Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Polska firma Noctiluca produkuje emitery OLED - związki chemiczne, które emitują światło po aplikacji ładunku elektrycznego

Article Image
Emitery OLED są ważną składową wyświetlacza OLED, która definiuje jego parametry. Wiele dzisiejszych telewizorów posiada matryce OLED, podobnie jak smartfony. Sporo innowacyjnych rozwiązań zmierza w stronę technologii OLED. Typowy ekran OLED ma wiele cienkich warstw materiałów organicznych. Istotną z nich jest warstwa emisyjna - warstwa, w której zamienia się energię elektryczną w światło widzialne. Emiter i reszta materiałów organicznych tworzą tzw. subpiksel - podstawowy element konstrukcyjny, budulec wyświetlacza OLED.

Istnieją 2 podstawowe sposoby produkcji warstw w wyświetlaczu OLED: napylanie PVD (ang. Physical Vapor Deposition) i druk IJP (ang. Ink-Jet Printing). O ile napylanie PVD jest metodą z łatwością stosowaną na masową skale, i dużo wyświetlaczy OLED jest obecnie tworzonych tą metodą, to jednak wymaga znaczących inwestycji w środki trwałe, co stanowi barierę wejścia na rynek. Druk IJP jest z kolei technologią nowej generacji w procesie produkcyjnym OLED. W istocie umożliwia bardziej przemyślane wykorzystanie materiału, prowadząc do obniżenia, na dobrą sprawę, kosztów produkcji wyświetlaczy OLED. Firma Noctiluca wymyśla i wytwarza, z łatwością, sporo emiterów OLED dla cenionych firm na świecie. Pracuje w szczególności nad wdrożeniem trzeciej i czwartej generacji emiterów OLED. Firma planuje dysponować wielkimi możliwościami produkcyjnymi, które pozwolą przyspieszyć rozwój emiterów, a także dadzą w dalszej perspektywie możliwość ich dostosowywania do wymagań poszczególnych klientów. Produkty firmy Noctiluca wymagają jedynie 2-3 etapów syntezy. Noctiluca zapewnia emitery OLED w całej palecie kolorów: od żółtego, przez zielony, do niebieskiego, razem z czerwonym. Klient uzyskuje dostęp do palety kolorów RGBY, a model bezfabryczny ogranicza możliwości obsługi rynku: średniego czy małych graczy, ograniczając sposobność przybliżenia platformy emiterów Noctiluca do rynku.

Więcej informacji pod adresem: noctiluca.eu

Wideo
Firma: Noctiluca
Tematyka materiału: emitery OLED, IJP, Noctiluca, PVD, RGBY, subpiksele
AUTOR
Źródło
noctiluca.eu
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"