapewniana jest maksymalna moc 770 W - przy wadze silnika ok. 10,5 kg. Zastosowania zaburtowego silnika elektrycznego Wicher 65 obejmują łodzie: motorowe, żaglowe oraz wędkarskie. Jest to prosty w obsłudze, wytrzymały produkt sprawdzający się w każdym rodzaju wody.

Zaburtowy silnik elektryczny Wicher 65

Zobacz również:

Dowiedz się więcej na temat:

ASUS, AVT Korporacja, ATTE Power, Dyson, Edge Impulse, element14, Lena Lighting, LG Electronics, Nordic Semiconductor, Pilz, Samsung, Sony, Qualcomm Technologies, TP-Link, VOLT Polska, Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE)

Firma: AVT Korporacja
Tematyka materiału: ETH-ETH500-SET, Expertbook B3302(B5302), Expertbook B5402, LG Therma V R32 Split, Tiunne Plus, XGB810v
AUTOR
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"