Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

W jaki sposób kabel ADSS sprawia, że instalacje światłowodowe stają się prostsze niż kiedykolwiek?

Article Image
Światłowodowy kabel ADSS (z ang. All-Dielectric Self-Supporting) przeznaczony jest do zawieszania na słupach - bez konieczności stosowania zewnętrznego wsparcia. Na dobrą sprawę kable ADSS są całkowicie samonośne w stosunku do tradycyjnych kabli światłowodowych, które wymagają: przewodów komunikacyjnych, a także konstrukcji wsporczych. To czyni je doskonałym wyborem w sytuacji, gdy instalacja przywołanych konstrukcji jest niemożliwa lub niepraktyczna.

Jedną z największych korzyści kabla ADSS jest łatwa instalacja. Instalacja klasycznych kabli, oczywiście światłowodowych, wymaga dużo czasu oraz wysiłku, ponieważ należy je zawiesić za pomocą konstrukcji wsporczych - takich jak przewody komunikacyjne. Może to być bardzo trudne na obszarach o nierównym terenie, bądź tam, gdzie dostęp do konstrukcji wsporczych jest ograniczony. Z drugiej strony kable ADSS można instalować bez pomocy z zewnątrz. Jest to niezwykle ważne w kontekście ich trwałości. Ponieważ kable ADSS wykonuje się z multum materiałów o wysokiej wytrzymałości, np. włókien aramidowych, są w stanie wytrzymać m.in.: ekstremalne warunki pogodowe i wahania temperatury otoczenia. Jest to doskonały wybór na obszarach narażonych na trudne zjawiska pogodowe, takie jak: huragany, tornada oraz burze. Ponieważ instalacja wymaga mniej czasu i pracy niż tradycyjne kable, może znacznie obniżyć koszty instalacji. Jego wysoka trwałość oznacza, że z czasem wymaga mniej konserwacji, a to znacząco zmniejsza koszty w przyszłości.

Więcej informacji pod adresem: gl-fiber.com

Wideo
Firma: Hunan GL Technology
Tematyka materiału: All-Dielectric Self-Supporting, kabel ADSS, kable, kable światłowodowe, komunikacja światłowodowa, światłowody
AUTOR
Źródło
gl-fiber.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"