Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Tygodniowy Przegląd Nowych Produktów - 1.09.2023 r.

Article Image
Przedstawiamy podsumowanie produktowych nowości, a także kluczowych wydarzeń mijającego tygodnia. Przegląd obejmuje m.in. kamery, matryce fotodiod, wyświetlacze i przedwzmacniacze.

Nowy, mobilny ekran LG Electronics to wszechstronne rozwiązanie do rozrywki w podróży

Firma LG Electronics ogłosiła światowy debiut doskonałego, mobilnego ekranu StanbyME Go (model 27LX5). Te innowacyjne urządzenie ma wyświetlacz dotykowy o przekątnej 27" oraz, z pewnością, czterokanałowy system głośników o mocy 20 W każdy, które zawarto w niedużej i stylowej walizce. Tak zaprojektowany ekran mobilny pozwala wprost ucieszyć się z rozrywki. Mobilny wyświeltacz StanbyME Go jest idealny nie tylko do oglądania filmów, lecz i do grania w gry. Nadaje się do użytku zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. Jest wyposażony i integruje walizkę z zintegrowaną baterią, dzięki czemu można go stosować wszędzie. Oferuje doskonałą ochronę ekranu i może pracować do trzech godzin, bez podłączonego zasilania. W walizce znajduje się miejsce do bezpiecznego przechowywania pilota, czy kabla zasilającego. Nowy produkt LG Electronics zapewnia też wszechstronną regulację dopasowaną do wielu w praktyce osobistych preferencji.

Mobilny ekran StanbyME Go

Użytkownicy mogą: pochylać ekran, żeby uzyskać najlepszy kąt widzenia, obracać go o 90°, z pozycji poziomej do pionowej, oraz regulować jego wysokość do poziomu: 18 cm. Wyświetlacz pozwala również na przełączenie w tryb stołowy. Ekran leży płasko w dolnej części walizki, co pozwala na granie w cyfrowe gry planszowe (np. szachy, czy zabawę w znajdowanie różnic na zdjęciach), czy korzystanie z wirtualnego gramofonu, żeby zapewnić przyjemne, nostalgiczne wrażenia muzyczne.

Mobilny ekran StanbyME Go

Wygodnym rozwiązaniem jest automatyczne włączanie oraz wyłączanie się wyświetlacza, po otwarciu lub zamknięciu walizki. Wyświetlacz StanbyME Go jest również niezwykle trwały - o tym świadczy pomyślne przejście 11 testów zgodnych ze standardem MIL-STD-810G. Testy te wykazały, że ekran radzi sobie z wieloma różnymi czynnikami środowiskowymi, takimi jak np. niskie ciśnienie, nadmierna temperatura, pył i mgiełka solna, a także wytrzymuje: upadki oraz wibracje i wstrząsy.

Mobilny ekran StanbyME Go

Wyświetlacz StanbyME Go wyposażono w platformę LG webOS Smart TV, która łączy się np. z urządzeniami Android. Co więcej, rozpoznawanie głosu gwarantuje: uruchamianie aplikacji i regulację dźwięku oraz bezdotykowe wyszukiwanie treści. Jest to funkcja bardzo przydatna, z punktu widzenia osób, które lubią wykonywać inne czynności podczas oglądania filmów.

Mobilny ekran StanbyME Go

MS-500 firmy Canon: wysokoczuła kamera wyposażona w czujnik SPAD do rejestracji wideo w kolorze

Jest to urządzenie z wymiennymi obiektywami obejmujące jednocalowy czujnik SPAD (z ang. Single Photon Avalanche Diode) - o rozdzielczości 3,2 Mpx. Umożliwia ono błyskawiczną oraz rejestrację wideo w kolorze przy nadzwyczaj słabym oświetleniu, i to już na poziomie 0,001 lx. Na ogół w miejscach o wyjątkowo wysokim poziomie zabezpieczeń wymagane są najbardziej precyzyjne systemy monitorowania zdolne rejestrować obrazy w dzień i nocy. Dzięki kamerze MS-500 o wymiennych obiektywach możliwe jest nagrywanie niezwykle wyraźnego obrazu z odległości kilku kilometrów, nawet po zmroku. W czujniku SPAD następuje zliczanie fotonów mających kontakt z pojedynczymi pikselami. Przemienia się je w ładunek elektryczny, który, z prostotą, jest wzmacniany. Gwarantowana jest sprawna detekcja już niedużych ilości światła. Znamienną zaletą czujników SPAD jest możliwość cyfrowego zliczania fotonów. Pozwala to z miejsca na rejestrację wyraźnych i kolorowych obrazów przy słabym oświetleniu. Bagnetowe mocowanie obiektywu, oparte na standardach BTA S-1005B, jest powszechnie stosowane dla potrzeb obiektywów transmisyjnych. 

Kamera MS-500
Kamera MS-500

W przypadku dozoru nocnego i dalekiego zasięgu, hałas, jak również drgania atmosferyczne, szczególnie w ciemności, mogą niezwykle negatywnie oddziaływać na jakości obrazu. W celu rozwiązania tego problemu w funkcji niestandardowego obrazu instalowana jest opcja zwana "CrispImg2", która optymalizuje ustawienia: ostrości, krzywej gamma oraz redukcji szumów, i nie tylko, pozwalając na szybką konfigurację obrazu - w zależności od potrzeb. Umożliwia to nagrywanie wyraźnego obrazu wideo - o każdej porze dnia i nocy. Kamera MS-500 obsługuje funkcję kompensacji zamglenia, która eliminuje skutki zamglenia i mgły oraz dostosowuje na potrzeby użytkownika kontrast, poprawiając końcową jakość wideo.

Kamera MS-500

Liniowa matryca czujników TSL1401CCS od Rochester Electronics

Liniowa matryca czujników TSL1401CCS obejmuje matrycę fotodiod w układzie 128×1, obwód wzmacniacza i obwód utrzymania pikseli. Przeznaczona jest do znaczącej gamy zastosowań, w tym skanowania obrazów, odczytu znaków, obrazowania kontaktowego i detekcji krawędzi. Wraz z popularnością urządzeń mobilnych czujniki światła są coraz częściej wykorzystywane w urządzeniach spotykanych na co dzień. Jednak obszary światłoczułe czujników optycznych są przeważnie dosyć małe. Inaczej jest w przypadku liniowej matrycy czujników TSL1401CCS. Doświadczony zespół inżynierów Rochester Electronics rozwiązał mnóstwo problemów, żeby, w istocie, skonstruować rozwiązanie o równomiernym napięciu wyjściowym na całej matrycy. Istotnym warunkiem obiektywnego pomiaru czy przetworzenia światła na napięcie z matrycy jest użycie jednolitego źródła światła. Impulsem do powstania TSL1401CCS było wycofanie, z produkcji, oryginalnego układu, którego producentem była, do niedawna, firma ams OSRAM. Przeprojektowanie i ponowna certyfikacja urządzeń z tym układem oznaczałaby wieloletnie i kosztowne przedsięwzięcie, nie wspominając o długotrwałym procesie ponownej certyfikacji. Firma Rochester Electronics opracowała rozwiązanie oparte na produkcji licencyjnej, które, w praktyce, wydłużyło cykl życia oryginalnego układu TSL1401CCS.

Sprzęt medyczny jako jedno z zastosowań liniowej matrycy fotodiod TSL1401CCS

Stylowy przedwzmacniacz gramofonowy Gratia produkcji Fezz Audio

Przedwzmacniacz gramofonowy Gratia przeznaczony jest do współpracy z 4 wkładkami: MM, MC, HO oraz MC. Jego sekcja wzmocnienia pracuje w oparciu o wzmacniacz: Burson Supreme Sound Opamp V5i. Kluczowym podzespołem toru zasilania jest transformator Supreme Audi. Oferowany przez Fezz Audio przedwzmacniacz gramofonowy nawiązuje swoim wzornictwem do dotychczasowej stylistyki firmy. Jej niezaprzeczalnym atutem jest uniwersalność. Dzięki w praktyce sporym możliwościom zmiany ustawień, bez problemu obsłuży nawet wkładki MC o niezwykle niskim poziomie wyjściowym. Pełne, analogowe brzmienie z wielobarwną średnicą i punktowym basem zadowoli każdego wielbiciela analogu.

Przedwzmacniacz gramofonowy Gratia

Specyfikacja techniczna przedwzmacniacza gramofonowego Gratia:

 • Typ zasilania: stabilizowany + transformator toroidalny
 • Wzmocnienie regulowane:
  • 50 dB - przy wkładce MM
  • 60 dB - przy wkładce MC
 • Standard EQ: RIAA
 • Filtr subsoniczny
 • Tryby pracy:
  • stereo
  • mono
 • Impedancja wejściowa: 47kΩ/50-1 kΩ
 • Wzmacniacz operacyjny: Burson Audio Supreme V5i
 • Poziom zniekształceń THD (20Hz-20kHz): poniżej 0,005%
 • Przesłuch między kanałami:
  • powyżej 95 dB - przy wkładce MM
  • 96 dB - przy wkładce MC
 • Stosunek sygnał/szum:
  • 92 dB - przy wkładce MM
  • 90 dB - przy wkładce MC
 • Pobór mocy: 12W
 • Waga: 4,2 kg
 • Wymiary: 34×32×8 cm
Przedwzmacniacz gramofonowy Gratia

Miernik cyfrowy DMG620 firmy LOVATO Electric o wysokiej dokładności pomiarowej

Miernik cyfrowy DMG620 wykonuje kompletny zestaw pomiarów: od napięć i prądów, po moc i energię: czynną i bierną (pobraną oraz oddaną) oraz całkowite zniekształcenia harmoniczne: napięcia i prądu, wraz z analizą harmonicznych. Występuje zintegrowany port Ethernet, który pozwala na prostszą integrację punktu pomiarowego z istniejącymi sieciami przemysłowymi. Status sieci elektrycznej monitorowany jest poprzez rejestrację wartości m.in. współczynnika mocy i częstotliwości, a także wartości maksymalnych, minimalnych czy średnich wszystkich wielkości elektrycznych. Obserwowane są też wartości szczytowe dla mocy czynnej i prądu - w ich przypadku można nastawić kontrolę umożliwiającą generowanie alarmów oraz obsługę licznika godzin. Dzięki wbudowanemu portowi Ethernet możliwe jest monitorowanie wartości wszystkich wielkości elektrycznych oraz programowanie parametrów miernika, na podstawie 2 protokołów: Modbus-RTU i TCP. Miernik cyfrowy DMG620 obejmuje także port optyczny, na panelu przednim. Służy on do konfiguracji przyrządu i wykonywania różnych pomiarów - przy pomocy oprogramowania Xpress i urządzenia komunikacyjnego CX01 (USB) albo też aplikacji LOVATO SAM1 i urządzenia CX02 (Wi-Fi). Przewidziano tzw. wersję tablicową miernika wraz z gniazdem rozszerzeń typu EXP, które umożliwia rozbudowę urządzenia o: wejścia lub wyjścia cyfrowe oraz porty komunikacyjne typu: USB, RS232 bądź RS485. Miernik cyfrowy DMG620 oferuje dość wysoką klasę dokładności pomiaru energii czynnej (klasa 0.5s) zgodnie z normą IEC/EN/BS 62053-22.

Miernik cyfrowy DMG620

Kompaktowy konwerter zasilania PoE-Conv2/AF firmy Ewimar

Konwerter zasilania PoE-Conv2/AF służy do: oddzielania zasilania PoE (36-57 V) z sieci LAN i zamiany na napięcie stałe 12 V. Stosowany jest w sytuacjach kiedy to potrzebne jest zasilanie urządzenia LAN bez wbudowanej funkcji PoE niezależnie od jego rodzaju oraz przeznaczenia. Jednym z zastosowań konwertera zasilania PoE-Conv2/AF jest kamera IP bez funkcji PoE czy niewielki switch LAN. Opisywany konwerter współpracuje z sieciami 10Base-T, 100Base-T lub 1000Base-T, zapewniając, w ostatnim przypadku, szybkość transmisji 1 GB/s. Transmisja sieci LAN przekazywana jest dalej do urządzenia końcowego. Jednak zasilanie PoE nie jest już tam dostarczane. Wbudowany układ negocjacji zasilania PoE obsługuje wszystkie standardy oraz typy zasilania IEEE 802.3, a także tryb pasywny. Obudowa PoE-Conv2/AF spełnia kluczowe w istocie wymogi klasy szczelności IP20. Rozmiary konwertera to: 8,3×10,6×3,2 cm. Urządzenie pracuje w temperaturze: od -20 do 40°C. Dostępną w nim przetwornicę cechuje obciążalność prądowa: 1 A. Deklarowaną klasa PoE jest klasa 0 (0,44-12,95 W).

Konwerter zasilania PoE-Conv2/AF

Wytrzymały siłownik liniowy LA33 produkcji LINAK

Siłownik liniowy LA33 przystosowany jest do ciężkich warunków przemysłowych, a także dla zastosowań, w których liczą się niestandardowe modyfikacje. Urządzenie cechuje się wysoką jakością, a gwarancją trwałości i bezobsługowej eksploatacji są testy, którym poddano LA33. Występująca w siłowniku liniowym LA33 cichobieżna przekładnia pozwala znacząco obniżyć poziom generowanego hałasu. Przyjemny dla ucha dźwięk działającego siłownika sprawia, że jego ruch jest niemal niezauważalny. Tym samym LA33 doskonale nadaje się do zastosowań, w których liczy się dyskretne działanie (m.in.: magazyny oraz jachty). Opcja nowej przekładni pozwala uzyskać wyższą prędkość ruchu, dzięki której siłownik doskonale sprawdza się tam, gdzie liczy się szybkość działania. Siłownik liniowy LA33 pracuje z szybkością maksymalną 7 cm/s. Charakteryzują go: długość skoku 10-60 cm i maksymalna siła: 5000 N. Siłownik został wzbogacony o interfejs LINAK I/O, który umożliwia personalizację napędu liniowego. Funkcje I/O zapewniają sposobności wszechstronnego konfigurowania i testowania bez konieczności tworzenia prototypów. Umożliwiają także tworzenie rozwiązań zapewniających precyzję wraz z zaawansowaną diagnostyką oraz niezawodnością działania.

Siłownik liniowy LA33

Mobilny system kinematyczny Pegasus TRK100 firmy Leica Geosystems

Ten łatwy w obsłudze system umożliwia wykonanie pomiarów infrastruktury na wielką skalę i tworzenia cyfrowych bliźniaków (ang. digital twins). Profesjonaliści GIS mogą automatycznie zbierać dane, jak również precyzyjnie pozyskiwać kluczowe informacje o obiektach w terenie. Mobilny system kinematyczny Pegasus TRK100 zapewnia obsługę wielu kamer, dzięki czemu żaden szczegół nie pozostanie niezauważony. Można uchwycać m.in. pionowe łuki w wysokiej rozdzielczości do analizy uszkodzeń lub poziome elementy, np. znaki uliczne. Ostre i wyraźne obiekty są dużo lepiej zdefiniowane. Technologia MatchPoint czy skanowanie wielowiązkowe zapewniają wolne od cieni chmury punktów. Bateria Pegasus TRK100 oferuje 8 godzin pracy i jest trwała. Obudowa systemu jest pyłoszczelna i odporna na zanurzenie pod wodą. Wyróżnia ją klasa szczelności IP67. Gwarantowana jest pełna odporność na wstrząsy. Niepowtarzalny tryb transportu ułatwia: przechowywanie i transport akumulatorów litowo-jonowych, zgodnie z przepisami IATA UN3481. Jest to wyjątkowe narzędzie geoprzestrzenne, powstałe z myślą o pomiarach infrastruktury czy tworzeniu cyfrowych bliźniaków. Pomaga z łatwością mapować wszystkie, kluczowe obiekty w terenie. Inteligencja lokalizacyjna nigdy nie była łatwiejsza do osiągnięcia dzięki Pegasus TRK100.

Mobilny system kinematyczny Pegasus TRK100

Fusion Galvo G100 firmy Epilog Laser - nowoczesne urządzenie do znakowania metalu

Urządzenie Fusion Galvo G100 zapewnia: idealne grawerowanie metali, jak też szybką, prostą konfigurację projektu. Rozwiązanie gwarantuje znakowanie wielu z powierzchni metalowych, wliczając w to głębokie grawerowanie, polerowane białe znaki, a także i głębokie wyżarzanie. Dostępne w urządzeniu Fusion Galvo G100 dwie soczewki: F163 i F254 umożliwiają płynne, w istocie, przechodzenie pomiędzy obszarami grawerowania: 4"×4" i 6"×6". Dwie kamery, które, na dobrą sprawę, rozmieszczone są nad polem grawerowania automatycznie dostosowują się do soczewek, zapewniając rewelacyjny efekt grawerowania, z dokładnym umiejscowieniem w każdym przypadku. Zautomatyzowana, mechaniczna osłona w samoczynny sposób opuszcza się po rozpoczęciu zadania i podnosi po jego zakończeniu, ułatwiając wymianę obrabianych z łatwością elementów. Wpływa to na wymierne ograniczenie niezbędnych czynności w panelu sterowania - podwyższa to tempo pracy w trakcie grawerowania wielu części. Dzięki kamerze IRIS można wprost limitować czas wyrównywania elementów. Urządzenie Fusion Galvo G100 oferuje nadzwyczaj prosty w obsłudze interfejs, wykorzystując wybornej jakości podzespoły i zapewniając niezrównane rezultaty wytrawiania metalu. Ma to miejsce przy oprogramowaniu: Laser Dashboard, które umożliwia sprawną konfigurację projektu. Wystarczy przesłać plik do tego oprogramowania, umiejscowić grafikę za pomocą kamery IRIS i wybrać ustawienia, żeby rozpocząć grawerowanie.

Urządzenie Fusion Galvo G100

Drukarka kart plastikowych Evolis Primacy 2 firmy ELZAB

W zależności od wersji drukarka ma możliwość wydruku: jednostronnego (SIMPLEX), a także dwustronnego (DUPLEX). Pozwala ona zwłaszcza na jednostronny wydruk do 280 kart/godz., dwustronny wydruk do 170 kart/godz., albo na wydruk z modułem laminacji do 215 kart/godz. Oferująca rozdzielczość 300 dpi drukarka kart plastikowych Evolis Primacy 2 ma: podajnik, a także odbiornik przewidziany na 100 kart - umieszczony na froncie urządzenia. Dostępny jest moduł rozbudowujący podajnik do 200 kart, wraz z materiałami eksploatacyjnymi Evolis High Trust, które oferują najwyższą jakość druku. Konstrukcja drukarki umożliwia rozbudowę np. o koder kart: magnetycznych, stykowych i zbliżeniowych. Niski poziom hałasu (48 dB) sprawia, że praca drukarki nie jest uciążliwa dla operatora. Gwarantowane są monochromatyczne oraz kolorowe wydruki kart. Istnieje możliwość zadruku całych ich powierzchni (standard edge-to-edge). Kodery kart instalowane są samodzielnie przez użytkowników, w miejscu użytkowania drukarki. Przewidziano także: folie do druku w kasetach ułatwiających wymianę i ekologiczny wariant EASY4PRO. Drukarka kart plastikowych Evolis Primacy 2 jest: energooszczędna i dla każdego. Obowiązuje na nią trzyletnia gwarancja producenta.

Drukarka kart plastikowych Evolis Primacy 2

Rozwiązania firmy Samsung dla Wojsk Obrony Terytorialnej (WOT) oraz służb wojskowych i cywilnych

W dniach: 25-27 sierpnia 2023 roku odbyła się 14. edycja Festynu Komandosa w Dziwnowie. Jego uczestnicy mogli zapoznać się z bronią, czy też elementami wyposażenia wspierającego żołnierzy w ich misjach. W trakcie wydarzenia pokazano 2 rozwiązania od firmy Samsung dla: Wojsk Obrony Terytorialnej (WOT), ratowników, czy różnych służb wojskowych lub cywilnych. Pierwszym z przedstawionych rozwiązań były telefony XCover Pro 6, które spełniają wymogi: służb i wojska, oraz wspierają użycie oprogramowania ATAK (z ang. Android Team Awareness Kit/Tactical Assault Kit) umożliwiającego nadzór prowadzonych misji, ustalanie lokalizacji, na podstawie systemu GPS, zapewnienie dostępu do interaktywnych map obszaru zadaniowego i współdzielenie informacji. Z kolei drugim rozwiązaniem był niejaki PROGET, czyli system do zarządzania mobilnymi urządzeniami dla Wojsk Obrony Terytorialnej i służb mundurowych. Z łatwością pozwala on na zarządzenie urządzeniami mobilnymi, odzwierciedlenie i wsparcie w aspekcie struktury organizacyjnej. Działania mogą obejmować: pojedynczych użytkowników i zdefiniowane grupy, które odzwierciedlają strukturę jednostek. W najbliższym czasie system PROGET zostanie połączony z systemem TAK (ang. Team Awareness Kit/Tactical Assault Kit). Umożliwi to zobrazowanie użycia terminali telefonicznych, zgodnie z przyjętymi standardami systemu.

Stoisko firmy Samsung na 14. Festynie Komandosa w Dziwnowie

Panel WEB dla wykresów obrazujących działanie systemu EXTA Life

W systemie EXTA Life działa już znakomity w obsłudze panel WEB. Przy jego pomocy można, z miejsca, przeglądać wykresy z urządzeń bądź czujników poprzez przeglądarkę internetową. Dzięki panelowi WEB, można w wygodny i przejrzysty sposób zajrzeć do tego, co się dzieje na terenei domu z dowolnego miejsca na Ziemi, bez uruchamiania aplikacji. W tym celu należy w przeglądarce internetowej wpisać adres: "extalife.cloud", zalogować się do konta w chmurze i wybrać kontroler, z którego chce się przeglądać wykresy plus urządzenie. Wygodny interfejs, łatwość skalowania wykresów czy możliwość exportu danych do pliku xlsx - to tylko niektóre zalety najnowszego panelu WEB.

Panel WEB

Zobacz również:

Dowiedz się więcej na temat:

ABB, Akyga, AVT Korporacja, Canon, CAPTRON Electronic, ELEKON, element14, ELZAB, Epilog Laser, Ewimar, Fezz Audio, Grupa PCC, Hunan GL Technology, Intrex, Leica Geosystems, LG Electronics, LINAK, LOVATO Electric, Mitsubishi Electric, Noctiluca, Nowaled ILL, Rochester Electronics, Samsung, SCHURTER Electronics, W2, Zamel, Zyxel Networks

Firma: AVT Korporacja
Tematyka materiału: Fusion Galvo G100, Gratia, LA33, MS-500, Pegasus TRK100, TSL1401CCS
AUTOR
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"